SON DAKİKA HÜMANİST HABERLERİ

Son Dakika Hümanist Haberleri

 • 16 Mart 2018 17:16 AK Parti Erzurum 6. Olağan İl Kongresi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Amerika eğer teröre karşı bizimle gerçekten birlikte çalışmak istiyorsa Fırat'ın doğusundaki teröristleri oradan çıkartarak bu işe başlamalı. Biz, o teröristleri işgal ettikleri yerlerden mutlaka çıkartacağız." dedi.
 • 07 Mart 2018 17:28 Vicdan Konvoyu' TBMM'de TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Ömer Serdar, "Bugün dünyanın farklı coğrafyalarında hala savaşlar devam ediyor ve çok büyük dramlar yaşanıyor.
 • 07 Mart 2018 15:49 Hem Üniversite Öğrencisi Hem Siyah Kuşak Sahibi! Hem Üniversite Öğrencisi Hem Siyah Kuşak Sahibi! İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde okuyan Asena Melike Ağansoy da zoru seviyor ve ülkemizde adı yeni yeni duyulmaya başlayan Brazilian Jiu Jitsu sporuyla uğraşıyor.
 • 26 Şubat 2018 10:45 Düşünce Akademisi'nin Konusu 'İnsan' Oldu Düşünce Akademisi'nin Konusu 'İnsan' Oldu Anadolu Öğrenci Birliği öncülüğünde, İlim Hikmet Vakfında gerçekleştirilen ‘Düşünce Akademisi’ seminerlerinin bu haftaki konusu ‘insan’ oldu.
 • 11 Şubat 2018 17:29 İzmir Alperen Ocakları'ndan 'Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Açıklaması İZMİR'de açıklama yapan Alperen Ocakları İl Başkanı Eyüp Kuzucu, "Hainlerin sonlarını hüsrana dönüştürecek, heveslerini kursaklarında düğümleyeceğiz" dedi.
 • 07 Şubat 2018 15:56 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (4) Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Astana ve Soçi süreçleri ile Suriye'deki gelişmeleri kapsamlı bir şekilde değerlendirmek açısından, Türkiye, Rusya ve İran liderlerinin yakın zamanda üçlü bir zirve yapabileceğini bildirdi.
 • 07 Şubat 2018 15:21 CHP İçinde Hala 'Pyd Terör Örgütü' Diyemeyenler Var CHP İçinde Hala 'Pyd Terör Örgütü' Diyemeyenler Var" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kılıçdaroğlu'nun PYD-YPG'nin terör örgütü olduğunu net bir şekilde ifade etmesinin memnuniyet verici olduğunu söyleyerek, "Hala CHP içinde PYD-YPG'ye terör örgütü diyemeyen bir takım sesler olduğunu görüyoruz" dedi.
 • 07 Şubat 2018 15:17 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: "Chp İçinde Hala 'Pyd Terör Örgütü' Diyemeyenler Var" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun PYD-YPG’nin terör örgütü olduğunu net bir şekilde ifade etmesi memnuniyet verici. Ama gecikmeli bir şekilde, Sayın Cumhurbaşkanımızın birçok çağrısından ve meydan okumasından sonra yapması manidar.
 • 07 Şubat 2018 14:41 Pakistan: 'Dine Küfretti' Diye Öğrenciyi Linç Edenlere İdam ve Ömür Boyu Hapis Pakistan: 'Dine Küfretti' Diye Öğrenciyi Linç Edenlere İdam ve Ömür Boyu Hapis Pakistan'da mahkeme, 'dine küfretmekle' suçlanan üniversite öğrencisi Mashal Khan'ı öldürme suçlamasıyla bir kişiye idam, beş kişiye de ömür boyu hapis cezası verdi.
 • 07 Şubat 2018 00:21 Ümit Özat: Ümit Özat: "Biri Gol Olsa Maç Farklı Yerlere Gidebilirdi" Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, oyunun ilk 15 dakikasında Milinkovic ile net iki pozisyona girdiklerini dile getirerek, "Biri gol olsa maç farklı yerlere gidebilirdi" dedi.
 • 07 Şubat 2018 00:20 Ümit Özat: Ümit Özat: "Biri Gol Olsa Maç Farklı Yerlere Gidebilirdi" - Ümit Özat: "Biri gol olsa maç farklı yerlere gidebilirdi"ANKARA - Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, oyunun ilk 15 dakikasında Milinkovic ile net iki pozisyona girdiklerini dile getirerek, "Biri gol olsa maç farklı yerlere gidebilirdi" dedi.
 • 07 Şubat 2018 00:10 Ümit Özat: Ümit Özat: "Bizden de Masaj Masasını İstediler, Gönderdik" Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Beşiktaş'a elendikleri kupa maçının ardından açıklamalarda bulundu.
 • 07 Şubat 2018 00:09 Gençlerbirliği-Beşiktaş Maçının Ardından - Gençlerbirliği Teknik Direktörü Özat Gençlerbirliği-Beşiktaş Maçının Ardından - Gençlerbirliği Teknik Direktörü Özat Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, turu geçtikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Rakip iyi niyetli ve sert oynayan bir takım. Biz de bu kadar dirençli bir takıma karşı iki maçta da galip geldik.
 • 06 Şubat 2018 23:58 Gençlerbirliği - Beşiktaş Maçının Ardından Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında Beşiktaş, Gençlerbirliği'ni 1-0 yenerek yarı finale yükselen taraf oldu.
 • 06 Şubat 2018 23:56 Gençlerbirliği-Beşiktaş Maçının Ardından - Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş Gençlerbirliği-Beşiktaş Maçının Ardından - Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, turu geçtikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Rakip iyi niyetli ve sert oynayan bir takım. Biz de bu kadar dirençli bir takıma karşı iki maçta da galip geldik.
 • 06 Şubat 2018 23:49 Maçın Ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, turu geçtikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Rakip iyi niyetli ve sert oynayan bir takım. Biz de bu kadar dirençli bir takıma karşı iki maçta da galip geldik.
 • 02 Şubat 2018 23:11 Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov Ankara'da Anıldı Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov Ankara'da Anıldı Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov doğumunun 90. yılında Ankara Milli Kütüphane Sergi salonunda düzenlenen "Cengiz Aytmatov'un Dünyası Ankara'da" adlı resim sergisi ve film gösterimiyle anıldı.
 • 02 Şubat 2018 22:52 Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov Ankara'da Anıldı Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov Ankara'da Anıldı Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov doğumunun 90. yılında Ankara Milli Kütüphane Sergi salonunda düzenlenen “Cengiz Aytmatov’un Dünyası Ankara’da” adlı resim sergisi ve film gösterimiyle anıldı.
 • 01 Şubat 2018 22:46 Kırgız Yazar Aytmatov 90'ıncı Doğum Gününde Anıldı Kırgız Yazar Aytmatov 90'ıncı Doğum Gününde Anıldı Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, doğumunun 90. yılında Başkentte açılan "Cengiz Aytmatov'un Dünyası Ankara'da" adlı resim sergisi ve film gösterimiyle anıldı.
 • 01 Şubat 2018 21:56 Kırgız Yazar Aytmatov 90'ıncı Doğum Gününde Anıldı Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, doğumunun 90. yılında Başkentte açılan "Cengiz Aytmatov'un Dünyası Ankara'da" adlı resim sergisi ve film gösterimiyle anıldı.
 • 22 Ocak 2018 11:14 Beyazıt Akman: Fatih'in Müslümanlığını Sorgulayanların Asıl Derdi Türk-İslam Medeniyetiyle DÜNYANIN İlk Günü, Son Sefarad, Osman gibi sevilen tarihi romanların yazarı akademisyen Beyazıt Akman, 15 yıllık araştırmalarını ilk kez "Kayıp Tarihin İzinde: Fatih'ten Shakespeare'e Doğu-Batı" adlı eseriyle kitaplaştırdı.
 • 16 Ocak 2018 18:37 Senegal'de Mason Kongresine İzin Çıkmadı Senegal basınında yer alan haberlere göre, Mason Kardeş Malagaş ve Afrikalılar'ın Hümanist Buluşması (REHFRAM) platformunun 26'ncı kongresini başkent Dakar'daki King Fahd otelinde yapmasına otel yönetimi izin vermedi
 • 29 Aralık 2017 20:20 Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Yıldızları Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Yıldızları" Programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Özellikle Kudüs konusunda Türkiye'nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler, ziyaret ettiğimiz Sudan, Çad ve Tunus'ta öylesine karşılık bulmuş ki bu güzel milletin, sizin gıyabınızda binlerce teşekkür aldık.
 • 29 Aralık 2017 18:34 Emine Erdoğan, Emine Erdoğan, "Kudüs ile İlgili Binlerce Teşekkür Aldık" Emine Erdoğan, "Kudüs ile ilgili binlerce teşekkür aldık" "Özellikle Kudüs konusunda Türkiye'nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler ziyaret ettiğimiz Sudan'da, Çad'da ve Tunus'ta öylesine karşılık bulmuş ki, bu güzel milletin, sizin gıyabınızda binlerce teşekkür aldık"ANKARA - Cumhurbaşkanı...
 • 29 Aralık 2017 18:13 Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Yıldızları" Programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Özellikle Kudüs konusunda Türkiye'nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler, ziyaret ettiğimiz Sudan, Çad ve Tunus'ta öylesine karşılık bulmuş ki bu güzel milletin, sizin gıyabınızda binlerce teşekkür aldık.
 • 29 Aralık 2017 17:16 Emine Erdoğan, Emine Erdoğan, "Kudüs ile İlgili Binlerce Teşekkür Aldık" Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Özellikle Kudüs konusunda Türkiye’nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler ziyaret ettiğimiz Sudan’da, Çad’da ve Tunus’ta öylesine karşılık bulmuş ki, siizn gıyabınızda binlerce teşekkür aldık” dedi.
 • 29 Aralık 2017 14:36 CHP İzmir İl Başkanlığına Kadın Aday CHP İzmir İl Başkanlığına Kadın Aday "Delegemizin özgür iradesine güveniyorum"Hümanist kişiliği ile halkın her kesimine ulaşabilecek kapasitem olduğunu ifade eden Tapkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "STK, dernek ve federasyonlarda da hangi partiden olduğuna bakmaksızın yapmış olduğum çalışmalar ile CHP İzmir'e ivme kazandırıp 2019 seçimlerinde ilimize yüzde 100 başarıyı getireceğime inanıyorum
 • 24 Aralık 2017 19:04 Macron'a "Göçmen Politikası" Eleştirisi "Hümanist bir politika yordamıyla, Macron-Philippe hükümeti, ülkemizin on yıllardır görmediği baskıcı bir göçmen politikasını yürürlüğe sokma aşamasında
 • 20 Aralık 2017 14:04 Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh'e Fahri Doktora Tevdi Töreni Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ), Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Ömer Guelleh'e fahri doktora unvanı verdi.
 • 17 Aralık 2017 21:43 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Bu Dönemde Hazreti Mevlana'nın Kardeşlik Sözlerine İhtiyacımız Var" Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Müslümanların bu kadar büyük sıkıntılar içerisinde boğuştuğu, insanlık aleminin de her türlü çatışma ve krizle bunaldığı dönemde, Hazreti Mevlana'nın kardeşlik sözlerine ihtiyacımız var." dedi.
 • 17 Aralık 2017 21:00 Hz. Mevlana'nın 744. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Töreni Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Müslümanların bu kadar büyük sıkıntılar içerisinde boğuştuğu, insanlık aleminin de her türlü çatışma ve krizle bunaldığı dönemde, Hazreti Mevlana'nın kardeşlik sözlerine ihtiyacımız var." dedi.
 • 11 Aralık 2017 14:15 Çalışan Annenin Yaşam Dengesi Raflarda Çalışan Annenin Yaşam Dengesi Raflarda Hümanist Kitap Yayıncılık'ın yeni kitabı 'Çalışan Annenin Yaşam Dengesi' raflarda yerini aldı
 • 04 Aralık 2017 19:17 Ümit Özat, Yahudi Halkından Özür Diledi Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Demir Grup Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada kullandığı sözlerden dolayı Yahudi halkından özür diledi.
 • 04 Aralık 2017 18:48 Yahudilere Hakaret Eden Ümit Özat: Yanlış Anlaşıldım Yahudilere Hakaret Eden Ümit Özat: Yanlış Anlaşıldım Sivasspor maçı sonrasında "Yahudi takımı olsa bile ekmeğini yediğim yere laf etmem" diyen Ümit Özat, "Özür diliyorum. Barış içerden gelir, kalbimde barış var." dedi.
 • 04 Aralık 2017 17:50 Ümit Özat: 'Yahudi Halkından ve Kamuoyundan Özür Diliyorum' Ümit Özat: 'Yahudi Halkından ve Kamuoyundan Özür Diliyorum' Gençlerbirliği Teknik Direktör Ümit Özat, Yahudi halkından ve kamuoyundan özür dilediğini açıkladı.
 • 02 Aralık 2017 10:53 Başkan Uysal'dan Demokratik Siyaset Vurgusu Başkan Uysal'dan Demokratik Siyaset Vurgusu Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Portekiz’in başkenti Lizbon’da Avrupa’daki sol partileri bünyesinde toplayan PES’in yerel yönetimler derneğince düzenlenen panele katıldı.
 • 01 Aralık 2017 18:02 Prof. Dr. Çepni Dünya Sanat ve Bilim Akademisi Üyesi Seçildi Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Çepni'NİN, dünyaca ünlü fizikçi Albert Einstein ve İngiliz matematikçi ve tarihçi Bertrand Russel gibi isimlerin kuruluşunda fikir önderliği yaptığı, Birleşmiş Milletler ile birlikte çalışan Dünya Sanat ve Bilim Akademisi üyeliğine...
 • 01 Aralık 2017 16:56 Konya'daki Şeb-i Arus Töreni Tek Olacak Konya'daki Şeb-i Arus Töreni Tek Olacak" Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Şeb-i Arus törenlerinin marka haline getirilmesi için sürecin tamamlandığını, Konya'da düzenlenecek törenlerin tek olacağını söyledi.
 • 01 Aralık 2017 16:54 Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: "Konya'daki Şeb-i Arus Töreni Tek Olacak" Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: "Konya'daki Şeb-i Arus töreni tek olacak"KONYA - Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Şeb-i Arus törenlerin marka haline getirilmesi için sürecin tamamlandığını, Konya'da düzenlenecek törenlerin tek olacağını söyledi.
 • 01 Aralık 2017 16:40 Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: "Konya'daki Şeb-i Arus Töreni Tek Olacak" Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Şeb-i Arus törenlerinin marka haline getirilmesi için sürecin tamamlandığını, Konya’da düzenlenecek törenlerin tek olacağını söyledi.
 • 01 Aralık 2017 16:02 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Şeb-i Arus Törenlerinin Marka Haline Getirilmesi İçin Süreç Tamamlanmıştır" Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Hazreti Mevlana'nın görüşleri ve fikirleri üzerinden, Mevlana'yı sanki İslam dairesinin dışında, hümanist bir ekolün temsilcisi ve kurucusuymuş gibi göstermek Mevlana'ya yapılacak en büyük hakaret en büyük haksızlıktır.
 • 01 Aralık 2017 15:34 Numan Kurtulmuş'tan, 'Mevlana'ya Haksızlık' Çıkışı KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Hz. Mevlana'nın görüşleri ve fikirleri üzerinden, Mevlana'yı sanki ayrı şeymiş, İslam dairesinin dışarısında, hümanist bir ekolün temsilcisi ve kurucusuymuş gibi göstermek, Mevlana'ya en büyük hakaret ve haksızlıktır" dedi.
 • 01 Aralık 2017 15:26 Dha Yurt Bülteni-10 5 ilde FETÖ operasyonu: 12 asker gözaltına alındıKONYA merkezli 5 ilde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 11'i muvazzaf 12 astsubay gözaltına alındı.
 • 01 Aralık 2017 14:49 Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Hazreti Mevlana'nın görüşleri ve fikirleri üzerinden, Mevlana'yı sanki İslam dairesinin dışında, hümanist bir ekolün temsilcisi ve kurucusuymuş gibi göstermek Mevlana'ya yapılacak en büyük hakaret en büyük haksızlıktır.
 • 01 Aralık 2017 13:49 Numan Kurtulmuş'tan, 'Mevlana'ya Haksızlık' Çıkışı Numan Kurtulmuş'tan, 'Mevlana'ya Haksızlık' Çıkışı KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Hz. Mevlana'nın görüşleri ve fikirleri üzerinden, Mevlana'yı sanki ayrı şeymiş, İslam dairesinin dışarısında, hümanist bir ekolün temsilcisi ve kurucusuymuş gibi göstermek, Mevlana'ya en büyük hakaret ve haksızlıktır" dedi.
 • 01 Aralık 2017 10:50 Prof. Dr. Elif Çepni, Dünya Sanat ve Bilim Akademisi Üyesi Seçildi Prof. Dr. Elif Çepni, Dünya Sanat ve Bilim Akademisi Üyesi Seçildi NİŞANTAŞI Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Elif Çepni, dünyaca ünlü fizikçi Albert Einstein ve İngiliz filozof, matematikçi, tarihçi Bertrand Russel gibi isimlerin kuruluşunda fikir önderliği yaptığı, Birleşmiş Milletler ile birlikte çalışan Dünya Sanat ve Bilim Akademisi üyeliğine seçildi.
 • 28 Kasım 2017 14:43 İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları" Paneli Düzenledi İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları" paneli düzenlediİSTANBUL, (DHA)- İSTANBUL Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) tarafından hazırlanan 2016 Hollanda İnsan Hakları Raporu, üniversite tarafından düzenlenen Hollanda İnsan Hakları Paneli'nde açıkladı.
 • 28 Kasım 2017 14:43 İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları" Paneli Düzenledi İSTANBUL Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) tarafından hazırlanan 2016 Hollanda İnsan Hakları Raporu, üniversite tarafından düzenlenen Hollanda İnsan Hakları Paneli'nde açıklandı.
 • 28 Kasım 2017 14:33 İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları" Paneli Düzenledi İSTANBUL Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) tarafından hazırlanan 2016 Hollanda İnsan Hakları Raporu, üniversite tarafından düzenlenen Hollanda İnsan Hakları Paneli'nde açıklandı.
 • 21 Kasım 2017 14:23 Müsiad'dan Uluslararası İş Forumu ve İpek Yolu Konferansı Müslüman milletler arasında "global iş ağının kurulmasına" yönelik çalışmaların gerçekleştirildiği IBF programında katılımcılar, IBF İş Forumu'nda stabil bir büyüme sunan "Hümanist Ekosistem Yükseliyor" başlığı altında gerçekleştirilen oturuma katıldı