CHP PM üyesinden olay iddia: Bahçeli'nin erken seçim talebi var ama tek bir şarta bağlı - Son Dakika
Politika

CHP PM üyesinden olay iddia: Bahçeli'nin erken seçim talebi var ama tek bir şarta bağlı

CHP'nin birinci çıktığı 31 Mart yerel seçimleri sonrası gündemdeki yerini koruyan erken seçim iddialarını köpürten bir açıklama geldi. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim talebi olduğunu öne süren CHP PM üyesi Gamze Pamuk, "Bana bunu aktaran MHP kaynaklarım bunu bir şarta bağladı. İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'nda bir değişim olursa, oradaki MHP'li kadrolar tasfiye edilirse Devlet bey erken seçim çağrısında bulunabilir" dedi.

25.06.2024 10:47

31 Mart yerel seçimlerinden CHP'nin yüzde 37,7 ile birinci parti çıkması siyaset sahnesinde taşları yerinden oynattı. Seçimin ardından gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan- Özgür Özel görüşmeleri de değişimin mesajı olarak yorumlanırken erken seçim iddiaları da gündemdeki yerini koruyor.

CANLI YAYINA DAMGA VURAN İDDİA

Halk TV'de yayınlanan Gündem Özel programına konuk olan CHP PM üyesi Gamze Pamuk, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim talebi olduğunu öne sürdü.

CHP PM üyesinden olay iddia: Bahçeli'nin erken seçim talebi var ama tek bir şarta bağlı
CHP PM üyesi Gamze Pamuk.

"MHP'Lİ KADROLAR TASFİYE EDİLİRSE ÇAĞRIDA BULANABİLİR"

MHP'li kaynaklarından böyle bir bilgiye eriştiğini aktaran Pamuk "Bana bunu aktaran kaynaklarım bunu bir şarta bağladı. İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'nda bir değişim olursa, oradaki MHP'li kadrolar tasfiye edilirse Devlet Bey erken seçim çağrısında bulunabilir" ifadelerini kullandı.

CHP PM üyesinden olay iddia: Bahçeli\'nin erken seçim talebi var ama tek bir şarta bağlı

Son Dakika Politika CHP PM üyesinden olay iddia: Bahçeli'nin erken seçim talebi var ama tek bir şarta bağlı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • Nuri Varol: nerde o günler erken secim.degil hemen secim olmalı. halk isyanlarda. 38 21 Yanıtla
  • Emir Kozcu: Bu ülke bu yüzden bir yerlere gelemiyor işte her yerde onun kadroları,bunun kadrolari yok cemaat kadroları. Devlete bağlı kadro yok denecek kadar az herkes birilerinin uşağı olmus 35 6 Yanıtla
  • Raşit Gülsevinç: Halk isyan ediyorda koyunlar memnun..... 11 4 Yanıtla

Advertisement