Şehitlere Saygısızlık Eden Nur Yerlitaş'ın Savunması: Gözlüğüm Yanımda Değildi - Son Dakika

Şehitlere Saygısızlık Eden Nur Yerlitaş'ın Savunması: Gözlüğüm Yanımda Değildi

12.12.2017 17:08

Şehitler hakkında skandal ifadeler kullanan modacı Nur Yerlitaş, savcılıktaki savunmasında "Gözlüğüm yanımda değildi. O sözleri kız kardeşime söyledim" dediği ortaya çıktı.

Ünlü modacı Nur Yerlitaş, Instagram'dan yaptığı canlı yayında şehitler için sözlediği sözler nedeniyle büyük tepki çekmişti. Şehit Aileleri Derneği ve şarkıcı Tuğba Ekinci'nin suç duyuruları üzerine hakkında soruşturma başlatılan Nur Yerlitaş, geçtiğimiz günlerde 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi. Yerlitaş avukatı eşliğinde geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcılığı'na giderek yaptığı yayındaki sözleri takipçilerine değil, kız kardeşine yönelik söylediğini savundu.

"YORUMLARI GÖRMEDİM"

Gerçek adı Nuray Yerlitaş olan ünlü modacı Nur Yerlitaş ifadesinde, olay günü bir otelde arkadaşının doğum gününde olduğunu söyleyerek, "Canlı müzik esnasında İnstagram sosyal paylaşım uygulamasından canlı yayına bağlanarak takipçilerimle sohbet etmeye başladım. Ancak miyop rahatsızlığım nedeniyle ekranda yapılan yorumları görmeden konuşmaya devam ettim. Kız kardeşim ve arkadaşım o esnada bana watsaptan yazarak bariz küfürler içeren yorumlar bulunduğundan yayını kapatmam hususunda mesajlar gönderdiler. Yayın esnasında Doğu ve Güneydoğu bölgesinde terörle mücadele sırasında şehit düşen görevlilerimizin olduğu yönünde yorumlar bulunmaktaymış" dedi.

"GÖZLÜĞÜM YANIMDA DEĞİLDİ"

Yerlitaş, kardeşi Nuran Çetinkaya'nın baskın bir karakteri olduğunu, yayını kapatması hususundaki ikazları üzerine tamamen kardeşine yönelik olarak "Ne yapayım Allah Allah, Şehitler mehitler, yeter" şeklinde beyanda bulunduğunu söyleyerek, "Tamamıyla kardeşim ile aramdaki diyalogdan kaynaklanan anlık tepkiden ibaret söylemimin suç unsuru içermemesi nedeniyle takipsizlik kararı verilmesini talep ediyorum. Ayrıca canlı yayın yaptığım sırada gözlüğüm olmadığı için fark edemediğim, ancak yayını kesmem konusunda uyarılarda bulunmasının nedeni olarak gösterdiği takipçi yorumlarında bulunan küfürlerin ekran çıktılarını dosyaya sunuyorum" diye konuştu.

Yerlitaş'ın avukatı da müvekkilinin ifadesine katıldığını ve Nuran Çetinkaya'nın tanık olarak ifadeye getirebileceklerini söyledi.

YORUMLAR (25)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Eski survivor şampiyonu Cemal Can Cansever, All Star'daki Berkan için destek istedi Eski survivor şampiyonu Cemal Can Cansever, All Star'daki Berkan için destek istedi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından FETÖ zanlısının serbest bırakılmasına ilişkin açıklama Açıklaması İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından FETÖ zanlısının serbest bırakılmasına ilişkin açıklama Açıklaması Bülent Ersoy'un mezarlıktaki sözleri sosyal medyayı salladı: Ben standart mezara sığmam ki Bülent Ersoy'un mezarlıktaki sözleri sosyal medyayı salladı: Ben standart mezara sığmam ki
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Magazin Şehitlere Saygısızlık Eden Nur Yerlitaş'ın Savunması: Gözlüğüm Yanımda Değildi - Son Dakika


Advertisement