SON DAKİKA KURDİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kurdistan Haberleri

 • 23 Ocak 2018 18:17 Bodrum'da İki Kadına Dayak Davası Başladı Bodrum'da İki Kadına Dayak Davası Başladı Bodrum'da iki kadına dayak davası başladıMUĞLA'nın Bodrum ilçesine, İstanbul'dan tatil için gelen pilates eğitmeni Ceyda Kızılırmak (42) ve arkadaşı Nuray Hilal Başer'i (36) çıkan tartışmada darp edip, yaraladıkları ileri sürülen mağaza işletmecisi M.O.
 • 23 Ocak 2018 16:45 Bodrum'da İki Kadına Dayak Davası Başladı BODRUM'da tatil yapan pilates eğitmeni Ceyda Kızılırmak (42) ve arkadaşı Nuray Hilal Başer'i (36) çıkan tartışmada dövüp, yaraladıkları ileri sürülen mağaza işletmecisi M.O. (44) ve iki çalışanının 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı.
 • 23 Ocak 2018 16:43 Bodrum'da İki Kadına Dayak Davası Başladı MUĞLA'nın Bodrum ilçesine, İstanbul'dan tatil için gelen pilates eğitmeni Ceyda Kızılırmak (42) ve arkadaşı Nuray Hilal Başer'i (36) çıkan tartışmada darp edip, yaraladıkları ileri sürülen mağaza işletmecisi M.O.
 • 23 Ocak 2018 15:43 Dha Yurt Bülteni-8 Üsteğmen Usta, Afrin'de şehit oldu (1) TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör hedeflerine yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'nın 4'üncü gününde, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta (30) şehit oldu.
 • 21 Ocak 2018 14:27 Dtk Başkanı Güven Hakkında Soruşturma Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesindeki PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a yönelik başlattığı operasyonun ardından telefonla bağlandığı televizyon kanalında provokatif açıklamalar yapan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkanı Leyla Güven...
 • 20 Ocak 2018 16:40 Mehmet Ali Şahin'den Gül'e Eleştiri Mehmet Ali Şahin'den Gül'e Eleştiri AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Hizip başı olalım diye bu teşkilat bize bu görevleri vermemiştir" dedi.
 • 20 Ocak 2018 16:39 Mehmet Ali Şahin'dan, Abdullah Gül'e: Mehmet Ali Şahin'dan, Abdullah Gül'e: "Hizip Başı Olalım Diye Bu Teşkilat Bize Bu Görevleri... AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Hizip başı olalım diye bu teşkilat bize bu görevleri vermemiştir" dedi.
 • 20 Ocak 2018 11:38 TSK Birden Fazla Bölgeye Aynı Anda Operasyon Yapabilir TSK Birden Fazla Bölgeye Aynı Anda Operasyon Yapabilir TSK birden fazla bölgeye aynı anda operasyon yapabilirİSTANBUL, (DHA) - Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi ve ASAM Terör Uzmanı Dr. Eray Güçlüer, Afrin operasyonun geleceğinin belli olduğunu ve bunu Türkiye'nin genel güvenlik stratejisinin bir parçası olarak görmek gerektiğini söyledi.
 • 20 Ocak 2018 11:32 "Tsk Birden Fazla Bölgeye Aynı Anda Operasyon Yapabilir" ALTINBAŞ Üniversitesi Öğretim Üyesi ve ASAM Terör Uzmanı Dr. Eray Güçlüer, Afrin operasyonun geleceğinin belli olduğunu ve bunuTürkiye'nin genel güvenlik stratejisinin bir parçası olarak görmek gerektiğini söyledi.
 • 20 Ocak 2018 11:03 TSK Birden Fazla Bölgeye Aynı Anda Operasyon Yapabilir" ALTINBAŞ Üniversitesi Öğretim Üyesi ve ASAM Terör Uzmanı Dr. Eray Güçlüer, Afrin operasyonun geleceğinin belli olduğunu ve bunuTürkiye'nin genel güvenlik stratejisinin bir parçası olarak görmek gerektiğini söyledi.
 • 19 Ocak 2018 15:55 Yrd. Doç. Özmen: "Fırat'ın Doğusundaki Pkk/ypg Varlığı Neden Gündemde Yok?" İSTANBUL Rumeli Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Süleyman Özmen Büyük Orta Doğu Projesi (BOP)'nin bölgemizde bugün de kararlılıkla devam ettiğini söyledi.
 • 17 Ocak 2018 15:30 Erbil ile Bağdat Arasındaki Sorunlar Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Erbil ve Süleymaniye havalimanlarıyla ilgili Bağdat'ın tüm taleplerini yerine getirdiklerini ve merkezi hükümetin vereceği son kararın ardından uluslararası seferlerin yeniden başlamasını beklediğini söyledi.
 • 17 Ocak 2018 08:42 Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Rakka'da Buharlaşan Deaş'lılar Bakın Nereden Çıktı?" İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar Türkiye Gazetesindeki köşesinde, " ABD, Afrin harekatına ses çıkartacak mı?", "İdlib’de neden yavaş ilerleniyor?
 • 16 Ocak 2018 23:34 Ikby Kabinesinde Çatlak Devam Ediyor Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na yakınlığıyla bilinen Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu), koalisyon hükümetinden çekilme kararı aldığını duyurdu.
 • 15 Ocak 2018 23:21 Bağdat: Ikby ile Görüşmelere Güven Havası Hakim Bağdat: Ikby ile Görüşmelere Güven Havası Hakim Irak merkezi hükümeti, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile bağımsızlık referandumu sonrası yaşanan krizin çözümü için Erbil'de yapılan müzakerelerin olumlu bir havada geçtiğini; IKBY sınırlarının, petrol sahaları, barajlar ve havalimanlarının kontrolünün görüşüldüğünü açıkladı.
 • 15 Ocak 2018 19:10 Irak'ta Seçim Hazırlıkları Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP), Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelerde genel seçimlere katılmayacağı bildirildi.
 • 15 Ocak 2018 11:53 Irak'ta Terör Mahkumlarının Nakli Sırasında Çatışma Çıktı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Süleymaniye ilinde terör mahkumlarının başka bir hapishaneye nakli sırasında çatışma çıktığı bildirildi.
 • 14 Ocak 2018 19:12 MHP Genel Başkanı Bahçeli Osmaniye'de: (1) MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2019 yılından itibaren cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin iyice oturması, kurum ve kurallarıyla yerleşmesi önümüzdeki en mühim hedeftir.
 • 14 Ocak 2018 17:22 Erbil ve Bağdat Arasındaki Sorunlar Irak merkezi hükümeti sözcüsü Sadi Hadisi, halihazırda Erbil ve Bağdat arasındaki sorunların çözülmesi için üst düzey siyasi görüşmelerin başlamasının öngörülmediğini belirtti.
 • 14 Ocak 2018 14:54 Erbil Başkonsolosu Karaçay, Kyb'li Ali'yi Ziyaret Etti Türkiye Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay'ın, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreter Yardımcısı Kosret Resul Ali'yi Süleymaniye kentinde ziyaret ettiği belirtildi.