SON DAKİKA KRONOLOJİ HABERLERİ

Son Dakika Kronoloji Haberleri

 • 18 Nisan 2019 10:19 Hiperleksi, Çocukların Hayatını Nasıl Etkiliyor? Bu nedenle, bu belirtilerin hepsinin birden aynı anda bulunması gerektiği anlamı çıkarılmamalıdır" uyarısında bulunarak, hiperleksinin genel özelliklerini şöyle sıraladı:-"Kronolojik yaşından beklenenin çok üzerinde ve erken gelişmiş kelime okuma yeteneği,-Harfler veya sayılara büyülenmişcesine yoğun bir ilgi,-Sözlü dili anlamada önemli güçlükler,-Anormal sosyal beceriler, insanlarla uygun şekilde etkileşim kurma ve sosyalleşmede zorluklar,-İki yaşına kadar normal gelişim gösterip, daha sonra gelişimde gerileme,-İfade edici dili tuhaf bir şekilde öğrenme - manasını anlamadan cümle yapısını ezberleme,-Konuşmaları nadiren kendiliğinden başlatma,-Sağırmış gibi görünme,-5N 1K sorularına yanıt vermekte zorlanma,-Somut ve gerçek anlamda düşünme,-Soyut kavramlarla ilgili zorluk yaşama,-Rutine bağlı kalmaya yoğun bir ihtiyaç duyma, geçişlerde zorluk çekme, ritüelistik davranışlar sergileme,-İşitsel, koku alma veyahut dokunsal hassasiyet,-Kendini uyarıcı davranışlar gösterme,-Kendine özgü, sıra dışı korkulara sahip olma,-Güçlü bir görsel ve işitsel belleğe sahip olma
 • 16 Nisan 2019 11:00 Başkan Özcan; Başkan Özcan; "Nazilli Sanatla Nefes Alacak" Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Karart Resim Atölyesi'nin hazırladığı Milat'tan Önce 39.000'den Günümüze Resim Sanatı sergisinin açılışına katıldı.
 • 16 Nisan 2019 10:59 Kalbiniz Sizden Daha Yaşlı Olabilir Kalbiniz Sizden Daha Yaşlı Olabilir" Kronolojik yaşı 56 olup, tansiyonu, şeker hastalığı, kolesterolü olmayan, sigara içmeyen ve düzenli spor yapan bir insanın damar yaşı ise 40'tır
 • 15 Nisan 2019 09:01 Kronolojik Sıralamayla Golan Tepeleri'nin Önemi Kronolojik Sıralamayla Golan Tepeleri'nin Önemi ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Golan Tepeleri üzerindeki İsrail egemenliğini tam olarak tanımasının zamanı geldi" açıklaması, bölgenin neden bu kadar önemli olduğu sorusunu yeniden gündeme getirdi.
 • 04 Nisan 2019 17:45 Prof. Dr. Kumsar: Acıpayam'da 6 ve Üzeri Deprem Beklenmiyor Prof. Dr. Kumsar: Acıpayam'da 6 ve Üzeri Deprem Beklenmiyor DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Kumsar, Acıpayam ilçesinde 20 Mart'ta meydana gelen 5.
 • 04 Nisan 2019 16:54 Denizli'deki Depremin Diğer Fayları Tetiklemesi Beklenmiyor" Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Kumsar, 20 Mart'ta Acıpayam'da yaşanan depremle kırılan fayların bölgedeki aktif diğer fayları tetikleyebileceğini düşünmediklerini bildirdi.
 • 04 Nisan 2019 15:32 Paü Jeoloji Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Kumsar: Paü Jeoloji Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Kumsar: "Artçılar Hala Devam... PAÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Kumsar: "Artçılar hala devam etmektedir, tahminimiz bu tür artçılar bir ay kadar sürecektir" -Bilim insanlarından Acıpayam depremi ile ilgili önemli tespitler "Acıpayam'da yaşanılan depremlerin 80 ile 85 yıl aralığında...
 • 04 Nisan 2019 15:08 Bilim Adamlarından Acıpayam Depremi ile İlgili Önemli Tespitler Bilim Adamlarından Acıpayam Depremi ile İlgili Önemli Tespitler PAÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Kumsar, geçtiğimiz 20 Martta meydana gelen ve yıkıma neden olan Denizli Acıpayam'da ki gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin artçılarının bir ay kadar daha sürmesinin beklendiğini kaydetti.
 • 02 Nisan 2019 14:37 Bosna Hersek Başbakanı Zvizdiç Fetih Müzesi'ni Ziyaret Etti Bosna Hersek Başbakanı Zvizdiç Fetih Müzesi'ni Ziyaret Etti Bosna Hersek Başbakanı Zvizdiç Fetih Müzesi'ni ziyaret ettiBURSA - Bursa'yı ziyarete gelen Bosna Hersek Başbakanı (Bakanlar Kurulu Başkanı) Denis Zvizdiç, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni gezdi.
 • 01 Nisan 2019 18:08 Ölerek Avengers: Endgame'e Gelmemizi Sağlayan 5 Unutulmuş Karakter Ölerek Avengers: Endgame'e Gelmemizi Sağlayan 5 Unutulmuş Karakter Marvel Sinematik Evreni, büyük bir sona doğru hazırlanıyor. 24 Nisan'da vizyona girecek olan yapıma kadar pek çok ölüm ve kıyıma tanık olduk. Bunlardan en büyüğü, Thanos'un katlettiği milyarlarca canlı ve bazı kahramanlardı. Peki ya bizi bugünlere getirenler? Bu listeye bakınca biraz duygulanacaksınız.
 • 23 Mart 2019 12:06 Zatürre Yaşlılarda Ölümcül Olabilir İSTAHED Bilim Komisyonu ve Aşı Çalışma Grubu Üyesi Uzm. Dr. Ayşe Seda Demirel, sağlıklı bir yaşlılığın mümkün olduğunu vurgulayarak, erişkin aşılamasının da bu doğrultuda büyük önem taşıdığını belirtti.
 • 20 Mart 2019 12:13 CHP'li Erkan Aydın Fetih Müzesi'ne Hayran Kaldı CHP'li Erkan Aydın Fetih Müzesi'ne Hayran Kaldı Osmangazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Osmangazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Dündar, Cumhuriyet Halk Partisi'nden rakibi Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın'a Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni gezdirdi.
 • 20 Mart 2019 09:18 Yaşlılıkta Zatürre Riskine Dikkat Yaşlılıkta Zatürre Riskine Dikkat İSTAHED Bilim Komisyonu ve Aşı Çalışma Grubu Üyesi Uzm. Dr. Ayşe Seda Demirel, sağlıklı bir yaşlılığın mümkün olduğunu vurgulayarak, erişkin aşılamasının da bu doğrultuda büyük önem taşıdığını belirtti.
 • 16 Mart 2019 14:40 TBB Başkanı Fevzioğlu: Suriyelilerin Evlerine Dönmelerinin Vaktinin Gelmesi Lazım TBB Başkanı Fevzioğlu: Suriyelilerin Evlerine Dönmelerinin Vaktinin Gelmesi Lazım Kronoloji bilimi, ceza hukuku nereden alırsanız alın
 • 15 Mart 2019 15:07 Şehitler Unutulmadı Şehitler Unutulmadı 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen Kahramankazan'da anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi.
 • 14 Mart 2019 10:41 Aliağa Belediyesi Tarihi Belgeleri Dijitale Aktarıyor Tarihi ve akademik kitaplara kaynak olan Aliağa Kent Belleği'nin bugüne kadar edindiği 40 bini aşkın sayfa, belge ve harita taranarak dijital ortama aktarılıyor.
 • 13 Mart 2019 15:47 Katar Ulusal Müzesi 28 Mart'ta Kapılarını Açıyor Katar Ulusal Müzesi 28 Mart'ta Kapılarını Açıyor Dünyaca ünlü mimar Jean Nouvel imzası taşıyan Katar Ulusal Müzesi, 28 Mart'tan itibaren Katar'ın başkenti Doha'da ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.
 • 13 Mart 2019 10:51 İstiklal Marşı'nın Kabulünün 98. Yıl Dönümü İstiklal Marşı'nın Kabulünün 98. Yıl Dönümü SANKO Üniversitesi'nde İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 98. yıldönümü nedeniyle "Milletin Sesi Mehmet Akif" konulu bir tören düzenlendi.
 • 13 Mart 2019 10:00 Halo: The Master Chief Koleksiyonu Steam'e Geliyor Halo: The Master Chief Koleksiyonu Steam'e Geliyor Dün gece Microsoft, en sonunda Halo: Combat Evolved'un önceki oyunu olan Halo: Reach'in de Steam'e yeni gelecek olan The Master Chief koleksiyonunda bulunacağını duyurdu. Koleksiyonda altı oyun bulunacak.
 • 11 Mart 2019 19:45 Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik davada tutuklu yargılanan Ömer Faruk Kavurmacı, bilirkişi raporuna ilişkin "Ağabeyimin ve bazı çalışanların eylemleri konusunda bilgi sahibi değilim. Çalışanlar da benim dahlim olmadığını söylemişlerdir.
 • 11 Mart 2019 19:21 Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası Yarına Ertelendi Haber: Serpil KIRKESER / Kamera: İSTANBUL DHAFetullahçı Terör Örgütü(FETÖ)'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davada sanıkların ve avukatların talepleri alındı.
 • 11 Mart 2019 19:21 Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davası Yarına Ertelendi FETULLAHÇI Terör Örgütü(FETÖ)'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davada sanıkların ve avukatların talepleri alındı.
 • 01 Mart 2019 22:13 TBMM Başkanı Şentop, Memleketi Tekirdağ'da(2) ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRDÜTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valiliği, adliye, şehitlik ve aile kabristanlığı ziyaretlerinin ardından Namık Kemal Üniversitesi'nde düzenlenen Trakya Tohum A.Ş. kuruluş törenine katıldı.
 • 01 Mart 2019 22:02 TBMM Başkanı Şentop, Memleketi Tekirdağ'da(2) TBMM Başkanı Şentop, Memleketi Tekirdağ'da(2) ZİYARETLERDE BULUNDUTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valiliği, adliye, şehitlik ve aile kabristanlığı ziyaretlerinin ardından Namık Kemal Üniversitesi'nde düzenlenen Trakya Tohum A.Ş. kuruluş törenine katıldı.
 • 01 Mart 2019 21:14 TBMM Başkanı Şentop, Tekirdağ'da TBMM Başkanı Şentop, Tekirdağ'da TBMM Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, Trakya Tohum AŞ kuruluş törenine katıldı.
 • 01 Mart 2019 21:08 TBMM Başkanı Şentop'tan Lozan Açıklaması TBMM Başkanı Şentop'tan Lozan Açıklaması TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Rahmetli Erbakan hoca da Lozan için bir 'devre arası' derdi.
 • 28 Şubat 2019 17:54 PTT'den PTT'den "Göbeklitepe" Konulu Pul Sergisi Kronoloji olarak pulları izlediğinizde o ülkeyi tanırsınız
 • 27 Şubat 2019 10:57 Kızıltaş: Kızıltaş: "28 Şubat Türkiye'ye Yapılmış Ekonomik Bir Operasyondur" Gazeteci Yazar Ekrem Kızıltaş, Uşak Üniversitesinin düzenlediği "28 Şubat Süreci" adlı konferansta konuştu.
 • 26 Şubat 2019 10:34 Sivas'ın 5 Bin Yıllık Tarih Cetvelini Çıkardı Sivas'ın 5 Bin Yıllık Tarih Cetvelini Çıkardı Sivas'ta İngilizce Öğretmeni Olcayto Şahin, yaklaşık 1,5 yıl çalışarak Sivas'ın M.Ö. 2400'den, Cumhuriyet dönemine kadar kronolojik cetvelini hazırladı.
 • 25 Şubat 2019 11:10 Bu Gıdalar Yaşlanmanıza İzin Vermiyor! Bu Gıdalar Yaşlanmanıza İzin Vermiyor! Herbalife Nutrition Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Doç. İsmet Tamer, gençliğimizi muhafaza etmemize yardımcı olacak besinleri yazdı…
 • 21 Şubat 2019 15:53 Süleymannâme Sergisi Ankara Milli Kütüphane'de Açıldı TDV KAGEM-Kuveyt Türk Sanat Atölyeleri'nin ilk çalışması olan Süleymannâme Sergisi, Ankara Milli Kütüphane'de sergileniyor.
 • 15 Şubat 2019 23:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Canlı Yayında Soruları Yanıtladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "FETÖ Amerika'da yargılanan birisi değil şu anda.
 • 14 Şubat 2019 11:41 1800'lü Yıllara Ait Gramofonların Yer Aldığı Müzeye Yoğun İlgi 1800'lü Yıllara Ait Gramofonların Yer Aldığı Müzeye Yoğun İlgi Selçuk, "Kronolojik olarak 1890'lı yıllardan günümüze kadar sürecin nasıl işlendiği ve değişimin nasıl yaşandığı burada anlatılıyor
 • 12 Şubat 2019 16:46 Cezeri'nin Makineleri 800 Yıl Sonra İlham Kaynağı Olacak Anadolu'nun büyük mucitleri arasında yer alan ve İslam'ın altın çağında önemli çalışmalara imza atan Ebu'l İz İsmail İbni Rezzaz El Cezeri'nin tasarladığı eserler, "Cezeri'nin Olağanüstü Makineleri" sergisinde bir araya getirildi.
 • 11 Şubat 2019 17:13 PTT'den Sevgililer Günü Pulları Sergisi İzmir'deki PTT Karşıyaka Merkez Müdürlüğü'nde, 14 Şubat Sevgililer Günü konulu pul sergisi açıldı.
 • 11 Şubat 2019 15:49 İzmir PTT'den Sevgililer Günü Pulları Sergisi İzmir PTT'den Sevgililer Günü Pulları Sergisi PTT'den Sevgililer Günü pulları sergisiİzmir'deki PTT Karşıyaka Merkez Müdürlüğü'nde, 14 Şubat Sevgililer Günü konulu pul sergisi açıldı.
 • 08 Şubat 2019 16:38 2019'da Osmangazi'nin Projeleri Konuşulacak! 2019'da Osmangazi'nin Projeleri Konuşulacak! Osmangazi Belediyesi, 2019 yılında açılışını yapacağı projeler ile kentin geleceğine damga vuracak.
 • 08 Şubat 2019 16:28 Dündar'dan İz Bırakacak Projeler Osmangazi Belediyesi, 2019 yılında açılışını yapacağı projeler ile şehrin geleceğine damga vuracak.
 • 07 Şubat 2019 18:15 1 Yıl Önce Whatsapp'a Rakip Gösterilen Pttmessenger'a Ne Oldu? 5 Şubat 2018 tarihinde tanıtılan ve sonrasında Türkiye'de büyük gündem yaratan, mesajlaşma uygulaması PTT Messenger hakkında yaşanan son gelişmeleri aktarıyoruz.
 • 06 Şubat 2019 11:02 Anadolu Ajansının 2018 Yıllıkları Yayımlandı Türkiye ve dünya gündeminin önemli olaylarının kronolojik olarak sunulduğu Anadolu Ajansı (AA) 2018 yıllıkları Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde yayımlandı.
 • 05 Şubat 2019 12:28 Bilim Kampı Öğrencilerinden Fetih Müzesi'ne Ziyaret Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 3'ncü Ulusal Bilim Kampı dolayısıyla Bursa'ya gelen öğrenci ve öğretim üyeleri, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni ziyaret etti.
 • 01 Şubat 2019 16:16 Fetih Müzesi'ne Ziyaretçi Akını Fetih Müzesi'ne Ziyaretçi Akını Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, kısa süre içerisinde 200 bin ziyaretçi rakamına ulaşarak Bursa ve Türkiye için ne kadar önemli bir eser olduğunu bir kez daha gösterdi.
 • 24 Ocak 2019 16:33 Malatya'da Malatya'da "Turgut Özal Anı Evi" Açılacak Malatya Büyükşehir Belediyesince merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın memleketinde "Turgut Özal Anı Evi ve Araştırma Merkezi" açılacak.
 • 24 Ocak 2019 14:03 Fetih Müzesi Tarihî Bir Gün Yaşadı Fetih Müzesi Tarihî Bir Gün Yaşadı Osmangazi Belediyesi'nin vizyon projelerinden olan Panorama 1326 Fetih Müzesi ziyaretçi rekorları kırmaya devam ediyor.
 • 24 Ocak 2019 10:38 Sivas Kayağın Yıldızları Sivas'ta Yetişecek Kayağın yıldızları Sivas'ta yetişecekSivas Valiliğinin organizasyonunu yaptığı Kayakta Olimpik Sporcu Yetiştirme Projesi başladı.
 • 24 Ocak 2019 10:27 Kayağın Yıldızları Sivas'ta Yetişecek Kayağın Yıldızları Sivas'ta Yetişecek SİVAS'ta 'Kayakta Olimpik Sporcu Yetiştirme Projesi' kapsamında yetenekli çocuklar milli takıma kazandırılacak.
 • 23 Ocak 2019 11:52 Instagram'dan Samimi Açıklama: Yemin Ediyoruz Ki Gönderilerinizi Gizlemiyoruz Instagram'dan Samimi Açıklama: Yemin Ediyoruz Ki Gönderilerinizi Gizlemiyoruz Son dönemde gönderileri takipçilerin yalnızca %7'sine gösterdiği iddia edilen Instagram, Twitter hesabından açıklamalar yaptı.
 • 22 Ocak 2019 12:14 Ryan Reynolds: Yeni Deadpool Filmi Tamamen Farklı Olacak Ryan Reynolds: Yeni Deadpool Filmi Tamamen Farklı Olacak Geçtiğimiz günlerde yazarların X-Force filminin Deadpool 3'ten önce geleceğini açıklamasından sonra şimdi de Ryan Reynolds, üçüncü solo film ile ilgili beklentileri bir miktar aşağı çekti.
 • 19 Ocak 2019 22:44 Deadpool Senaristleri: Deadpool Senaristleri: "X-Force Filmi, Deadpool 3'ten Önce Çıkacak" 2016'nın şubat ayında ilk kez beyaz perdede gördüğümüz Deadpool çok sevilmiş ve geçtiğimiz sene ikinci filmi vizyona çıkmıştı. Deadpool'u oynayan Ryan Reynolds üçüncü filmin geleceğini söylemiş olsa da elimizdeki tüm bilgiler bu kadardı. Ta ki şimdiye kadar.
 • 19 Ocak 2019 18:23 Ruh Dünyamızın Aynası: Mustafa Miyasoğlu Ruh Dünyamızın Aynası: Mustafa Miyasoğlu" Mustafa Miyasoğlu'nun oğlu Eren Miyasoğlu, babasının bir eğitimci olarak evlatlarına yapılması gerekenleri sözle değil bizzat yaparak anlattığını belirterek, "Babamın bizi yönlendirmeleri sayesinde küçük yaşlarda çok güzel tecrübeler edindik.