CHP, Mehmet Şimşek'le ne görüşecek? Özgür Özel tek tek açıkladı - Son Dakika
Politika

CHP, Mehmet Şimşek'le ne görüşecek? Özgür Özel tek tek açıkladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP kurmaylarının, 24 Haziran'da Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapacakları görüşmede yanlarında götürecekleri ajandayı açıkladı. CHP lideri Özel, görüşmede vergi adaleti ve emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemeleri ele alacaklarını ifade etti.

19.06.2024 21:33

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, CHP'nin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e yapacağı ziyarete ilişkin konuştu. Özel, vergide adalet konusunu ve emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi görüşmede gündeme getireceklerini belirtti.

CHP Genel Başkanı Özel, Ekol TV'de Armağan Çağlayan'ın programına konuk oldu. CHP'nin, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'e yapacağı ziyarete ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Özel, CHP kurmaylarının Bakan Şimşek'le görüşecekleri konulara ilişkin bilgi verdi.

"ŞİMŞEK İLE GÖRÜŞMEMİZİ ERDOĞAN İSTEDİ"

Özel, "Biz 10 bin TL ile geçinen emekli, asgari ücretli, çay ve buğday üreticileri ve borçlarını ödeyemeyen dünya kadar insan var." diyerek "Sayın Erdoğan'a anlattım. Vergilerin yüzde 68'i dolaylı vergi. Fabrikatör ile işçisi aynı vergiyi ödüyor. Yüzde 21 ise gelir vergisi yani maaş alanlardan. Yalnızca geri kalan yüzde 11'i sanayicilerin, gemi sahiplerinin ödediği vergi. Tam tersi olması lazım. Vergi reformu için Erdoğan, Şimşek ile görüşmemizi istedi." ifadelerini kullandı.

CHP, Mehmet Şimşek'le ne görüşecek? Özgür Özel tek tek açıkladı

"ZENGİNDEN DAHA FAZLA VERGİ ALINMASINI İSTİYORUZ"

Bakan Şimşek'in şu an rasyonel olmadığını dile getiren CHP lideri Özel, partisinin kurmayları ise Bakan Şimşek arasında yapılacak görüşmenin gündem maddelerine ilişkin olarak ise şunları söyledi: "Şimşek, zenginlere rasyonel, fakirlere alabildiğine irrasyonel. Şimşek ile bayramdan sonra görüşeceğiz. Bizim IMF politikalarına destek verme durumumuz söz konusu olamaz. Kayıt dışı ekonomiyi, ekonomiye katmak ve zenginden daha fazla vergi alınmasını istiyoruz."

CHP KURMAYLARI İLE BAKAN ŞİMŞEK ARASINDAKİ GÖRÜŞME

Öte yandan 24 Haziran'da yapılacak toplantıya CHP'den Selin Sayek Böke, Yalçın Karatepe ve Volkan Demir katılacak. Görüşmede asgari ücret zammı, emekli maaşları, KDV- ÖTV'nin azaltılması, çiftçinin taban fiyatları, gelir dağılımı adaletsizliği, yap-işlet-devret projelerinde şeffaflık ve vergi sisteminin iyileştirilmesi gibi konular masada olacak.

CHP, Mehmet Şimşek\'le ne görüşecek? Özgür Özel tek tek açıkladı

Son Dakika Politika CHP, Mehmet Şimşek'le ne görüşecek? Özgür Özel tek tek açıkladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (8)

 • Gökhan Avlar: CHP iyi gidiyor... 41 10 Yanıtla
  Hursit Yavas: Akp anayasa degisikligini chp ile yapacak anlasilan mhpnin pabucu dama atildi 23 8
 • Hasan Arguner: özgür HANIM hikayeleri.... 2 5 Yanıtla
 • ersen temel: CHP'ye hazineden daha çok pay isteyecek bu siyasetçiler hep kendi çıkarlarını düşünür 1 1 Yanıtla
 • Cihan Kışla: Bi dönem inşallah şu CHP iktidarı görürüz.. her seçim oy verdim bi deneyelim yapamazlarsa 5 yıl sonra güle güle deriz.. Beykoz da o kadar oy verdim ama yönetimden memnun değilim bidaha oy vermicem aynı aday çıkarsa 0 2 Yanıtla
 • E SMNC: Sayın Özgür özel , çiftçi olarak perişanız lütfen yardımcı olun bizlere! Bir yıl boyunca bizlere 1 lira zam yapmış , diğer girdileri hiç saymıyorum bile sadece mazota neredeyse her gün 1 lira zam geliyor .. 0 1 Yanıtla
 • Hakim ATMACA: Askari ücrete zam çare zam haberi bile herleyin artışı demek 1 0 Yanıtla
 • rifat ercan Atalay: Tabi ya sen herseyi düzelttir, seçime ne gerek var. 0 0 Yanıtla

Advertisement