Son Dakika Haberleri: ZONGULDAK Annesinin böbreği ile yaşayan Melisa, karne sevincini evde yaşadı

ZONGULDAK Annesinin böbreği ile yaşayan Melisa, karne sevincini evde yaşadı

5 ay önce

Annesinin böbreği ile yaşayan Melisa, karne sevincini evde yaşadıZONGULDAK'ta, 2 böbreği iflas eden ve annesinin böbreği ile hayata tutunan lise 11'inci sınıf öğrencisi Melisa Kameray (15), karne sevincini evinde yaşadı.

Annesinin böbreği ile yaşayan Melisa, karne sevincini evde yaşadı

ZONGULDAK'ta, 2 böbreği iflas eden ve annesinin böbreği ile hayata tutunan lise 11'inci sınıf öğrencisi Melisa Kameray (15), karne sevincini evinde yaşadı.

Alaplı Çok Programlı Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi olan Melisa Kameray, 2 yıl önce böbrek rahatsızlığı geçirdi. Önce bir böbreği iflas eden Melise Kameray'ın bir süre sonra diğer böbreği de iflas etti. Anne Melahat Kameray, kızına bir böbreğini vererek onun yaşama tutunmasını sağladı. Eğitimine de devam etmek isteyen Melisa, 'Evde Eğitim Programı' kapsamında okumaya devam etti. Melisa'nın karnesini Alaplı Kaymakamlığını vekalet eden Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ve öğretmenler, evinde ziyaret ederek verdi.

2 yıldır evde eğitim aldığını ifade eden Melisa Kameray, 'Karnemi evimde aldığım için çok mutluyum. Öğretmenlerim 2 yılda çok güzel eğitim verdi. 2 yıldır böbrek hastasıyım. Annem bana böbreğini verdi. Sağlığım çok iyi. Anneme ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.' dedi.

Anne Melahat Kameray kızını çok sevdiğini belirterek, 'Kızım 2 yıldır böbrek hastasıydı. Bir yıl diyalize bağlı yaşadı. Geçen yıl da ben kızıma böbreğimi verdim. Böbrek hastası olduğu için okula gidemiyordu. Evde eğitim sayesinde 2 yıldır çok güzel eğitim aldı ve mezun oldu. Yetkililere böyle bir imkan sunduğu için çok teşekkür ediyorum.' diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ise, 'Devletimizin sağladığı imkanlar doğrultusunda Melisa kızımız evde eğitim alıyor. Çok başarılı bir öğrencimiz' dedi.

ZONGULDAK Annesinin böbreği ile yaşayan Melisa, karne sevincini evde yaşadı

Haber Yayın Tarihi: 14.06.2019 05:02 Kaynak: DHARecep Sert, eşiyle birlikte cezaevini boyladı
1 milyon lira yatırımla açtıkları solucan gübresi fabrikasında işler askıya alındı HDP'li Osman Baydemir'den Türkiye ve Erdoğan hakkında küstah sözler!