Son Dakika Haberleri: Zuckerberg, Facebook'taki Veri Skandallarına Rağmen Servetine Servet Kattı

Zuckerberg, Facebook'taki Veri Skandallarına Rağmen Servetine Servet Kattı

5 gün önce

Veri skandalına rağmen Facebook hisselerinde yaşanan artışla birlikte kurucu Mark Zuckerberg'in serveti 81,6 milyar dolara çıktı ve dünyanın en zengin üçüncü insanı oldu.

Facebook ve Cambridge Analytica etrafında gelişen skandallar Facebook'a ilk başta tahmin edildiği kadar zarar vermedi. Facebook hisseleri 203.23 dolarla tarihinin en yüksek seviyesine çıkarken, kurucusu 34 yaşındaki Mark Zuckerberg'in de zenginler listesinde ilk kez üçüncü sıraya çıkmasını sağladı.

ZENGİNLER LİSTESİNDE 3. OLDU

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Mark Zuckerberg, 81.6 milyar dolara yükselen serveti ile Warren Buffett'ı geçerek üçüncü sıraya çıktı. Zuckerberg'in serveti geçtiğimiz yıla göre 9 milyar dolar artış gösterdi.

EN ZENGİN AMAZON'UN PATRONU

Dünyanın en zengin ismi Amazon'un patronu 142 milyar dolarla Jeff Bezos iken Microsoft'un kurucusu Bill Gates 94.2 milyar dolarla ikinci sırada.

Böylece endekste ilk kez en tepedeki üç isim servetini tamamen teknolojiden yaratan isimler olarak sıralandı
Marmaris'e Akın Eden Turistler, 5 Kilometrelik Kuyruk Oluşturdu Antalya, 5,8 Milyon Turistle Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Yargıtay'dan Emsal Karar! Hırsızlık Zararını Site Yönetimi ve Güvenlik Şirketi Ödeyecek Erdoğan'ın Açıkladığı Seçim Beyannamesi Hayata Geçiyor! Çalışma Hayatı Yeniden Düzenlenecek