SON DAKİKA KAMUS HABERLERİ

Son Dakika Kamus Haberleri

 • 20 Temmuz 2018 16:21 Tripolis'teki Mozaikli Villanın 4 Odası Daha Gün Yüzüne Çıkarılacak Tripolis'teki Mozaikli Villanın 4 Odası Daha Gün Yüzüne Çıkarılacak 2012 yılından bu yana kazı çalışmalarının devam ettiği Denizli'nin Buldan ilçesindeki Tripolis Antik Kenti'nde, 2013 yılında mozaikli villa üzerinde ortaya çıkarılan 8 odanın ardından geriye kalan odaların da gün yüzüne çıkarılması için gerekli çalışmalar devam ediyor.
 • 20 Temmuz 2018 16:01 Tripolis'teki 12 Odalı Mozaikli Villanın 4 Odası Daha Gün Yüzüne Çıkarılacak 2012 yılından bu yana kazı çalışmalarının devam ettiği Denizli’nin Buldan ilçesindeki Tripolis Antik Kenti’nde, 2013 yılında mozaikli villa üzerinde ortaya çıkarılan 8 odanın ardından geriye kalan odaların da gün yüzüne çıkarılması için gerekli çalışmalar devam ediyor.
 • 20 Temmuz 2018 15:47 Kılıçdaroğlu'nun Man Adası Belgeleri Hukuka Aykırı Delil Sayıldı FİLİZ KINIK - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının Man Adası'na para transferi yaptıklarına ilişkin iddiaları nedeniyle 142 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildiği davanın gerekçeli kararının yazımı tamamlandı.
 • 20 Temmuz 2018 13:58 Uşak Belediyesi Ülke Genelinde Yılın En Sosyal Projesi Dalında Birinci Oldu Uşak Belediyesi Ülke Genelinde Yılın En Sosyal Projesi Dalında Birinci Oldu Türkiye’de sadece Uşak Belediyesine özel olarak üretilen ve kullanılan “Şehir Zekâsı (Urban Intelligance) Programı” jürisinde onlarca akademiysen ve kurumun bulunduğu yaşayan şehirler platformu tarafından organize edilen 2018 yılı Şehir Ödülleri (City Awards) kapsamında Türkiye’de ‘Yılın...
 • 20 Temmuz 2018 12:46 500'den Fazla Yemenli, Güney Kore'ye Sığındı Yemen’deki savaştan kaçan 500’den fazla mülteci Güney Kore’ye sığındı.
 • 18 Temmuz 2018 18:23 Fed/powell: ABD Olarak Bu Meşaleyi 75 Yıldır Dünyanın Her Yerine Biz Götürüyoruz ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, bugün Temsilciler Meclisi'ndeki konuşmasında ticaret bariyerlerini ve korumacı ticaret politikalarını eleştirerek, "Daha korumacı bir ekonomi daha az rekabetçi ve daha az üretken olur.
 • 14 Temmuz 2018 14:32 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yaşar Üniversitesi'nde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde tören düzenlendi.
 • 14 Temmuz 2018 10:47 Mmo'dan Lpg Uyarısı Mmo'dan Lpg Uyarısı Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail Yolaydın, LPG hatlarının ve tank kurulumlarının yetkisiz kişiler eliyle yapılmasının tüm vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye attığını söyledi.
 • 13 Temmuz 2018 17:46 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne Doğru Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, yapılan takibat ve soruşturmalarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) kamusal ve sivil alanlarda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) unsurlarının yerleşmiş olduğunu gördüklerini belirterek "Bu ihanet şebekesinin adadaki elemanlarının yakalanıp...
 • 10 Temmuz 2018 10:58 Toplu Taşıma Araçlarında İşlenen Suçlara Ekstra Ceza Talebi Toplu Taşıma Araçlarında İşlenen Suçlara Ekstra Ceza Talebi Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, toplu taşıma araçları ve toplanma yerlerinin kamusal alan olduğunu belirterek, burada işlenen suçların ekstra cezalandırılması gerektiğini söyledi.
 • 07 Temmuz 2018 16:06 Kamusen Balıkesir İl Temsilciliğine Musa Bilal Atandı Kamusen Balıkesir İl Temsilciliğine Musa Bilal Atandı Türk Sağlık Sen Balıkesir İl Temsilcisi Musa Bilal düzenlediği basın toplantısında Kamusen Balıkesir İl Temsilcisi olarak görevlendirildiğini açıkladı.
 • 07 Temmuz 2018 15:09 Omü Mezunları Hasret Giderdi Omü Mezunları Hasret Giderdi Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) mezunları, Mezunlar Koordinatörlüğü tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen "Mezunlar Günü" davetinde yeniden bir araya gelmenin sevincini yaşadı.
 • 07 Temmuz 2018 13:12 Tükdes'ten Kalabak Suyuna Yapılan Zamma Eleştiri Merkezi Eskişehir'de bulunan Tüketici Destek Derneği'nin (TÜKDES) Genel Başkan Yardımcısı Ali Acar, 75 kuruşluk artışla 3 lira 50 kuruşa satılan 12 litrelik damaca Kalabak suyuna yapılan zammı eleştirdi.
 • 07 Temmuz 2018 12:41 Tükdes Kalabak Suyuna Gelen Zamma Tepki Gösterdi Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin (EBB) Kalabak suyu damacana satış fiyatına yaptığı zammı değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkan Yardımcısı Av. Ali Acar, "Damacana suyuna yapılan zam geri alınsın" dedi.
 • 06 Temmuz 2018 12:11 Somali'de Polislere "Öldürücü Silah Kullanmama" Eğitimi Kamusal suçlarla karşı karşıya kaldığımızda ölümcül silah kullanmak zorunda değiliz
 • 06 Temmuz 2018 11:33 Erzurum Kentsel Dönüşüm Tarihe Hayat Verdi Erzurum Kentsel Dönüşüm Tarihe Hayat Verdi Erzurum merkez Yakutiye Belediye Başkanı AK Parti'li Ali Korkut, 'Kentsel Dönüşüm' ve 'Cazibe Merkezi' projelerini uygulayarak, yüzlerce evi yıktı, bir asır sonra tarihi Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler ve Erzurum Kalesi'ni birbiriyle buluşturdu.
 • 04 Temmuz 2018 11:04 Davası Süren Arazinin Özelleştirilmesi İçin İhaleye Çıkıldı Davası Süren Arazinin Özelleştirilmesi İçin İhaleye Çıkıldı ÖZELLEŞTİRME İdaresi Başkanlığı (ÖİB), İzmir'in Konak ilçesinde mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait olan arazi için imar planı değişikliğine gitti.
 • 04 Temmuz 2018 10:01 Pekdaş: Önceliğimiz Hemşehrilerimizin Mutluluğu Pekdaş: Önceliğimiz Hemşehrilerimizin Mutluluğu Kamusal mekan ne kadar çok olursa belediye o kadar çok iş yapar
 • 03 Temmuz 2018 14:47 Kepez'de Mahalle Sayısı 68'e Çıkıyor Kepez'de Mahalle Sayısı 68'e Çıkıyor Kepez Belediye Meclisi aldığı kararla 40 bine yakın nüfusuyla birçok ilden büyük olan Varsak Karşıyaka Mahallesi’ni, hizmetlerin daha hızlı yapılabilmesi amacıyla 3 mahalleye böldü.
 • 02 Temmuz 2018 18:17 ABD'de İnşaat Harcamaları Beklentiyi Karşıladı ABD'de inşaat harcamaları, mayısta beklenti paralelinde yüzde 0,4 artarak yükselişini ikinci aya taşıdı.
 • 02 Temmuz 2018 17:57 Prof. Dr. Çakır: Prof. Dr. Çakır: "Kadın Doğası Denilen Kurgudur" Kamusal alanda kadın ve erkek eşitliğinin görünür olmadığını dile getiren Prof
 • 02 Temmuz 2018 13:42 Çatom'un Kadınlara Yönetlik Faaliyetleri Nelerdir? Çatom'un Kadınlara Yönetlik Faaliyetleri Nelerdir? Projenin amacı; kadınların sorunlarının farkına varmalarına, tanımlamalarına ve çözümü için inisiyatif kullanabilmelerine fırsat yaratmak; kadınların kamusal alana daha fazla katılımını ve kamusal hizmetlerden daha fazla yararlanmasını sağlamak.
 • 02 Temmuz 2018 13:32 Çatom'un Faaliyetleri Nelerdir? Çatom'un Faaliyetleri Nelerdir? Projenin amacı; kadınların sorunlarının farkına varmalarına, tanımlamalarına ve çözümü için inisiyatif kullanabilmelerine fırsat yaratmak; kadınların kamusal alana daha fazla katılımını ve kamusal hizmetlerden daha fazla yararlanmasını sağlamak.
 • 01 Temmuz 2018 19:44 Japonya Kuzey Kore Füzelerine Karşı Hazırlık Sistemini Gevşetti Japonya, Kuzey Kore füzelerine karşı askeri hazırlık seviyesini düşürdü.
 • 01 Temmuz 2018 17:22 Çavdarhisar'da 'Arkeoloji ve Sosyal Çevre Etiği Okulu' Açıldı Çavdarhisar'da 'Arkeoloji ve Sosyal Çevre Etiği Okulu' Açıldı Çavdarhisar'da 'Arkeoloji ve Sosyal Çevre Etiği Okulu' açıldıKÜTAHYA - Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan, dünyanın ilk borsasının kurulduğu ve ikinci Efes olarak bilinen Aizanoi Antik Kenti'nde Arkeoloji ve Sosyal Çevre Etiği Okulu düzenlenen törenle açıldı.
 • 01 Temmuz 2018 13:18 Muratpaşa'da Dört Plajda Mavi Bayrak Töreni Muratpaşa'da Dört Plajda Mavi Bayrak Töreni Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Erenkuş Plajı’nda düzenlenen Mavi Bayrak töreninde “İstedikleri kadar haksız soruşturmalara maruz bıraksınlar, Antalyalıların, Muratpaşalıların bu kıyıları özgürce kullanacağı koşulları sağlamak için çalışmalarımızdan asla geri durmayacağız” diye konuştu.
 • 29 Haziran 2018 19:11 Tüketicinin Korunmasının Güçlendirilmesi Teknik Destek Açılış Konferansı- Gümrük ve Ticaret Bakanı... Tüketicinin Korunmasının Güçlendirilmesi Teknik Destek Açılış Konferansı- Gümrük ve Ticaret Bakanı... Tüketicinin Korunmasının Güçlendirilmesi Teknik Destek Açılış Konferansı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: "Hakem heyetlerini yapılandırırken tüketici lehine daha pratik kararlar alabilmesi, zamandan tasarruf ederek hakkaniyete uygun kararlar alması noktasında ciddi bir yapılanmaya...
 • 29 Haziran 2018 17:50 Tüfenkci: Tüfenkci: "Tüketici Hakem Heyetlerini, Yeniden Yapılandırdık" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tüketici sorunlarının çözümünün kamusal ve özel paydaşlarla sivil toplum örgütleri arasında iş birliğini zorunlu kıldığını bildirdi.
 • 28 Haziran 2018 17:08 Tika ve İett'den Gambiya'ya 20 Otobüs Tika ve İett'den Gambiya'ya 20 Otobüs Gambiya’ya Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) işbirliğinde 20 otobüs teslim edildi.
 • 27 Haziran 2018 15:40 Kopenhag'da Ukrayna Reform Konferansı Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlenen Ukrayna Reform Konferansı kapsamında Ukrayna, İngiltere, Danimarka ve Kanada ortak bildiri yayımladı.
 • 27 Haziran 2018 14:16 Polonya'dan İsrail'i Kızdıran Yasada Geri Adım Polonya, İsrail’le diplomatik krize yol açan Polonyalıların 2. Dünya Savaşı döneminde Nazilerce işlenen suçlara iştirak ettiklerini söyleyenlere 3 yıl hapis cezası öngören yasada geri adım attı.
 • 26 Haziran 2018 17:17 İletişimciler Uedaş'ta Buluştu İletişimciler Uedaş'ta Buluştu İletişimciler UEDAŞ'ta buluştu Kurumlar arası iletişim ve koordinasyon toplantısı UDEAŞ'ta yapıldıBURSA - Bursa'da kurumlar arasındaki iletişimin artırılması ve vatandaşın yaşadığı sıkıntılara hızlı bir şekilde çözüm bulunması amacıyla düzenlenen İşbirliği ve Koordinasyon Toplantısı'na bu ay...
 • 26 Haziran 2018 16:41 İletişimciler Uedaş'ta Buluştu İletişimciler Uedaş'ta Buluştu Bursa’da kurumlar arasındaki iletişimin artırılması ve vatandaşın yaşadığı sıkıntılara hızlı bir şekilde çözüm bulunması amacıyla düzenlenen İşbirliği ve Koordinasyon Toplantısı‘na bu ay Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ev sahipliği yaptı.
 • 26 Haziran 2018 15:47 Elektrikli Otobüsler Pazar Servisine Devam Ediyor Elektrikli Otobüsler Pazar Servisine Devam Ediyor Tepebaşı Belediyesi, vatandaşlara elektrikli otobüsler ile semt pazarlarına ulaşım hizmeti vermeye devam ediyor.
 • 26 Haziran 2018 12:48 Kocamaz: Kocamaz: "Plansız Başarı Saman Alevi Gibidir" Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, plansız başarının saman alevi gibi olduğunu vurgulayarak, "Sürdürülebilir kalkınmanın yolu planlamadan geçer. Uzun yıllar günübirlik politikalarla yönetilen Mersin’i dört yıl önce planlı kalkınma ile tanıştırdık.
 • 26 Haziran 2018 12:39 Mersin'de Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Hazırlığı Mersin'de, "Tevfik Sırrı Gür Stadı ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Proje Yarışması"nın tanıtım toplantısı düzenlendi.
 • 25 Haziran 2018 18:40 Çinli Gazeteci ve Sosyal Medya Temsilcileri Türkiye'yi Keşfedecek Yunus Emre Enstitüsü, "Misafirimiz Olun" projesi kapsamında, Çinli gazeteci ve sosyal medya temsilcilerini, 26 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında Türkiye'de ağırlayacak.
 • 22 Haziran 2018 15:33 Muratpaşa'dan Türkiye'ye Yayılacak Muratpaşa'dan Türkiye'ye Yayılacak Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Alanya’da vatandaşlarla biraraya geldi.
 • 21 Haziran 2018 10:07 Seramiksan Yeni Outdoor Koleksiyonuyla Standartları Yükseltiyor Seramiksan Yeni Outdoor Koleksiyonuyla Standartları Yükseltiyor Seramiksan'ın tüm dış mekanlar için özel olarak ürettiği yeni 20 mm Outdoor Koleksiyonu, alışılmışın dışında ebatları ve sahip olduğu yüksek teknik yeterliliği ile bir seramikten daha fazlasını sunuyor.
 • 19 Haziran 2018 18:07 Marmaris'te Turizmcilere Dijital Dünyada Pazarlama Anlatıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, "Projemiz 'Turkey Home', en aktif marketing uygulayan Avrupa'da 6, dünyada 18'inci kampanya seçildi.
 • 19 Haziran 2018 12:39 CHP'den TRT Hakkında Suç Duyurusu CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CHP'nin verdiği reklamları yayınlamadığı gerekçesiyle TRT yöneticileri hakkında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.
 • 18 Haziran 2018 17:05 "İstanbul'da Deniz Sefası" Sergisi Kapsamında Küratör Prof. Dr. Zafer Toprak ile Sergi Turu Pera Müzesi, İstanbul kent tarihinin sosyokültürel yapısına plaj kavramı üzerinden ışık tutan "İstanbul'da Deniz Sefası" sergisi kamusal programları kapsamında düzenlediği etkinliklere 21 Haziran Perşembe günü gerçekleştireceği sergi turuyla devam ediyor.
 • 15 Haziran 2018 18:29 Trabzon'da Ramazan Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor Trabzon'da Ramazan Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor Ramazan Bayramı, Trabzon’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
 • 12 Haziran 2018 19:55 Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Vekili Cemil Başpınar: Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Vekili Cemil Başpınar: "Ülke Olarak, Millet Olarak Sahip... Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Vekili Cemil Başpınar: "Ülke olarak, millet olarak sahip olduğumuz bu güçlü mirası korumak, yaşatmak ve tanıtmak için coğrafi işaretleri bir araç olarak görmemiz gerekir" Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Vekili Cemil Başpınar: "Ülke olarak, millet olarak...
 • 12 Haziran 2018 15:34 Unico Sigorta'dan Unico Sigorta'dan "Motorcu Dostu Trafik Projesi"ne Destek Unico Sigorta, trafikte empatiye dayalı yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesi "Motorcu Dostu Trafik"in sponsorlarından oldu.
 • 11 Haziran 2018 14:42 Çedaş'ta Kesintisiz Enerji Seferberliği Sivas, Tokat ve Yozgat'ta 950 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), yaz aylarında artan elektrik tüketimine karşı tedbir aldı.
 • 11 Haziran 2018 12:46 Gayrimüslimlerin Tüm Yasal Tartışmalarda Söz Hakkı Var" KUALA LUMPUR/ Malezya'da 9 Mayıs'ta yapılan genel seçimlerde iktidara gelen Halkın Umudu (Harapan Rakyat) koalisyonun ortağı Halkın Adaleti Partisi (PKR) lideri Enver İbrahim, "Her yasal deşiliklik, yalnızca Müslümanları ilgilendiriyor gibi görünse bile sonuçta gayrimüslim nüfusu da etkiliyor.
 • 11 Haziran 2018 11:06 Hizmetle Tanışan Karakoçan'ın Çehresi Değişti Kamusal ve kurumsal bir mantığın olmadığı ortada
 • 07 Haziran 2018 09:04 Engelli ve Aileleri Onuruna İftar Yemeği Engelli ve Aileleri Onuruna İftar Yemeği Hakkâri Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü tarafından engelli ve aileleri onuruna iftar yemeği verildi.
 • 05 Haziran 2018 15:16 İl Genel Meclisi Üyelerinden Dtso'ya Ziyaret İl Genel Meclisi Üyelerinden Dtso'ya Ziyaret Kamusal ve ajanslarda olan proje çalışmalarında İl Özel İdaresi'nin önemli bir ortak olduğunu söyleyen DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, İl Genel Meclisi üyelerinin nazik ziyaretlerinden dolayı çok mutlu olduklarını da sözlerine ekledi