Zorlu Psm "4. Sezon Programı" Tanıtıldı - Son Dakika

Zorlu Psm "4. Sezon Programı" Tanıtıldı

06.09.2016 14:15
Zorlu Psm

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, farklı sanat türlerini bir arada sunduğu "4. Sezon Programı"nı açıkladı.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, farklı sanat türlerini bir arada sunduğu "4. Sezon Programı"nı açıkladı.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Genel Müdürü Murat Abbas, Zorlu PSM'de yapılan tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin bu sezonda da farklı müzik türlerine örnek teşkil edecek birçok sanatçı ve gruba kapılarını açacağını belirterek, son bir sene içerisinde tüm Türkiye'de kültür-sanat sektörünün zorluklar yaşadığını ancak bir arada zorlukların üstesinden gelinmeye çalışıldığını söyledi.

Geçen yıllarda müziğin her türüne değinmeye çalıştıklarını, bazı isimlerin Türkiye'ye gelmesinin insanları şaşırttığını ifade eden Abbas, "Yeni sezonda Türkiye'ye hiç gelmemiş alternatif isimleri de getireceğiz. Bu sezon caz müziğine çok önem veriyoruz. Chick Corea, Michel Camilo ve Tomatito gibi isimleri getiriyoruz." dedi.

Yerli grupların da Zorlu'da sahne alacağını kaydeden Abbas, şunları söyledi:

"Charm Music işbirliğiyle dünyanın en ünlü elektronik müzik, yaratıcılık ve teknoloji festivali Sonar İstanbul, müzikseverlere yepyeni deneyimler yaşatacak. Titanic Live, Amadeus Live, Aliens Live ve The Lord Of The Rings in Concert: The Two Towers Live ile film gösterimiyle senfoni orkestrası çalışmamız bu sezon da devam edecek. Bu sezon aynı zamanda tiyatro sahnelerimiz de çok canlı olacak. Çok kıymetli oluşumların oyunları sahnelenecek."

Ümit Besen, Ayhan Sicimoğlu, Burhan Öçal ve İstanbul Orient Ensemble, Mabel Matiz, Güliz Ayla, Cem Adrian, Yeni Türkü, Kaan Tangöze gibi birçok ismin ve grubun, bu sezon Zorlu PSM'de sahne alacaklarını kaydeden Murat Abbas, Türkiye'deki kültür-sanat hareketliliğini yurt dışında duyurmaya çalışarak, ülkede iyi şeyler olmaya devam ettiğini dünyaya göstermeye çalıştırdıklarını sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Zorlu Psm '4. Sezon Programı' Tanıtıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama: Kısıtlama yarın başlıyor Son Dakika: Türkiye'de 20 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 141 kişi vefat etti, 5103 yeni vaka tespit edildi Macron, Afrikalıların Fransa'ya "sömürge" kızgınlığını Türkiye ve Rusya'ya bağladı Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar İngiliz perakende devleri Peacocks ve Jaeger iflas etti Oyuncu Engin Hepileri, sessiz sedasız Doğduğun Ev Kaderindir dizisinden ayrıldı "Bakkala gidiyorum" diye evden çıkan oyuncu Broselianda Hernandez'in cansız bedeni bulundu Küçük yaştaki erkek çocuklarla ilişkiye giren kadına 7 yıl hapis! Kocası küvette bastı