Zonguldak'ta Vergi Rekortmenlerine Ödül - Son Dakika

Zonguldak'ta Vergi Rekortmenlerine Ödül

25.02.2015 17:48
Zonguldak'ta Vergi Rekortmenlerine Ödül, System.String[]

Zonguldak'ta vergi rekortmenleri için ödül töreni düzenlendi.

Zonguldak'ta vergi rekortmenleri için ödül töreni düzenlendi.

Vergi haftası kapsamında Emirgan Otel'de düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Verginin önemini anlatan sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye çıkan Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, 2014 yılında kentte 2 milyar 253 milyon lira vergi tahakkuk ettiğini, tahsilatın 1 milyar 734 milyon lira olarak gerçekleştiğini kaydetti. Karaca, vergi gelirleri tahsilatında bir önceki yıla göre yüzde 7,25 artış olduğunu sözlerine ekledi.

VALİ YARDIMCISI UYARDI

Zonguldak Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, verginin önemine değinerek, "Çarçur edilen her kuruş, özel sektörün onlarca istihdamının da önünü kapatmaktadır. O yüzden bu dengenin çok iyi kurulması lazım. Hem biz kamu görevlilerinin vergiyi çarçur edilmemesinde azami dikkat etme zorunluluğumuz var. Hem de vergiyi verme zorunluluğu olan özel sektör insanlarımızın da 'ya bu parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var' düşüncesini beynini bir tarafına yerleştirmesi zorunludur.

VERGİ ÖDÜLÜ

Daha sonra kurumlar ve gelir vergisi rekortmenlerine plaket verildi. Protokol üyeleri tarafından kurumlar vergisinde birinci Ereğli Demir ve Çelik(Erdemir), Çanakçılar Seramik ve Yurtbay Seramik fabrikası temsilcileri ile gelir vergisinde iş adamı Fazlı Erdoğan ve iş adamı Mustafa Çevik'e plaket takdim edildi.

Zonguldak'ta Vergi Rekortmenlerine Ödül

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Zonguldak'ta Vergi Rekortmenlerine Ödül - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici