Son Dakika Haberleri: Zuhal Topal'ın Yapım Şirketinden, Acun Ilıcalı'nın Çalıntı Format İddialarına Yanıt Gecikmedi

Zuhal Topal'ın Yapım Şirketinden, Acun Ilıcalı'nın Çalıntı Format İddialarına Yanıt Gecikmedi

2 ay önce

Acun Ilıcalı, yaptığı açıklamada Zuhal Topal'ın sunuculuğunu yaptığı programın 'Yemekteyiz'in taklidi olduğunu iddia etti. Ilıcalı'ya Topal ve yapım şirketinden yanıt gecikmedi.

Fox TV'nin adından söz ettiren yarışması Zuhal Topal'la Sofrada'nın formatının TV8'deki Yemekteyiz programından çalıntı olduğu iddiaları gündeme gelmişti. Acun Ilıcalı'nın sosyal medya paylaşımı sonrasında Zuhal Topal ve Dual Medya'dan da ortak bir açıklama yapıldı.

"FORMATIN BEDELİ ÖDENMEKTEDİR"

Ortak açıklama şunlar söylendi: "Dual Medya Prodüksiyon tarafından yapımı gerçekleştirilen Zuhal Topal'la Sofrada programına ilişkin olarak, sosyal medya aracılığıyla yönetilmiş haksız ithamlarla ilgili açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Dual medya, yurt dışına ihraç edilmekle başka ülkelerde de yayınlanan "Momsters/Mutfakta bir gelin" formatının hak sahibi, Global Telif Yapım A.Ş. ile akdetmiş olduğu Format Lisans sözleşmesine istinaden, format bedelini de ödemek suretiyle "Zuhal Topal'la sofrada" programının prodüksiyonunu gerçekleştirmektedir.

"İDDİALAR GERÇEKLİKTEN UZAKTIR"

Gelinler ve kayınvalidelerin yarıştığı "Zuhal Topal'la Sofrada" programı, sunduğu tüm programları başarıya taşıyan Sayın Zuhal Topal'ın özgün sunumuyla yayınlanmakta olup, üzülerek belirtmek isteriz ki, 37. bölümü yayınlanmış olan programın yakalamış olduğu başarının ardından dile getirilen bu iddialar tümüyle gerçeklikten uzak ve hukuki dayanaktan yoksundur.

"PROGRAMLAR ARASINDA BENZERLİK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"

Programların ismi, sunucuları, yarışmacıları, dekorları başta olmak üzere formatını oluşturan her hangi bir temel unsurunda, intihal yahut benzerlik söz konusu değildir. Bu sebeplerle, tüm yöneltilmiş iddialar ve emek ve fikir hırsızlığı ifadesiyle yöneltilmiş haksız ithamlar karşısında, iddia sahiplerine karşı gerekli tüm hukuki yollara başvurulmaktan imtina edilmeyeceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Acun Ilıcalı, Yemekteyiz'le Benzer Formatta Program Sunan Zuhal Topal ve Kanala Dava Açacak


YORUMLAR


Suudi Arabistan'a Giden Gabon Cumhurbaşkanı'ndan 1 Aydır Haber Yok Denizli'de Düşen Eğitim Uçağının Koordinatları Tespit Edildi

Ezan Okurken Kalp Krizi Geçiren Adamın Son Sözü, "Ezana Devam Edin" Oldu