Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir: Çatıya Kimseyi Çıkaramadık - Son Dakika

Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir: Çatıya Kimseyi Çıkaramadık

18.01.2012 22:28
Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir: Çatıya Kimseyi Çıkaramadık, System.String[]

Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir, 2 kişinin ölümü, 20 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan pazar yerinin çatısının çökmesiyle ilgili belediyenin daha önce uyarıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi.

Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir, 2 kişinin ölümü, 20 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan pazar yerinin çatısının çökmesiyle ilgili belediyenin daha önce uyarıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi. Başkan Akdemir, çatıya kimseyi çıkaramadıklarını, kar yağışının durmasını beklediklerini söyledi.

Vali Erol Ayyıldız ile Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, çatısı çöken pazar yerinin enkazından çıkarılan yaralıları, tedavi gördükleri Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne ziyaret etti. Vali Ayyıldız ve Başkan Akdemir, yaralılara geçmiş olsun dileğinde bulunurken, ölen 2 kişinin ailesine de başsağlığı diledi. Enkaz altında başka birisinin bulunmadığını düşündüklerini belirten Vali Ayyıldız, yarın enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmalarının yapılacağını ve pazarcı esnafının mağduriyetinin giderileceğini söyledi. Vali Ayyıldız, olayda bir kusur bulunması halinde de sorumlular hakkında gerekli çalışmanın yapılacağını kaydetti.

"KAR YAĞIŞININ DURMASINI BEKLEDİK"

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise olaydan 1 gün önce çatıdaki tehlike konusunda belediyenin uyarıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi. Olay nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu belirten Başkan Akdemir, "Dün pazara bizzat kendim gittim, kontrol ettim. Çatının durumuna kar yağışı nedeniyle daha önce de bakılmıştı. Baştan beri tamir etmek için uğraştık. İtfaiyeyi bile göndermiştim, suyla çatının yıkanarak karın temizlenmesi için. Ancak onun da tehlikeli olduğunu söylediler. Tehlikeli olduğu için çatıya da kimseyi çıkaramadık. Kar yağışının durmasını bekledik açıkçası. Ama kar çok yağdı. Hiç beklemediğimiz yerden çöktü. Bu acının tarifi imkansız" diye konuştu.

Bu arada 112 Acil Servis'te görevli doktor Aslıhan Tahtalı'nın da, arama-kurtarma çalışmaları sırasında meydana gelen çökmede hafif yaralandığı belirtildi.

ARAMALAR SONA ERDİ

TTK Talihsiye, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Ulusal Medikal Kurtarma ekiplerinin, özel eğitimli köpeklerle enkazda yaptıkları aramalar da sona erdi. Aramalarda, enkazda kalan başka birisinin bulunmadığı belirlendi. Enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmalarının ise yarın yapılacağı belirtildi.

Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir: Çatıya Kimseyi Çıkaramadık
Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir: Çatıya Kimseyi Çıkaramadık
Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir: Çatıya Kimseyi Çıkaramadık
Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir: Çatıya Kimseyi Çıkaramadık

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir: Çatıya Kimseyi Çıkaramadık - Son Dakika


Son Dakika

Eline aldığı içki kadehiyle trafiğe çıkıp vatandaşlara 'şerefe' diyen sürücüye ceza yağdı Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış