Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kahramanlar Öldü mü - Son Dakika

Kahramanlar Öldü mü

Medya -Siyaset İlişkisinin İşlendiği "Kahramanlar Öldü mü?" Adlı Oyun İzleyici Karşısına Çıkacak.

Kahramanlar Öldü mü
20.12.2009 - 01:45,

Medya-siyaset ilişkisinin işlendiği “Kahramanlar Öldü Mü?” adlı oyun izleyici karşısına çıkacak.

REFİK Erduran’ın medya-siyaset ilişkisini keskin bir dille işlediği “Kahramanlar Öldü Mü?” adlı oyunu, 22 Aralık’ta düzenlenecek dünya prömiyeriyle izleyici karşısına çıkacak. Eser, partisi muhalefette bulunan eski bir bakanın bir medya patronuyla temas kurduktan sonra girdiği karmaşık ilişkiler yumağını konu alıyor.

Tansu Aytar’ın yönettiği eserin dekor tasarımı Güven Öktem’in, kostüm tasarımı Fatma Görgü’nün imzasını taşıyor. Işık düzenini Burhanettin Yazar’ın hazırladığı eserin müzikleri ise Can Atilla’ya ait. Meral Niron, Erkan Alpago, Orkide Çivicioğlu, Pelin Dikmenoğlu, Necmi Çavdarlı ve Faruk Günuğur’un rol aldığı oyunun yönetmen yardımcılığını Yüksel Partal üstleniyor. Eser, Küçük Tiyatro’da izleyici karşısına çıkacak.

Geleceğe de ışık tutuyor

Bir taraftan medyaya, diğer taraftan da siyasetin de içinde olduğu sisteme eleştiriler yönelten oyun, özellikle anne rolündeki Meral Niron’un ağzından bu eleştirileri dillendiriyor. Eserin yönetmeni Tansu Aytar, yapıtın farklı yönlerden sisteme pek çok eleştiri getirdiğini söyledi. Oyunda, oğlu milletvekili olan annenin pek çok kaygıları bulunduğunu dile getiren Aytar, “Kültürel erkin yerini parasal erkin alması anneyi düşündürüyor ve her fırsatta da bunu dile getiriyor. ” sözleriyle oyuna ilişkin bilgi verdi.

 

Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Kültür Sanat Kahramanlar Öldü mü - Son Dakika


Advertisement