Pedro de Noronha, Tülin Şahin'e hapis talebiyle dava açtı! Gerekçesi çocuğunu görememek - Son Dakika

Pedro de Noronha, Tülin Şahin'e hapis talebiyle dava açtı! Gerekçesi çocuğunu görememek

04.09.2021 14:33

Portekizli iş adamı Pedro Maria Prego do Carmo de Noronha, çocuğunu kendisine göstermediğini iddia ettiği manken Tülin Şahin hakkında 6 aya kadar zorlama hapis talebiyle dava açtı.

Portekizli iş adamıPedro Maria Prego do Carmo de Noronha, çocuğunun annesi Tülin Şahin hakkında Beykoz İcra Mahkemesi'ne dilekçe sunarak dava açtı. Noronha'nın avukatı aracılığıyla sunduğu dilekçede Şahin'in çocuğunu göstermemekle tehdit ettiği ve çocuğunu göstermediği belirtildi.

"TÜLİN ŞAHİN VELAYET HAKLARINI KÖTÜYE KULLANIYOR"

Beykoz 1. Aile Mahkemesi'ndeki davada çocuğun, babanın talep ettiği bir tarihte her ay 4 gün 4 saat görmesine dair karar çıktığı hatırlatılan dilekçede, Şahin'in velayet haklarını kötüye kullanmakta olduğu ve çocuğunu babası ile görüştürmediği anlatıldı.

BASINA GERÇEĞE AYKIRI BİLGİLER SIZDIRDIĞI İDDİA EDİLDİ

Dilekçede Şahin'in mahkeme tarafından verilen kararlara uymadığı belirtilen dilekçede, basına gerçeğe aykırı bilgiler sızdırdığı ve babasının çocuğunu kaçıracağı ile Türkiye'ye hakaret ettiğine dair sözler söylediği öne sürüldü. Dilekçede, Şahin'in mahkeme kararını ihlal ederek, velayet hakkını kötü kullandığı iddiasıyla İcra İflas Kanunu'nun çocuk teslimi emrine muhalefet maddesi gereğince 6 aya kadar 'tazyik' hapsiyle cezalandırılması istendi.

Pedro de Noronha, çocuğunu göstermediği gerekçesiyle Tülin Şahin'e hapis talebiyle dava açtı
YORUMLAR
500
Çalışan emeklileri ilgilendiriyor! Yargıtay, istifa eden emeklinin alacağı kıdem tazminatı ile ilgili kararını verdi Çalışan emeklileri ilgilendiriyor! Yargıtay, istifa eden emeklinin alacağı kıdem tazminatı ile ilgili kararını verdi Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Karahasanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Karahasanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KARAHASANOĞLU'NUN AİLESİNE TAZİYE TELEFONU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KARAHASANOĞLU'NUN AİLESİNE TAZİYE TELEFONU
Kaynak: DHA

Son Dakika Magazin Pedro de Noronha, Tülin Şahin'e hapis talebiyle dava açtı! Gerekçesi çocuğunu görememek - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement