Zorlu Enerji İkizdere İçin 'Paydaş Katılım'da Titiz Davranıyor - Son Dakika

Zorlu Enerji İkizdere İçin 'Paydaş Katılım'da Titiz Davranıyor

19.01.2012 15:23
Zorlu Enerji İkizdere İçin 'Paydaş Katılım'da Titiz Davranıyor, System.String[]

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Murat Sungur Bursa, Zorlu Enerji'nin doğal hayatı yok eden, heyelan riskini arttıran, endemik türlere zarar veren bir projeyi hayata geçirmeyeceğini söyledi.

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Murat Sungur Bursa, Zorlu Enerji'nin doğal hayatı yok eden, heyelan riskini arttıran, endemik türlere zarar veren bir projeyi hayata geçirmeyeceğini söyledi.

Zorlu Enerji Grubu, özelleştirmesi kapsamında 2008 yılında devraldığı İkizdere Hidroelektrik Santrali için planlanan kapasite artırımı projesine ilişkin nihai kararı vermek amacıyla başlattığı "Paydaş Katılım Planı" sürecini titizlikle sürdürüyor.

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Murat Sungur Bursa, yatırımcı olarak, yerel değerlere ve doğal varlıklara zarar veren, yöre halkı tarafından her yönüyle benimsenmeyen bir projeyi hayata geçirmeyeceklerini söyledi. Bursa, Zorlu Enerji'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na resmi başvuruda bulunup mevcut ÇED sürecinin dondurulmasını sağlayarak Türkiye'de bir ilke imza attığını kaydetti ve sözlerine şöyle devam etti:

"Paydaş Katılım Planını sıradan bir araç olarak değil, yatırım kararının alınıp alınmaması için kullanılacak gerçek bir yol gösterici olarak görüyoruz. Zorlu Enerji olarak, doğal hayatı yok eden, heyelan riskini arttıran, endemik türlere zarar veren bir projeyi düşünmeyiz, planlamayız, yapmayız. Projenin maddi getirileri etik değerlerimizin önüne geçemez." - RİZE

Zorlu Enerji İkizdere İçin 'Paydaş Katılım'da Titiz Davranıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Zorlu Enerji İkizdere İçin 'Paydaş Katılım'da Titiz Davranıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı