'Zorba Balesi' Prömiyerle Sahnelendi - Son Dakika

'Zorba Balesi' Prömiyerle Sahnelendi

04.05.2012 01:23
'Zorba Balesi' Prömiyerle Sahnelendi

MDOB, 35 ülkede sahnelenen ve büyük ilgi gören 'Zorba Balesi'ni, gerçekleştirdiği prömiyerle sanatseverlerle buluşturdu.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 35 ülkede sahnelenen ve büyük ilgi gören 'Zorba Balesi'ni, 11'nci Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirdiği prömiyerle sanatseverlerle buluşturdu.

MDOB, 'Zorba Balesi'ni Kültür Merkezi'nde sahneledi. Prömiyere Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayyar Şen, Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürü E. Hasan Alptekin, Festival Tertip Komitesi Başkanı Faik Burazgazi ile yaklaşık 600 davetli katıldı.

Yaklaşık 3 aydır prova çalışmaları süren Mikis Theodorakis'in ünlü eserini Anna Krzyskow sahneye koydu. Orkestra şefliğini Vladimir Lungu, dekorunu A. Seyhan Atamer, kostüm tasarımını Aydan Çınar, ışık tasarımını D. Tarı Deniz üstlenirken, eserin koordinasyonunu ise S. Zeynep Sunal gerçekleştirdi.

Her türlü acı ve sıkıntının üstesinden gelen bir yaşamın mesajını ileten eserde 'Zorba'yı Ender Üçdemir, Serbülent Biçer, Mahmut Akyol, John'u Burak Serkan Cebeci, Mahmut Akyol, Marina'yı Özlem Şenormanlılar, Büşra Ay, Manolioes'in İraklı Bakhtadze, Serbülent Biçer, Madame Hortance'yi ise Berna Turhan İleri dönüşümlü olarak oynayacak. MDOB Korosu ve orkestrasının da görev aldığı eserde solist olarak Nazlı Alptekin'de görev alarak eserdeki şarkıları seslendirdi.

Bu arada festival, 4-5-6 Mayıs Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Mersin Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek, 14'üncü Nevit Kodallı Çok Sesli Korolar Şenliği ile devam edecek.

5 Mayıs Cumartesi günü saat 1700'de Forum Mersin AVM'de Pamukkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Korosu, saat 2000'de de Türk Halk Müziğinin güçlü yorumcuları Nilgün Kızılcı ve Zafer Albayrak Soli Ponpeipolis Antik Kenti'nde (Mezitli) muhteşem bir konser sunacak. Ünlü çift, 6 Mayıs'ta Toroslar Belediyesi 3 Ocak Spor Kompleksi, 7 Mayıs'ta Tarsus 75'nci Yıl Kültür Merkezi ve 8 Mayıs'ta da Akdeniz Belediyesi Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı'nda konserlerle vatandaşlarla buluşacak.

Kaynak: DHA
Mersin merkezli operasyonda DEAŞ'a finans sağladıkları gerekçesiyle 3 şüpheli tutuklandı Mersin merkezli operasyonda DEAŞ'a finans sağladıkları gerekçesiyle 3 şüpheli tutuklandı Türkiye, Slovenya engelini aştı Türkiye, Slovenya engelini aştı Mersin Büyükşehir Tarsus'ta 'Aratos Felsefe Sempozyumu' Düzenledi Mersin Büyükşehir Tarsus'ta 'Aratos Felsefe Sempozyumu' Düzenledi

Son Dakika Güncel 'Zorba Balesi' Prömiyerle Sahnelendi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement