Son dakika Müsavat Dervişoğlu haberleri, Müsavat Dervişoğlu son dakika, son dakika Müsavat Dervişoğlu
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika Müsavat Dervişoğlu Haberleri

Son dakika Müsavat Dervişoğlu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son müsavat dervişoğlu haberleri anında burada.


 • Dün Dün 16:48 İYİ Partili Dervişoğlu, milletvekili kaydını yaptırdı İYİ Partili Dervişoğlu, milletvekili kaydını yaptırdı

  İYİ Parti Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, Millet İttifakı'nın devam edip etmeyeceğine ilişkin, "Onlarla ilgili bugünden bir şeyler söylemek mümkün değil. Yetkili kurullarda görüşülecek ve karara bağlanacak hususlar" dedi.

 • Dün Dün 16:23 İYİ Partili Dervişoğlu, milletvekili kaydını yaptırdı İYİ Partili Dervişoğlu, milletvekili kaydını yaptırdı

  İYİ Parti Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM'de milletvekili kaydını yaptırdı ve Millet İttifakı'nın devam edip etmeyeceği konusunda yetkili kurullarda görüşüleceğini belirtti. CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya Gedik de kaydını tamamlarken, Gelecek Partili Selçuk Özdağ CHP'den istifa dilekçelerini vererek kaydını yaptırdı. Toplamda 396 milletvekilinin kaydı tamamlandı.

 • Dün Dün 16:21 Millet İttifakı'nın devamı konusunda karar henüz verilmedi Millet İttifakı'nın devamı konusunda karar henüz verilmedi

  İYİ Parti Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, Millet İttifakı'nın devam edip etmeyeceğine ilişkin henüz karar verilmediğini belirtti. TBMM'de kaydını yaptıran diğer siyasi parti temsilcileri de açıklamalarda bulundu.

 • 07.05.2023 07 May 12:29 İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu: AKP artık yolun sonuna geldi İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu: AKP artık yolun sonuna geldi

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir'de esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Dervişoğlu, "Uzun zamandan beri pazarlarımızı dolaşıyoruz; pazar esnafımızı, vatandaşımızı dinliyoruz. Pazarcı, iş yapamadığı için evine ekmek götüremiyor. Vatandaş, pahalılıktan dolayı bırakın meyveyi sebzeyi, evine kuru soğanı almakta bile güçlük çekiyor. AKP, 21 yılda bunu başardı. Yanlış tarım politikaları, yanlış ekonomi politikaları, liyakatsiz kadrolara teslim edilen makamlar, 'yandaşı kayır, halkı muhtaç hale getir' anlayışı ülkemizi bu hale getirdi. AKP, artık yolun sonuna geldi. Saha net bir şekilde bunu söylüyor" dedi.

 • 03.05.2023 03 May 21:55 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: 14 Mayıs sıradan bir seçim değil İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: 14 Mayıs sıradan bir seçim değil

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Kırşehir'de yaptığı konuşmada 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerin önemine dikkat çekti ve Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vereceklerini belirtti.

 • 03.05.2023 03 May 21:23 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, Kırşehir'de 'Türkçülük Günü' etkinliğine katıldı İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, Kırşehir'de "Türkçülük Günü" etkinliğine katıldı

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Kırşehir'de 3 Mayıs Türkçülük Günü etkinliğine katıldı.

 • 28.04.2023 28 Nis 14:08 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, İzmir'deki Yangınla İlgili Açıklama Yaptı İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, İzmir'deki Yangınla İlgili Açıklama Yaptı

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir Narlıdere'deki bir sitede çıkan yangının ardından, bugün devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Dervişoğlu, İzmir'in felaketin eşiğinden döndüğünü belirterek, Büyükşehir Belediyesi ve itfaiye çalışanlarına teşekkür etti.

 • 28.04.2023 28 Nis 13:55 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: İzmir bir felaketi çok ucuz atlattı İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: İzmir bir felaketi çok ucuz atlattı

  İzmir Narlıdere'deki bir sitede çıkan yangınla ilgili çalışmalar sürüyor. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, yangının kısa sürede söndürülmesinde emeği olan Büyükşehir Belediyemize ve itfaiye çalışanlarına teşekkür etti. Dervişoğlu, İzmir'in felaketten ucuz kurtulduğunu belirtti.

 • 23.04.2023 23 Nis 18:47 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: 'TBMM kişi hak ve hürriyetlerinin teminatıdır' İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: "TBMM kişi hak ve hürriyetlerinin teminatıdır"

  - İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: "TBMM kişi hak ve hürriyetlerinin teminatıdır" İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "İYİ Parti olarak her zamanda ve zeminde bütün yasama döneminde 'TBMM demokratik sistemin kalbidir' dedik.

 • 18.04.2023 18 Nis 18:22 Müsavat Dervişoğlu: 'Ümit Özlale'nin, Müsavat Dervişoğlu'nun, Meral Akşener'in İçinde Olduğu Partide Hiçbir Allah'ın Kulu Hdp ile ve PKK ile Asla... Müsavat Dervişoğlu: "Ümit Özlale'nin, Müsavat Dervişoğlu'nun, Meral Akşener'in İçinde Olduğu Partide Hiçbir Allah'ın Kulu Hdp ile ve PKK ile Asla...

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, “Rahmetli Fırat Çakıroğlu’nun katiline burs veren bir adayımız olduğu iftirası atıldı bize. Bu, külliyen yalandır. Bu yalanı reddediyorum, ama şehitliğin bir istismar konusu yapılmasını misliyle reddediyorum ve kınıyorum… Müsavat Dervişoğlu’nun, Ümit Özlale’nin, Meral Akşener’in içinde olduğu partide hiçbir Allah’ın kulu HDP ile ve PKK ile asla ilişkilendirilemez” dedi.

 • 05.04.2023 05 Nis 15:56 Müsavat Dervişoğlu: 'Vatandaşlar, E-Devlet'e Girip Baktıklarında, Kendi Yaşadıkları Evde İkameti Bulunan Birden Fazla Yabancının Olduğunu... Müsavat Dervişoğlu: "Vatandaşlar, E-Devlet'e Girip Baktıklarında, Kendi Yaşadıkları Evde İkameti Bulunan Birden Fazla Yabancının Olduğunu...

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda, “Yaşamadıkları illerde kayıtlı olan yabancı uyrukluların sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Vatandaşlar, e-Devlet’e girip baktıklarında, kendi yaşadıkları evde ikameti bulunan birden fazla yabancının olduğunu görmektedirler. Bu durum, seçim güvenliği için açık bir tehdit oluşturmaktadır. İçişleri Bakanlığı ve iktidar yetkilileri ise konu hakkında sessizliğini korumaya devam ediyor” dedi.

 • 03.04.2023 03 Nis 10:59 İyi Parti'nin İzmir'deki Temayül Yoklamasından Grup Başkanvekili Dervişoğlu İlk Sırada Çıktı İyi Parti'nin İzmir'deki Temayül Yoklamasından Grup Başkanvekili Dervişoğlu İlk Sırada Çıktı

  İYİ Parti’nin İzmir’de dün yapılan temayül yoklamasından, 1. Bölge’de İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, 2. Bölge’de ise eski İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar birinci sırada çıktı.

 • 02.04.2023 02 Nis 14:09 Müsavat Dervişoğlu: 'Sayın Cumhurbaşkanı, Kendisine Yakışan Üslubun Mümessili Gibi Davranamıyor. Yani Cumhurbaşkanı Gibi Konuşmuyor' Müsavat Dervişoğlu: "Sayın Cumhurbaşkanı, Kendisine Yakışan Üslubun Mümessili Gibi Davranamıyor. Yani Cumhurbaşkanı Gibi Konuşmuyor"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullandığı üslubu eleştirdi. Dervişoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı, kendisine yakışan üslubun mümessili gibi davranamıyor. Yani cumhurbaşkanı gibi konuşmuyor. Onun ifadeler, birilerine sanki suç işleme imtiyazı veriyor gibi bir izlenim yaratıyor. Dolayısıyla söylemine, üslubuna dikkat etmesi gereken bir makamda oturduğunun farkına varması lazım. Sayın Cumhurbaşkanı’nın dilini ve üslubunu düzeltmesi gerektiğini hatırlatmak isterim” dedi.

 • 04.03.2023 04 Mar 20:08 Akşener, belediye başkanlarıyla bir araya geldi (6) Akşener, belediye başkanlarıyla bir araya geldi (6)

  'BİZİM SÖYLEDİĞİMİZ ŞEY ÇOK NET VE AÇIK'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletvekilleri, genel başkan başdanışmanları ve divan üyeleri ile bir araya geldiği toplantının ardından genel merkezden ayrıldı.

 • 04.03.2023 04 Mar 19:19 Son Dakika: Akşener, Millet İttifakı'nın 6 Mart'taki toplantısına katılmayacak Son Dakika: Akşener, Millet İttifakı'nın 6 Mart'taki toplantısına katılmayacak

  Son dakika: 6'lı Masa'da Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkan Meral Akşener tavrını netleştirdi. Kurmaylarıyla gerçekleştirdiği toplantının ardından İYİ Parti Genel Merkezi'nden ayrılan Meral Akşener'in adayın açıklanacağı 6 Mart'taki toplantıya katılmayacağı belirtildi. İYİ Partili Erhan Usta ise, "Kapının açık olmadığını düşünüyoruz. 5'li Masa, Kılıçdaroğlu'nu aday yapmak için bir araya gelmiştir." açıklamasında bulundu.

 • 04.03.2023 04 Mar 16:09 Akşener, belediye başkanlarıyla bir araya geldi (6) Akşener, belediye başkanlarıyla bir araya geldi (6)

  Akşener, belediye başkanlarıyla bir araya geldi (6)'BİZİM SÖYLEDİĞİMİZ ŞEY ÇOK NET VE AÇIK'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletvekilleri, genel başkan başdanışmanları ve divan üyeleri ile bir araya geldiği toplantının ardından genel merkezden ayrıldı.

 • 23.02.2023 23 Şub 19:20 İYİ Partili Dervişoğlu: Cumhurbaşkanı'nı, Kasımpaşa'da bitirimhane işletmediği, devlet yönettiği hususunda uyarıyorum İYİ Partili Dervişoğlu: Cumhurbaşkanı'nı, Kasımpaşa'da bitirimhane işletmediği, devlet yönettiği hususunda uyarıyorum

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Kasımpaşa'da bitirimhane işletmediği, devlet yönettiği hususunda uyarıyorum.

 • 23.02.2023 23 Şub 16:48 Müsavat Dervişoğlu: 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kasımpaşa'da Bitirimhane İşletmediği, Devlet Yönettiği Hususunda Uyarıyorum' Müsavat Dervişoğlu: "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kasımpaşa'da Bitirimhane İşletmediği, Devlet Yönettiği Hususunda Uyarıyorum"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgesinde söylediği sözleri eleştirerek, “Ben burada dile getirmekten bile hicap duyuyorum. Dün akşam televizyonda izledim, Sayın Cumhurbaşkanının kendisini eleştirenlere karşı yönelttiği üsluptan utandım. Ne demek yani; ‘adiler, alçaklar, şerefsizler’ bunlar böyle bir ortamda milletimizin yüreği yaralıyken bir Cumhurbaşkanı tarafından nasıl sarf edilebiliyor. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Kasımpaşa’da bitirimhane işletmediği devlet yönettiği hususunda uyarıyorum ve üslubunu gözden geçirmesini tavsiye ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetiyor, Kasımpaşa’da bitirimhane işletmiyor, kendisine buradan hatırlatıyorum. Ağzından çıkana dikkat etmesini de bir kere daha tavsiye ediyorum” dedi.

 • 23.02.2023 23 Şub 16:48 Müsavat Dervişoğlu: 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kasımpaşa'da Bitirimhane İşletmediği, Devlet Yönettiği Hususunda Uyarıyorum' Müsavat Dervişoğlu: "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kasımpaşa'da Bitirimhane İşletmediği, Devlet Yönettiği Hususunda Uyarıyorum"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgesinde söylediği sözleri eleştirerek, “Ben burada dile getirmekten bile hicap duyuyorum. Dün akşam televizyonda izledim, Sayın Cumhurbaşkanının kendisini eleştirenlere karşı yönelttiği üsluptan utandım. Ne demek yani; ‘adiler, alçaklar, şerefsizler’ bunlar böyle bir ortamda milletimizin yüreği yaralıyken bir Cumhurbaşkanı tarafından nasıl sarf edilebiliyor. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Kasımpaşa’da bitirimhane işletmediği devlet yönettiği hususunda uyarıyorum ve üslubunu gözden geçirmesini tavsiye ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetiyor, Kasımpaşa’da bitirimhane işletmiyor, kendisine buradan hatırlatıyorum. Ağzından çıkana dikkat etmesini de bir kere daha tavsiye ediyorum” dedi.

 • 23.02.2023 23 Şub 16:41 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, gündemi değerlendirdi Açıklaması İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "TBMM'de bütün partilerin önergeleri birleştirilerek depremle ilgili komisyon kurulacak.

 • 27.01.2023 27 Oca 16:56 İYİ PARTİ'Lİ DERVİŞOĞLU EN ÖNEMLİ SEÇİMLERDEN BİRİNİ YAŞAYACAĞIZ İYİ PARTİ'Lİ DERVİŞOĞLU EN ÖNEMLİ SEÇİMLERDEN BİRİNİ YAŞAYACAĞIZ

  İYİ Parti Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere ilişkin Belki de demokrasi tarihimizin en önemli seçimlerinden birini yaşayacağız dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 16:43 Müsavat Dervişoğlu'ndan Bakan Nebati'ye: 'Sayın Bakan Özel Şirket Yönetmediğinin Farkına Varsın İstiyoruz. Müsavat Dervişoğlu'ndan Bakan Nebati'ye: "Sayın Bakan Özel Şirket Yönetmediğinin Farkına Varsın İstiyoruz.

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Türk lirasını değerli hale getirirseniz sanayi yavaşlar, işsizlik olur” sözlerini eleştirdi. Dervişoğlu, “Hükümetinizi hiç olmazsa asgari ölçüde ciddiyete davet ediyoruz. Sorumluluk sahibi bir bakanın böyle bir sorumsuz beyanda bulunmasını da yadırgadığımızı ifade etmek istiyoruz. Aynı bakan geçtiğiniz yıl, ‘Türk lirası daha da değersizleşebilir, en zayıf durumda daha ne kadar değersizleşebilir. Şu an en zayıf durumda ve gideceği yer yok’ diyordu. Sayın bakan özel şirket yönetmediğinin farkına varsın istiyoruz. Burada mesele Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin idaresidir ve burada asıl mesele 85 milyonun bugünü ve istikbalidir” dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 16:43 Müsavat Dervişoğlu'ndan Bakan Nebati'ye: 'Sayın Bakan Özel Şirket Yönetmediğinin Farkına Varsın İstiyoruz. Müsavat Dervişoğlu'ndan Bakan Nebati'ye: "Sayın Bakan Özel Şirket Yönetmediğinin Farkına Varsın İstiyoruz.

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Türk lirasını değerli hale getirirseniz sanayi yavaşlar, işsizlik olur” sözlerini eleştirdi. Dervişoğlu, “Hükümetinizi hiç olmazsa asgari ölçüde ciddiyete davet ediyoruz. Sorumluluk sahibi bir bakanın böyle bir sorumsuz beyanda bulunmasını da yadırgadığımızı ifade etmek istiyoruz. Aynı bakan geçtiğiniz yıl, ‘Türk lirası daha da değersizleşebilir, en zayıf durumda daha ne kadar değersizleşebilir. Şu an en zayıf durumda ve gideceği yer yok’ diyordu. Sayın bakan özel şirket yönetmediğinin farkına varsın istiyoruz. Burada mesele Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin idaresidir ve burada asıl mesele 85 milyonun bugünü ve istikbalidir” dedi.

 • 19.01.2023 19 Oca 17:22 Müsavat Dervişoğlu'ndan '14 Mayıs' Yorumu: 'Bizim Olan Mayıslarda İyi Parti'nin Kazanacağı Seçim Zaferini Bekliyoruz' Müsavat Dervişoğlu'ndan '14 Mayıs' Yorumu: "Bizim Olan Mayıslarda İyi Parti'nin Kazanacağı Seçim Zaferini Bekliyoruz"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimin 14 Mayıs’ta yapılmasıyla ilgili açıklamasına ilişkin “Genel Başkanımız ‘Mayıslar bizimdir’ dedi. Bizim olan mayıslarda İYİ Parti’nin kazanacağı seçim zaferini bekliyoruz… Tünelin ucunda görünen ışık, İYİ Parti’nin güneşine benziyor” dedi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın, partinin hafta sonu yapılacak İzmir kongresinde aday tartışmalarına ilişkin “Biz bir aileyiz. Tüm adayların hepsi bizim kıymetlimizdir. Hangisi kazanırsa da bizim il başkanımızdır” dedi.

 • 30.12.2022 30 Ara 16:34 Müsavat Dervişoğlu: 6 Nisan'dan Sonraya Bırakılacak Bir Seçim Tarihini Kabul Etmemiz Mümkün Değil Müsavat Dervişoğlu: 6 Nisan'dan Sonraya Bırakılacak Bir Seçim Tarihini Kabul Etmemiz Mümkün Değil

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, gelecek yıl yapılacak genel seçimin tarihi konusundaki tartışmalara ilişkin, “Bir kez daha belirtmek ve hatırlatmak isteriz ki 6 Nisan tarihinden sonraya bırakılacak bir tarihi kabul etmemiz mümkün değildir. İktidar partisinin anayasal açıdan bir tartışmanın içine düşmemek için seçimi erkene alma hazırlığını tabii ki anlayışla karşılıyoruz. Ancak demokrasinin, kanun ve kuralların bunun ötesinde bir keyfilikle sömürülmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

 • 30.12.2022 30 Ara 16:06 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, EYT düzenlemesini değerlendirdi İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, EYT düzenlemesini değerlendirdi

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemenin sevindirici olduğunu belirtti.

 • 14.12.2022 14 Ara 18:53 İyi Partili Dervişoğlu: 'Halk Egemenliği İlkesi İktidar Tarafından Rafa Kaldırılmıştır' İyi Partili Dervişoğlu: "Halk Egemenliği İlkesi İktidar Tarafından Rafa Kaldırılmıştır"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezayı “Bu yargı kararı ile halk egemenliği ilkesi iktidar tarafından görüyoruz ki rafa kaldırılmıştır” diye değerlendirdi.

 • 12.12.2022 12 Ara 23:22 Müsavat Dervişoğlu: Ekonominin Başındaki Bakan, İstikrarsızlığın İstikrarının Kitabını Yazıyor Müsavat Dervişoğlu: Ekonominin Başındaki Bakan, İstikrarsızlığın İstikrarının Kitabını Yazıyor

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’ın kitap önerdiğini hatırlatarak, “Bu kitabı değerli büyüğüm bana da önermişti, sayesinde biraz karıştırdım. Kitabın adı, İstikrarsız Bir Ekonominin İstikrarı. ‘Hocam, ben bunu okuyamam’ dedim. Çünkü ekonominin başındaki bakan, istikrarsızlığın istikrarının kitabını yazıyor. Siz yine de Durmuş Bey’in tavsiyelerine uyunuz, İstikrarsız Bir Ekonominin İstikrarı’nı gözden geçiriniz” dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 14:04 İYİ Parti'den TBMM'de 'yumruklu kavga' tepkisi! Bütçe görüşmelerinde TBMM Genel Kurulu'nu terk ettiler İYİ Parti'den TBMM'de "yumruklu kavga" tepkisi! Bütçe görüşmelerinde TBMM Genel Kurulu'nu terk ettiler

  İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan saldırı sonrası aldıkları kararı, "AK Parti'nin kamuoyu vicdanını tatmin edici bir karar almaması durumunda, AK Parti grubunun konuşmaları esnasında İYİ Parti grubu olarak genel kurulda bulunmayacağız" diyerek açıkladı. Dervişoğlu'nun açıklamasının ardından İYİ Partili milletvekilleri, AK Partili vekillerin konuşması sırasında salonu terk etti.

 • 07.12.2022 07 Ara 13:25 İYİ Parti'den Meclis'teki yumruklu kavga sonrası dikkat çeken karar! Bütçe görüşmelerinde Genel Kurul'u terk ettiler İYİ Parti'den Meclis'teki yumruklu kavga sonrası dikkat çeken karar! Bütçe görüşmelerinde Genel Kurul'u terk ettiler

  İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan saldırının ardından parti olarak aldıkları kararı duyurdu. Dervişoğlu, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kamuoyu vicdanını tatmin edici bir karar almaması durumunda AK Parti grubunun konuşmaları esnasında İYİ Parti grubu olarak genel kurulda bulunmayacağız" dedi. Dervişoğlu'nun açıklamasının ardından İYİ Partili milletvekilleri, AK Partili vekillerin konuşması sırasında salonu terk etti.

 • 07.12.2022 07 Ara 11:47 Müsavat Dervişoğlu: 'Akp'nin Tatmin Edici Bir Karar Almaması Durumunda; Bütçe Görüşmeleri Süresince Ak Parti Konuşmaları Esnasında İyi Parti Olarak... Müsavat Dervişoğlu: "Akp'nin Tatmin Edici Bir Karar Almaması Durumunda; Bütçe Görüşmeleri Süresince Ak Parti Konuşmaları Esnasında İyi Parti Olarak...

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün TBMM’de dün AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın attığı yumrukla yaralanması üzerine AKP yönetimini uyardı. Dervişoğlu, “AKP’den beklentimiz; hem parlamento grup disiplin yönetmeliğinin gereğini yapması hem de Merkez Disiplin Kurulu’nun konu ile ilgili tatmin edici bir karar almasıdır. Aksi taktirde yapılan davranış, ödüllendirilmiş olacaktır. AKP’nin bu konuda doğru adım atmaması, bu elim olayla ilgili kamuoyu vicdanını tatmin edici bir karar almaması durumunda, bütçe görüşmeleri süresince AK Parti grubunun konuşmaları esnasında; İYİ Parti grubu olarak Genel Kurul salonunda bulunmayacağız” dedi.

 • 05.12.2022 05 Ara 16:14 Müsavat Dervişoğlu: '3Y'yi Yok Etmek İçin Geldiniz. Müsavat Dervişoğlu: "3Y'yi Yok Etmek İçin Geldiniz.

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde; “Bu ucube sistemde kararnameler ile yasama etkisizleştirilmiş, atama yetkileri ile yargı bağımlı hale getirilmiş, Yürütmedeki tüm siyasi güç tek bir kişinin iradesine terk edilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde devlet idaresinde, Yasama, Yürütme, Yargı ortadan kalkmış yerini Recep Tayyip Erdoğan almıştır. 20 yıl önce 3 Y’yi yani yoksulluğu, yolsuzluğu, yasakları yok etmek için geldiniz. Başka bir 3Y’yi yani Yasama, Yürütme ve Yargıyı yok edip gidiyorsunuz. Yasama Recep bey, Yürütme Tayyip bey, Yargı da Sayın Erdoğan oldu” dedi.

 • 27.11.2022 27 Kas 19:02 İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, partisinin Urla İlçe Kongresi'ne katıldı İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, partisinin Urla İlçe Kongresi'ne katıldı

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "Sizler gösterdiniz ki İYİ Parti'den çok şey olacak ve Allah nasip ederse İYİ Parti tek başına iktidar olacak.

 • 01.11.2022 01 Kas 22:14 TBMM Genel Kurulu'nda Cinsiyetiçilik Tartışması… Müsavat Dervişoğlu: 'Cinsiyetçi Birisi Olsam İstanbul Sözleşmesi'ni Savunmazdım' TBMM Genel Kurulu'nda Cinsiyetiçilik Tartışması… Müsavat Dervişoğlu: "Cinsiyetçi Birisi Olsam İstanbul Sözleşmesi'ni Savunmazdım"

  TBMM Genel Kurulu’nda İYİ Parti’nin “Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) verdiği kararların” araştırılması önergesi görüşülürken, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun “Anamızı belleyen kadıysa, kadıyı kime şikayet edelim?” sözü cinsiyetçilik tartışmasına neden oldu. AKP Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ve HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, İYİ Partili Dervişoğlu’nun sözünü eleştirdi. Dervişoğlu, Gökcan’a “Ben cinsiyetçi bir adam değilim. Cinsiyetçi birisi olsam İstanbul Sözleşmesi’ni savunmazdım” karşılığını verdi.

 • 27.10.2022 27 Eki 20:55 Müsavat Dervişoğlu'ndan Mustafa Şentop'a 'Rtük Üyeliği' Tepkisi: 'O Hesabı Size Kim Getirmişse Cenabı Allah Onu Şaşırtmış. Müsavat Dervişoğlu'ndan Mustafa Şentop'a 'Rtük Üyeliği' Tepkisi: "O Hesabı Size Kim Getirmişse Cenabı Allah Onu Şaşırtmış.

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a, RTÜK üyeliği tartışmalarına ilişkin, "O hesabı size kim getirmişse Cenabı Allah onu şaşırtmış Sayın Başkanım. Doğru, 1 Temmuz'da AKP'ye geçtiğini varsayıyorsunuz. Neye istinaden? CHP Milletvekili Sayın Aykut Erdoğdu'nun milletvekilliği devam ediyor ama CHP'den istifasına dayandırıyorsunuz. Ortada bir belge var, zatıalinize bunu takdim edeceğim. Bu müracaat, 1 Temmuz'da Sayın CHP Başkanvekili tarafından Meclis Başkanlığı'na götürülmüş, 'Artık Aykut Erdoğdu bizim milletvekilimiz değildir' demiş. Ama o gün Aykut Erdoğdu'nun ıslak imzalı dilekçesi olmadığı için TBMM Başkanlığı, o istifaya bağlı olarak Aykut Erdoğdu'yu CHP Grubu'ndan çıkarmamış. Islak imzayı istemiş. Islak imzanın TBMM'ye görülmesi 5 Temmuz saat 15:24'e tekabül ediyor. Erdoğdu, 5 Temmuz tarihine kadar CHP Milletvekili olarak TBMM kayıtlarında duruyor" dedi.

 • 27.10.2022 27 Eki 16:57 Müsavat Dervişoğlu'ndan 'Rtük Üyeliği' Açıklaması: 'Siyaseten Bir Ketenpere Yapma Gayreti İçindeler' Müsavat Dervişoğlu'ndan 'Rtük Üyeliği' Açıklaması: "Siyaseten Bir Ketenpere Yapma Gayreti İçindeler"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, boşalan RTÜK üyeliğine ilişkin “Hukuk ortadadır, hukukun gerektirdiği karar ortadadır. Bütün bunlara rağmen biz bunu İYİ Parti’ye vermeyelim, İYİ Parti’ye vermemek için de yeni bir strateji geliştirelim arzusu içine giriyorlar. Bunun adına daha önceden siyasi yan kesicilik demiştim, şimdi siyaseten bir ketenpere yapma gayreti içinde olduklarını ifade edebilirim” dedi. Dervişoğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a “Kendisini adaletin tecelli noktasında hukukun içinde kalmaya davet ediyorum" diye seslendi.

 • 18.10.2022 18 Eki 19:07 Müsavat Dervişoğlu: 'Son 12 Yılda Madenlerde Ölen İşçi Sayısı Almanya'da 10 İken Türkiye'de 1000'den Fazla İse Sebebi Kaderin Planı Değil İktidarın... Müsavat Dervişoğlu: "Son 12 Yılda Madenlerde Ölen İşçi Sayısı Almanya'da 10 İken Türkiye'de 1000'den Fazla İse Sebebi Kaderin Planı Değil İktidarın...

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda; “Dünyanın en büyük kömür rezervine sahip Almanya’nın madenlerinde can kayıpları bu kadar az iken Türkiye’nin madenlerini madencilere mezar yapan asıl gerekçe nedir? Son 12 yılda madenlerde ölen işçi sayısı Almanya’da 10 iken, Türkiye’de 1000’den fazla ise bunun sebebi kaderin planı değil iktidarın plansızlığıdır. Soruyoruz, neden Hans ölmüyor da Hasan ölüyor? Zonguldak’taki mukadderat, Soma’daki fıtrat, Amasra’daki kader planı neden Hamburg’da, Münih’te, Köln’de baki olmuyor” dedi.

 • 18.10.2022 18 Eki 16:37 Bartın haberleri... TBMM Genel Kurulunda Amasra'daki maden kazası görüşülüyor Bartın haberleri... TBMM Genel Kurulunda Amasra'daki maden kazası görüşülüyor

  Bartın haberler... İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "Devleti yönetenler kendi hatalarından noksanlıkları kadere atfederek sorumluluktan kaçamaz ve kurtulamazlar.

 • 04.10.2022 04 Eki 22:52 Dervişoğlu: Hakikatin İktidar Tarafından Belirlendiği Düzende Yalan da İktidar Tarafından Belirlenecek Dervişoğlu: Hakikatin İktidar Tarafından Belirlendiği Düzende Yalan da İktidar Tarafından Belirlenecek

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda “sansür yasasına” ilişkin “Hakikatin iktidar tarafından belirlendiği siyasal düzende yalan da iktidar tarafından belirlenecek. Şayet cezalandırılacaksa bunun adı demokrasi değil istibdattır” dedi.

 • 01.09.2022 01 Eyl 15:19 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, İzmir'de gündemi değerlendirdi İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, İzmir'de gündemi değerlendirdi

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir'in kurtuluşunun 100. yılının bir zafer günü olarak kutlanması gerektiğini, kavramların karıştırılmaması gerektiğini söyledi.

 • 01.09.2022 01 Eyl 14:25 Müsavat Dervişoğlu'ndan Elektrik ve Doğal Gaz Zamlarına Tepki: 'İktidar, Gece Yarısı Milletin Ekmeğine Kan Doğramıştır' Müsavat Dervişoğlu'ndan Elektrik ve Doğal Gaz Zamlarına Tepki: "İktidar, Gece Yarısı Milletin Ekmeğine Kan Doğramıştır"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, elektrik ve doğal gaza yapılan zamlara ilişkin, "Oylarıyla en kutlu makamlara geldikleri halde milletimizi unutup saray saltanatına dalan, milletin Hazine’sini çetelerin önüne seren iktidar, dün gece yarısı milletin ekmeğine bir kere daha kan doğramıştır. Bir türlü doyuramadığınız bezirganların haram musluğunu kesin, o para ziyadesiyle Hazine'de kalır, zam yapma ihtiyacı da otomatik olarak ortadan kalkar. Vatandaşın iki büklüm olmuş beline yeni yükler eklemeyin" dedi.

 • 21.08.2022 21 Ağu 20:25 İYİ Partili Dervişoğlu'ndan Tunç Soyer tarafından astırılan 'Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı' afişlerine tepki: Kaldırılmasını talep ediyorum İYİ Partili Dervişoğlu'ndan Tunç Soyer tarafından astırılan "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı" afişlerine tepki: Kaldırılmasını talep ediyorum

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir'in kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından astırılan "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı" afişlerine sitem etti. Afişlerin kaldırılması gerektiğini ifade eden Dervişoğlu, "Cumhuriyetimizin ve Lozan Barış Antlaşmasının 100.yılını ise 2023'de zaten beraberce kutlayacağız. Türkiye ve İzmir için böylesine önemli bir tarihi zaferi kavram kargaşası içinde kerhen kutluyormuş izlenimi veremeyiz." dedi.

 • 21.08.2022 21 Ağu 19:58 İYİ Partili Dervişoğlu'ndan Tunç Soyer'e afiş tepkisi İYİ Partili Dervişoğlu'ndan Tunç Soyer'e afiş tepkisi

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir'in kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yaptırılarak billboardlara asılan ve üzerinde "Barışın İkinci Yüzyılı", "İzmir'in Kuruluşunun 100. Yılı Kutlu Olsun" yazılı afişlerin kaldırılmasını istedi.

 • 08.08.2022 08 Ağu 20:58 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, İzmir'de bazı STK'ları ziyaret etti İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, İzmir'de bazı STK'ları ziyaret etti

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir'in Torbalı ilçesinde bazı sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerde bulundu.

 • 26.07.2022 26 Tem 21:58 Dervişoğlu: 'İyi Parti, TBMM'de Olağanüstü Toplantıya Katılacak ve Fedakar Sağlık Çalışanlarının Yanında Olmaya Devam Edecektir' Dervişoğlu: "İyi Parti, TBMM'de Olağanüstü Toplantıya Katılacak ve Fedakar Sağlık Çalışanlarının Yanında Olmaya Devam Edecektir"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, CHP’nin çağrısı üzerine sağlıkta şiddet sorununu görüşmek üzere olağanüstü toplanacak TBMM Genel Kurulu’na katılacaklarını bildirdi. Dervişoğlu, “İYİ Parti, genel görüşme talebine destek vermek üzere olağanüstü toplantıya katılacak ve fedakar sağlık çalışanlarının yanında olmaya devam edecektir” dedi.

 • 26.07.2022 26 Tem 19:45 İYİ Parti, Meclis'in 1 Ağustos'taki olağanüstü toplantısına katılacağını açıkladı İYİ Parti, Meclis'in 1 Ağustos'taki olağanüstü toplantısına katılacağını açıkladı

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Genel Kurulunun 1 Ağustos Pazartesi günkü olağanüstü toplantısına katılacaklarını açıkladı.

 • 10.06.2022 10 Haz 15:48 Müsavat Dervişoğlu Erdoğan'ın Adaylık Açıklamasını Yorumladı: 'İzmir'den Açıklaması Yenilgiyi Kabul Ettiğini Açıklamak Gibi Oluyor' Müsavat Dervişoğlu Erdoğan'ın Adaylık Açıklamasını Yorumladı: "İzmir'den Açıklaması Yenilgiyi Kabul Ettiğini Açıklamak Gibi Oluyor"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylık açıklamasıyla ilgili, "Bu açıklama için İzmir'i tercih etmesi önemlidir. Herhalde biri ona 'yiğit düştüğü yerden kalkar' dedi. İzmir'de öyle bir düştü ki bir daha kalkamayacak. İzmir'de açıklaması yenilgiyi kabul ettiğini açıklamak gibi oluyor" dedi.

 • 05.05.2022 05 May 13:06 MHP'li Yalçın'dan İYİ Partili Dervişoğlu'na 'havlama' iması: Yetiştiği kapıya ürür! MHP'li Yalçın'dan İYİ Partili Dervişoğlu'na "havlama" iması: Yetiştiği kapıya ürür!

  MHP'li Semih Yalçın, "MHP'ye verilecek oyların AK Parti'ye gideceğini' belirten İYİ Parti'li Müsavat Dervişoğlu'nu hedef aldı. Yalçın, Dervioğlu'na, 'yetiştiği kapıya ürür' derken; 'Müsait' lakabı takarak seslendi.

 • 18.04.2022 18 Nis 22:23 İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, avukatlarla iftarda buluştu Açıklaması İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, avukatlarla iftarda buluştu Açıklaması

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, hukukun önemine dikkat çekerek, "Adalet müessesesinin zedelenmesi halinde o toplumda zedelenmemiş hiçbir müessese kalmaz." dedi.

 • 18.03.2022 18 Mar 16:50 Müsavat Dervişoğlu: 'Türkiye kıtlıkları, yoklukları hak eden bir ülke değil' Müsavat Dervişoğlu: "Türkiye kıtlıkları, yoklukları hak eden bir ülke değil"

  İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Türkiye'nin en büyük sorununun üretim olduğunu söyledi.

Advertisement