"Adaylıktan çekilecek misiniz?" sorusuna Muharrem İnce'den net yanıt: Öyle bir şey demedim - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

"Adaylıktan çekilecek misiniz?" sorusuna Muharrem İnce'den net yanıt: Öyle bir şey demedim

29.03.2023 19:07

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağırlayan Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yorgun olduğunu, gitmesi gerektiğine inandığını söyledi. Bir gazetecinin, "Erdoğan'ın gönderilmesi derken adaylıktan çekilecek misiniz?" sorusuna İnce, "Hayır öyle bir şey demedim" yanıtını verdi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu partisinin genel merkezinde ağırladı. 1 saat süren görüşmenin ardından iki lider de dikkat çeken mesajlar verdi.

"ERDOĞAN YORGUNDUR, KİBİRLİDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yorgun olduğunu söyleyen İnce, "Bu Erdoğan gitmelidir, bu Erdoğan yorgundur, kibirlidir. Akla, bilime, hukuka inanmamaktadır. 5 dakika dahi bu memleketi yönetmemelidir. Bu konuda her gün görüşümüzü açık, net bir şekilde ifade ediyoruz." dedi.

"ÖYLE BİR ŞEY DEMEDİM"

Bir gazetecinin, "Erdoğan'ın gönderilmesi derken adaylıktan çekilecek misiniz?" sorusuna İnce, "Hayır öyle bir şey demedim" yanıtını verdi.

İnce'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Biz Memleket Partisi olarak ittifaklar olmalıdır siyasette. Fakat bu ittifaklar menfaat değil ilke ittifakları olmalıdır. İlkelerimiz çok nettir. Biz bir Atatürk'ü tartışmayız, iki teröre karşı mesafeliyiz, PKK'sına, FETÖ'süne, İŞİD'ine, DHKPC'sine, Hizbullah'ına. Kadın hakları konusunda çok kararlıyız, asla geri adım atmayız.

"HALİL İBRAHİM SOFRASINI BÜYÜTMEYE ÇALIŞIYORUZ"

İşin özeti Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Beraber olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar, bireysel sorunların çok çok ötesinde Türkiye'nin sorunları. Ben Türkiye'nin sorunlarına ne kadar duyarlıysam elbette ki sayın İnce de duyarlı. Bizi kabul ettiği için tekrar sayın genel başkana ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ederim."

YORUMLAR (2)
  • Kzk : Görüceksiniz son haftaya kadar, bekleyip istediğini alıp çekilecek Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • zorbey dünya: SENİNDE NE DEDİĞİN BELLİ DEĞİL.GÜVEN VERMİYORSUN.REİS GİBİ DOSDOĞRU DEĞİLSİN.SORUNLAR ÇOK DİYE AYRILIP PARTİ KURUYORSUN.ŞİMDİDE O SORUN YUMAĞI AYRILDIĞIN PARTİYE DUMAN İŞARETİ YOLLUYORSUN.İSTİKRARLI BİR ADAM DEĞİLSİN.ÇABUK OYUNA GELİYORSUN.GÜVEN ZAYIF. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Politika 'Adaylıktan çekilecek misiniz?' sorusuna Muharrem İnce'den net yanıt: Öyle bir şey demedim - Son Dakika


Advertisement