Fikret Kızılok ölümünün 20. yıldönümünde saygıyla anılıyor - Son Dakika

Fikret Kızılok ölümünün 20. yıldönümünde saygıyla anılıyor

22.09.2021 18:11
Fikret Kızılok ölümünün 20. yıldönümünde saygıyla anılıyor

Türk rock müziğinin unutulmaz ismi Fikret Kızılok ölümünün 20. yıl dönümünde anılıyor. Özellikle "Gönül" ve "Bu kalp seni unutur mu" şarkılarıyla hatırlanan ünlü müzisyen için sosyal medyada paylaşımlar yapıldı.

10 Kasım 1946'da İstanbul'da dünyaya gelen sanatçı Not Defterimden, Zaman Zaman, Vurulduk Ey Halkım gibi çok sayıda albüm çıkardı. Hayatının dönüm noktasını Aşık Veysel'le tanışmak olarak adlandıran Kızılok sonraki yıllarda Bülent Ortaçgil'le birlikte 'Çekirdek Sanat Merkezi'ni kurdu.

ESERLERİYLE YAD EDİLDİ

Usta müzisyen 22 Eylül 2001 tarihinde uzun süredir şikayetçi olduğu kalp rahatsızlığı sonucu yaşamını yitirdi.20. ölüm yıldönümünde hayranları sanatçıyı unutulmaz eserleriyle yad etti.

SOSYAL MEDYADA FİKRET KIZILOK PAYLAŞIMLARI

Fikret Kızılok'un hayranları sosyal medya hesaplarından sanatçıyı sevgiyle anıyor. Twitter'dan yapılan bazı paylaşımlar:

Fikret Kızılok ölümünün 20. yıldönümünde saygıyla anılıyor

FİKRET KIZILOK KİMDİR?

Türk rock müziği sanatçısı Münir Fikret Kızılok, 10 Kasım 1946'da İstanbul'da dünyaya geldi.Öğrenim hayatına Galatasaray Lisesi'nin ilkokul kısmında başladı, müzikle de tanışması burada oldu. İstanbul Diş Hekimliği Yüksekoklu'nun son sınıfında okurken mahalleden arkadaşı Arda Uskan ile bir yolculuğa çıktı; bu müzik hayatını tümüyle etkileyecek bir yolculuktu. Bu yolculukta Aşık Veysel ile tanıştı. Ardından Fikret Kızılok 1980'lerin başında Bülent Ortaçgil ile tanıştı. İkili Çekirdek Sanatevi projesine başladılar. Bu projede Türkiye'de popüler müziğin dışında kalan gruplar, burada dinletiler yapıyor, bu çalışmalar kaydedilerek sınırlı biçimde basılıp dağıtılıyordu.Not Defterimden, Zaman Zaman, Vurulduk Ey Halkım gibi çok sayıda albüm çıkardı. Usta müzisyen 22 Eylül 2001 tarihinde uzun süredir şikayetçi olduğu kalp rahatsızlığı sonucu yaşamını yitirdi.

Fikret Kızılok ölümünün 20. yıldönümünde saygıyla anılıyor

Son Dakika Magazin Fikret Kızılok ölümünün 20. yıldönümünde saygıyla anılıyor - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bu karar çok tartışılacak! Tyler Boyd, derbinin ilk dakikalarında oyundan atıldı 14:12 Bu karar çok tartışılacak! Tyler Boyd, derbinin ilk dakikalarında oyundan atıldı Z kuşağına 14:09 Z kuşağına "Kimi rol model alıyorsun?" diye soruldu! İlk 15'te kadın olarak sadece Müge Anlı ve Meral Akşener yer aldı Yeğenlerini okuldan almaya giden Alişan, kendisine ayrılan özel park yeri sebebiyle velilerin tepkisini çekti 13:48 Yeğenlerini okuldan almaya giden Alişan, kendisine ayrılan özel park yeri sebebiyle velilerin tepkisini çekti
Veda ziyareti için Türkiye'ye gelen Merkel'e Cumhurbaşkanı Erdoğan, Huber Köşkü balkonundan İstanbul'u anlattı 13:18 Veda ziyareti için Türkiye'ye gelen Merkel'e Cumhurbaşkanı Erdoğan, Huber Köşkü balkonundan İstanbul'u anlattı 3 sene önce işlenen cinayette katil eski sevgili çıktı! Kaynar suyla işkence yapıp, boğarak öldürdükten sonra ormanda yakmışlar 12:40 3 sene önce işlenen cinayette katil eski sevgili çıktı! Kaynar suyla işkence yapıp, boğarak öldürdükten sonra ormanda yakmışlar Armağan Çağlayan'ın programında inşaat işçisinin saldırısına uğradığı anlatan Semiha Yankı: Adam terasta üzerimi parçaladı 12:34 Armağan Çağlayan'ın programında inşaat işçisinin saldırısına uğradığı anlatan Semiha Yankı: Adam terasta üzerimi parçaladı
Kılıçdaroğlu'nun 128 milyar dolar sorusuna Merkez Bankası Başkanı'ndan cevap: Reel sektörün döviz açığı kapatıldı 12:30 Kılıçdaroğlu'nun 128 milyar dolar sorusuna Merkez Bankası Başkanı'ndan cevap: Reel sektörün döviz açığı kapatıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa'dan tanıdığı esnafı görünce konvoyunu durdurdu 12:20 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa'dan tanıdığı esnafı görünce konvoyunu durdurdu
Advertisement