Son dakika İstanbul haberleri, İstanbul son dakika, son dakika İstanbul

Son Dakika İstanbul Haberleri

 • İmamoğlu: Bir Avuç İnsan, O Eski Şatafatlı Günlerine Dönmek İstiyor
  18:22 İmamoğlu: Bir Avuç İnsan, O Eski Şatafatlı Günlerine Dönmek İstiyor

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Laleli Ordu Caddesi ve yakın çevresi düzenlemesi açılışında konuştu. İmamoğlu, “2019’da milletimiz ne yaptı biliyor musunuz. İstanbul'u kendi mülküymüş gibi gören bir yönetim anlayışından bu şehri kurtardı. Ve millet, bu şehrin her noktasının, her köşesinin kendisine ait olduğunun farkına vardı. Bize bu görevi verdiniz, teslim ettiniz. Biz bu şehri, 16 milyon İstanbulluya teslim ediyoruz. Ve kendimizi de bu şehrin muhafızı olarak görüyoruz. Sizden aldığımız güçle, İstanbul'da ihmali, ihaneti ve israf devrini tarihe gömdük, bitirdik. Başka bir dönem başladı. Hizmet dönemi, icraat dönemi ve yatırım dönemini başlattık. O sayede, İstanbul'un dört bir yanında bütün toplum kesimlerinin hayatlarını güzelleştiren, kolaylaştıran muazzam işler yaptık. Şimdi bir avuç insan, o eski şatafatlı günlerine dönmek istiyorlar. İstanbul'un kaynakları size, halka değil, kendilerini aksın istiyorlar. Bunun için de bir çalışma içerisindeler. Ama siz, buna müsaade etmeyeceksiniz” dedi.

 • DSP Genel Başkanı Aksakal: İstanbul'un hak ettiği yönetim biçimi değil
  18:13 DSP Genel Başkanı Aksakal: İstanbul'un hak ettiği yönetim biçimi değil

  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, İstanbul'un sel ve kar sorunları yaşadığı dönemlerde başkanın Bodrum'da olduğunu belirterek, İstanbul'un dünyanın sayılı metropollerinden biri olduğunu ve hak ettiği yönetim biçimine sahip olmadığını söyledi. Aksakal ayrıca, 2023'te Türkiye'yi ele geçirmek üzere sivil bir darbe planlandığını iddia etti ve DSP'nin Atatürk devrimlerine ve tam bağımsız Türkiye idealine olan bağlılığıyla devletin yanında yer aldığını vurguladı.

 • Esenyurt'ta Kin ve Düşmanlık İçeren Söylemlerde Bulunan Şüpheli Gözaltına Alındı
  17:04 Esenyurt'ta Kin ve Düşmanlık İçeren Söylemlerde Bulunan Şüpheli Gözaltına Alındı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan bir sokak röportajında halkı kin ve düşmanlığa tahrik edici ifadeler kullandığı ileri sürülen şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelinin halkla tartışma yaşadığı ve Türk Ceza Kanunu'nda yer alan 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan adli işlem başlatıldığı belirtildi.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 'Murat Kurum'u misafir ettik, ama 31 Mart'ta anahtarını vereceğiz'
  16:21 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 'Murat Kurum'u misafir ettik, ama 31 Mart'ta anahtarını vereceğiz'

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı'nda düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, İstanbul'un önemine vurgu yaparak, 31 Mart seçimlerinde AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum için destek çağrısı yaptı. Yumaklı, 'Biz bugün Murat Kurum'u misafir ettik. Ancak 31 Mart'ta şehrin emini olarak anahtarını vereceğiz. Ondan sonra biz misafir olacağız' dedi.

 • İmamoğlu: Kanal İstanbul Meselesini Milletin Zihninden Söküp Atacağız
  16:13 İmamoğlu: Kanal İstanbul Meselesini Milletin Zihninden Söküp Atacağız

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, tarihi Haliç Tersanesi’nin bir bölümünde hayata geçirilen ‘İstanbul Sanat’ın açılışını gerçekleştirdi. Aynı anda, ‘10 x 10 = 100 Büyük Proje’ sunumlarının dördüncüsü olan ‘Tarihine sahip çıkan İstanbul için tam yol ileri’ konulu sunumu da yapan İmamoğlu, “5 yılda neyi, nasıl yaptığımıza ve bundan sonra yapacaklarımıza bakarsanız, İstanbul'un tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkma konusunda yaşanan çok büyük zihniyet devrimini çok net görürsünüz" dedi. İmamoğlu, "Kanal İstanbul meselesini, bu milletin uykularını kaçıran bu meseleyi milletin zihninden söküp atacağız" diye konuştu.

 • Küçükçekmece'de makas atan sürücü kaza yaptı: O anlar kamerada
  15:39 Küçükçekmece'de makas atan sürücü kaza yaptı: O anlar kamerada

  Küçükçekmece'de trafikte makas atmaya çalışan bir sürücü, başka bir araca çarptı. Kaza anları ise araç kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

 • Avcılar'da zincirleme kaza: 2 ölü, 4 yaralı
  12:22 Avcılar'da zincirleme kaza: 2 ölü, 4 yaralı

  Altınşehir Başakşehir yönü Tem Otoyolu'nda meydana gelen zincirleme kazada, bir kamyonet ve iki hafif ticari araç çarpıştı. Kazada 2 kişi hayatını kaybederken 4 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, kaza sebebiyle oluşan trafik normale döndü.

 • İstanbul'un simge köprüleri Yeşilay Haftası'nda yeşil renkte aydınlatıldı
  21:06 İstanbul'un simge köprüleri Yeşilay Haftası'nda yeşil renkte aydınlatıldı

  Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprüleri, Yeşilay Haftası dolayısıyla yeşil renkte aydınlatıldı. Bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek amacıyla her iki köprüdeki aydınlatma sabaha kadar sürecek.

 • Sultanbeyli'de ilginç kaza kamerada: Manevra yapmaya çalışırken araca çarptı
  20:39 Sultanbeyli'de ilginç kaza kamerada: Manevra yapmaya çalışırken araca çarptı

  Sultanbeyli'de otomobiliyle sokakta manevra yaparak dönmeye çalışan sürücü, direksiyon hakimiyetini kaybederek yolda hareket halinde olan başka bir araca çarptı. Yaşanan ilginç kaza anı güvenlik kamarasına yansıdı. Kazada herhangi bir yaralanma yaşanmazken, iki araçta da hasar meydana geldi.

 • Cami minaresi onarım yapıldığı sırada sokağa düştü
  20:21 Cami minaresi onarım yapıldığı sırada sokağa düştü

  İstanbul'un Esenyurt ilçesinde, bir caminin güçlendirilmesi çalışması sırasında minarenin bir parçası vinçten düşerek evin duvarını kırdı. Vinç sahibi şahıs ise olayı görüntülemeye çalışan basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı.

 • İmamoğlu: 16 milyon İstanbullu yanımda
  19:45 İmamoğlu: 16 milyon İstanbullu yanımda

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu Adalet Meydanı'ndaki halk buluşması öncesi yaptığı konuşmada, 16 milyon İstanbullunun kendisiyle olduğunu belirterek, 31 Mart akşamı İstanbul'la birlikte olacaklarını söyledi. İmamoğlu, ayrıca Türkiye'nin yakın bölgesindeki savaşlarda mazlumların yanında olduklarını ve Gazze'ye yardım gönderdiklerini ifade etti.

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın: İstanbul'da daha iyi bir yaşam mümkün
  17:35 Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın: İstanbul'da daha iyi bir yaşam mümkün

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, İstanbul'da daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu belirterek, bugünkü keşmekeşliğin İstanbullulara büyük bir haksızlık olduğunu söyledi. Aydın, İstanbul'un sorunlarını anlatırken, diğer adayların projelerinin bugünkü durumu kanıksattığını ve İstanbulluları buna alıştırmaya çalıştığını ifade etti. Aydın, İstanbul'un daha iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için İstanbulluların kendi İstanbul tasavvurlarını ortaya koyması gerektiğini vurguladı.

 • İstanbul Boğazı'nda Kardeşlik Kupası Yat Yarışları Nedeniyle Gemi Trafiği Askıya Alındı
  17:29 İstanbul Boğazı'nda Kardeşlik Kupası Yat Yarışları Nedeniyle Gemi Trafiği Askıya Alındı

  İstanbul Boğazı'nda düzenlenen MYK-MASS Kardeşlik Kupası Yat Yarışları nedeniyle gemi trafiği saat 09.00-17.00 arasında çift yönde askıya alındı. Yarışların sona ermesiyle birlikte gemi trafiği normale döndü.

 • Esenyurt'ta Cami Minaresinde Güçlendirme Çalışması Sırasında Kaza
  17:07 Esenyurt'ta Cami Minaresinde Güçlendirme Çalışması Sırasında Kaza

  Esenyurt'ta bir cami minaresinde güçlendirme çalışması yapılırken vinç yardımıyla bağlanan halatın çıkması sonucu petek ve külah kısmı bir binaya çarparak zemine düştü. Olayın güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ve havadan çekilen cami onarımı görüntüleri paylaşıldı. Yaralanma veya can kaybı yaşanmazken, düşen kısımların kaldırılması için çalışma başlatıldı.

 • Sultanbeyli'de Otomobil Manevrası Sonucu İlginç Kaza
  14:00 Sultanbeyli'de Otomobil Manevrası Sonucu İlginç Kaza

  Sultanbeyli'de bir sürücü, otomobiliyle sokakta manevra yaparken direksiyon hakimiyetini kaybederek başka bir araca çarptı. Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı. Herhangi bir yaralanma olmazken, iki araçta da hasar meydana geldi.

 • Büyükçekmece otomobil arıza yapan tıra arkadan çarptı: 1 ölü
  13:28 Büyükçekmece otomobil arıza yapan tıra arkadan çarptı: 1 ölü

  Büyükçekmece'de E-5 karayolunda arıza nedeniyle sağ şeride park eden tıra arkadan çarpan otomobil sürücüsü Hüseyin Örnek araç içinde hayatını kaybetti. Kaza sonucunda oluşan yoğun trafik araçların kaldırılmasıyla normale döndü.

 • Fatih'te tramvayda uyuşturucu kullanan şüpheli gözaltına alındı
  13:24 Fatih'te tramvayda uyuşturucu kullanan şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Turizm Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyazıt Mahallesi'nde şüphelenilen bir kişiyi durdurarak üst araması yaptı. Şüphelinin üzerinde uyuşturucu içiminde kullanılan pet şişe düzeneği ve bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Şüpheli, tramvayda uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanan kişi olduğu tespit edildi. Hakkında adli işlem yapılan şüpheli, emniyetten serbest bırakıldı.

 • Malatya merkezli operasyonda 5 kişi tutuklandı
  09:45 Malatya merkezli operasyonda 5 kişi tutuklandı

  Malatya merkezli 6 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 17 şüpheliden 5'i tutuklandı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Hekimhan Mal Müdürlüğünde kamuyu zarara uğratanlara yönelik operasyon düzenledi. Genişletilen soruşturma kapsamında, 20 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Tutuklanan zanlıların kamuya 21 milyon 316 bin 262 lira zarar verdikleri belirtildi.

 • Murat Kurum, Kuyumcukent'i ziyaret etti
  01 Mar Murat Kurum, Kuyumcukent'i ziyaret etti

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Bahçelievler'deki Kuyumcukent'i ziyaret etti. Kurum, 'İstanbul'un geleceği adına biz esnafımızla, vatandaşımızla her zaman beraber olacağız' dedi.

 • İBB Başkan Adayı Murat Kurum, STK Ziyaretinde Dünya Mazlumlarının Umutla Beklediği Bir Seçimden Bahsetti
  01 Mar İBB Başkan Adayı Murat Kurum, STK Ziyaretinde Dünya Mazlumlarının Umutla Beklediği Bir Seçimden Bahsetti

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Fatih'te gerçekleştirdiği STK ziyaretinde, 31 Mart seçimlerinin tüm dünya mazlumları için umutla beklenen bir seçim olduğunu belirtti. Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Gazze'deki çocuklara yardım eli uzatacağını söyledi.

 • CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Çatalca ve Üsküdar'da saha çalışmalarına katıldı
  01 Mar CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Çatalca ve Üsküdar'da saha çalışmalarına katıldı

  CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve beraberindeki İstanbul İl Yönetimi 31 Mart seçimleri kapsamında Çatalca ve Üsküdar’da saha çalışmalarına katıldı. Üsküdar Malatyalılar Derneği’ndeki buluşmada konuşan Çelik, ekonomik kriz nedeniyle yaşanan geçim derdini pazarda yurttaşla yaşadığı bir anekdot örneği ile anlattı: “Yani bazı şeylerde artık siyasetçi bile söyleyecek sözü kalmıyor. Elinde bir torba yok, poşet yok, elleri cebinde geziyor, ‘ne yapıyorsun’ dedim. Dedi ki ‘vallahi gezip tezgahları izliyorum, başka hiçbir şey yapamıyorum' dedi"

 • Murat Kurum, Beşiktaş'ta Üreten İstanbul Büyüten Türkiye programında konuştu
  01 Mar Murat Kurum, Beşiktaş'ta Üreten İstanbul Büyüten Türkiye programında konuştu

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Beşiktaş'ta düzenlenen Üreten İstanbul Büyüten Türkiye programında iş, sanat ve spor camiası ile bir araya geldi. Kurum, İstanbul'un vefası olmayanlarla yönetilemeyeceğini vurgulayarak, son 5 yılda İstanbul'un düştüğü durumu eleştirdi. Ayrıca, deprem dönüşümünün önemine değinip, mevcut İBB yönetimini eleştirdi ve İstanbul'un turizm master planının olmadığını belirtti.

 • Esenler'de motokuryenin uyarısı kazayı önledi
  01 Mar Esenler'de motokuryenin uyarısı kazayı önledi

  Esenler'de bir motokurye, kamyonetin kasası açık şekilde seyreden sürücüyü uyararak muhtemel bir faciayı önledi. Sultangazi'de ise başka bir sürücü hafif ticari aracın bagajına doldurduğu tahtalar nedeniyle kapanmayan kapakla ilerledi. O anlar kameraya yansıdı.

 • İstanbul merkezli çete operasyonunda 47 şüpheli gözaltına alındı
  01 Mar İstanbul merkezli çete operasyonunda 47 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul merkezli düzenlenen 'Çirkinler' diye bilinen çıkar amaçlı çeteye yönelik 'Mahzen-2' adı verilen operasyonda 47 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 3 ruhsatsız tabanca, 5 otomatik tabanca, 7 balistik yelek, uyuşturucu ve silahlar ele geçirildi.

 • İstanbul'da Çirkinler Organize Suç Örgütü Çökertildi
  01 Mar İstanbul'da Çirkinler Organize Suç Örgütü Çökertildi

  İstanbul merkezli 2 ilde eş zamanlı düzenlenen ve Çirkinler organize suç örgütünün çökertildiği 'Mahzen-2' operasyonun detaylarına ulaşıldı. Operasyon sonucunda 47 şüpheli gözaltına alındı. Suç örgütünün uyuşturucu satışından elde ettiği gelir tespit edildi ve operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda 8 tabanca, 7 çelik yelek, uyuşturucu ve fişek ele geçirildi.

 • İBB Başkan Adayı Kurum: 'İstanbul'da 650 bin konutu dönüştürmek zorundayız, bu bir milli güvenlik meselesi'
  01 Mar İBB Başkan Adayı Kurum: "İstanbul'da 650 bin konutu dönüştürmek zorundayız, bu bir milli güvenlik meselesi"

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'un bir deprem şehri olduğunu vurgulayarak, 650 bin konutun acil dönüşmesi gerektiğini ifade etti.

 • İstanbul'da Yenikapı-Kirazlı metro hattında arıza nedeniyle seferler durdu
  01 Mar İstanbul'da Yenikapı-Kirazlı metro hattında arıza nedeniyle seferler durdu

  İstanbul'da Yenikapı-Kirazlı metro hattında yaşanan arıza nedeniyle seferler durunca metro istasyonunda yoğunluk yaşandı. Sabah saatlerinde işine ve okuluna gitmek için evden çıkan vatandaşlar isyan etti.

 • İstanbul Boğazı'nda sis etkili oluyor
  01 Mar İstanbul Boğazı'nda sis etkili oluyor

  İstanbul Boğazı'nda gece saatlerinde başlayan sis sabah saatlerinde de etkisini sürdürüyor. Sis nedeniyle bazı yerlerde görüş mesafesini de zaman zaman düşürdü. İstanbul'da gece saatlerinde başlayan sis sabah saatlerinde özellikle boğaz ve çevresinde etkili oldu. Avrupa yakasından çekilen görüntülerde boğazın diğer yakası görünmezken sis nedeniyle bazı yerlerde görüş mesafesini de zaman zaman düşürdü.

 • İstanbul Boğazı'nda gece saatlerinde başlayan sis sabah saatlerinde de etkisini sürdürüyor
  01 Mar İstanbul Boğazı'nda gece saatlerinde başlayan sis sabah saatlerinde de etkisini sürdürüyor

  İstanbul Boğazı'nda gece saatlerinde başlayan sis sabah saatlerinde de etkisini sürdürüyor. Sis nedeniyle bazı yerlerde görüş mesafesi de düştü. Özellikle boğaz ve çevresinde etkili olan sis, Avrupa yakasından çekilen görüntülerde boğazın diğer yakasını görünmez hale getirdi.

 • İBB Başkan adayı Kurum, canlı yayında konuştu Açıklaması
  01 Mar İBB Başkan adayı Kurum, canlı yayında konuştu Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "2019'da onlara 39 kilometre (raylı ulaşım/metro) yapmışız, teslim etmişiz. Onlar da 8 kilometresini bitirmiş, açmışlar.

 • İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, Türkiye'nin genç ve dinamik bir kadroya ihtiyacı olduğunu belirtti
  29 Şub İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, Türkiye'nin genç ve dinamik bir kadroya ihtiyacı olduğunu belirtti

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, seçim çalışmaları kapsamında Çatalca'da vatandaşlarla bir araya geldi. Kavuncu, Türkiye'nin genç, dinamik ve ülkeyi yeni 10 yıllara taşıyacak bir kadroya ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, İYİ Parti'nin fikir ve vicdan özgürlüğüne dayalı siyasi hayatına devam edeceğini söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin iki kutuplu siyasi ortamının değişmesi gerektiğini ve farklı duruşu olan siyasi partilere şiddetle ihtiyaç olduğunu ifade etti.

 • Eyüpsultan'da İETT otobüsleri çarpıştı, maddi hasar meydana geldi
  29 Şub Eyüpsultan'da İETT otobüsleri çarpıştı, maddi hasar meydana geldi

  Eyüpsultan'da meydana gelen trafik kazasında aynı yönde giden İETT otobüsü durakta yolcu indiren diğer İETT Otobüsüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaralanma ve can kaybı olmazken, kaza sonrası her iki otobüste maddi hasar meydana geldi. Kazada yaralanma ve can kaybı olmazken, kazaya karışan otobüslerde maddi hasar meydana geldi.

 • 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı
  29 Şub 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı

  Her 4 yılda bir gerçekleşen 29 Şubat, evlilik yıldönümlerine önem veren çiftler nedeniyle nikah dairelerinde ciddi bir düşüşe neden oluyor. İstanbul'da dünya evine girecek çiftlerin tercih etmediği bir gün olan 29 Şubat'ta, kentin 12 ilçesinde kimse nikah başvurusu yapmadı. Rekor oranda nikah sayısı ise 20 çift ile Esenyurt'un oldu.

 • Medyum Dolandırıcılığı Mağduru Vatandaş Uyarıyor
  29 Şub Medyum Dolandırıcılığı Mağduru Vatandaş Uyarıyor

  İstanbul'da yaşayan bir vatandaş, yaşadığı sıkıntılar üzerine başvurduğu medyum tarafından dolandırıldığını iddia etti. Medyumun kendisinden 20 bin TL ücret talep ettiğini ancak herhangi bir sonuç alamadığını belirten vatandaş, diğer insanları da bu tür kişilere karşı uyardı.

 • İstanbul'da Jigolo Dolandırıcılarına Operasyon: 8 Tutuklama
  29 Şub İstanbul'da Jigolo Dolandırıcılarına Operasyon: 8 Tutuklama

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, vatandaşları arayarak kolay para kazanma vaadiyle jigolo olma fırsatı sundukları iddia edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 9 şüpheli yakalanırken, yapılan aramalarda çok sayıda bilgisayar, telefon ve dijital materyal ile 55 bin lira ele geçirildi. Şüphelilerden 8'i tutuklanırken, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 26 genci aynı vaatle kandırıp 575 bin TL dolandırdılar
  29 Şub 26 genci aynı vaatle kandırıp 575 bin TL dolandırdılar

  İstanbul Büyükçekmece'de vatandaşları jigolo olarak çalışıp para kazanma vaadiyle kandıran çete, ekiplerin başarılı operasyonuyla çökertildi. Tutuklanarak cezaevine gönderilen şahısların 26 kişiyi toplamda 575 bin TL dolandırdığı tespit edildi.

 • İBB'nin Hidiv Kasrı için başlattığı hukuk mücadelesinde karar çıktı
  29 Şub İBB'nin Hidiv Kasrı için başlattığı hukuk mücadelesinde karar çıktı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Hidiv Kasrı için başlattığı hukuk mücadelesinde İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Hukuk Dairesi, İBB'nin istinaf başvurusunu kabul ederek Hidiv Kasrı'nın İBB mülkiyetinde kalmasına karar verdi.

 • İstanbul'da sis nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı
  29 Şub İstanbul'da sis nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı

  İstanbul'da Beylikdüzü ve Büyükçekmece'de de etkisini gösteren sis nedeniyle trafikte görüş mesafesi azalırken trafikte aksamalara neden oldu. Gece saatlerinde başlayan sis sabah saatlerine kadar etkisini sürdürdü.

 • İstanbul'da sis manzarası böyle görüntülendi
  29 Şub İstanbul'da sis manzarası böyle görüntülendi

  İstanbul'da geceden başlayan sis özellikle yüksek kesimlerde sabah saatlerinde de etkili oldu. Pendik, Kartal ilçeleri ve çevresinde yolları ve evlerin çatılarını kaplayan sis kartpostallık görüntüler oluşturdu. Sis manzarası dron ile havadan görüntülendi. İşe veya okuluna gitmek için yollara çıkan vatandaşlar sis manzarası ile karşılaştı. Sis nedeniyle yollarda görüş mesafesi kısaldı. Sis manzarası dron ile havadan görüntülendi.

 • İstanbul Boğazı'nda yoğun sis: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM Köprüsü sise gömüldü
  29 Şub İstanbul Boğazı'nda yoğun sis: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM Köprüsü sise gömüldü

  İstanbul'da gece saatlerinde etkili olan sis sabah saatlerinde de özellikle boğaz ve çevresinde etkili oldu. Sis nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, FSM Köprüsü ve İstanbul Boğazı sise gömülerek adeta gözden kayboldu. Avrupa Yakası'ndan çekilen görüntülerde boğazın diğer yakası sisten görünmezken sis nedeniyle sürücülerin görüş mesafesi düştü.

 • İstanbul'da sis nedeniyle deniz ulaşımında iptaller
  29 Şub İstanbul'da sis nedeniyle deniz ulaşımında iptaller

  İstanbul Boğazı'nda etkili olan sis nedeniyle bazı şehir hatları ve vapur seferleri iptal edildi. Sabah saatlerinde yapılan açıklamada, Eminönü-Beylerbeyi, Anadolu Hisarı-Eminönü, Sarıyer-Eminönü, Beykoz-Sarıyer, Anadolu Kavağı-Rumeli, Kavağı-Sarıyer, Kanlıca-Küçüksu-Kabataş-Beşiktaş İstinye-Çubuklu (Arabalı Vapur) ve Küçüksu-İstinye Vapur seferlerinin iptal edildiği duyuruldu.

 • İstanbul'da yoğun sis: Göz gözü görmedi
  29 Şub İstanbul'da yoğun sis: Göz gözü görmedi

  İstanbul'da gece saatlerinde başlayan sis sabaha karşı etkisini arttırdı. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi düştü. Yoğun sis nedeniyle TEM Otoyolu'nda araçlar kontrollü olarak ilerlerken Çamlıca Cami ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü adeta görünmez oldu. Yoğun sis TEM Otoyolu, Çamlıca Cami ve Kuzguncuk sahilinden görüntülendi.

 • İstanbul Boğazı'nda yoğun sis: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM Köprüsü sise gömüldü
  29 Şub İstanbul Boğazı'nda yoğun sis: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM Köprüsü sise gömüldü

  İstanbul'a yoğun sis etkili oluyor. 15 Temmuz Şehitler köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve boğazın bazı kesimleri adeta sise gömüldü. Sis nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, FSM Köprüsü ve İstanbul Boğazı sise gömülerek adeta gözden kayboldu. Avrupa Yakası'ndan çekilen görüntülerde boğazın diğer yakası sisten görünmezken sis nedeniyle sürücülerin görüş mesafesi düştü.

 • Eyüpsultan'da kıraathanede çıkan yangında 6 katlı bina alev alev yandı
  29 Şub Eyüpsultan'da kıraathanede çıkan yangında 6 katlı bina alev alev yandı

  Eyüpsultan'da bulunan 6 katlı binanın giriş katındaki kıraathanede çıkan yangın, yanındaki binaya da sıçradı. Yangın sonucunda ölü ve yaralı olmazken, kıraathane ve her iki binanın dış cephesi de hasar gördü. Yangının çıkış nedeni ise henüz bilinmiyor.

 • CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beylikdüzü ve Eyüpsultan'da saha çalışmalarına katıldı
  28 Şub CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beylikdüzü ve Eyüpsultan'da saha çalışmalarına katıldı

  CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beylikdüzü ile Eyüpsultan ilçelerinde partisinin belediye başkan adaylarının saha çalışmalarına katıldı. Çelik, sandık güvenliği konusunda yapılan örgütlenmeye vurgu yaparak, İstanbul'un 39 ilçesinde güçlü bir başarı elde edeceklerini ve İstanbul'u yeniden kazanacaklarını belirtti.

 • Kurum'dan Sarıyer'deki olta balıkçılarına müjde: 'Sahile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek seyyar kabinler koyacağız'
  28 Şub Kurum'dan Sarıyer'deki olta balıkçılarına müjde: 'Sahile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek seyyar kabinler koyacağız'

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sarıyer'de olta balıkçıları ile bir araya geldi. Balıkçılarla konuşan Kurum 'Sahile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek seyyar kabinler koyacağız' dedi.

 • Murat Kurum, Sarıyer'de Olta Balıkçılarıyla Buluştu
  28 Şub Murat Kurum, Sarıyer'de Olta Balıkçılarıyla Buluştu

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sarıyer'de olta balıkçıları ile bir araya geldi. Kurum, balıkçılarla konuşarak sahile vatandaşların ihtiyaçlarını giderecek seyyar kabinler koyacaklarını belirtti. Ayrıca, mevcut yönetimin Marmara'nın temizlenmesi için imzaladığı protokole uymadığını ve müsilajla mücadele için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

 • Beylikdüzü'nde inşaatta çalışan işçi asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti
  28 Şub Beylikdüzü'nde inşaatta çalışan işçi asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti

  Beylikdüzü Gürpınar'da bir inşaatta çalışan işçi, 2. kattan asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri işçinin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Beykoz Örnekköy'de 2 katlı fabrikada yangın çıktı, itfaiye ekipleri müdahale ediyor
  28 Şub Beykoz Örnekköy'de 2 katlı fabrikada yangın çıktı, itfaiye ekipleri müdahale ediyor

  Beykoz Örnekköy'de 2 katlı bir fabrikada yangın çıktı.

 • İstanbul Fatih'te tramvayın çarptığı kişi yaşamını yitirdi
  28 Şub İstanbul Fatih'te tramvayın çarptığı kişi yaşamını yitirdi

  Bağcılar'dan Kabataş istikametine seyir halindeki tramvay, Topkapı mevkisinde bir kişiye çarptı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan incelemede, tramvayın çarptığı kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Kaza nedeniyle tramvay seferleri Kabataş-Çapa ve Cevizlibağ-Bağcılar istasyonları arasında yapılıyor.

 • İstanbul Boğazı gemi trafiği saat 15.00 itibarıyla açıldı
  28 Şub İstanbul Boğazı gemi trafiği saat 15.00 itibarıyla açıldı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: "İstanbul Boğazı gemi trafiği, kısıtlı görüşün (sis) düzelmesi sebebiyle saat 15.00 itibarıyla güney-kuzey yönlü olarak açılmıştır.

 • Beyoğlu'nda İSKİ çalışması sırasında isale borusu patladı
  28 Şub Beyoğlu'nda İSKİ çalışması sırasında isale borusu patladı

  Beyoğlu'nda İSKİ ekiplerinin yolda çalışma yaptığı sırada kazı yapılan yerdeki isale borusu patladı. Borudan yaklaşık 10 metre yükselen tazyikli su binaların boyunu aştı. Kepçeyle delinen yer kapatılarak suyun akışı kesilmeye çalışıldı. Yaşananlar kameralara yansıdı.

 • İBB tarafından restore edilen Bulgur Palas hizmete açıldı
  28 Şub İBB tarafından restore edilen Bulgur Palas hizmete açıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından restore edilen Bulgur Palas, yaşam merkezi olarak hizmet vermeye başladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılış programında yaptığı konuşmada tarihe sahip çıkmanın önemini vurgulayarak, bilim ve uzmanlık rehberliğinde hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Bulgur Palas'ın Osmanlı Bankası arşivinin bulunduğu depo olarak kullanıldığını ifade eden İmamoğlu, bölgede yapılan çalışmalarla birlikte insanların kolaylıkla binaya ulaşabileceğini söyledi.

 • Bakırköy'de sahte kimlikle banka şubesinden para çekmeye çalışan 2 şüpheli tutuklandı
  28 Şub Bakırköy'de sahte kimlikle banka şubesinden para çekmeye çalışan 2 şüpheli tutuklandı

  İstanbul Bakırköy'de, başkasına ait bilgilerle hazırladıkları sahte kimlikle bir banka şubesine giden 2 şüpheli, hesaptaki 14 bin avroyu çekmeye çalışırken yakalandı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklandı.

 • Pendik'te yoğun sis
  28 Şub Pendik'te yoğun sis

  Pendik'te özellikle yüksek kesimlerde sabah saatlerinde sis etkili oldu. Yolları ve evlerin çatılarını kaplayan sis adeta kartpostallık görüntüler oluşturdu. İstanbul'un Anadolu Yakası ilçelerinden olan Pendik'in özellikle yüksek kesimleri olmak üzere bazı bölgelerinde sabah saatlerinde sis etkisini gösterdi. İşe veya okuluna gitmek için yollara çıkan vatandaşlar sis manzarası ile karşılaştı. Yollara ve evlerin çatısına düşen sis adeta kartpostallık manzaralar oluşturdu. Sis nedeniyle yollarda görüş mesafesi kısaldı.

 • İstanbul'da FETÖ operasyonunda 7 şüpheli yakalandı
  28 Şub İstanbul'da FETÖ operasyonunda 7 şüpheli yakalandı

  İstanbul'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) aktif yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 7 şüpheli yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen operasyon, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturmaları kapsamında yapıldı. Şüphelilerin gaybubet evlerinde saklandıkları ve sahte kimlik kullanarak ev kiraladıkları belirlendi. Operasyon sonucunda 7 şüpheli gözaltına alındı.

 • Avcılar'da tekstil imalathanesinde korkutan yangın: 4 katlı bina alev alev yandı
  28 Şub Avcılar'da tekstil imalathanesinde korkutan yangın: 4 katlı bina alev alev yandı

  Avcılar'da 4 katlı tekstil imalathanesinde çıkan yangın büyüyerek tüm binayı sardı. Yangın sebebiyle park halindeki iki araç da kullanılamaz hale gelirken itfaiye ekipleri yangına güçlükle müdahale etti. Dumandan etkilenen iki vatandaş ambulansla hastaneye kaldırılırken kontrol altına alınan yangında duman tahliyesi ve soğutma çalışmaları yapıldı.

 • Murat Kurum: 'Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz'
  27 Şub Murat Kurum: "Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz"

  Murat Kurum: "Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz" "Yol Üstü Otopark Yönetim Sistemi Uygulamasını hayata geçireceğiz" "İstanbul'un trafiğinde direksiyon sallayan herkese eğitimler vereceğiz" İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz İstanbul Tanıtım...

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!'
  27 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Güngören Belediye Başkan adayı Yüksel Yalçın Güngören’de halkla buluştu. İmamoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı, dün doğum gününde, benim için, ‘Bu şahıs, nasıl olduysa yanlışlıkla bu görevi aldı’ dedi” hatırlatmasında bulunan İmamoğlu, “Erdoğan'ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa demokrasi, milli irade; başkası kazanırsa yanlışlık! Asıl mesele ne biliyor musunuz? Ülkemizde, 15 Temmuz 2016 gecesi tanklarla, tüfeklerle hain bir grup, milli iradeye el koymak istedi değil mi? Hatırlayın, 252 vatandaşımızı kaybettik. Onların direnciyle milletimiz, milli iradeye darbe yapılmasına karşı durdu. Darbe, sadece illa tankla, tüfekle olmaz. Darbe, iktidara hakim gücün, anayasal kurumları etkisi altına olmasıyla da olur. 6 Mayıs 2019’da ne yaptılar biliyor musunuz? Milli iradeye darbe yaptılar, darbe!” dedi.

 • Cihangir'de Nusretiye Camii lojmanında yangın çıktı
  27 Şub Cihangir'de Nusretiye Camii lojmanında yangın çıktı

  - Beyoğlu Cihangir'de Nusretiye Camii imamı ve müezzininin kaldığı iki katlı ahşap lojmanda yangın çıktı.

 • Murat Kurum, Kartal'da Mülkiyet Sorununu Çözeceğini Söyledi
  27 Şub Murat Kurum, Kartal'da Mülkiyet Sorununu Çözeceğini Söyledi

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, tüm Kartal'da mülkiyet sorununu ortadan kaldıracaklarını ve riskli yapıları yok edeceklerini belirtti. Kurum, Kartal'ın CHP belediyeciliğinden bıktığını ve AK Parti'nin hizmet anlayışını tercih ettiğini söyledi. Ayrıca, Kartal'da hayata geçirecekleri projeleri de anlattı.

 • Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: 'Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız'
  27 Şub Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız"

  Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız" "Yol Üstü Otopark Yönetim Sistemi Uygulamasını hayata geçireceğiz" "İstanbul'un trafiğinde direksiyon sallayan herkese eğitimler vereceğiz" İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz...

 • İstanbul Küçükçekmece'de seyir halindeki araçtan sarkan 2 kişiye ceza
  27 Şub İstanbul Küçükçekmece'de seyir halindeki araçtan sarkan 2 kişiye ceza

  İstanbul Küçükçekmece'de seyir halindeki araçtan sarkan 2 kişi ve araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı. Sürücüye trafik güvenliğini tehlikeye atmak suçundan adli işlem başlatılırken, yolculara emniyet kemeri kullanmamaktan ceza kesildi.

 • Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: 'Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız'
  27 Şub Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız"

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz İstanbul Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşma, "Başta kaza kara noktaları olmak üzere tüm yolarımızda motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız. Buradan İstanbul'daki 250 bin motokurye emekçisine de müjdem var.

 • Kaldırımda yürürken üzerine lastik yağdı! Faciadan birkaç saniye kurtardı
  27 Şub Kaldırımda yürürken üzerine lastik yağdı! Faciadan birkaç saniye kurtardı

  Zeytinburnu'nda 1. kattaki dairenin balkonunda bulunan 5 otomobil lastiği kaldırımda yürüyen kadının yanına düştü. Kadın lastiklerin altında kalmaktan son anda kurtulurken, o anlar kameraya yansıdı. Olayda kadının hafif şekilde yaralandığı ve araçlarda hasar oluştuğu belirtildi.

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'un nüfusunu azaltma projelerini KİPTAŞ ile gerçekleştireceğini vaat etti
  27 Şub Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'un nüfusunu azaltma projelerini KİPTAŞ ile gerçekleştireceğini vaat etti

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, İstanbul'un nüfusunu azaltma projelerini KİPTAŞ marifetiyle gerçekleştirme vaadinde bulundu. Aydın, işsiz gençlere iş buluncaya kadar ücretsiz toplu taşıma imkanı sağlayacaklarını ve kentteki taksi sorununu çözmek için 35 bin taksi kazandıracaklarını da belirtti. Ayrıca, 'Memleket İsterim' projesiyle insanların kendi memleketlerine veya tercih edecekleri memleketlere gitmelerini KİPTAŞ aracılığıyla gerçekleştireceklerini ve ücretsiz kentsel dönüşüm yapacaklarını söyledi.

 • Bahçelievler'de Aracının Lastiği Patlayan Profesöre Trafik Polisleri Yardım Etti
  27 Şub Bahçelievler'de Aracının Lastiği Patlayan Profesöre Trafik Polisleri Yardım Etti

  Bahçelievler'de seyir halindeyken aracının lastiği patlayan Prof. Dr. Bedia Çakmakoğlu'na yoldan geçen trafik polisleri yardım etti. Polisler, zor durumda olduğunu gördükleri sürücüye yardım ederek lastiğini değiştirdi. Çakmakoğlu, polislere teşekkür ederek, kendisine yardım teklifinde bulunan polislerin her işinin rast gitmesini diledi.

 • Sefaköy'de metrobüs arızalandı, vatandaşlar yolda kaldı
  27 Şub Sefaköy'de metrobüs arızalandı, vatandaşlar yolda kaldı

  Sefaköy'de bir metrobüs arızalandı ve arıza nedeniyle Yenibosna-Sefaköy arasında metrelerce metrobüs kuyruğu oluştu. Binlerce kişi okul ve işlerine geç kaldı, İstanbullular toplu ulaşımın yetersiz olduğunu düşünüyor.

 • Çekmeköy'de otomobil büfeye çarptı: 4 yaralı
  27 Şub Çekmeköy'de otomobil büfeye çarptı: 4 yaralı

  Çekmeköy'de bir otomobilin kontrolden çıkarak büfeye çarpması sonucu 4 kişi yaralandı. Görüntülerde, otomobilin yolda durduktan sonra aniden hızlanmasıyla büfeye çarparak kazanın yaşandığı görüldü. Kazada otomobilin çarptığı yaşlı adam ile çarpan otomobilde bulunan 3 kişi yaralandı. Otomobilin çarptığı yaşlı adamın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kaza nedeniyle yol uzun süre trafiğe kapandı.

 • Kartal'da kontrolden çıkan araç bariyerlere ve park halindeki taksiye çarptı: 4 yaralı
  27 Şub Kartal'da kontrolden çıkan araç bariyerlere ve park halindeki taksiye çarptı: 4 yaralı

  Kartal'da aşırı hızlı seyreden hafif ticari araç, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle önce bariyerlere, sonra da park halindeki taksiye çarptı. Kaza sonucu 1'i ağır olmak üzere 4 kişi yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Trafik akışı kontrollü olarak sağlandı.

Advertisement