Son Dakika Haberleri: Zonguldak'ta Sivil Toplum Kuruluşlarından Afrin'e Destek

Zonguldak'ta Sivil Toplum Kuruluşlarından Afrin'e Destek

11 ay önce

Zonguldak'ta sivil toplum kuruluşlarından Afrin'e destekZONGULDAK - Zonguldak'ta sivil toplum kuruluşları TSK'nın düzenlediği "Zeytin Dalı Operasyonu"na destek vermek amacıyla Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yaptı.

Zonguldak'ta sivil toplum kuruluşlarından Afrin'e destek

ZONGULDAK - Zonguldak'ta sivil toplum kuruluşları TSK'nın düzenlediği "Zeytin Dalı Operasyonu"na destek vermek amacıyla Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yaptı.
Madenci Anıtı önünde toplanan kalabalık, terör örgütlerine tepki gösterdi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'Zeytin Dalı Operasyonu'nu destekleyen katılımcılar, ellerindeki Türk bayrakları ile askerlere selam gönderdi.
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulu, Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ve sendikaya yöneticiler ile İl Müftüsü Rüstem Can katıldı.
Kur'an-ı Kerim'in okunduğu programda basın açıklamasını yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, "Askerlerimiz, vatanımızın bekası ve selameti için Afrin'de teröre karşı Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştiriyor. Harekatın 26. günündeyiz. "Beklemesinler" diyerek cepheye koşan yiğitlerimizin kimi şehitlik makamına, kimi gazilik mertebesine ulaştı. Operasyonun başlangıcından bugüne kadar "Düğüne gidiyoruz" diyen 31 yiğidimizi şehadete uğurladık. Tam da bu yüzden; Vatan için şehadet şerbetini içen her yiğidi Süleyman Şah, şehit düştükleri yeri Süleyman Şah türbesi kabul ediyoruz. Biz, bütün inanmışlığımızla bir kez daha haykırıyoruz; onlar ölümü öldürdüler ve ölümsüzlük otağını mesken tuttular. Zeytin Dalı Harekatı'nın gerekçelerini ve hedeflerini, anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var" diye konuştu.
İl Müftüsü Rüstem Can ile birlikte dua eden katılımcılar olaysız dağıldı.İzmir'de Akılalmaz Olay! İki Kadın, Kediden Bulaşan Parazit Nedeniyle Kör Oldu Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı

Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı