Son dakika Kürdistan haberleri, Kürdistan son dakika, son dakika Kürdistan

Son Dakika Kürdistan Haberleri

Son dakika Kürdistan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kürdistan haberleri anında burada.

 • Dün Dün 14:10 Son dakika haber... İran'da 'devrim karşıtı bir terör grubuna' düzenlenen operasyonda 5 kişi öldürüldü Son dakika haber... İran'da "devrim karşıtı bir terör grubuna" düzenlenen operasyonda 5 kişi öldürüldü

  Edinilen son dakika haberine göre İran'ın batısındaki Kürdistan eyaletinde, sızma ve sabotaj eylemleri planladıkları belirtilen "devrim karşıtı bir terör grubuna" düzenlenen operasyonda 5 kişinin öldürüldüğü, 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

 • Dün Dün 10:57 Son dakika! Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) yatırımcılarından Türk firmalarına övgü Son dakika! Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) yatırımcılarından Türk firmalarına övgü

  Edinilen son dakika gelişmesine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Yatırımcılar Birliği Süleymaniye Başkanı Yasin Muhammed Reşid, şu ana kadar bölgedeki 55 milyar dolarlık projelerin yüzde 67'sinde Türk firmalarının imzasının bulunduğunu belirterek en kaliteli ve başarılı projelerin Türklere ait olduğunu söyledi.

 • Dün Dün 05:29 PKK ve Peşmergeler arasındaki gerilimle ilgili neler biliniyor? PKK ve Peşmergeler arasındaki gerilimle ilgili neler biliniyor?

  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçleri ile PKK arasında gerilim son dönemde arttı.

 • 22.06.2021 22 Haz 16:24 Terör örgütü YPG/PKK, Haseke-Irak arasındaki Simalka Sınır Kapısı'nı sivil geçişlere kapattı Terör örgütü YPG/PKK, Haseke-Irak arasındaki Simalka Sınır Kapısı'nı sivil geçişlere kapattı

  Terör örgütü YPG/PKK, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ile Suriye arasındaki Simalka Sınır Kapısı'nı sivil geçişlere kapattı.

 • 22.06.2021 22 Haz 14:49 Bahçeli: 'Şerefiniz kadar konuşun desem, bunların hiçbirisinin ağzını bıçak dahi açmaz, açamaz' Bahçeli: "Şerefiniz kadar konuşun desem, bunların hiçbirisinin ağzını bıçak dahi açmaz, açamaz"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şerefiniz kadar konuşun desem, bunların hiçbirisinin ağzını bıçak dahi açmaz, açamaz.

 • 22.06.2021 22 Haz 12:02 Bahçeli: 'Deniz Poyraz'a sahip çıktığınız kadar bu vatanın onurlu evlatlarına sahip çıkabildiniz mi?' Bahçeli: "Deniz Poyraz'a sahip çıktığınız kadar bu vatanın onurlu evlatlarına sahip çıkabildiniz mi?"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP İzmir İl Başkanlığına yapılan saldırıda Deniz Poyraz'ın öldürülmesiyle ilgili, "HDP'yi masumlaştırıp partimizi, Cumhur İttifakı'nı ve Türk devletini suçlamak üzerine bina edilen bu cinayetin önü arkası, sağı solu, altı üstü sonuna kadar araştırılmalıdır.

 • 22.06.2021 22 Haz 11:19 Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3) Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP İzmir İl Başkanlığına yapılan saldırıda Deniz Poyraz'ın öldürülmesiyle ilgili, "HDP'yi masumlaştırıp partimizi, Cumhur İttifakı'nı ve Türk devletini suçlamak üzerine bina edilen bu cinayetin önü arkası, sağı solu, altı üstü sonuna kadar araştırılmalıdır.

 • 22.06.2021 22 Haz 11:13 Bahçeli: '(HDP'nin kapatılması davası) Terörizmin siyaset ayağı hiçbir ad altında açılmamak üzere kapatılmalıdır' Bahçeli: "(HDP'nin kapatılması davası) Terörizmin siyaset ayağı hiçbir ad altında açılmamak üzere kapatılmalıdır"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP İzmir İl Başkanlığına yapılan saldırıda Deniz Poyraz'ın öldürülmesiyle ilgili, "HDP'yi masumlaştırıp partimizi, Cumhur İttifakı'nı ve Türk devletini suçlamak üzerine bina edilen bu cinayetin önü arkası, sağı solu, altı üstü sonuna kadar araştırılmalıdır.

 • 21.06.2021 21 Haz 20:53 HDP iddianamesi: HDP örgütsel eylemlerin odağı haline gelmiştir HDP iddianamesi: HDP örgütsel eylemlerin odağı haline gelmiştir

  HALKLARIN Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden gönderilen iddianame, Anayasa Mahkemesi (AYM) tarafından kabul edildi.

 • 17.06.2021 17 Haz 14:08 İran'da reformist cumhurbaşkanı adayı Himmeti AA'ya konuştu (2) İran'da reformist cumhurbaşkanı adayı Himmeti AA'ya konuştu (2)

  İran'da reformist cumhurbaşkanı adayı eski Merkez Bankası Başkanı Abdunnasır Himmeti, içerideki yasakların en önemli sorunları olduğunu belirterek, "Halk, sosyal özgürlük istiyor.

 • 15.06.2021 15 Haz 11:49 İran'da Sünni alim İsmailzehi'den Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhafazakar aday Reisi'ye destek İran'da Sünni alim İsmailzehi'den Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhafazakar aday Reisi'ye destek

  İran'ın önde gelen Sünni alimlerinden Mevlevi Abdulhamid İsmailzehi'nin, 18 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, "eşitsizlik ve ayrımcılığın giderilmesi yönünde verdiği sözler" dolayısıyla muhafazakar aday Yargı Erki Başkanı İbrahim Reisi'yi desteklediği bildirildi.

 • 14.06.2021 14 Haz 11:35 IKBY kendi PKK sorunuyla ne kadar yüzleşebiliyor? IKBY kendi PKK sorunuyla ne kadar yüzleşebiliyor?

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Peşmerge güçlerine karşı terör örgütü PKK'nın saldırılarını artırdığı son günlerde IKBY yetkililerinden örgüte yönelik her geçen gün tonu daha da yükselen sert açıklamalar geliyor.

 • 29.08.2006 29 Ağu 12:39 Turistik Bölgelerde Patlayan Bombalar İngiliz Basınında Turistik Bölgelerde Patlayan Bombalar İngiliz Basınında

  Terör Örgütü Pkk'nın Tatil Yörelerinde Meydana Gelen Patlamalarda Aralarında İngilizler Turistlerin De Bulunduğu Çok Sayıda Kişinin Yaralanması İngiltere'deki Gazetelerde Geniş Yer Buldu. The Guardian, Marmaris'teki Plajların Tenhalaştığını Öne Sürerken Daily Telegraph, "İngiliz Turistler Bombala...

 • 29.08.2006 29 Ağu 12:02 Barzani: 'Ulusal Uzlaşma Sürecini Destekliyoruz' Barzani: "Ulusal Uzlaşma Sürecini Destekliyoruz"

  Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin ve Irak Kürdistan Demokrat Partisinin (IKDP) lideri Mesud Barzani, Kürtlerin haklarını tehlikeye atmaması koşuluyla Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin ulusal uzlaşma politikasını desteklediğini söyledi.

 • 29.08.2006 29 Ağu 10:21 Londra: İngiliz Basınında Bugün Londra: İngiliz Basınında Bugün

  İngiliz basınında bugün, Antalya, Marmaris ve İstanbul'da meydana gelen, 3 kişinin ölümüne ve aralarında İngiliz turistlerin de bulunduğu onlarca kişinin yaralanmasına neden olan patlamalarla ilgili gelişmeler öne çıktı.

 • 27.08.2006 27 Ağu 20:32 Kerkük'te Bombalı Araçlarla Saldırılar: 9 Ölü, 22 Yaralı Kerkük'te Bombalı Araçlarla Saldırılar: 9 Ölü, 22 Yaralı

  Irak'ın Kerkük kentinde, bombalı araçlarla düzenlenen ve biri Devlet Başkanı Celal Talabani'nin kuzenini, diğeri de bir polis yetkilisini hedef alan saldırılarda, 9 kişi öldü.

 • 25.08.2006 25 Ağu 21:28 Adana'da Çifte Patlama: 4 Yaralı Adana'da Çifte Patlama: 4 Yaralı

  Adana- Birinde Chp Parti Binasının Bulunduğu 2 İş Merkezine Konulan Bombaların 5 Dakika Arayla Patlatılması Sonucu 4 Kişi Yaralandı.

 • 25.08.2006 25 Ağu 13:48 Amerikalı Gazeteci Türk Jetlerinin Bombaladığı Köye Gitti Amerikalı Gazeteci Türk Jetlerinin Bombaladığı Köye Gitti

  Amerika’nın Sesi Muhabiri Brian Padden, Türk Jetlerinin Vurduğu Belirtilen Kuzey Irak’taki Kanimasi Köyüne Gitti. Padden, Köylülerin Kendisine "ıraklı Yetkililer Bize Türkler’in Pkk’lıları Hedef Aldığını Söyledi" Dediğini Aktardı.

 • 25.08.2006 25 Ağu 12:00 İngiltere, Terör Örgütü Pkk'yı ''Yasa Dışı'' İlan Etti İngiltere, Terör Örgütü Pkk'yı ''Yasa Dışı'' İlan Etti

  İngiltere, ''PKK, Kongra-Gel ve KADEK''i ''yasa dışı'' ilan etti.

 • 24.08.2006 24 Ağu 12:20 Bağdat: Peşmergeler, Kerkük Petrol Nakil Hatlarını Korumak İstiyor Bağdat: Peşmergeler, Kerkük Petrol Nakil Hatlarını Korumak İstiyor

  Kuzey Iraklı Kürtler'in, Kerkük petrol nakil hatları güvenliğini peşmerge güçlerinin sağlaması yönünde merkezi hükümete talepte bulundukları ortaya çıktı.

 • 23.08.2006 23 Ağu 16:31 Antalya: Çevre Ve Orman Bakanı Osman Pepe Antalya'da Antalya: Çevre Ve Orman Bakanı Osman Pepe Antalya'da

  Antalya'nın Kaş İlçesi'nde çıkan orman yangını hakkında bilgi almaya gelen Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, helikopterle yangın alanını gezdi. Antalya Kaş'a bağlı Kemer köyünün Kıbrısdere mevkiinde 5 gün önce çıkan orman yangını devam ediyor.

 • 23.08.2006 23 Ağu 16:29 Mhp: 'Ormanlar Pkk Tarafından Yakılıyor' Mhp: "Ormanlar Pkk Tarafından Yakılıyor"

  Mhp Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Ormanların Pkk Terör Örgütü Tarafından Yakıldığını Söylerken,"Pkk'ya Bağlı Tak Adlı Bir Kuruluş, 'Kürdistan'da Yaşananlara Karşılık Olarak Ormanları Yakıyoruz' Diye Açıklama Yaptı" Dedi.

 • 23.08.2006 23 Ağu 13:01 Elazığ: Elazığ'daki Orman Yangınlarını Terör Örgütü Tak Üstendi Elazığ: Elazığ'daki Orman Yangınlarını Terör Örgütü Tak Üstendi

  Elazığ'ın Sivrice İlçesi ve Hankendi Beldesi yakınlarında geçtiğimiz günlerde çıkan orman yangınlarını, terör örgütü PKK'nın kolu olan TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) üstlendi.

 • 23.08.2006 23 Ağu 10:40 Washington: Abd'nin Eski Hırvatistan Büyükelçisi'nden Açıklamalar Washington: Abd'nin Eski Hırvatistan Büyükelçisi'nden Açıklamalar

  ABD'nin eski Hırvatistan Büyükelçisi ve Irak konusunda uzman olan Peter Galbraith, Irak'ın kuzeyindeki yerel Kürdistan yönetiminin bağımsızlığını ilan etmesinin kaçınılmaz olduğunu ve Türkiye için en iyi stratejinin, Kürtlerle ilişkileri iyi tutmak olacağını söyledi.

 • 21.08.2006 21 Ağu 19:56 Kuzey Irak'taki Kürt Hükümetinden İran'a 'Operasyon'u Durdur' Çağrısı Kuzey Irak'taki Kürt Hükümetinden İran'a 'Operasyon'u Durdur' Çağrısı

  Kuzey Irak’taki Yerel Hükümet, Pkk'nın İran Kolu "Özgür Yaşam Partisi" Pjak'a Üye Terörist Gruplara Karşı Kandil Dağı'nda Düzenlediği Operasyonları Durdurma Çağrısı Yaptı. Yerel Kürt Hükümeti Sö...

 • 21.08.2006 21 Ağu 16:00 İran, 4 Pkk'lı Teröristi Tutukladı İran, 4 Pkk'lı Teröristi Tutukladı

  TAHRAN (A.A) ? 21.08.2006 ? İran, aralarında terör örgütü PKK'nın 4 üyesinin de bulunduğu 9 teröristi tutukladı.

 • 20.08.2006 20 Ağu 23:40 Washıngton: Irak'taki Şiddet Olayları Washıngton: Irak'taki Şiddet Olayları

  Amerikan Washington Post Gazetesi'nde bugün çıkan bir makalede, Irak'taki iç savaşın Irak'a komşu ülkelere de sıçrayabileceği ifade edildi.

 • 20.08.2006 20 Ağu 14:34 Mhp'den Erdoğan'a: 'Mehmetçiği Kandil'den Önce Lübnan'a İsrail'i Korumak İçin Mi Göndereceksiniz' Mhp'den Erdoğan'a: "Mehmetçiği Kandil'den Önce Lübnan'a İsrail'i Korumak İçin Mi Göndereceksiniz"

  Mhp Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Mehmetçiğin Kandil Dağı’ndan Önce Lübnan’a Gönderilmesinin "israil’i Koruma" Amaçlı Olacağını Söyledi.

 • 19.08.2006 19 Ağu 17:05 Rize: Bbp Lideri Yazıcıoğlu Rize'de Rize: Bbp Lideri Yazıcıoğlu Rize'de

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Büyük Ortadoğu Projesi'nin Türkiye'de terörü güçlendirdiğini öne sürdü.

 • 19.08.2006 19 Ağu 11:54 İran, Kandil Dağı'nı Bombalamayı Sürdürdü İran, Kandil Dağı'nı Bombalamayı Sürdürdü

  İran Topçu Birlikleri, Kuzey Irak’taki Kandil Dağları’nı Bombalamayı Dün De Sürdürdü. Topçu Ateşinde İki Kişinin Öldüğü, Çok Sayıda Kişinin De Yaralandığı Öne Sürüldü. Irak Cumhurbaşkanı Ve Kürdistan Yurtseverler Birliği Lideri Celal Talabani’ye Bağlı İnternet Sitesi, İran Ordus...

 • 18.08.2006 18 Ağu 11:48 Bağdat: Kürtler, Peşmerge Ordusunun Startını Verdi Bağdat: Kürtler, Peşmerge Ordusunun Startını Verdi

  Kuzey Irak'taki Kürt bölgesinde bir araya gelen Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) ile Kürdistan Demokrat Parti'si (KDP) kurmaylarının, "düzenli peşmerge ordusunun" ilk startını verdikleri bildirildi.

 • 18.08.2006 18 Ağu 00:00 Ikyb'nin Internet Sitesi: İran'ın Sınır Ötesi Operasyonu Sona Erdi Ikyb'nin Internet Sitesi: İran'ın Sınır Ötesi Operasyonu Sona Erdi

  İran'ın, Terör Örgütü Pkk’nın Bu Ülkedeki Kolu Özgür Yaşam Partisi (pjak) Militanlarına Karşı Kuzey Irak Topraklarında Yaptığı Operasyonun Sona Erdiği Duyruldu. Irak Kürdistan Yurtsever Birliği’nin İnternet Sitesi, Operasyon Buyunca Kuzey Irak'a 700 Katyuşa Füzesi Fırlatıldığını Bildi...

 • 16.08.2006 16 Ağu 18:01 İran Birliklerinin Kandil Dağı'na Yönelik Operasyon Başlattığı Öne Sürüldü İran Birliklerinin Kandil Dağı'na Yönelik Operasyon Başlattığı Öne Sürüldü

  İran'ın, Terör Örgütü Pkk'nın Bu Ülkedeki Kolu Özgür Yaşam Partisi (pjak) Militanlarına Karşı Kuzey Irak Topraklarına Girerek Kapsamlı Bir Operasyon Başlattığı Öne Sürüldü.

 • 15.08.2006 15 Ağu 12:40 Musul: Kyb'ye Bombalı Saldırı Musul: Kyb'ye Bombalı Saldırı

  Irak'ın kuzeyindeki Musul'da bulunan Celal Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) binasına bombalı saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırılarda ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybederken, 15 kişi de yaralandı.

 • 14.08.2006 14 Ağu 12:39 Kuzey Irak'ta Halk 'İsyanda' Kuzey Irak'ta Halk 'İsyanda'

  Kuzay Irak'ta Elektrik, Su, Akaryakıt Ve Altyapı Hizmetlerinin Yetersiz Olduğunu Ve Kürt Yöneticilerin Rüşvet Alarak Adam Kayırdığını Öne Süren Binlerce Kişi, 1 Haftayı Aşkın Süredir Süleymaniye Başta Olmak Üzere Çeşitli Kentlerde Gösteriler Düzenliyor. Olaylarda Şimdiye Kadar 1 Kişi Öldü, Çok Sa...

 • 14.08.2006 14 Ağu 11:30 Kuzey Irak'ta 'Kürdistan Ordusu' Çalışmalarına Hız Verildi Kuzey Irak'ta 'Kürdistan Ordusu' Çalışmalarına Hız Verildi

  Kuzey Irak’ta Düzenli ‘kürditsan’ Ordusunun Kurulması İçin Başlatılan Çalışmalar Sürüyor. Peşmerge Bakanlığı Yetkilileri Ve Peşmerge Kuvvetlerinden Komutanlar Dün Selahaddin Kentinde, ‘kürdistan Bölge Başkanı’ Mesut Barzani Başkanlığında Toplandı. Barzani’nin K...

 • 13.08.2006 13 Ağu 15:20 Kyb'nin Resmi İnternet Sitesinden Çarpıcı İddia Kyb'nin Resmi İnternet Sitesinden Çarpıcı İddia

  Irak Başkanı Celal Talabani'nin Lideri Olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin Resmi İnternet Sitesi, Bugün Sabah Saatlerinden İtibaren İran Ve Türk Ordusunun Kuzey Irak'taki Pkk Kamplarını Bombalad...

 • 12.08.2006 12 Ağu 13:02 Barzani : Abd Temsilcisinin Yanında Kürt Temsilcisi De Olmalı Barzani : Abd Temsilcisinin Yanında Kürt Temsilcisi De Olmalı

  Irak Kürdistan Demokrat Partisi (ıkdp) Lideri Ve 'Kürdistan Bölge Başkanı' Mesut Barzani, Abd'nin Pkk İle Mücadelede Koordinatör Atama Hazırlığına İlişkin Çalışmalarını Değerlendirirken, Kurulması Öngörülen Komitede Bir Kürt Temsilcinin De Görev Alması Gerektiğini Söyledi. Sorunun Askeri Yöntemle...

 • 11.08.2006 11 Ağu 21:00 Kut: Irak'ın Kut Kentinde Ikyb Bürosu Ateşe Verildi Kut: Irak'ın Kut Kentinde Ikyb Bürosu Ateşe Verildi

  Irak'ın güneyindeki Kut kentinde, Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği bürosuna saldırı düzenlendi. Talabani yanlılığıyla bilinen yerel bir gazetede Fazilet Partisi Genel Başkanı Muhammed El Yakubi aleyhtarı bir haber yayımlanması üzerine harekete geçen öfkeli kalabalık, önce protesto yürüyüşü yaptı, ardından da siyasi büroyu ateşe verdi.

 • 10.08.2006 10 Ağu 17:46 Barzani: Türk Topçusunun Ateşini Kınıyoruz Barzani: Türk Topçusunun Ateşini Kınıyoruz

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak Sınırına 1 Ayda 4 Kez Top Ateşi Açtığını Öne Süren Irak Kürdistan Demokrat Partisi (ıkdp) Lideri Ve ‘kürdistan Bölge Başkanı’ Mesut Barzani, Her Türlü Sınır İhlalini Kınadıklarını Söyledi.

 • 08.08.2006 08 Ağu 11:30 Barzani'nin İnternet Sitesinin İddiası: Türk Topçusu Ateş Açtı Barzani'nin İnternet Sitesinin İddiası: Türk Topçusu Ateş Açtı

  Kuzey Irak'taki Irak Kürdistan Demokrat Partisi’nin 'Peyamner'adlı İnternet Sitesi, Türk Topçusunun Kuzey Irak'ta Belli Noktalara Ateş Açtığını İleri Sürdü. Site, Amediye İlçesi Kanimasi Beldesine Bağlı Beduhe Köyü'ne Bu Ay İçinde 4'üncü Kez Top Ateşi Açıldığını İddia Etti. Haberde, Ölen Ve...

 • 05.08.2006 05 Ağu 18:08 Adana'daki Patlamaları ''Tak'' Üstlendi Adana'daki Patlamaları ''Tak'' Üstlendi

  Adana'da, dün 15 dakika arayla meydana gelen ve 8'i polis 17 kişinin yaralandığı 2 ayrı patlamayı bölücü terör örgütü PKK'nın uzantısı Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) üstlendi.

 • 05.08.2006 05 Ağu 16:52 Büyükelçi Çeviköz'den Talabani'ye Sürpriz Ziyaret Büyükelçi Çeviköz'den Talabani'ye Sürpriz Ziyaret

  Terör Örgütü Pkk'nın Irak'taki Faaliyetlerinin Durdurulması İçin Sınır Ötesi Operasyonun Gündemde Olduğu Bir Dönemde, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ünal Çeviköz, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'yi Dün Makamında Ziyaret Etti. Türkiye'nin Olası Bir Operasyonuna Karşı Çıktığını Söyleyen Irak Cumh...

 • 03.08.2006 03 Ağu 13:03 Ömer Fattah: 'Kuzey Irak'ta Pkk'ya Yönelik Bir Operasyon Planlanmıyor' Ömer Fattah: "Kuzey Irak'ta Pkk'ya Yönelik Bir Operasyon Planlanmıyor"

  Kuzey Irak'taki Kürdistan Bölgesinin Başbakan Vekili Ömer Fattah, Bölgelerindeki Pkk Varlığından Rahatsızlık Duyduklarını Ancak Terör Örgütüne Yönelik Herhangi Bir Askeri Operasyon Planlamadıklarını Söyledi. Fattah, Pkk'lı Teröristlerin Irak'ta Rahat Bir Biçimde Dolaşamadığını Da Savundu.

 • 03.08.2006 03 Ağu 13:02 Şerafettin Elçi'den 'Pkk Büroları Kapatılmayacak' İddiası Şerafettin Elçi'den "Pkk Büroları Kapatılmayacak" İddiası

  Eski Bayındırlık Bakanlarından Şerafettin Elçi, Irak’taki Pkk Bürolarının Kapatılacağı Yönündeki Açıklamaları, "pkk Büroları, Kampları Kapatılmayacaktır. Kürt Liderler Böyle Bir Adım Atmayacaklardır" Sözleriyle Değerlendirdi.

 • 02.08.2006 02 Ağu 18:00 Erbil: Kürtler, Kuzey Irak'ı Yabancılara Satıyor Erbil: Kürtler, Kuzey Irak'ı Yabancılara Satıyor

  Yabancı yatırımcıyı Kuzey Irak'a çekmek için çeşitli yöntemlere başvuran Kuzey Iraklı Kürt liderler, yeni bölgesel yasayla bazı bölgeleri parselleyip yabancı firmalara satışa sunuyor. Yasa taslağı, gelen yatırımcının yeni teşviklerle birlikte 10 yıl boyunca vergiden de muhaf tutulmasını öngörüyor.

 • 02.08.2006 02 Ağu 16:01 Kerkük: Pkk'nın Irak'taki Faaliyetleri Kerkük: Pkk'nın Irak'taki Faaliyetleri

  Irak federal hükümet yetkililerinin, terör örgütü PKK'nın bu ülkedeki faaliyetlerine son verme girişimleri, henüz sonuç vermedi. Başta Başbakan Nuri El Maliki ve Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari gibi hükümet kanadının en etkin isimlerinden gelen açıklamalar, örgütün faaliyetlerini durdurmaya yetmezken, Kerkük'te PKK'nın sözde bayrağı ile Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) flamalarının yan yana dalgalanması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

 • 02.08.2006 02 Ağu 13:29 Tan,'ırak Makamları, Pkk'ya Karşı Alacakları Tedbirleri Bildirdiler' Tan,"ırak Makamları, Pkk'ya Karşı Alacakları Tedbirleri Bildirdiler"

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Irak Makamlarının, Pkk'nın Faaliyetlerinin Durdurulmasına İlişkin Almayı Öngördüğü Tedbirler Hakkında Bilgi Verdiğini Bildirdi.

 • 02.08.2006 02 Ağu 12:16 Dizai Ankara'da Dizai Ankara'da

  Ikdp'nin Dış İlişkiler Sorumlusu Safin Diazi Tatil İçin Ankara’ya Geldi. Diazi’nin Ankara’da Gayriresmi Görüşmeler Yapacağı Belirtildi.

 • 01.08.2006 01 Ağu 19:43 Kocaeli: Dilovası'ndaki Patlamayı 'Tak' İsimli Örgüt Üstlendi Kocaeli: Dilovası'ndaki Patlamayı "Tak" İsimli Örgüt Üstlendi

  Kocaeli'nin Gebze İlçesi Dilovası Beldesi'nde bulunan Yılport Liman İşletmeleri'ndeki bir tankta, geçtiğimiz günlerde meydana gelen patlamayı, Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) isimli bir örgüt üstlendi.

Advertisement