Zonguldak'ta koronavirüs şüphesiyle gözlem altında tutulan tır şoförlerinin sonuçları negatif çıktı - Son Dakika

Zonguldak'ta koronavirüs şüphesiyle gözlem altında tutulan tır şoförlerinin sonuçları negatif çıktı

29 gün önce

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alınan İranlı tır şoförlerinin sonuçlarının negatih çıktığını açıkladı. İranlı tır şoförleri bir süre daha gözlem altında tutulacak.

İran'dan Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki demir çelik fabrikasına malzeme getiren İranlı 16 tır şoförü, hastanede koronavirüs şüphesiyle gözlem altında tutulmaya devam ediyor. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan şoförlerin testlerinin negatif çıktığını söyledi.

"İLK TESTLER NEGATİF ÇIKTI"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kızılay Kan Merkezi'nin düzenlediği kan bağışı kampanyası sırasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Hastanede gözlem altında tutulan tır şoförlerinin testlerinin negatif çıktığını söyleyen Alan, "İranlı şoförlerden alınan tahliller negatif çıktı. Boşuna panik yapmaya gerek yok. Özellikle hijyen noktasında çok tedbirli olmamız gerekiyor. Arkadaşlarımız da tedbir amaçlı gözlem altında tutuldular. İlk testler negatif çıktı ve arkadaşlarımızın ateşlerinin hepsinin düştüğü haberini aldık" ifadelerini kullandı.

"PANİK YAPMAMALIYIZ"

Tedbirlerin sıkı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Alan, "İnşallah bu şekilde bir sıkıntı yaşamadan atlatacağız. Panik yapmamalıyız sadece tedbirli almalıyız. Bakanlığımız, Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz her an için teyakkuzdayız. Vatandaşlarımızın yazılı ve görsel basında okuduğu haberlerden etkilenmemesi mümkün değil, ama panik yerine daha çok tedbirli olmak gerekiyor. Özellikle hijyen konusunda çok dikkatli olmak zorundayız. Mümkün olduğunca tedbiri elden bırakmadan bu süreci sıkıntısız bir şekilde atlatırız" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'na (Erdemir) İran'dan malzeme getiren 5 tır şoförü, dün öğle saatlerinde sağlık kontrolleri için Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu sayı ardından 13, gece saatlerinde ise 16'ya çıktı. Şoförler koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alındı.

Zonguldak'ta koronavirüs şüphesiyle gözlem altında tutulan tır şoförlerinin sonuçları negatif çıktıSon Dakika

Profesörün canlı yayındaki "Süper bulaştırıcı var" çıkışı Samsun halkını tedirgin etti
ABD'li şarkıcı Jennifer Grout, Ayet-el Kürsi'yi okudu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın görevden alınmasına CHP'den ilk yorum