Zonguldak Valisi Ayyıldız: Pazar Yeri Çatısı Kardan Çökmüş - Son Dakika

Zonguldak Valisi Ayyıldız: Pazar Yeri Çatısı Kardan Çökmüş

18.01.2012 21:57
Zonguldak Valisi Ayyıldız: Pazar Yeri Çatısı Kardan Çökmüş, System.String[]

Zonguldak'ta halk pazarının çatısının çökmesi sonucu hastaneye kaldırılan yaralılardan Fatma Sarıoğlu ile Güngör Durmuş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Zonguldak'ta halk pazarının çatısının çökmesi sonucu hastaneye kaldırılan yaralılardan Fatma Sarıoğlu ile Güngör Durmuş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör, olaydan sonra hastaneye kaldırılan 20 yaralıdan 2'sinin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Olayın ardından pazar yerine gelerek bilgi alan Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, "Vatandaşlarımızın ne kadarı enkaz altında kaldığını inceliyoruz. Kara bağlı bir çökme olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Pazarcı esnafı da olaydan dolayı ihmali olanlara ateş püskürdü. Olayın resmen cinayet olduğunu ifade eden esnaflar, "Yaralananlar var yazıktır, günahtır. Pazarcıyı kimsenin dikkate aldığı yok. Olay sırasında buradaydık. Çatının zaten çökeceği belliydi. Geliyorum dedi, geldi göçtü. Bu resmen cinayettir. Bu kadar basit. Yakınımız yok ama hepsi kardeşimiz, arkadaşımız. Burası halk pazarı, herkes olabilirdi" diye konuştu.

Aracı çöken çatının altında kalan bir vatandaş da, tepkisini şöyle dile getirdi:

"Benim aracım çatının altında kaldı. Yetkililere kaç kez dedim, beni dikkate almadılar. Ne olacak şimdi?"

TTK EKİBİ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASINA KATILDI

Olaydan sonra enkaz altında başka bir insan olup olmadığının incelenmesi amacıyla enkaz altındaki arama-kurtarma çalışmalarına Türkiye Taşkömürü Kurumu Talihsiye (Kurtarma) ekipleri de katıldı.

Olaydan sonra yaklaşık 2 saat süren arama kurtarma çalışması, kar yağışına rağmen devam etti. Kurtarma çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Zonguldak Valisi Ayyıldız: Pazar Yeri Çatısı Kardan Çökmüş
Zonguldak Valisi Ayyıldız: Pazar Yeri Çatısı Kardan Çökmüş
Zonguldak Valisi Ayyıldız: Pazar Yeri Çatısı Kardan Çökmüş
Zonguldak Valisi Ayyıldız: Pazar Yeri Çatısı Kardan Çökmüş

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Zonguldak Valisi Ayyıldız: Pazar Yeri Çatısı Kardan Çökmüş - Son Dakika


Son Dakika

Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Lig'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı