Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi? - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi?

24.10.2021 19:41

İzmir'deki temel atma törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, Uzundere Mahallesi'nde kentsel dönüşümün bitirilmemesini protesto eden bir grupla karşılaştı. "İhaleye katılan yok. İki kez ihaleye çıkıldı, katılan olmadı. Devlete söyleyin, Büyükşehir Belediyesi ile anlaşsın, beraber yapsınlar" diyen Kılıçdaroğlu'na bir vatandaş ise "Vatandaş kendi işini kendi çözsün diyorsunuz. Belediyenin işi ne o zaman? Bu söylenecek kelime mi?" tepkisini verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi temel atma töreni ve Karabağlar Belediyesi toplu açılış törenine katıldı. Burada konuşma yaparak gündeme dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Uzundere Mahallesi'nde kentsel dönüşümün bitirilmemesini protesto eden bir grupla karşılaştı.

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi?

"İHALEYE KATILAN YOK, MÜTEAHHİTLER KORKUYOR"

Kentsel dönüşüm projesinin bir türlü başlamamasındaki belirsizlikten dolayı evlerine bakım yapamadıklarını ifade eden vatandaşlara Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Arkadaşlara sordum, ihaleye katılan yok. Ekonomik şartlar nedeniyle, fiyatlar belli olmadığı için müteahhitler korkuyor. İki kez ihaleye çıkıldı, katılan olmadı. Hükümete 'Kardeşim fiyat istikrarını sağlayın, ihale açılıyor, Büyükşehir Belediyesi ihale açıyor hiçbir müteahhit girmiyor.' deyin. Devlete söyleyin, Büyükşehir Belediyesi ile anlaşsın, beraber yapsınlar. Hükümet'le konuşun, tapuları gerekirse devredeceğiz, gelsinler size yapsınlar. Gidin müteahhit bulun, gelsin ihaleye girsin."

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi?

"BU SÖYLENECEK KELİME Mİ?"

Bu açıklamalar sonrasında bir vatandaş ise Kılıçdaroğlu'na "Büyükşehir bunu yapması lazım, biz muhattap bulamıyoruz. Ben evime bakamıyorum, çivi çakamıyorum. Ne zaman yapılacağı belli değil. Ne zaman yıkılacak? Siz vatandaş kendi işini kendi çözsün diyorsunuz. Belediyenin işi ne o zaman? Bu söylenecek kelime mi?" diyerek karşılık verdi.

Tartışma sırasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bu sene içinde ihaleye çıkacaklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi?

Son Dakika Politika Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi? - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa'nın en büyük teleskobunun aynası Erzurum'a getirildi 16:34 Avrupa'nın en büyük teleskobunun aynası Erzurum'a getirildi Baba ve oğul, yer sofrasında kurşunların hedefi oldu 16:26 Baba ve oğul, yer sofrasında kurşunların hedefi oldu Son dakika! Güney Amerika ülkesi Peru'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi 14:45 Son dakika! Güney Amerika ülkesi Peru'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bu kadarına da yok artık! İstanbul'da mağarayı anımsatan daire için 1000 TL kira istiyorlar 14:03 Bu kadarına da yok artık! İstanbul'da mağarayı anımsatan daire için 1000 TL kira istiyorlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın konvoyu kaza yaptı! Polis memurları yara aldı 13:59 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın konvoyu kaza yaptı! Polis memurları yara aldı Davutoğlu, Fatih Erbakan'ın 11:29 Davutoğlu, Fatih Erbakan'ın "Üçüncü İttifak" teklifine verdiği cevabı canlı yayında açıkladı: Henüz erken dedim
Son dakika: 36 ile kar yağışı uyarısı yapıldı! Meteoroloji hafta ortasına dikkat çekti 09:40 Son dakika: 36 ile kar yağışı uyarısı yapıldı! Meteoroloji hafta ortasına dikkat çekti Türkiye sınırında gerginlik tırmanıyor! ABD'ye ait helikopter ve askeri araçları taşıyan gemi Dedeağaç'a geldi 09:28 Türkiye sınırında gerginlik tırmanıyor! ABD'ye ait helikopter ve askeri araçları taşıyan gemi Dedeağaç'a geldi
Advertisement