Özgür Özel'den Bahçeli'yi kızdıracak sözler: Çıkar ittifakı onların işi - Son Dakika
Politika

Özgür Özel'den Bahçeli'yi kızdıracak sözler: Çıkar ittifakı onların işi

MHP lideri Bahçeli'nin yaptığı ittifak çıkışının ardından "Suç ortağı" ifadesiyle tartışmalara neden olan CHP lideri Özel, Bahçeli'ye "Devlet Bey Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir." dedi. Sözlerine "Ama" diyerek devam eden Özel, MHP ile AK Parti arasındaki ilişkiyi olaylar üzerinden sıralayıp "O çıkar ittifakları onların işi." diyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

19.06.2024 21:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptığı ziyaret ve 1 ay sonra Erdoğan'ın iadeiziyaretinin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi samimi temennimizdir." yönündeki açıklamasıyla ilgili Bahçeli'ye "suç ortağı" ifadesini kullanan CHP lideri Özgür Özel, "Devlet Bey Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir." dedikten sonra MHP'nin AK Parti ile olan ilişkisini isim vermeden olaylar üzerinden sıraladı.

İSİM VERMEDEN İZZET ULVİ YÖNTER'İN SAYIŞTAY ÜYESİ SEÇİLEN EŞİNİ HATIRLATTI

Özel, Ekol TV'de Armağan Çağlayan'ın programına konuk olarak Bahçeli'nin ittifak çıkışıyla ilgili konuşurken daha önce"Normalleşmeden en çok Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter korkuyor." diyerek işaret ettiği MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter'in ismini vermeyerek 2020 yılında Yargıtay üyesi seçilen eşini hatırlatıp "Devlet Bey Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir ama bizim ittifakımızda şu yok: Partimin Genel Başkan Yardımcısı'nın eşini Sayıştay'a üye yapmak için ricada bulunmam ben." dedi.

"HEP BİRLİKTE MUHALEFETE GİDECEKLER"

"AK Parti'nin 22 yıllık yükünü üstlenecek bir işin içine girmem. Devlet Bey kenara çekilemez. Hep birlikte muhalefete gidecekler." şeklinde konuşan Özel, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Biz 31 Mart seçimlerinde iktidara ortak olduk. Merkezi yönetim ve mahalli idareler olarak anayasa iktidarı ikiye böler. Mahalli idarelerde toplam yüzde 87 CHP'nin idaresinde. Bugüne kadar olan her şeyden Cumhur İttifakı sorumludur. Biz partilerle ittifak yapmadık. Biz milletle ittifak yaptık. Devlet Bey eğer Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye ittifakına gelebilir, sorun yok. Devlet Bey de milli takım gol atınca sevinecekse gelsin."

"YARGITAY SEÇİMLERİNİ PAPA SEÇİMLERİNE ÇEVİRİP..."

Özel, sözlerinin devamında "Yargıtay seçimlerini Papa seçimlerine çevirip tıkayıp Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı bizden olsun diye pazarlık etmeyiz. Pazarlık edeceksek çiftçi için ederiz." ifadelerini kullandı.

"MÜZAKEREMİZ EMEKLİLER VE EMEKÇİLER İÇİN"

"Biz ricacı olacaksak hiçbir suçu yokken 28 Şubat'tan içeride yatan insanların gözü yaşlı eşleri için ricacı oluruz." diyen Özel "Biz gidip de idari veya asgari yargıda orada burada bir yerlere yerleşsin ya da partililerim ihale kapsın diye birileriyle müzakere etmeyiz. Bizim müzakeremiz Türkiye'deki emekliler ve emekçiler için. Buna hazırsa Devlet Bey bizim ittifaka gelebilir. Ama o çıkar ittifakları onların işi." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'yi iadeiziyareti sonrası MHP lideri Devlet Bahçeli, "AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi'nin samimi dileği ve temennisidir." ifadelerini kullanmış, CHP lideri Özgür Özel ise "Bize kimse ittifak falan önermesin. Bahçeli, şöyle bir kolaycılık yapmasın. Memleketi bu hale getirip suç ortağını bize doğru itmesin." demişti.

Özgür Özel\'den Bahçeli\'yi kızdıracak sözler: Çıkar ittifakı onların işi

Son Dakika Politika Özgür Özel'den Bahçeli'yi kızdıracak sözler: Çıkar ittifakı onların işi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • Hüseyin Taşkın GÜLER: Sonuna kadar katılıyorum sana özgür bey. Az bile demişsin 9 2 Yanıtla
  • Mesko Aljovic: Devlet Bahçeli ile değil ittifak,okeyde bile eş almam.. 9 1 Yanıtla
  • Selin Acargul: MHP beka sorunudur, derhal kapatılması ve tüm milletvekillerinin yargılanması gerekir 8 1 Yanıtla

Advertisement