Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda Aa'ya 6 Ödül (3) - Son Dakika

Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda Aa'ya 6 Ödül (3)

07.05.2018 14:35

Türkiye Haber Kameramanları Derneğince düzenlenen 23. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda Anadolu Ajansı 6 ödülün yanı sıra yurt genelindeki haber kameramanlarının kreatif çalışmalarından dolayı teşekkür plaketine layık görüldü.

Türkiye Haber Kameramanları Derneğince düzenlenen 23. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda Anadolu Ajansı 6 ödülün yanı sıra yurt genelindeki haber kameramanlarının kreatif çalışmalarından dolayı teşekkür plaketine layık görüldü.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, 23 yıldır düzenlenen ve "televizyon haberciliğinin oskarı" olarak nitelendirilen Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması sonuçlandı.

Yurt içi ve yurt dışından 114 görüntünün katıldığı, 23. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda kazananları belirlemek için 20 kişilik jüri, Antalya'da Şeker-iş Sendikasına bağlı Grand Şeker Otel'de toplandı.

Toplantıda, "Yılın En İyi Haber Görüntüsü", "Yılın En İyi Özel Haberi", "Yılın En İyi Röportaj Haberi", "Yılın En İyi Spor Haberi" ve "Serbest" kategorilerinde 9 görüntüye derece verilmesi kararlaştırıldı. Bunların yanı sıra "Şeker-İş Özel Ödülü", "Kızılay İyilik Ödülü", "TESK Özel Ödülü", "Türk-İş Emek Ödülü", "Haberciler Özel Ödülü" ve "Cesaret Ödülü" adı altında 8 kişi de mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Ayrıca yarışmaya katılan görüntülerde Anadolu Ajansı Görüntülü Haberler Editörlüğüne bağlı yurt genelinde görev yapan haber kameramanlarının kreatif çalışmaları ön plana çıktı. Bundan dolayı Türkiye Haber Kameramanları Derneği Yönetim Kurulu ve 23. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması jüri heyetince Anadolu Ajansı Görüntülü Haberler Editörlüğüne teşekkür plaketi verilmesi karalaştırıldı.

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nı takip ederken atılan bir roket sonucu yaralanan AA muhabiri Sarp Özer ile haber kameramanı Engin Çorlu da Cesaret Ödülü'ne layık görüldü.

23. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda ödül kazanan isimler şöyle sıralandı:

Yılın En İyi Haber Görüntüsü

1. "112 ekiplerine saldırı" - Anadolu Ajansı- Hisam Abu Shaqrah

2. "Koltuk kavgası" - NTV - Yasin Güngör

Yılın En İyi Özel Haberi

1. "Şarjör" - Fox Tv - Mustafa Soybaş

2. "Platform telaşı" - Kanal 7 - Ümit Gürbüz/ Y. Özgür Akgül

"Aynı yoldan geçmişiz biz" - ABB Basın Merkezi - Uğur Demirci

Yılın En İyi Röportaj Haberi

"Katil" - Doğan Haber Ajansı - Burak Emek

Serbest haber

"Umuda kaçış" - ATV - İskender Demirel

Yılın En İyi Spor Haberi

"Engelsiz yürekler" - Anadolu Ajansı - Murat Karadağ

Şeker-İş Özel Ödülü

"Siyah Türkler" - Anadolu Ajansı - Orhan Fatih Doğan

Kızılay İyilik Ödülü

"Kedi" - Anadolu Ajansı - İlhami Çetin

TESK Özel Ödülü

"Fırtına" - TRT Haber - Ahmet Görmez/ İhsan Kırkbeşoğlu

Türk-İş Emek Ödülü

"Yüksek Gerilimde Ekmek Mücadelesi" - Anadolu Ajansı - Özkan Bilgin

"Engelli Kameraman" - Azerbaycan - Isgender Qemberov

Haberciler Özel Ödülü

"15 Temmuz'un Objektifleri Belgeseli" - Kanal 7 - Ali Ekber Karaçam

Cesaret Ödülü:

Sarp Özer/ Engin Çorlu - Anadolu Ajansı

Teşekkür Plaketi:

Anadolu Ajansı Görüntülü Haberler Editörlüğü

Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda Aa'ya 6 Ödül (3)
Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda Aa'ya 6 Ödül (3)
Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda Aa'ya 6 Ödül (3)
Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda Aa'ya 6 Ödül (3)

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda Aa'ya 6 Ödül (3) - Son Dakika


Son Dakika

Amazon'dan aşıya teşvik için kampanya! Çalışanlarını 100 bin dolar nakit para ve 40 bin dolarlık otomobille ödüllendiriyor 14:36 Amazon'dan aşıya teşvik için kampanya! Çalışanlarını 100 bin dolar nakit para ve 40 bin dolarlık otomobille ödüllendiriyor Rusya, Erdoğan'ın BM zirvesinde Kırım ile ilgili açıklamasından rahatsız: Bizi çok üzdü 14:27 Rusya, Erdoğan'ın BM zirvesinde Kırım ile ilgili açıklamasından rahatsız: Bizi çok üzdü Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 8 milyon öğrenci yaptıkları algıyla milletimizi kandırmaya çalışıyor 14:25 Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 8 milyon öğrenci yaptıkları algıyla milletimizi kandırmaya çalışıyor
Başpiskopos Elpidophoros Lambriniadis'in Türkevi açılışına katılması Atina'da krize yol açtı 13:40 Başpiskopos Elpidophoros Lambriniadis'in Türkevi açılışına katılması Atina'da krize yol açtı Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu 13:04 Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu New York'un göbeğinde sergileniyor! Göbeklitepe dikilitaşını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çektirdiği kareyi paylaştı 12:34 New York'un göbeğinde sergileniyor! Göbeklitepe dikilitaşını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çektirdiği kareyi paylaştı
Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin 12:07 Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin Ümitcan Uygun ile kaldığı evde ölü bulunan Esra Hankulu olayında yeni gelişme yaşandı 11:58 Ümitcan Uygun ile kaldığı evde ölü bulunan Esra Hankulu olayında yeni gelişme yaşandı
Advertisement