SON DAKİKA HÜMANİST HABERLERİ

Son Dakika Hümanist Haberleri

 • 06 Mart 2019 10:55 Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Giresunlularla Buluştu Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Giresunlularla Buluştu Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Giresunlularla bir araya geldi.
 • 01 Mart 2019 18:49 Mısır'daki İdamlara Malatya'daki Stk'lardan Tepki Mısır'daki İdamlara Malatya'daki Stk'lardan Tepki 'Mısır'daki idamları uzaktan izleme, zulme sessiz kalma' sloganı ile Malatya'da meydanlara inen sivil toplum kuruluşları, dünyanın sessizliği karşısında Sisi'nin son 15 günde 15 kişiyi idam ettirdiğini söyledi.
 • 01 Mart 2019 08:24 Şarkılar Serhan Ve 'Yaşama Saygı' İçin Söylendi Şarkılar Serhan Ve 'Yaşama Saygı' İçin Söylendi 'Yaşama Saygı Günü' olarak kutlanan 27 Şubat'ta Cahit Berkay'dan Onur Akın'a, Metin Özülkü'den Belkıs Akkale'ye kadar birçok sanatçı şarkılarını artan şiddet, cinsel istismar ve çevre kirliliğine dikkat çekmek için söyledi.
 • 27 Şubat 2019 23:41 Burhan Şeşen'in Oğlu İçin "O'nsuz On Yıl" Etkinliği Düzenlendi Burhan Şeşen'in 10 yıl önce hayatını kaybeden oğlu Serhan Şeşen anısına "O'nsuz On Yıl" etkinliği düzenlendi.
 • 25 Şubat 2019 13:34 Tuna'dan Kocamaz'a Yanıt: Belgenizle İspatlayın, Adaylıktan Çekileceğim Tuna'dan Kocamaz'a Yanıt: Belgenizle İspatlayın, Adaylıktan Çekileceğim MERSİN'de, Toroslar Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı MHP'li Hamit Tuna, mevcut Başkan Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı ile ilgili yaşadığı sorunda hedef gösterildiğini belirterek, "Çıkan anketlerin sonucunda kendisinin çok geride olduğunu gören şahsiyet,...
 • 25 Şubat 2019 13:25 Cumhur İttifakı Adayı Tuna'dan Akşener ve Kocamaz'ın İddialarına Yanıt Cumhur İttifakı Adayı Tuna'dan Akşener ve Kocamaz'ın İddialarına Yanıt Cumhur İttifakı'nın MHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, evrakları geç verildiği için İYİ Parti'den aday olamayan Burhanettin Kocamaz'ın ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in iddialarına tepki göstererek, "Bu tamamen bir kurgudur.
 • 20 Şubat 2019 14:36 Ülkücüler Fırat Çakıroğlu'nu Andı Ülkücüler Fırat Çakıroğlu'nu Andı Samsun Ülkü Ocakları Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Teşkilatı üyeleri, 4 yıl önce Ege Üniversitesinde öldürülen Fırat Çakıroğlu için yürüyüş düzenledi.
 • 06 Şubat 2019 02:33 Ara Güler Belgeselinin Prömiyeri İran'da Yapıldı Ara Güler Belgeselinin Prömiyeri İran'da Yapıldı - Ara Güler belgeselinin prömiyeri İran'da yapıldıTAHRAN - Ara Güler'in eserlerini ve hayatını konu alan 'Bu Dünya Böyle Dünya' belgeselinin prömiyeri İran'da yapıldı.
 • 05 Şubat 2019 16:16 Ara Güler Belgeselinin Prömiyeri İran'da Yapıldı Ara Güler Belgeselinin Prömiyeri İran'da Yapıldı Ara Güler'in eserlerini ve hayatını konu alan 'Bu Dünya Böyle Dünya' belgeselinin prömiyeri İran'da yapıldı.
 • 05 Şubat 2019 15:58 Ara Güler Belgeselinin Prömiyeri İran'da Yapıldı Ara Güler'in eserlerini ve hayatını konu alan 'Bu Dünya Böyle Dünya' belgeselinin prömiyeri İran'da yapıldı.
 • 26 Aralık 2018 22:14 AK Parti Myk Toplantısı AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "AK Parti iktidara geldiği günden beri pek çok siyasi müsveddeyi temize çekmiştir, 31 Mart akşamı da Sayın Kılıçdaroğlu'nu temize çekecektir.
 • 18 Aralık 2018 11:00 'Rönesansın Gizli Hafızası' Sergisi Görkemli Bir Geceyle Açıldı Nihan Yardımcı Çetinkaya'nın seyahatleri sırasında çektiği dönem mobilyalarının fotoğraflarından yola çıkarak ürettiği işlerden oluşan 'Rönesansın Gizli Hafızası' sergisi UNIQ Gallery'de düzenlenen açılışla sanatseverlerle buluştu.
 • 17 Aralık 2018 11:47 Alman Lisesi Mezunlarından Bülent Eczacıbaşı'na Biyografi Alman Lisesi Mezunlarından Bülent Eczacıbaşı'na Biyografi Alman Lisesi Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen, Alman Lisesi'nin 150. yıl kutlama gecesinde, mezunları arasında yer alan ve okul tarihinin en yüksek not ortalamasına sahip olan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı'na, özel olarak hazırlatılmış biyografisi armağan edildi.
 • 12 Aralık 2018 14:55 Kırgız Yazar Aytmatov Doğumunun 90. Yıl Dönümünde Anılıyor Kırgız Yazar Aytmatov Doğumunun 90. Yıl Dönümünde Anılıyor Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, doğumunun 90. yılında Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki kabri başında anıldı.
 • 06 Aralık 2018 16:59 Hdp Şırnak Milletvekillerinin Açlık Grevi Sona Erdi Hdp Şırnak Milletvekillerinin Açlık Grevi Sona Erdi HDP Şırnak milletvekilleri Nuran İmir, Hasan Özgüneş ve Hüseyin Kaçmaz, cezaevinde bulunan Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e destek amacıyla 4 Aralık'ta başlattıkları 3 günlük açlık grevine, bugün düzenledikleri basın açıklamasıyla son verdi.
 • 05 Aralık 2018 10:12 'Rönesansın Gizli Hafızası' 15 Aralık'ta Sanatseverlerle Buluşuyor 'Rönesansın Gizli Hafızası' 15 Aralık'ta Sanatseverlerle Buluşuyor Nihan Yardımcı Çetinkaya'nın seyahatleri sırasında çektiği dönem mobilyalarının fotoğraflarından yola çıkarak ürettiği işlerden oluşan 'Rönesansın Gizli Hafızası' sergisi UNIQ Gallery'de 15 Aralık'tan 15 Ocak'a kadar ziyaret edilebilecek.
 • 24 Kasım 2018 18:20 Birinin Psikopat Olduğunu Nasıl Anlarsınız? Birinin Psikopat Olduğunu Nasıl Anlarsınız? Kadına, çocuğa, hayvana şiddet haberleriyle neredeyse her gün karşılaşır olduk. Artan şiddet olayları akıllara ‘Etrafımızdakilerin psikopat olduğunu nasıl anlarım?’ sorusunu getiriyor. Psikiyatri Uzmanı Dr. Haluk Hıdıroğlu birinin psikopat olduğunu nasıl anlarsınız sorusunun cevabını açıkladı.
 • 01 Kasım 2018 15:31 Brunson Davasının Gizli Tanıkları İfade Değiştirmedi Brunson Davasının Gizli Tanıkları İfade Değiştirmedi" Papaz Andrew Craig Brunson davasıyla ilgili açıklanan 124 sayfalık kararda, "Gizli tanık olarak dinlenen hiçbir tanık kovuşturmanın hiçbir aşamasında ifade değiştirmediği gibi soruşturma aşamasında konuları bir kez daha mahkememiz huzurunda kabul ve tekrar ettiklerini ifade etmişlerdir" denildi.
 • 01 Kasım 2018 12:20 Brunson'ın İnkar Ettiği Fetö Bağlantısı Gerekçeli Kararda İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson ile ilgili gerekçeli kararda, FETÖ ile bağlantısını inkar eden sanığın savunmasına itibar...
 • 15 Ekim 2018 15:02 Fetö, ABD'de Mafya Örgütü Kabul Edilmeli Fetö, ABD'de Mafya Örgütü Kabul Edilmeli" (5) - New HAKAN ÇOPUR/ DİLDAR BAYKAN - ABD'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı okullarda öğretmenlik yapan ancak daha sonra örgütten ayrılarak FETÖ okullarına dava açan Ersin Konkur, "Bunların ABD'de mafya örgütü olarak kabul edilmesi lazım. Hakikaten mafya bunlar.
 • 15 Ekim 2018 11:50 Fetö, ABD'de Mafya Örgütü Kabul Edilmeli Fetö, ABD'de Mafya Örgütü Kabul Edilmeli" (1) - New HAKAN ÇOPUR/ DİLDAR BAYKAN - ABD'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı okullarda öğretmenlik yapan ancak daha sonra örgütten ayrılarak FETÖ okullarına dava açan Ersin Konkur, "Bunların ABD'de mafya örgütü olarak kabul edilmesi lazım. Hakikaten mafya bunlar.
 • 15 Ekim 2018 11:42 Fetö, ABD'de Mafya Örgütü Kabul Edilmeli Fetö, ABD'de Mafya Örgütü Kabul Edilmeli" (2) - New HAKAN ÇOPUR/ DİLDAR BAYKAN - ABD'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı okullarda öğretmenlik yapan ancak daha sonra örgütten ayrılarak FETÖ okullarına dava açan Ersin Konkur, "Bunların ABD'de mafya örgütü olarak kabul edilmesi lazım. Hakikaten mafya bunlar.
 • 05 Ekim 2018 17:02 Maltepe Belediyesi'nin 2019 Yılı Bütçesi 488 Milyon Maltepe Belediyesi'nin 2019 Yılı Bütçesi 488 Milyon Maltepe Belediyesi’nin 2019 yılı bütçesi, ilçe meclisine oy çokluğuyla kabul edildi.
 • 28 Eylül 2018 18:54 Diyarbakır Turizmin Oscarı Altın Elma Ödülü Diyarbakır'a Verildi Diyarbakır Turizmin Oscarı Altın Elma Ödülü Diyarbakır'a Verildi Diyarbakır Turizmin Oscarı Altın Elma ödülü Diyarbakır'a verildiTurizmin Oscarı Altın Elma ödülü Diyarbakır'a verildiDünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu tarafından verilen ve turizm sektörünün Oscarı olarak adlandırılan Altın Elma Ödülü Diyarbakır'a verildi.
 • 15 Eylül 2018 18:29 Yalova Belediye Başkanı Salman: Partim Onay Verirse, Yeniden Adayım Yalova Belediye Başkanı Salman: Partim Onay Verirse, Yeniden Adayım YALOVA Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, göreve yeniden talip olduğunu açıkladı.
 • 11 Eylül 2018 17:46 Baykuş Ödülleri Sahiplerini Buldu Bu yıl altıncısı düzenlenen Baykuş Ödülleri sahiplerini buldu.
 • 04 Eylül 2018 13:45 Ümit Boyner , Bilgi Dostu Baykuş Ödülünü Alıyor Ümit Boyner , Bilgi Dostu Baykuş Ödülünü Alıyor Merakla beklenen ve Araştırma Dünyasının Oscar'ı olan Baykuş Ödülleri; 6 Eylül tarihinde Four Seasons Bosphorus'ta altıncısı düzenlenecek olan ödül töreniyle sahiplerini bulacak.
 • 03 Eylül 2018 12:54 700 Oy Bulursa Yeşillerde İlk Olacak 700 Oy Bulursa Yeşillerde İlk Olacak SOSYAL Demokrat Parti ile Yeşiller Partisi'nin azınlık koalisyonunun iktidarda olduğu İsveç, 9 Eylül'de genel ve yerel seçimler için sandık başına gidecek.
 • 03 Eylül 2018 11:04 Bu mu Sizin Özgürlük Anlayışınız? Bu mu Sizin Özgürlük Anlayışınız? Demokrat Hümanist Merkez'in (CDH) adayı olarak 2009 yılında seçimleri kazanan ve Avrupa'nın ilk başörtülü parlamenteri olan Mahinur Özdemir, olayları soykırım olarak tanımlamayı kabul etmeyince partiden ihraç edildi
 • 03 Eylül 2018 09:56 İsveç'te, Yeşiller Partisi'nin İlk Türk Kadın Vekili Olmak İstiyor İsveç'te, Yeşiller Partisi'nin İlk Türk Kadın Vekili Olmak İstiyor İSVEÇ'te 9 Eylül'de yapılacak seçimlerde aday olan Nejla Arıca (47), Türkiye kökenli seçmenlerden yaklaşık 700 tercihli oy alması halinde, Yeşiller Partisi'nden parlamentoya giren Türkiye kökenli ilk kadın milletvekili olacak.
 • 28 Ağustos 2018 09:41 Heykeltıraş Murat Alınak Açıklaması Heykeltıraş Murat Alınak Açıklaması Kudüs’ün fatihi Sultan Selahaddin Eyyubi ve Ahmedi Hani büstlerini icra eden Heykeltıraş Murat Alınak, Hakkâri ve Ağrı da Selahaddin Eyyubi ve Ahmedi Hani isimlerinin bulunduğu devlet kurumlarına mevcut büstlerin değerlendirilmeye alınması için başvuruda bulunduğunu dile getirdi.
 • 24 Ağustos 2018 19:54 Destici: Destici: "Artık Türkiye, Yunanistan'ın Düşmanca Tavırlarını Görmezden Gelemez" - Eskişehir Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Artık Türkiye, Yunanistan'ın bu şımarık ve düşmanca tavırlarını görmezden gelerek hareket edemez. Nereye kadar zeytin dalı uzatacağız? Bence artık Yunanistan zeytin dalını hak etmiyor, bence meşe sopasıyla iyi bir sopalamak gerekiyor.
 • 24 Ağustos 2018 17:29 Eskişehir Destici Yunanistan Zeytin Dalını Hak Etmiyor Eskişehir Destici Yunanistan Zeytin Dalını Hak Etmiyor Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yunanistan'ın PKK'lılara ve FETÖ'cülere sahip çıktığını söyleyerek, Bence artık Yunanistan zeytin dalını hak etmiyor, bence meşe sopası ile iyi bir sopalamak gerekiyor artık dedi.
 • 24 Ağustos 2018 17:27 Destici: Yunanistan Zeytin Dalını Hak Etmiyor BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yunanistan'ın PKK'lılara ve FETÖ'cülere sahip çıktığını söyleyerek, "Bence artık Yunanistan zeytin dalını hak etmiyor, bence meşe sopası ile iyi bir sopalamak gerekiyor artık" dedi.
 • 24 Ağustos 2018 17:21 Artık Türkiye, Yunanistan'ın Düşmanca Tavırlarını Görmezden Gelemez" Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Artık Türkiye, Yunanistan'ın bu şımarık ve düşmanca tavırlarını görmezden gelerek hareket edemez. Nereye kadar zeytin dalı uzatacağız? Bence artık Yunanistan zeytin dalını hak etmiyor, bence meşe sopasıyla iyi bir sopalamak gerekiyor.
 • 19 Ağustos 2018 16:33 Koray Avcı, Balıkesir'de Sevenleriyle Bir Araya Geldi Koray Avcı, Balıkesir'de Sevenleriyle Bir Araya Geldi - Koray Avcı, Balıkesir'de sevenleriyle bir araya geldiBALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Ayvalıkgücü Belediyespor yararına binlerce hayranına kolay kolay unutamayacakları bir konser veren Koray Avcı, konser öncesi yaptığı açıklamada 'Türkiye'de Türk Lirası' kullanılmalı mesajını yineledi.
 • 19 Ağustos 2018 14:44 Koray Avcı: Koray Avcı: "Türkiye'de Türk Lirası Kullanılmalı" Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Ayvalıkgücü Belediyespor yararına binlerce hayranına unutamayacakları bir konser veren Koray Avcı, konser öncesi kuliste İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine yaptığı açıklamada "Türkiye’de Türk Lirası kullanılmalı" mesajını yineledi.
 • 09 Temmuz 2018 22:44 Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir? Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir? Başkan Erdoğan'ın yeni kabinesinde Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapacak olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir? İşte Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile ilgili tüm merak edilenler.
 • 04 Temmuz 2018 14:14 'Bir Dilek Tut' Filmi 'Motor' Dedi 'Bir Dilek Tut' Filmi 'Motor' Dedi - 'Bir Dilek Tut' filmi 'motor' dediMARDİN - Mardin'de iyilik ve sevgiyi konu alan "Bir Dilek Tut" filminin çekimlerine başlandı.
 • 22 Haziran 2018 14:35 Üniversiteli Feray, Doğum Gününde Anıldı Mustafa KANLI/GAZİANTEP,DHA)- MERSİN'de geçen yıl evinde tek kurşunla vurularak öldürülen üniversite öğrencisi Feray Şahin, 24'üncü doğum gününde memleketi Gaziantep'te mezarı başında anıldı.
 • 22 Haziran 2018 14:28 Gaziantep Üniversiteli Feray, Doğum Gününde Anıldı Gaziantep Üniversiteli Feray, Doğum Gününde Anıldı Mersin'de geçen yıl evinde tek kurşunla vurularak öldürülen üniversite öğrencisi Feray Şahin, 24'üncü doğum gününde memleketi Gaziantep'te mezarı başında anıldı.
 • 22 Haziran 2018 13:05 Üniversiteli Feray, Doğum Gününde Anıldı Üniversiteli Feray, Doğum Gününde Anıldı Mustafa KANLI/GAZİANTEP,DHA)- MERSİN'de geçen yıl evinde tek kurşunla vurularak öldürülen üniversite öğrencisi Feray Şahin, 24'üncü doğum gününde memleketi Gaziantep'te mezarı başında anıldı.
 • 17 Haziran 2018 17:01 Elon Musk'tan Mars Yönetim Şekli Vizyonu: Doğrudan Demokrasi ve Özgürlük ABD'li gazeteci ve köşe yazarı Michael Shermer, Twitter'dan Musk'a "Mars'ta ilk koloniyi kurduğunda yönetim biçimi olarak nasıul bir sistemi önerirdin? ABD Anayasası/Haklar Bildirgesi? Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi? Hümanist Manifesto? Atlas Silkindi? Devlete Karşı: Anarko kapitalist manifesto?" diye sordu
 • 13 Mayıs 2018 13:55 İlber Ortaylı: "Biz Eğitimde Eşitlik Düzeyini Kaybettik, Sırf Para İçin Eğitim Yapılmaz" 10. Kocaeli Kitap Fuarı’na konuk olan Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Biz eğitimde eşitlik düzeyini kaybettik. Paralı eğitime karşı değilim ama eğitim sırf para için yapılmaz" dedi.
 • 01 Nisan 2018 21:39 Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Mültecilere Kucak Açabiliyorsak Ahmet Yesevi Sayesindedir BAŞBAKAN Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Bugün 3 milyondan fazla mülteciye kucak açabiliyorsak Afrika'dan Uzak Doğu'ya, 5 kıtada, 170'e yakın ülkeye dostluk elini uzatabiliyorsak bu Hoca Ahmet Yesevi'den günümüze, gönül erlerinin 11'inci yüzyıldan itibaren bu topraklarda yeşerttiği...
 • 01 Nisan 2018 19:53 Çavuşoğlu: 3 Milyondan Fazla Mülteciye Kucak Açabiliyorsak Ahmet Yesevi Sayesindedir Çavuşoğlu: 3 Milyondan Fazla Mülteciye Kucak Açabiliyorsak Ahmet Yesevi Sayesindedir Çavuşoğlu: 3 milyondan fazla mülteciye kucak açabiliyorsak Ahmet Yesevi sayesindedirBaşbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, 'Bugün 3 milyondan fazla mülteciye kucak açabiliyorsak, Afrika'dan Uzak Doğu'ya, 5 Kıtada 170'e yakın ülkeye dostluk elini uzatabiliyorsak, işte bu Hoca Ahmet Yesevi'den...
 • 01 Nisan 2018 18:45 Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Mültecilere Kucak Açabiliyorsak Ahmet Yesevi Sayesindedir BAŞBAKAN Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Bugün 3 milyondan fazla mülteciye kucak açabiliyorsak Afrika'dan Uzak Doğu'ya, 5 kıtada, 170'e yakın ülkeye dostluk elini uzatabiliyorsak bu Hoca Ahmet Yesevi'den günümüze, gönül erlerinin 11'inci yüzyıldan itibaren bu topraklarda yeşerttiği...
 • 01 Nisan 2018 18:30 Dha Ankara  -Çavuşoğlu: 3 Milyondan Fazla Mülteciye Kucak Açabiliyorsak Ahmet Yesevi Sayesindedir Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Bugün 3 milyondan fazla mülteciye kucak açabiliyorsak, Afrika'dan Uzak Doğu'ya, 5 Kıtada 170'e yakın ülkeye dostluk elini uzatabiliyorsak, işte bu Hoca Ahmet Yesevi'den günümüze gönül erlerinin 11'nci yüzyıldan itibaren bu topraklarda yeşerttiği...
 • 01 Nisan 2018 18:03 Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi'den Günümüze Gönül Erenleri Projesi" Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "FETÖ'cü teröristlerin 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı birlik ve beraberlik gösterebilmişsek, içimizdeki Ahmed Yeseviler, Mevlanalar, Yunuslar sayesindedir.
 • 01 Nisan 2018 17:44 Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: "Fetö'cü Teröristlere Birliğimizi Gösterebilmişsek İçimizdeki Ahmed... Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "FETÖ’cü teröristlerin 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı, birlik ve beraberlik gösterebilmişsek; içimizdeki Ahmed Yeseviler, Mevlanalar, Yunuslar sayesindedir.