SON DAKİKA MANİK DEPRESİF HABERLERİ

Son Dakika Manik Depresif Haberleri

 • 26 Eylül 2018 16:26 Zimmetten Tutuklanan Müdür: Şuur Kaybı Yaşadığım İçin Ne Yaptığımı Hatırlamıyorum ANTALYA'nın Gündoğmuş Adliyesi Yazı İleri Müdürü ve İcra Müdür vekili olarak görev yaparken 'zimmetine para geçirmek' suçlamasıyla tutuklanan Alpaslan H., "Yoğun iş temposu nedeniyle manik depresif dönem geçirdim. Bu arada kasada açıklar çıktı.
 • 26 Nisan 2018 15:41 Bipolar: Farklı Bir Yaşam' Sergisi İstanbul'da Bipolar: Farklı Bir Yaşam' Sergisi İstanbul'da Aralarında ünlü ressam Vincent Van Gogh’un da bulunduğu, bipolar bozukluğu olan kişilere dikkat çekmek amacıyla tasarlanan Bipolar: Farklı Bir Yaşam başlıklı sergi; Bursa, Hindistan ve Dubai’den sonra İstanbul’da izleyiciyle buluşacak.
 • 20 Nisan 2018 12:00 Uykuyla İlgili Bilinmeyenler Uykuyla İlgili Bilinmeyenler Güne zinde başlayabilmek, çeşitli hastalıklara yakalanmamak için iyi bir uyku çok önemli. Uykusuzluğun zararları saymakla bitmiyor. Okan Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Okan Bölükbaşı uyku ile ilgili önemli bilgiler verdi.
 • 20 Nisan 2018 09:59 Uykuyla İlgili Bilinmeyenler: Uykuyla İlgili Bilinmeyenler: "İdeal Kilonuza İnin!" Okan Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Okan Bölükbaşı uyku ile ilgili önemli bilgiler verdi.
 • 30 Mart 2018 17:29 Türkiye'de 2 Milyon Bipolar Hastası Var Türkiye'de 2 Milyon Bipolar Hastası Var Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Bipolar Projects İnsiyatifi iş birliğiyle düzenlenen panelde terapi ve yürütülen çalışmalar ele alındı.
 • 30 Mart 2018 17:28 Esogü'de 30 Mart Dünya Bipolar Günü Paneli Esogü'de 30 Mart Dünya Bipolar Günü Paneli Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından 30 Mart Dünya Bipolar Günü dolayısıyla Bipolar Bozukluk (Manik Depresif Bozukluk) konusunda toplumu bilgilendirmeyi amaçlayan halka açık bir panel düzenlendi.
 • 30 Mart 2018 09:15 Tedavi Edilmeyen Bipolar Bozukluk İşlev Kaybına Yol Açıyor Tedavi Edilmeyen Bipolar Bozukluk İşlev Kaybına Yol Açıyor Bipolar hastalığı denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan ünlü ressam Vincent Van Gogh'un doğum günü olan 30 Mart aynı zamanda "Dünya Bipolar Günü" olarak kutlanıyor.
 • 29 Mart 2018 14:05 Bipolar Bozuklukta Önce Damgalama Çözülmeli" Bipolar Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sibel Çakır, bipolar bozuklukta tedavi hedeflerine ulaşmak ve kişilerin hayatın içinde var olmalarını sağlamak için önce "damgalama"nın çözülmesi gerektiğini belirterek, "Hastalarda ilaç kullanmak, atakları durdurmak ama sonrasında da...
 • 24 Ocak 2018 14:17 Errem Müdürü Mustafa Atak Açıklaması Errem Müdürü Mustafa Atak Açıklaması Sürekli artan ve kronik bir sorun haline gelen intihar vakaları ile ilgili Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (ERREM) Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Atak, açıklamalarda bulundu.
 • 03 Ocak 2018 13:30 Bipolar Bozukluk Nedir? Bipolar Bozukluk Nedir? Bipolar bozukluk ciddi bir psikiyatrik rahatsızlıktır. Bipolar bozukluk tehlikeli bir hastalık mıdır, bipolar bozukluk insanlara ne gibi zararlar verir? İşte bipolar bozukluk hakkında merak edilen her şey…
 • 20 Aralık 2017 18:29 Manisa AK Parti'li Çerçi'den Darp İddialarına 'Sarı Binalı' Gönderme Manisa AK Parti'li Çerçi'den Darp İddialarına 'Sarı Binalı' Gönderme Manisa'da Yunusemre Belediyesi'nin AK Partili Başkanı Mehmet Çerçi, Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Şube Müdürü Suat Diktaş'ın silah zoruyla kaçırıldığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.
 • 20 Aralık 2017 15:39 Darpla Suçlanan Yunusemre Belediye Başkanı: Bir Deliyle Uğraşıyoruz Darpla Suçlanan Yunusemre Belediye Başkanı: Bir Deliyle Uğraşıyoruz MANİSA'da Yunusemre Belediyesi'nin AK Partili Başkanı Mehmet Çerçi, Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Şube Müdürü Suat Diktaş'ın silah zoruyla kaçırıldığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.
 • 20 Aralık 2017 15:22 Dha Yurt Bülteni-11 1)ASKERİ CASUSLUK' KUMPASI DAVASININ DURUŞMASINA DEVAM EDİLDİİZMİR'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki yapılanmasına...
 • 19 Ekim 2017 17:19 "Bu Ne Biçim Hikaye Böyle" İnkılap Kitapevi Etiketi İle Yayımlandı Türkiye'nin ilk YouTube fenomeni oldu, TV şovuna canlı yayın skeçleri hazırladı, sahne şovları yaptı, dizide bir figüranken tüm ülkede konuşulan bir karakter yarattı, kendi şov programını hazırladı…
 • 12 Ekim 2017 16:31 Hemşirenin Otobüste Darbedilmesi Davası Çekmeköy'de, belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi'yi darbettiği gerekçesiyle "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından Abdullah Çakıroğlu'nun avukatı, müvekkiline verilen 3 yıl 10 hapis cezasına itirazda bulundu.
 • 07 Ağustos 2017 10:56 Mevsimsel Depresyona Dikkat Mevsimsel Depresyona Dikkat Psikiyatri Uzmanı Dr. Haluk Aksu, gün ışığının azalmaya başladığı sonbahar ve kış aylarının mevsimsel depresyon riski açısından oldukça yüksek risk taşıyan dönemler olduğunu, ancak mevsimsel depresyonun ilkbahar ve yaz aylarında da görülebildiğini söyledi.
 • 07 Ağustos 2017 09:38 Bu Aylara Dikkat: Mevsimsel Depresyon En Çok Kadınları Seviyor! Bu Aylara Dikkat: Mevsimsel Depresyon En Çok Kadınları Seviyor! Dr. Aksu, " Mevsimsel depresyonun neden ve nasıl olduğuna dair kesin bilgiler olmamakla birlikte, beyinde bulunan kimyasal madde olan serotonin ve melatonin düzeylerindeki değişikliklerin mevsimsel depresyonla ilişkili olduğuna inanıldığını belirtti.
 • 22 Temmuz 2017 10:04 Sıcaklar Şiddet ve Depresyonu Artırıyor Sıcaklar Şiddet ve Depresyonu Artırıyor Sıcaklar şiddet ve depresyonu artırıyor Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikolog Yaldız: "Aşırı sıcaklar nedeniyle şiddet, depresyon, öfke atakları gibi psikiyatrik rahatsızlıkların yüzde 20-30 artıyor" "Adana'da sıcağın depresyon üzerindeki etkisi bir araştırma konusu...
 • 22 Temmuz 2017 09:48 Sıcaklar Şiddet ve Depresyonu Artırıyor Sıcaklar Şiddet ve Depresyonu Artırıyor Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikolog Fatih Yaldız, yaz aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle şiddet, depresyon, öfke atakları gibi psikiyatrik rahatsızlıkların yüzde 20-30 artığını vurgulayarak “Özellikle Adana bu konuda ünlü.
 • 13 Temmuz 2017 18:26 Minibüste Başörtülü Kıza Saldıran Sanığın Yargılanmasına Başlandı Minibüste Başörtülü Kıza Saldıran Sanığın Yargılanmasına Başlandı Minibüste başörtülü kıza saldıran sanığın yargılanmasına başlandıİSTANBUL - Maltepe'de bir minibüste başörtülü lise öğrencisi Fatma Dilara Aslıhan Y.
 • 13 Temmuz 2017 17:26 Başörtülü Kıza Tekme Atmıştı, Başörtülü Kıza Tekme Atmıştı, "Kendimi Kontrol Edemiyorum" Diye Savunma Yaptı İstanbul Maltepe'de bir minibüste lise öğrencisi Fatma Yiğit'in başörtüsünü çıkartarak tekme atan ve 7 yıl 10 aya kadar hapis cezası ile yargılanan Ayhan Almila Kursar "Kendimi kontrol edemiyorum" diyerek kendini savundu.
 • 13 Temmuz 2017 17:16 Maltepe'de Bir Minibüste Başörtülü Kıza Saldıran Sanığın Yargılanmasına Başlandı Maltepe’de bir minibüsde başörtülü lise öğrencisi Fatma Dilara Aslıhan Y.’nin başörtüsünü çıkartarak tekme attığı iddiasıyla hakkında 2 yıl 4 aydan 7 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Ayhan Almila Kursar’ın yargılanmasına başlandı.
 • 13 Temmuz 2017 16:52 Dha İstanbul Bülteni  - 4 (ÖZEL) 1- İŞ HANINDAKİ 45 İŞYERİNİ BİR GECEDE SOYDULARİSTANBUL'DA BÜYÜK HIRSIZLIKFatih'teki bir işhanına giren 2 hırsız, 45 iş yerini bir kaç saat içinde tek tek soyarak kayıplara karıştı.
 • 13 Temmuz 2017 16:43 Dha İstanbul - Başörtülü Lise Öğrencisini Darptan Yargılanan Sanık: Pişmanım, Özür Diliyorum Maltepe'de minibüste başörtülü lise öğrencisini darp ettiği gerekçesiyle 4 ayrı suçtan 7 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan grafiker Ayhan Almila Kursar'ın yargılanmasına başlandı.
 • 13 Temmuz 2017 16:40 Başörtülü Lise Öğrencisini Darptan Yargılanan Sanık: Pişmanım, Özür Diliyorum MALTEPE'de minibüste başörtülü lise öğrencisini darp ettiği gerekçesiyle 4 ayrı suçtan 7 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan grafiker Ayhan Almila Kursar'ın yargılanmasına başlandı.
 • 13 Temmuz 2017 16:30 Maltepe'de Başörtülü Öğrencinin Darbedilmesi Davası Maltepe'de lise öğrencisi genç kızı minibüste başörtüsü nedeniyle darbettiği ileri sürülen kadının "halkın bir kesimini sosyal, sınıf, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılıklarına dayanarak alenen aşağılama", "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "halkı kin...
 • 14 Haziran 2017 10:21 Tedavi Gördüğü Ruh Sağlığı Merkezinde Gönüllü Eğitmen Oldu Tedavi Gördüğü Ruh Sağlığı Merkezinde Gönüllü Eğitmen Oldu Adanalı Şahin Özkan, halk arasında manik depresif olarak bilinen bipolar duygu durum bozukluğu rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Seyhan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde gönüllü eğitmen oldu.
 • 14 Haziran 2017 10:18 Tedavi Gördüğü Ruh Sağlığı Merkezinde Gönüllü Eğitmen Oldu Tedavi Gördüğü Ruh Sağlığı Merkezinde Gönüllü Eğitmen Oldu Tedavi gördüğü ruh sağlığı merkezinde gönüllü eğitmen oldu Adanalı Şahin Özkan, bipolar duygu durum bozukluk rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Seyhan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde hastalığından kurtulup gönüllü eğitmenlik yapıyor Özkan: "Başka hastalara yardımcı olmak beni mutlu...
 • 14 Haziran 2017 10:05 Tedavi Gördüğü Ruh Sağlığı Merkezinde Gönüllü Eğitmen Oldu Tedavi Gördüğü Ruh Sağlığı Merkezinde Gönüllü Eğitmen Oldu Adanalı Şahin Özkan, halk arasında manik depresif olarak bilinen bipolar duygu durum bozukluğu rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Seyhan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde hastalığından kurtulup gönüllü eğitmen oldu.
 • 27 Nisan 2017 16:52 Ünlü Yazarı Öldüren Sanığın Annesi Ünlü Yazarı Öldüren Sanığın Annesi " Kızımın Tedavi Altına Alınmasını İstiyorum" Başsağlığı diliyorum" diyerek ifadesine başlayan Asmaz, kendisinin de Bipolar Bozukluk (Manik Depresif Bozukluk) hastası olduğunu belirtti
 • 27 Nisan 2017 16:48 Dha İstanbul - Ünlü Yazarı Öldüren Sanığın Annesi: Kızımın Tedavi Altına Alınmasını İstiyorum Dha İstanbul - Ünlü Yazarı Öldüren Sanığın Annesi: Kızımın Tedavi Altına Alınmasını İstiyorum Başsağlığı diliyorum" diyerek ifadesine başlayan Asmaz, kendisinin de Bipolar Bozukluk (Manik Depresif Bozukluk) hastası olduğunu belirtti
 • 18 Nisan 2017 12:38 Ani Duygu Değişimleri Yaşayanlar Dikkat Ani Duygu Değişimleri Yaşayanlar Dikkat Yrd.Doç.Dr. Emre Tan, ani duygu değişimlerinin sebebinin bipolar bozukluğu olduğunu söyledi.
 • 05 Nisan 2017 13:43 İyi Uykunun Altın Sırları Okan Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Okan Bölükbaşı anlattı:
 • 30 Mart 2017 11:27 Türkiye'de 2 Milyon Kişide Bipolar Bozukluk Görülüyor" Bipolar Yaşam Derneği sözcüsü Prof. Dr. Sibel Çakır, Türkiye'de yaklaşık iki milyon kişide bipolar bozukluğunun görüldüğünü belirterek, "Bu durumdan doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenen aile bireyi sayısının ise 6 milyon olduğu tahmin ediliyor.
 • 29 Mart 2017 17:46 Bipolar Bozukluk Her 100 Kişiden Bir ya da 2'sinde Görülüyor" Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, "manik depresif bozukluk" veya "manik depresyon" adıyla da bilinen "bipolar bozukluğun", manik ve depresif ataklarla seyreden, riskli davranışlara neden olabilen, tedavi edilmediği takdirde intihar yoluyla ölüme yol açabilen ciddi bir psikiyatrik...
 • 28 Mart 2017 11:54 Bahar Sıkıntısına Dikkat Bahar Sıkıntısına Dikkat İnsan bedeninin bahar dönemlerinde farklı hastalıklara yatkın olduğunu belirten Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, bahar havasında insanların ruhsal sorunlara da yatkın olduğunu söyledi.
 • 10 Mart 2017 14:38 Kadınlar depresyona daha yatkın… Kadınlar depresyona daha yatkın… Soygeçmişte Bipolar Bozukluk (Manik Depresif Bozukluk), depresyon gibi hastalıkların olması, kadın cinsiyet, zor yaşam koşulları, ağır fiziksel hastalıklar, gün ışığından az yararlanan bölgeler (kutuplara yakın olan bölgeler gibi) mevsimsel depresyon açısından riski artırır
 • 21 Aralık 2016 13:10 Hemşirenin Otobüste Darbedilmesi Davası Çekmeköy'de, belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi'yi darbettiği iddia edilen Abdullah Çakıroğlu'nun, "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından yargılanmasına devam edildi.
 • 21 Aralık 2016 12:08 Şortlu Hemşireye Tekmeli Saldırı Davası Şortlu Hemşireye Tekmeli Saldırı Davası Bugün görülen duruşmada mahkeme, sanık Abdullah Çakıroğlu'nun akıl hastalığının olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'nda gözlem altına alınmasına karar verdi.
 • 21 Aralık 2016 12:03 Şortlu Hemşireye Tekmeli Saldırı Davası Saldırgan Adli Tıp Kurumu'na sevkedildiArzu KAYA, İstanbulDHABugün görülen duruşmada mahkeme, sanık Abdullah Çakıroğlu'nun akıl hastalığının olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'nda gözlem altına alınmasına karar verdi.
 • 21 Aralık 2016 11:51 Şortlu Hemşireye Tekmeyle Saldırı Davası: Sanık Gözlem Altına Alınacak Şortlu Hemşireye Tekmeyle Saldırı Davası: Sanık Gözlem Altına Alınacak Mahkeme, otobüste tekme davasının sanığı Abdullah Çakıroğlu'nun akıl hastalığının olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'nda gözlem altına alınmasına karar verdi.
 • 02 Aralık 2016 10:21 Yalnızlık Kaygısı Evliliğe Zorluyor Yalnızlık Kaygısı Evliliğe Zorluyor Yalnızlığın çoğu zaman kişi için bir ihtiyaç olduğunu belirten Uzman Psikolog Naciye Tokaç, ancak yalnızlık kaygısının evliliğe zorladığını söyledi.
 • 29 Ekim 2016 21:04 Osho Meditasyon Grup Çalışması Osho Meditasyon Grup Çalışması OSHO MEDİTASYONLARINI ve GRUP SEANSLARINI DENEYİMLEMEK, BEDEN, KALP, ZİHİN, RUH BÜTÜNSELLİGİNE KAVUŞMAK Vücudumuz doğduğumuz andan itibaren yoğun bir stres ve gerilim yaşar.bu stres ve gerilim daha sonra organlarımızı,duygularımızı,davranışlarımızı ve yaşamımızı etkiler ve yönlendirir.
 • 28 Eylül 2016 11:18 Ruhsal Sorunlarını İş ve Uğraş Terapisiyle Aşıyorlar Sağlık Bakanlığının 2011'de başlattığı "Toplum Ruh Sağlığı Modeli" kapsamında faaliyet gösteren Yozgat Devlet Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'ndeki hastalar, el işi çalışmalarının yanı sıra iş ve uğraş terapileri kapsamında bahçe uygulamasıyla terapi görerek normal yaşamlarına dönebiliyor.
 • 17 Eylül 2016 23:03 Şort Giydiği İçin Genç Hemşireye Saldıran Şüpheli Emniyete Getirildi Şort Giydiği İçin Genç Hemşireye Saldıran Şüpheli Emniyete Getirildi Bekar ve ailesiyle yaşadığı öğrenilen Abdullah Ç'nin için "Manik Depresif" teşhisi konulduğu, ancak tedavi olmak için sevk edildiği hastaneye gitmediği iddia edildi
 • 17 Eylül 2016 22:52 Şort Giyen Genç Kadına Tekme Attığı İddia Edilen 1 Kişi Gözaltına Alındı 2- Şort Giyen Genç Kadına Tekme Attığı İddia Edilen 1 Kişi Gözaltına Alındı 2- Bekar ve ailesiyle yaşadığı öğrenilen Abdullah Ç'nin için Manik Depresif teşhisi konulduğu, ancak tedavi olmak için sevk edildiği hastaneye gitmediği iddia edildi
 • 15 Eylül 2016 17:51 Bodrum'da Yazlık Komşusunu Öldüren Şüpheli Tutuklandı Bodrum'da Yazlık Komşusunu Öldüren Şüpheli Tutuklandı BODRUM'da 86 yaşındaki Mühtez Acunaş'ı boğazını keserek öldürdükten sonra bileklerini keserek intihara kalkışan ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Erkan Batuhan Ekşi tutuklandı.
 • 15 Eylül 2016 12:27 Bodrum'daki Cinayet Muğla'nın Bodrum ilçesinde komşusunu öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.
 • 15 Eylül 2016 00:06 Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da tüyler ürperten cinayetBODRUM'da manik depresif kişilik bozukluğu hastası olduğu ileri sürülen 25 yaşındaki Erkan B.E., 86 yaşındaki komşusu Mühtez Acunaş'ı evinde boğazını keserek öldürdü.
 • 14 Eylül 2016 20:36 Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da tüyler ürperten cinayet (ek)OĞLU VE KOMŞUSU ADLİYEYE SEVK EDİLDİMuğla'nın Bodrum İlçesi'nde, komşusu Mühtez Acunaş'ı öldürüp, intihar girişiminde bulunan manik depresif kişilik bozukluğu hastası olduğu ileri sürülen E.B.E. (Erkan Batuhan Ekşi) ile annesini komşularıyla birlikte kanlar içinde bulan ve şüpheli olarak gözaltına alınan Gökhan Acunaş, jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.