Zonguldak'ta Kardan Pazar Yerinin Çatısı Çöktü: 1 Ölü, 20 Yaralı (4) - Son Dakika

Zonguldak'ta Kardan Pazar Yerinin Çatısı Çöktü: 1 Ölü, 20 Yaralı (4)

18.01.2012 22:19
Zonguldak'ta Kardan Pazar Yerinin Çatısı Çöktü: 1 Ölü, 20 Yaralı (4), System.String[]

Zonguldak'ta KARDAN PAZAR YERİNİN ÇATISI ÇÖKTÜ.

Zonguldak'ta KARDAN PAZAR YERİNİN ÇATISI ÇÖKTÜ: 1 ÖLÜ, 20 YARALI (4)

BELEDİYE BAŞKANI: ÇATIYA KİMSEYİ ÇIKARAMADIK

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 2 kişinin ölümü, 20 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan pazar yerinin çatısının çökmesiyle ilgili belediyenin daha önce uyarıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi. Başkan Akdemir, çatıya kimseyi çıkaramadıklarını, kar yağışının durmasını beklediklerini söyledi.

Vali Erol Ayyıldız ile Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, çatısı çöken pazar yerinin enkazından çıkarılan yaralıları, tedavi gördükleri Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne ziyaret etti. Vali Ayyıldız ve Başkan Akdemir, yaralılara geçmiş olsun dileğinde bulunurken, ölen 2 kişinin ailesine de başsağlığı diledi. Enkaz altında başka birisinin bulunmadığını düşündüklerini belirten Vali Ayyıldız, yarın enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmalarının yapılacağını ve pazarcı esnafının mağduriyetinin giderileceğini söyledi. Vali Ayyıldız, olayda bir kusur bulunması halinde de sorumlular hakkında gerekli çalışmanın yapılacağını kaydetti.

"KAR YAĞIŞININ DURMASINI BEKLEDİK"

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise olaydan 1 gün önce çatıdaki tehlike konusunda belediyenin uyarıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi. Olay nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu belirten Başkan Akdemir, "Dün pazara bizzat kendim gittim, kontrol ettim. Çatının durumuna kar yağışı nedeniyle daha önce da bakılmıştı. Baştan beri tamir etmek için uğraştık. İtfaiyeyi bile göndermiştim. Suyla çatının yıkanarak karın temizlenmesi için. Ancak onun da tehlikeli olduğunu söylediler. Tehlikeli olduğu için çatıya da kimseyi çıkaramadık. Kar yağışının durmasını bekledik açıkçası. Ama kar çok yağdı. Hiç beklemediğimiz yerden çöktü. Bu acının tarifi imkansız" diye konuştu.

112 Acil Servis'te görevli doktor Aslıhan Tahtalı'nın da, arama-kurtarma çalışmaları sırasında meydana gelen çökmede hafif yaralandığı belirtildi.

ARAMALAR SONA ERDİ

TTK Talihsiye, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Ulusal Medikal Kurtarma ekiplerinin, özel eğitimli köpeklerle enkazda yaptıkları aramalar da sona erdi. Aramalarda, enkazda kalan başka birisinin bulunmadığı belirlendi. Enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmalarının ise yarın yapılacağı belirtildi.

DS,GG (EE/RT) - Zonguldak

Zonguldak'ta Kardan Pazar Yerinin Çatısı Çöktü: 1 Ölü, 20 Yaralı (4)
Zonguldak'ta Kardan Pazar Yerinin Çatısı Çöktü: 1 Ölü, 20 Yaralı (4)
Zonguldak'ta Kardan Pazar Yerinin Çatısı Çöktü: 1 Ölü, 20 Yaralı (4)
Zonguldak'ta Kardan Pazar Yerinin Çatısı Çöktü: 1 Ölü, 20 Yaralı (4)

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Zonguldak'ta Kardan Pazar Yerinin Çatısı Çöktü: 1 Ölü, 20 Yaralı (4) - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı