Genç Atölye Modern başlıyor! - Son Dakika

Genç Atölye Modern başlıyor!

19.01.2011 22:10
Genç Atölye Modern başlıyor!

İstanbul Modern, Yarıyıl Tatilinde İki Farklı Atölye Çalışması Sunuyor

İstanbul Modern, yarıyıl tatilinde gerçekleştireceği Genç Atölye Modern ile çocuklara yaratıcılıklarını keyifle yansıtabilecekleri, farklı teknikleri öğrenebilecekleri ve ortak sanat projeleri geliştirebilecekleri atölye çalışmaları sunuyor. Genç Atölye Modern'de sanatı keşfetmek, paylaşmak, tartışmak ve üretmek isteyen tüm çocuklar, renklerle, biçimlerle, formlarla ve görüntülerle eğlenceli oyunlar oynayacak.

Genç Atölye Modern, 31 Ocak – 11 Şubat 2011 tarihleri arasında hafta içi her gün 10.00-14.00 saatleri arasında 7-9 yaş, 13.00-15.00 saatleri arasında ise 10-12 yaş çocuklar için uygulanacak. Çocuklar yarıyıl tatili boyunca "Gulliver'in Yeni Gezileri" başlıklı maket yapım ve "Tarih Öncesi Yaratıklar" başlıklı heykel atölyeleriyle iki farklı programı tamamlayacak.

"Gulliver'in Yeni Gezileri" başlıklı maket yapım atölyesinde, dünya klasiklerinden, Jonathan Swift'in 1726 yılında tamamladığı "Gulliver'in Gezileri" isimli romanından bazı bölümler yorumlayan çocuklar, çalışmalarında edebiyat, mimarlık ve resim sanatlarını buluşturacak. Çacuklar, romanın kahramanı olan Lemuel Gulliver için yeni serüvenler kurgulayacak, romanda geçen "küçük insanlar ülkesi", "devler ülkesi" gibi hayali coğrafyaların yanı sıra, farklı ülkeler düşleyecek ve düşledikleri ülkelerin maketlerini hazırlayacaklar.

"Tarih Öncesi Yaratıklar" başlıklı heykel atölyesinde ise tarih öncesinin izini süren çocuklar, tarihin bilinen devirlerinin hayvan ve bitkilerinden esinlenen heykeller üretecek, rengârenk dünya haritaları oluşturacaklar.

YORUMLAR
500
Modern pentatlonun yeni disiplini 'engel parkuru'nda başarı umudu yüksek Modern pentatlonun yeni disiplini 'engel parkuru'nda başarı umudu yüksek Ünye'deki modern hayvan pazarında yoğunluk Ünye'deki modern hayvan pazarında yoğunluk
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Genç Atölye Modern başlıyor! - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement