Demirtaş'tan, Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na verdiği destek sonrası ilk paylaşım - Son Dakika

Demirtaş'tan, Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na verdiği destek sonrası ilk paylaşım

26.05.2023 15:59

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın 2. turda desteklemek için Kemal Kılıçdaroğlu ile anlaşması sonrası gözler, HDP-Yeşil Sol Partisi'ne çevrildi. Partiler adına yapılan açıklamada "Tek seçenek iktidarı değiştirmektir" denilirken; tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise anlaşmadan 2 gün sonra attığı tweet'te "Artık bu işin üçüncü turu da yok! Sayın Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapalım, Türkiye nefes alsın." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı seçimleri 2. turunda Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini duyurdu. İki isim arasında bir de protokol imzalandı. 14 Mayısta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminin 1. turunda Millet İttifakı'nın adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen HDP-Yeşil Sol Partisi'nin ise bu noktada nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

"ERDOĞAN ASLA SEÇENEK DEĞİLDİR"

Dün partiler adına bir açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Hedef ayrımcılıktan arınmış, halkların yönetime katılabildiği, özgür, demokratik ve adaletli bir rejim inşa etmektir. Bu yüzden Erdoğan bizler açısından asla bir seçenek değildir ve tek seçenek onu ve temsil ettiği iktidarı değiştirmektir" dedi. Bu açıklama HDP'nin gönüllü olmasa da Kılıçdaroğlu'na destek verecekleri şeklinde yorumlandı.

DEMİRTAŞ: KILIÇDAROĞLU'NU CUMHURBAŞKANI YAPALIM

Gelişmeler dikkatle takip edilirken tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise 4 günlük sessizliğini sosyal medya hesabından bozdu. İmzalanan protokolden 2 gün sonra bir tweet atan Demirtaş paylaşımında, "Sandıktan değişim çıkmazsa ekonomide ve demokraside felaket olacak. Artık bu işin üçüncü turu da yok! Sayın Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapalım, Türkiye nefes alsın. Sandığa gidin, 1 nefes için 1 oy verin." ifadelerini kullandı.

İşte Demirtaş'ın o paylaşımı;

Demirtaş'tan, Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na verdiği destek sonrası ilk paylaşım
YORUMLAR (10)
  • Murat Aykutlug: Bence bu seçime ırklar ayrımı değilde biraz daha ülke bekası için gitmek lazım eskisi gibi hükümeti eleştirmek yada övgu ile bahsetmek istiyoruz ülkemizde bunca yapılan hataları neden görmezden geliyorsunuz kimse konuşamaz eleştiremez olmuş bumudur özgür yaşam yapacağımız çocuk sayısına bile karisildi yeter artik birde Ahmet'i Mehmet'i deneyelim bindiğiniz aracınızı bile bir süre sonra sıkılıp değiştirirsiniz sıkıldık artik Cevap Yaz 17 30 Yayından Kaldır
  • Ensar Kurt: selonun tek derdi bay kemal kazansin oda hapisten ciksin Cevap Yaz 122 68 Yayından Kaldır
  • Murat Ceylan: Kimsenin gazına kimsenin kışkırtmasına gelmeyin inadına yine akp,ye oy vereceğim inadına yine chp,ye oy vereceğim demeyin şu particilik olayını artık bir kenara bırakın tarafsız olun her partiye rahatça oy verebilecek bir yapınız olsun camiye gidip gitmeme,namaz kılıp kılmama,alkol alıp almama kapalı giyinip giyinmeme iç meselenizi oyunuza yansıtmayın sadece geçiminize ve ekonomiye odaklanıp oyunuzu ona göre kullanın aksi halde bu ülke hiç bir zaman gelişmez Cevap Yaz 111 59 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Politika Demirtaş'tan, Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na verdiği destek sonrası ilk paylaşım - Son Dakika


Advertisement