Zonguldak Valisi Ayyıldız Açıklaması - Son Dakika

Zonguldak Valisi Ayyıldız Açıklaması

11.01.2012 20:21
Zonguldak Valisi Ayyıldız Açıklaması, System.String[]

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, "Bir kişinin işe girdiğinde duyduğu sevinçten belki de girişimcinin hiç haberi yoktur" dedi.

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, "Bir kişinin işe girdiğinde duyduğu sevinçten belki de girişimcinin hiç haberi yoktur" dedi.

Ayyıldız, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle düzenlenen uygulamalı eğitim seminerini tamamlayanlar için düzenlenen sertifika töreninde, yaşanılan toplum içerisinde insanın üzerine düşen görevler olduğunu söyledi.

En fazla görevinde girişimcilik adına bir şeyler yapmaya çalışan insanların üzerine düştüğüne dikkati çeken Ayyıldız, şöyle konuştu:

"Girişimcilik ruhuna sahip bir kişinin bir işletme kurarak 5-10 kişiyi çalıştırması ve o kişinin bu 5 kişilerin etrafında olacak aileyi yanına alarak maaş vererek o kişiyi o ailede bir iş sahibi yapması bu zamanın hayrı diye düşünüyorum. Bir kişinin işe girdiğinde duyduğu sevinçten belki de girişimcinin hiç haberi yoktur. Dolayısıyla söylenmesi gereken bazen çok fazla kar elde edilmese de en azından bunu düşünerek, cebinde parası kafasında fikri olan bu gibi eğitimleri değerlendirerek en azından bu niyetle bir işe girişmesini de ben anlamlıdır."

KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz, 2009 yılında KOSGEB'in hedef kitlesinin değişmesiyle beraber ortaya koydukları programların meyvelerini vermeye başladığını belirterek, "KOSGEB, KOBİ'lere destek ve girişimcilere destek veren bir yapıdır. Uygulamalı girişimcilik konusundaki bu başarının arkasında sadece KOSGEB ve Ticaret Odalarımız yok. Bu başarının altında temelde iş birliği ve sinerji var" diye konuştu.

Zonguldak TSO Başkan Yardımcısı Şenol Altıntaş da, girişimcilik tanımının orta çağdan bu yana kullanıldığını ifade ederek, "Serbest rekabet koşullarının en ağır şekilde yaşandığı ve dünyanın giderek küçüldüğü günümüzde daha çok risk alma, yenilikleri yakalama ve fırsatları değerlendirme olarak karşımıza çıkıyor" dedi.

(MUH-FER- - ZONGULDAK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Zonguldak Valisi Ayyıldız Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı