SON DAKİKA HÜMANİST HABERLERİ

Son Dakika Hümanist Haberleri

 • 06 Şubat 2018 23:58 Gençlerbirliği - Beşiktaş Maçının Ardından Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında Beşiktaş, Gençlerbirliği'ni 1-0 yenerek yarı finale yükselen taraf oldu.
 • 06 Şubat 2018 23:56 Gençlerbirliği-Beşiktaş Maçının Ardından - Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş Gençlerbirliği-Beşiktaş Maçının Ardından - Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, turu geçtikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Rakip iyi niyetli ve sert oynayan bir takım. Biz de bu kadar dirençli bir takıma karşı iki maçta da galip geldik.
 • 06 Şubat 2018 23:49 Maçın Ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, turu geçtikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Rakip iyi niyetli ve sert oynayan bir takım. Biz de bu kadar dirençli bir takıma karşı iki maçta da galip geldik.
 • 02 Şubat 2018 23:11 Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov Ankara'da Anıldı Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov Ankara'da Anıldı Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov doğumunun 90. yılında Ankara Milli Kütüphane Sergi salonunda düzenlenen "Cengiz Aytmatov'un Dünyası Ankara'da" adlı resim sergisi ve film gösterimiyle anıldı.
 • 02 Şubat 2018 22:52 Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov Ankara'da Anıldı Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov Ankara'da Anıldı Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov doğumunun 90. yılında Ankara Milli Kütüphane Sergi salonunda düzenlenen “Cengiz Aytmatov’un Dünyası Ankara’da” adlı resim sergisi ve film gösterimiyle anıldı.
 • 01 Şubat 2018 22:46 Kırgız Yazar Aytmatov 90'ıncı Doğum Gününde Anıldı Kırgız Yazar Aytmatov 90'ıncı Doğum Gününde Anıldı Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, doğumunun 90. yılında Başkentte açılan "Cengiz Aytmatov'un Dünyası Ankara'da" adlı resim sergisi ve film gösterimiyle anıldı.
 • 01 Şubat 2018 21:56 Kırgız Yazar Aytmatov 90'ıncı Doğum Gününde Anıldı Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, doğumunun 90. yılında Başkentte açılan "Cengiz Aytmatov'un Dünyası Ankara'da" adlı resim sergisi ve film gösterimiyle anıldı.
 • 22 Ocak 2018 11:14 Beyazıt Akman: Fatih'in Müslümanlığını Sorgulayanların Asıl Derdi Türk-İslam Medeniyetiyle DÜNYANIN İlk Günü, Son Sefarad, Osman gibi sevilen tarihi romanların yazarı akademisyen Beyazıt Akman, 15 yıllık araştırmalarını ilk kez "Kayıp Tarihin İzinde: Fatih'ten Shakespeare'e Doğu-Batı" adlı eseriyle kitaplaştırdı.
 • 16 Ocak 2018 18:37 Senegal'de Mason Kongresine İzin Çıkmadı Senegal basınında yer alan haberlere göre, Mason Kardeş Malagaş ve Afrikalılar'ın Hümanist Buluşması (REHFRAM) platformunun 26'ncı kongresini başkent Dakar'daki King Fahd otelinde yapmasına otel yönetimi izin vermedi
 • 29 Aralık 2017 20:20 Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Yıldızları Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Yıldızları" Programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Özellikle Kudüs konusunda Türkiye'nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler, ziyaret ettiğimiz Sudan, Çad ve Tunus'ta öylesine karşılık bulmuş ki bu güzel milletin, sizin gıyabınızda binlerce teşekkür aldık.
 • 29 Aralık 2017 18:34 Emine Erdoğan, Emine Erdoğan, "Kudüs ile İlgili Binlerce Teşekkür Aldık" Emine Erdoğan, "Kudüs ile ilgili binlerce teşekkür aldık" "Özellikle Kudüs konusunda Türkiye'nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler ziyaret ettiğimiz Sudan'da, Çad'da ve Tunus'ta öylesine karşılık bulmuş ki, bu güzel milletin, sizin gıyabınızda binlerce teşekkür aldık"ANKARA - Cumhurbaşkanı...
 • 29 Aralık 2017 18:13 Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Yıldızları" Programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Özellikle Kudüs konusunda Türkiye'nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler, ziyaret ettiğimiz Sudan, Çad ve Tunus'ta öylesine karşılık bulmuş ki bu güzel milletin, sizin gıyabınızda binlerce teşekkür aldık.
 • 29 Aralık 2017 17:16 Emine Erdoğan, Emine Erdoğan, "Kudüs ile İlgili Binlerce Teşekkür Aldık" Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Özellikle Kudüs konusunda Türkiye’nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler ziyaret ettiğimiz Sudan’da, Çad’da ve Tunus’ta öylesine karşılık bulmuş ki, siizn gıyabınızda binlerce teşekkür aldık” dedi.
 • 29 Aralık 2017 14:36 CHP İzmir İl Başkanlığına Kadın Aday CHP İzmir İl Başkanlığına Kadın Aday "Delegemizin özgür iradesine güveniyorum"Hümanist kişiliği ile halkın her kesimine ulaşabilecek kapasitem olduğunu ifade eden Tapkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "STK, dernek ve federasyonlarda da hangi partiden olduğuna bakmaksızın yapmış olduğum çalışmalar ile CHP İzmir'e ivme kazandırıp 2019 seçimlerinde ilimize yüzde 100 başarıyı getireceğime inanıyorum
 • 24 Aralık 2017 19:04 Macron'a "Göçmen Politikası" Eleştirisi "Hümanist bir politika yordamıyla, Macron-Philippe hükümeti, ülkemizin on yıllardır görmediği baskıcı bir göçmen politikasını yürürlüğe sokma aşamasında
 • 20 Aralık 2017 14:04 Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh'e Fahri Doktora Tevdi Töreni Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ), Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Ömer Guelleh'e fahri doktora unvanı verdi.
 • 17 Aralık 2017 21:43 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Bu Dönemde Hazreti Mevlana'nın Kardeşlik Sözlerine İhtiyacımız Var" Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Müslümanların bu kadar büyük sıkıntılar içerisinde boğuştuğu, insanlık aleminin de her türlü çatışma ve krizle bunaldığı dönemde, Hazreti Mevlana'nın kardeşlik sözlerine ihtiyacımız var." dedi.
 • 17 Aralık 2017 21:00 Hz. Mevlana'nın 744. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Töreni Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Müslümanların bu kadar büyük sıkıntılar içerisinde boğuştuğu, insanlık aleminin de her türlü çatışma ve krizle bunaldığı dönemde, Hazreti Mevlana'nın kardeşlik sözlerine ihtiyacımız var." dedi.
 • 11 Aralık 2017 14:15 Çalışan Annenin Yaşam Dengesi Raflarda Çalışan Annenin Yaşam Dengesi Raflarda Hümanist Kitap Yayıncılık'ın yeni kitabı 'Çalışan Annenin Yaşam Dengesi' raflarda yerini aldı
 • 04 Aralık 2017 19:17 Ümit Özat, Yahudi Halkından Özür Diledi Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Demir Grup Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada kullandığı sözlerden dolayı Yahudi halkından özür diledi.
 • 04 Aralık 2017 18:48 Yahudilere Hakaret Eden Ümit Özat: Yanlış Anlaşıldım Yahudilere Hakaret Eden Ümit Özat: Yanlış Anlaşıldım Sivasspor maçı sonrasında "Yahudi takımı olsa bile ekmeğini yediğim yere laf etmem" diyen Ümit Özat, "Özür diliyorum. Barış içerden gelir, kalbimde barış var." dedi.
 • 04 Aralık 2017 17:50 Ümit Özat: 'Yahudi Halkından ve Kamuoyundan Özür Diliyorum' Ümit Özat: 'Yahudi Halkından ve Kamuoyundan Özür Diliyorum' Gençlerbirliği Teknik Direktör Ümit Özat, Yahudi halkından ve kamuoyundan özür dilediğini açıkladı.
 • 02 Aralık 2017 10:53 Başkan Uysal'dan Demokratik Siyaset Vurgusu Başkan Uysal'dan Demokratik Siyaset Vurgusu Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Portekiz’in başkenti Lizbon’da Avrupa’daki sol partileri bünyesinde toplayan PES’in yerel yönetimler derneğince düzenlenen panele katıldı.
 • 01 Aralık 2017 18:02 Prof. Dr. Çepni Dünya Sanat ve Bilim Akademisi Üyesi Seçildi Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Çepni'NİN, dünyaca ünlü fizikçi Albert Einstein ve İngiliz matematikçi ve tarihçi Bertrand Russel gibi isimlerin kuruluşunda fikir önderliği yaptığı, Birleşmiş Milletler ile birlikte çalışan Dünya Sanat ve Bilim Akademisi üyeliğine...
 • 01 Aralık 2017 16:56 Konya'daki Şeb-i Arus Töreni Tek Olacak Konya'daki Şeb-i Arus Töreni Tek Olacak" Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Şeb-i Arus törenlerinin marka haline getirilmesi için sürecin tamamlandığını, Konya'da düzenlenecek törenlerin tek olacağını söyledi.
 • 01 Aralık 2017 16:54 Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: "Konya'daki Şeb-i Arus Töreni Tek Olacak" Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: "Konya'daki Şeb-i Arus töreni tek olacak"KONYA - Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Şeb-i Arus törenlerin marka haline getirilmesi için sürecin tamamlandığını, Konya'da düzenlenecek törenlerin tek olacağını söyledi.
 • 01 Aralık 2017 16:40 Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: "Konya'daki Şeb-i Arus Töreni Tek Olacak" Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Şeb-i Arus törenlerinin marka haline getirilmesi için sürecin tamamlandığını, Konya’da düzenlenecek törenlerin tek olacağını söyledi.
 • 01 Aralık 2017 16:02 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Şeb-i Arus Törenlerinin Marka Haline Getirilmesi İçin Süreç Tamamlanmıştır" Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Hazreti Mevlana'nın görüşleri ve fikirleri üzerinden, Mevlana'yı sanki İslam dairesinin dışında, hümanist bir ekolün temsilcisi ve kurucusuymuş gibi göstermek Mevlana'ya yapılacak en büyük hakaret en büyük haksızlıktır.
 • 01 Aralık 2017 15:34 Numan Kurtulmuş'tan, 'Mevlana'ya Haksızlık' Çıkışı KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Hz. Mevlana'nın görüşleri ve fikirleri üzerinden, Mevlana'yı sanki ayrı şeymiş, İslam dairesinin dışarısında, hümanist bir ekolün temsilcisi ve kurucusuymuş gibi göstermek, Mevlana'ya en büyük hakaret ve haksızlıktır" dedi.
 • 01 Aralık 2017 15:26 Dha Yurt Bülteni-10 5 ilde FETÖ operasyonu: 12 asker gözaltına alındıKONYA merkezli 5 ilde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 11'i muvazzaf 12 astsubay gözaltına alındı.
 • 01 Aralık 2017 14:49 Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Hazreti Mevlana'nın görüşleri ve fikirleri üzerinden, Mevlana'yı sanki İslam dairesinin dışında, hümanist bir ekolün temsilcisi ve kurucusuymuş gibi göstermek Mevlana'ya yapılacak en büyük hakaret en büyük haksızlıktır.
 • 01 Aralık 2017 13:49 Numan Kurtulmuş'tan, 'Mevlana'ya Haksızlık' Çıkışı Numan Kurtulmuş'tan, 'Mevlana'ya Haksızlık' Çıkışı KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Hz. Mevlana'nın görüşleri ve fikirleri üzerinden, Mevlana'yı sanki ayrı şeymiş, İslam dairesinin dışarısında, hümanist bir ekolün temsilcisi ve kurucusuymuş gibi göstermek, Mevlana'ya en büyük hakaret ve haksızlıktır" dedi.
 • 01 Aralık 2017 10:50 Prof. Dr. Elif Çepni, Dünya Sanat ve Bilim Akademisi Üyesi Seçildi Prof. Dr. Elif Çepni, Dünya Sanat ve Bilim Akademisi Üyesi Seçildi NİŞANTAŞI Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Elif Çepni, dünyaca ünlü fizikçi Albert Einstein ve İngiliz filozof, matematikçi, tarihçi Bertrand Russel gibi isimlerin kuruluşunda fikir önderliği yaptığı, Birleşmiş Milletler ile birlikte çalışan Dünya Sanat ve Bilim Akademisi üyeliğine seçildi.
 • 28 Kasım 2017 14:43 İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları" Paneli Düzenledi İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları" paneli düzenlediİSTANBUL, (DHA)- İSTANBUL Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) tarafından hazırlanan 2016 Hollanda İnsan Hakları Raporu, üniversite tarafından düzenlenen Hollanda İnsan Hakları Paneli'nde açıkladı.
 • 28 Kasım 2017 14:43 İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları" Paneli Düzenledi İSTANBUL Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) tarafından hazırlanan 2016 Hollanda İnsan Hakları Raporu, üniversite tarafından düzenlenen Hollanda İnsan Hakları Paneli'nde açıklandı.
 • 28 Kasım 2017 14:33 İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları İzü, '2016 Hollanda İnsan Hakları" Paneli Düzenledi İSTANBUL Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) tarafından hazırlanan 2016 Hollanda İnsan Hakları Raporu, üniversite tarafından düzenlenen Hollanda İnsan Hakları Paneli'nde açıklandı.
 • 21 Kasım 2017 14:23 Müsiad'dan Uluslararası İş Forumu ve İpek Yolu Konferansı Müslüman milletler arasında "global iş ağının kurulmasına" yönelik çalışmaların gerçekleştirildiği IBF programında katılımcılar, IBF İş Forumu'nda stabil bir büyüme sunan "Hümanist Ekosistem Yükseliyor" başlığı altında gerçekleştirilen oturuma katıldı
 • 01 Kasım 2017 14:31 AK Parti Milletvekili Benli: AK Parti Milletvekili Benli: "Daeş'e Katılan Militanlar Avrupa'dan Geliyor" TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkan Vekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, "Biz kendi ülkemizdeki teröristlere karşı mücadelemizde başarılı oluyoruz.
 • 28 Ekim 2017 16:33 Ahmet Kaya'nın Ağabeyi: Ahmet Yaşasaydı Serdar'ı Karşısına Alır Severdi Ahmet Kaya'nın Ağabeyi: Ahmet Yaşasaydı Serdar'ı Karşısına Alır Severdi Ahmet Kaya'nın ağabeyi Mustafa Kaya, "Ahmet yaşasa Serdar Ortaç'ı karşısına alır, 'Önemli değil Serdar; insanlar hata yapa yapa büyür' derdi ve bir kardeş edasıyla severdi" dedi.
 • 26 Ekim 2017 15:45 Dha Yurt Bülteni-10 Eskişehir Kayı Boyu Derneği'nden İYİ Parti'ye tepkiESKİŞEHİR Kayı Boyu Derneği, Meral Akşener'in yeni partisinin Kayı Boyu'nu temsil eden işaretini kullanmasına tepki gösterdi.
 • 26 Ekim 2017 15:43 Bakan Kurtulmuş: Bir Daha Darbe Olmayacak Bir Toplum Haline Gelmeliyiz (2) Bakan Kurtulmuş: Bir Daha Darbe Olmayacak Bir Toplum Haline Gelmeliyiz (2) KALIN: 15 TEMMUZ TARİHİMİZİN EN GURUR DUYACAĞI SAHNELERDEN BİR TANESİKartepe Zirvesi'nin açılışında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, '15 Temmuz: Darbe, Demokrasi ve Uluslararası Sistem' konulu konuşma yaptı.
 • 23 Ekim 2017 16:11 Zülfü Livaneli'ye Okuyuculardan Yoğun İlgi Ünlü gazeteci-yazar ve sanatçı Zülfü Livaneli D&R Kitap Fuarında okuyucularıyla bir araya geldi.
 • 23 Ekim 2017 16:04 Zülfü Livaneli'ye Okuyuculardan Yoğun İlgi Zülfü Livaneli'ye Okuyuculardan Yoğun İlgi Zülfü Livaneli'ye okuyuculardan yoğun ilgiBetül KARABACAK/Özgür KUMANOVALI-İSTANBUL, (DHA) - Ünlü gazeteci-yazar ve sanatçı Zülfü Livaneli D&R Kitap Fuarında okuyucularıyla bir araya geldi.
 • 23 Ekim 2017 15:48 Zülfü Livaneli'ye Okuyuculardan Yoğun İlgi Zülfü Livaneli'ye Okuyuculardan Yoğun İlgi Ünlü gazeteci-yazar ve sanatçı Zülfü Livaneli D&R Kitap Fuarında okuyucularıyla bir araya geldi.
 • 16 Ekim 2017 14:11 Sebastian Kurz: Dünyanın En Genç Lideri Olacak Avusturya'nın 'Dahi Çocuğu' Sebastian Kurz: Dünyanın En Genç Lideri Olacak Avusturya'nın 'Dahi Çocuğu' 31 yaşındaki Sebastian Kurz'un lideri olduğu Avusturya Halk Partisi ülkede dün yapılan genel seçimi kazandı.
 • 03 Ekim 2017 16:18 Başkan Kocatepe, Kadın Dayanışma Platformu'nun Endişelerine Tek Tek Cevap Verdi Başkan Kocatepe, Kadın Dayanışma Platformu'nun Endişelerine Tek Tek Cevap Verdi Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kadın Dayanışma Platformu üyelerini makamında kabul etti.
 • 02 Ekim 2017 13:56 Digi.Logue Zirve, Alanının Öncü İsimlerini Bir Araya Getirdi a datafobik'in "Elon Mars'ın Maceraları: Yeni Hümanist Liderler" konusuyla devam etti
 • 26 Eylül 2017 10:43 Ege'de İlk Ders: "Hekim Olmak" Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen "Uyum Haftası" etkinlikleri kapsamında yeni başlayan tıp öğrencilerine ilk dersi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. S. Fehmi Akçiçek verdi.
 • 25 Eylül 2017 11:32 Türkiye-Azerbaycan Örneğinde İslam Dayanışması Uluslararası Konferansı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün dünyanın ve özellikle İslam dünyasının karşılaştığı hayati meselelerle mücadelede başarı hedefine ancak toplumlar arasında manevi ve maddi dayanışma ile ulaşılabilceğini belirterek, DEAŞ, FETÖ, El Kaide, Boko Haram gibi terör örgütlerinin...
 • 23 Eylül 2017 11:46 Prof. Dr. Emre Alkin ve Yalın Alpay'ın 'Olaylarla Türkiye Ekonomisi' Kitabı 'Yılın En İyi İş... Prof. Dr. Emre Alkin ve Yalın Alpay'ın 'Olaylarla Türkiye Ekonomisi' Kitabı 'Yılın En İyi İş... Hümanist Yayınevinden çıkardık