SON DAKİKA KAMUSAL ALAN HABERLERİ

Son Dakika Kamusal Alan Haberleri

 • 14 Eylül 2018 14:45 Trabzon'a 3 Milyon 940 Ağaç, Çalı Türü Bitki ve Çiçek Dikildi Trabzon'a 3 Milyon 940 Ağaç, Çalı Türü Bitki ve Çiçek Dikildi Trabzon Büyükşehir Belediyesi 4 buçuk yılda Trabzon’a 3 milyon 940 ağaç, çalı türü bitki ve çiçek dikti.
 • 11 Eylül 2018 16:28 Serdivan'da Parklar 24 Saat Kontrol Altında Serdivan'da Parklar 24 Saat Kontrol Altında Serdivan Belediyesi, uygulamaya koyduğu yeni projeyle ilçe merkezindeki sosyal donatı alanlarını ve parkları 24 saat kamera sistemi ile kontrol ediyor.
 • 10 Eylül 2018 11:51 Pekdaş: Pekdaş: "Kadın Olduğum İçin Aday Oldum" Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Siyaset Okulu’nda ders veren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, yerel yönetimlerde kadınların daha çok görev alması gerektiğini vurgulayarak, “Kadın olmasaydım belediye başkanlığına aday olmazdım öncelikle kadın kimliğimden ötürü aday oldum” dedi.
 • 08 Eylül 2018 18:10 Pişmiş Toprak Sempozyumu'na Katılan Sanatçılar Heykel Yapıyor Pişmiş Toprak Sempozyumu'na Katılan Sanatçılar Heykel Yapıyor ESKİŞEHİR'de Tepebaşı Belediyesi'nin bu yıl 12'ncini gerçekleştirdiği Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu'na katılan 5'i yabancı, 10 sanatçı, heykeller yapıyor.
 • 08 Eylül 2018 17:14 Eskişehir Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu'nda Sanatçılar Toprağa Hayat Veriyor Eskişehir Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu'nda Sanatçılar Toprağa Hayat Veriyor Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu'nda sanatçılar toprağa hayat veriyorEyüp KELEBEK-Hakan TÜRKTAN ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR'de Tepebaşı Belediyesi'nin bu yıl 12'ncini gerçekleştirdiği Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu'na katılan 5'i yabancı 10 sanatçı heykeller yapıyor.
 • 07 Eylül 2018 16:29 İstanbul Comics And Art Festival" Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Comics and Art Festival (İCAF) Kadıköy'de başladı.
 • 05 Eylül 2018 09:31 Danimarka'da Bulunan Türk Vatandaşı Turist Kadın, Peçe Taktığı Gerekçesiyle Para Cezasına Çarptırıldı Danimarka'da Bulunan Türk Vatandaşı Turist Kadın, Peçe Taktığı Gerekçesiyle Para Cezasına Çarptırıldı Danimarka'da, turist olarak bulunan Türk vatandaşı kadın, peçe taktığı gerekçesiyle yaklaşık bin lira para cezasına çarptırıldı. Cezanın 1 Ağustos'ta yürürlüğe giren, Örtünme Yasası kapsamında verildiği bildirildi.
 • 01 Eylül 2018 15:31 Caretta Yuvalarına Kum ve Traktör Tehdidi AKDENİZ'in en büyük caretta caretta yuva alanı olan Belek sahillerinde 20 yıldır deniz kaplumbağalarının gönüllü koruyuculuğunu yapan Ekolojik Araştırmalar Derneği (EKAD) ekibi, bu yıl yuva sayısı 2 bin 100'e ulaşan sahile traktör ve ağır iş makineleriyle girilmesi, sahilden belediye dahil...
 • 01 Eylül 2018 12:08 Caretta Yuvalarına Kum ve Traktör Tehdidi Caretta Yuvalarına Kum ve Traktör Tehdidi AKDENİZ'in en büyük caretta caretta yuva alanı olan Belek sahillerinde 20 yıldır deniz kaplumbağalarının gönüllü koruyuculuğunu yapan Ekolojik Araştırmalar Derneği (EKAD) ekibi, bu yıl yuva sayısı 2 bin 100'e ulaşan sahile traktör ve ağır iş makineleriyle girilmesi, sahilden belediye dahil...
 • 30 Ağustos 2018 12:43 Fransız Komedyen Constance Pittard, Fransız Komedyen Constance Pittard, "Ahlak Bekçilerini Protesto Ediyorum" Dedi, Canlı Yayında Soyundu Fransız komedyen Constance Pittard, katıldığı radyo programında ahlak bekçilerini protesto ettiğini söyleyerek canlı yayında soyundu.
 • 29 Ağustos 2018 17:47 İspanya'daki "Sarı Kurdele" Gerilimi İspanya'da merkez sağ parti Ciudadanos'un lideri Albert Rivera ve partinin Katalonya'daki lideri Ines Arrimadas, bir cadde üzerindeki bağımsızlık girişimindeki rolleri nedeniyle tutuklanan Katalan liderleri simgeleyen sarı kurdeleleri söktü.
 • 29 Ağustos 2018 15:12 İstanbul Comics And Art Festival" 7 Eylül'de Başlayacak Bu yıl üçüncüsü düzenlenen "İstanbul Comics and Art Festival" (ICAF), 7 Eylül'de başlayacak.
 • 28 Ağustos 2018 13:07 İspanya'da "Sarı Kurdele" Gerilimi İspanya'da, bağımsızlık girişimindeki rolleri nedeniyle tutuklanan Katalan liderleri simgeleyen sarı kurdeleleri kamusal alanlara asan ayrılıkçılar ile bunları söken bağımsızlık karşıtları arasında şiddete varan gerilimler yaşanıyor.
 • 17 Ağustos 2018 00:29 Vali Şahin: Vali Şahin: "İstanbul Genelinde 18 Milyon Metrekare Alan Toplanma ve Tahliye Alanı Olarak... İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "99 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri"nin hem yaşanan acıların hem de gelecekte yenilerinin yaşanmaması için insanların duyarlılığını artırmak için yapıldığını belirterek, "Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini...
 • 17 Ağustos 2018 00:13 Afad Başkanı Güllüoğlu: Afad Başkanı Güllüoğlu: "Deprem Unutulan Bir Gerçek" - İstanbul İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "99 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri"nin hem yaşanan acıların hem de gelecekte yenilerinin yaşanmaması için insanların duyarlılığını artırmak için yapıldığını belirterek, "Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini...
 • 16 Ağustos 2018 23:42 99 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri 99 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri" (1) - İstanbul İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "99 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri"nin hem yaşanan acıların hem de gelecekte yenilerinin yaşanmaması için insanların duyarlılığını artırmak için yapıldığını belirterek, "Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini...
 • 16 Ağustos 2018 23:25 99 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri" İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "99 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri"nin hem yaşanan acıların hem de gelecekte yenilerinin yaşanmaması için insanların duyarlılığını artırmak için yapıldığını belirterek, "Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini...
 • 16 Ağustos 2018 03:15 Amerika Kamu Personelinin Huawei ve Zte Kullanımını Yasakladı Amerika Kamu Personelinin Huawei ve Zte Kullanımını Yasakladı Amerikan Hükümeti Çinli Akıllı Telefonları Güvenlik Gerekçesiyle Yasakladı Amerikan hükümeti kamusal alanda Çinli teknoloji devlerinin akıllı telefonlarını kullanmayı yasakladı.
 • 15 Ağustos 2018 17:01 Kablosuz İnternet 'Silah ve Patlayıcı Tespitinde Kullanılabilir' Kablosuz İnternet 'Silah ve Patlayıcı Tespitinde Kullanılabilir' ABD'nin New Jersey eyaletinde bulunan Rutgers Üniversitesi'nde yapıla bir araştırmada, sıradan kablosuz internet (wi-fi) sistemlerinin kamusal alanlarda silah ve patlayıcıları tespit etmekte kullanılabileceği tespit edildi.
 • 14 Ağustos 2018 15:33 Siirt Valisi Ali Fuat Atik Açıklaması Siirt Valisi Ali Fuat Atik, "Son günlerde ekonomi ve finans sektörümüze uluslararası düzeyde yapılan ekonomik savaş başarısızlıkla sonuçlanacak.
 • 11 Ağustos 2018 13:44 Danimarka, Şimdi de Hapis Cezasını Tartışıyor Danimarka, Şimdi de Hapis Cezasını Tartışıyor DANİMARKA'da 3 partili koalisyon hükümetinin büyük ortağı ve Başbakan Lars Lökke Rasmussen'in partisi Liberal Parti Venstre ile hükümeti dışarıdan destekleyen aşırı sağ görüşlü Danimarka Halk Partisi, kamusal alanda peçe ve burka giyenlere hapis cezası verilmesini gündeme getirdi.
 • 11 Ağustos 2018 12:41 Danimarka'da Peçeli Kadınlara Hapis Cezası Gündemde Danimarka'da 1 Ağustos'ta yürürlüğe giren "Örtünme Yasası" kapsamında kamusal alanda yasaklanan peçe ve burka giyen kadınlara getirilen para cezasının yanı sıra hapis cezası da isteniyor.
 • 11 Ağustos 2018 09:07 Ünlü Modacı Etemadi, Danimarka'da Yasak Olan Burka ve Peçe İçin Defile Düzenledi Ünlü Modacı Etemadi, Danimarka'da Yasak Olan Burka ve Peçe İçin Defile Düzenledi Danimarka'da düzenlenen 'Uluslararası Moda Haftası'nda ünlü modacı Etemadi, peçeli, burkalı ve polis üniformalı bir defile yaparak ülkede yürürlüğe giren burka ve peçe yasağını protesto etti. Etemadi, ''Kadınlara yaptırım uygulanmamalıdır.'' dedi.
 • 10 Ağustos 2018 02:01 Yemen'deki Suudi Hava Saldırısında Çocuklarla Dolu Otobüs Vuruldu: En Az 29 Ölü Yemen'deki Suudi Hava Saldırısında Çocuklarla Dolu Otobüs Vuruldu: En Az 29 Ölü Yemen'de, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun hava saldırısında bir otobüsün vurulması sonucu en az 29 çocuğun öldüğü, 30'unun da yaralandığı duyuruldu.
 • 09 Ağustos 2018 23:36 Boris Johnson'a Seçim Bölgesinde Protesto Boris Johnson'a Seçim Bölgesinde Protesto İngiltere'nin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, peçeli kadınlar hakkındaki nefret söylemleri nedeniyle seçim bölgesinde protesto edildi.
 • 09 Ağustos 2018 23:14 Boris Johnson'a Seçim Bölgesinde Protesto İngiltere'nin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, peçeli kadınlar hakkındaki nefret söylemleri nedeniyle seçim bölgesinde protesto edildi.
 • 09 Ağustos 2018 15:21 Boris Johnson'a "Peçe" İncelemesi İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti, Danimarka'nın getirdiği peçe yasağı hakkındaki makalesinde kullandığı benzetmelerle parti kurallarını ihlal ettiği yönündeki şikayetler üzerine eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson hakkında inceleme başlattı.
 • 09 Ağustos 2018 02:24 Kanada Başbakanı, Suudi Arabistan Konusundaki Tutumlarından Geri Adım Atmadı Kanada Başbakanı, Suudi Arabistan Konusundaki Tutumlarından Geri Adım Atmadı Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Suudi Arabistan'ın geçen hafta birkaç sosyal aktivisti tutuklamasıyla ilgili yapılan eleştiriler konusunda geri adım atmayacaklarını duyurdu.
 • 08 Ağustos 2018 15:49 Johnson Artık Partimizi Temsil Etmiyor' Johnson Artık Partimizi Temsil Etmiyor' BAŞBAKAN Theresa May, peçeli kadınları 'banka soyguncusuna' ve 'posta kutusuna' benzeten Johnson'ın ifadelerinin kırıcı olduğunu söyledi.
 • 08 Ağustos 2018 14:08 Boris Johnson'ın "Peçe" Yazısına Tepkiler Sürüyor İngiltere'nin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın, Danimarka'nın getirdiği peçe yasağı hakkındaki makalesinde kullandığı benzetmelere tepkiler İngiliz kamuoyunda devam ederken, Johnson'ın özür dilemesi ve partiden ihraç edilmesi çağrıları yapıldı.
 • 06 Ağustos 2018 19:59 Peçeli Kadınlara Öyle Benzetmeler Yaptı Ki... Peçeli Kadınlara Öyle Benzetmeler Yaptı Ki... Johnson, Daily Telegraph gazetesi için kaleme aldığı makalesinde, peçeli kadınları 'banka soyguncusuna' benzetti.
 • 06 Ağustos 2018 18:40 Boris Johnson'dan Tepki Çeken "Peçe" Yazısı İngiltere'nin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın, Danimarka'nın getirdiği peçe yasağı hakkındaki makalesinde kullandığı benzetmeler tepki çekti.
 • 04 Ağustos 2018 14:36 Danimarka'da Peçe Yasağı Sonrası İlk Ceza Danimarka'da Peçe Yasağı Sonrası İlk Ceza "Laik ve demokratik değerlerini korumak" amacıyla yürürlüğe giren peçe yasağı sonrası, Danimarka'da ilk kez bir kadına cezai yaptırım uygulandı. Ülkedeki bazı müslüman kadınlar, yasağa uymayacaklarını söylüyorlar.
 • 04 Ağustos 2018 10:39 Danimarka'da Peçe Takan Kadına Ceza Danimarka'da Peçe Takan Kadına Ceza DANİMARKA medyasında yer alan haberlere göre, Kuzey Sjaelland'da bulunan Hörsholm kentindeki bir alışveriş merkezinde, peçeli bir kadın ile bir başka kadın arasında kavga çıktı.
 • 03 Ağustos 2018 21:38 Danimarka'da İlk Peçe Cezası Danimarka'da 1 Ağustos'ta yürürlüğe giren "Örtünme Yasası" kapsamında kamusal alanda yasaklanan burka ve peçe için ilk ihlal cezası verildi.
 • 02 Ağustos 2018 17:10 Kadıköy'ün Tarihi İçin Önemli Bir Gelişme Kadıköy'ün Tarihi İçin Önemli Bir Gelişme Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Haydarpaşa Garı etrafında devam eden restorasyon çalışmaları sırasında keşfedilen arkeolojik alanı ziyaret etti.
 • 02 Ağustos 2018 01:47 Danimarka'da Burka ve Peçe Yasağına Tepki Danimarka'da Burka ve Peçe Yasağına Tepki Danimarka'da yürürlüğe giren ve kamusal alanda burka ve peçeyi yasaklayan "Örtünme Yasası", ülkenin iki büyük kentinde binlerce kişi tarafından protesto edildi.
 • 02 Ağustos 2018 00:14 Danimarka'da Burka ve Peçe Yasağına Tepki Danimarka'da yürürlüğe giren ve kamusal alanda burka ve peçeyi yasaklayan "Örtünme Yasası", ülkenin iki büyük kentinde binlerce kişi tarafından protesto edildi.
 • 01 Ağustos 2018 10:41 Danimarka'da Peçe Yasağı Yürürlüğe Girdi Danimarka'da Peçe Yasağı Yürürlüğe Girdi Danimarka hükümeti, ülkenin laik ve demokratik değerlerini korumak için aldığını söylediği peçe yasağı kararını bugün itibariyle yürürlüğe koyarken, bazı kadın grupları da bu kararı protesto etmek için gösteriler düzenlemeye hazırlanıyor.
 • 01 Ağustos 2018 10:40 Danimarka'da Burka ve Peçe Yasağı Yürürlükte Danimarka'da kamusal alanda burka ve peçe yasağı düzenlemesi yürürlüğe girdi.
 • 01 Ağustos 2018 09:56 ABD'de İnternetten Üç Boyutlu Silah Şeması İndirmeye Yasal Engel Seattle eyaleti yargıcı, üç boyutlu (3D) silah yapımına olanak veren ve internet üzerinden indirilebilen şemanın yayımlanmasını durdurma kararı verdi.
 • 01 Ağustos 2018 00:05 Geleceğin Mimarları, Kadıköy Yaz Atölyesi'nde Yetişiyor Geleceğin Mimarları, Kadıköy Yaz Atölyesi'nde Yetişiyor Erzurum Atatürk Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencilerine yönelik yaz atölyesi başladı.
 • 29 Temmuz 2018 11:27 Tuzluca Caddeleri Işıl Işıl Oldu Tuzluca Caddeleri Işıl Işıl Oldu Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde aydınlatma çalışmaları Mehmetcan Caddesinde devam ediyor.
 • 27 Temmuz 2018 21:45 Ödül Teşviki, Gayrimenkul Sektörünü Yeniliyor Ödül Teşviki, Gayrimenkul Sektörünü Yeniliyor 5. Sign of the City Awards (SOTCA)'ın ödül dağıtım töreni Kasım ayında gerçekleştirilecek.
 • 27 Temmuz 2018 13:04 Mesut Özil Onların Kafalarındaki 'İyi Türk' Tanımına Uymuyor Mesut Özil Onların Kafalarındaki 'İyi Türk' Tanımına Uymuyor AK Parti İstanbul Milletvekili ve AKPM Türk Grubu Üyesi Mustafa Yeneroğlu, Almanya'da Müslümanların tehdit olarak görülmeye başlandığı bir sürecin yaşandığını, 'bu insanların eritilmesi' düşüncesinin ise gittikçe yaygın bir kanaate dönüştüğünü söyledi.
 • 23 Temmuz 2018 18:31 Kosovalı Kadınlar Cinsel Tacizi Protesto Ettiler Kosovalı Kadınlar Cinsel Tacizi Protesto Ettiler Kosovalı kadınlar cinsel tacizi protesto ettilerEnis Tabak / Prizren, 23 Temmuz (DHA) - Kosovalı kadınlar kamu alanlarında kadınların yüzde 70'inin cinsel tacize maruz kalmasını protesto etti.
 • 23 Temmuz 2018 15:36 Kosovalı Kadınlar Cinsel Tacizi Protesto Ettiler Kosovalı Kadınlar Cinsel Tacizi Protesto Ettiler Kosovalı kadınlar kamu alanlarında kadınların yüzde 70'inin cinsel tacize maruz kalmasını protesto etti.
 • 21 Temmuz 2018 16:30 Kadem 1. Olağanüstü Genel Kurulu (2) Kadem 1. Olağanüstü Genel Kurulu (2) Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, kadınların gerek kamu gerekse özel sektörde görünen veya görünmeyen pek çok engelle karşılaştığını belirterek, "Bizler, kadınların yaşadığı bu problemleri yakından takip edip, Türkiye çapında yürüteceğimiz yeni...
 • 21 Temmuz 2018 15:12 Kadem 1. Olağanüstü Genel Kurulu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, kadınların gerek kamu gerekse özel sektörde görünen veya görünmeyen pek çok engelle karşılaştığını belirterek, "Bizler, kadınların yaşadığı bu problemleri yakından takip edip, Türkiye çapında yürüteceğimiz yeni...
 • 15 Temmuz 2018 13:56 Suudi Arabistan'da Sahneye Koşup Erkek Şarkıcıya Sarılan Kadın Gözaltına Alındı Suudi Arabistan'da Sahneye Koşup Erkek Şarkıcıya Sarılan Kadın Gözaltına Alındı Suudi Arabistan'da düzenlenen müzik fesivalinde, sahnede şarkı söyleyen erkek şarkıcıya koşup sarılan bir kadın, gözaltına alındı.