Zorba'nın Türkiye Prömiyeri Nefes Kesti - Son Dakika

Zorba'nın Türkiye Prömiyeri Nefes Kesti

26.07.2017 10:24
Zorba'nın Türkiye Prömiyeri Nefes Kesti, System.String[]

Uluslararası Bodrum Bale Festivali Türkerler Holding'in Mahall Ankara projesiyle sponsorluğunu üstlendiği "Zorba" balesi ile başladı.

Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından, ünlü İtalyan koreograf Lorca Massine'nin yorumuyla sahneye konulan eser, Bodrumlulara muhteşem bir gece yaşattı.

Bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali muhteşem bir eserle açıldı. Türkerler Holding'in geliştirdiği Mahall Ankara projesinin sponsorluğunda sahneye konulan "Zorba" balesi seyircinin büyük beğenisini topladı.

Nikos Kazancakis'in aynı adlı başyapıtından, Mikis Theodorakis'in muhteşem müzikleri ile Türkiye prömiyeri gerçekleştirilen "Zorba" balesi, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından Bodrum Kalesi'nde sergilendi.

Sevgiyle, aşkla, umutla zorluklara karşı ayakta durmayı öğrenen ve öğreten Alexis Zorba'nın öyküsü, ünlü İtalyan koreograf Lorca Massine yorumuyla sahneye konuldu. Lorca Massine, bu akşam da sahnelenecek "Zorba" balesi için; "Kültürler arasında bir köprü" tanımlamasını yapıyor.

Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin, "Türkerler, köklü kurumsal geçmişinde sağladığı ekonomik kazanımları, gücünü aldığı ülkesine ve bu coğrafyanın insanlarıyla paylaşmayı her zaman bir vefa borcu saydı. Sanata ve sanatçıya destek, bu anlayışımızın en güzel yansımalarından biridir. Türkerler Holding tüm dünya ile rekabet etme kapasitesine sahip tecrübesi ve gücünü; Mahall Ankara projesi aracılığıyla, ülkemizin köklü kurumlarından Ankara Devlet Opera ve Balesi ile işbirliği yaparak Türkiye'nin güzel insanlarıyla paylaşmaktan onur duyuyoruz" diye konuştu.

Zorba'nın Türkiye Prömiyeri Nefes Kesti

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Zorba'nın Türkiye Prömiyeri Nefes Kesti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı