Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi? - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi?

24.10.2021 19:41

İzmir'deki temel atma törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, Uzundere Mahallesi'nde kentsel dönüşümün bitirilmemesini protesto eden bir grupla karşılaştı. "İhaleye katılan yok. İki kez ihaleye çıkıldı, katılan olmadı. Devlete söyleyin, Büyükşehir Belediyesi ile anlaşsın, beraber yapsınlar" diyen Kılıçdaroğlu'na bir vatandaş ise "Vatandaş kendi işini kendi çözsün diyorsunuz. Belediyenin işi ne o zaman? Bu söylenecek kelime mi?" tepkisini verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi temel atma töreni ve Karabağlar Belediyesi toplu açılış törenine katıldı. Burada konuşma yaparak gündeme dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Uzundere Mahallesi'nde kentsel dönüşümün bitirilmemesini protesto eden bir grupla karşılaştı.

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi?

"İHALEYE KATILAN YOK, MÜTEAHHİTLER KORKUYOR"

Kentsel dönüşüm projesinin bir türlü başlamamasındaki belirsizlikten dolayı evlerine bakım yapamadıklarını ifade eden vatandaşlara Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Arkadaşlara sordum, ihaleye katılan yok. Ekonomik şartlar nedeniyle, fiyatlar belli olmadığı için müteahhitler korkuyor. İki kez ihaleye çıkıldı, katılan olmadı. Hükümete 'Kardeşim fiyat istikrarını sağlayın, ihale açılıyor, Büyükşehir Belediyesi ihale açıyor hiçbir müteahhit girmiyor.' deyin. Devlete söyleyin, Büyükşehir Belediyesi ile anlaşsın, beraber yapsınlar. Hükümet'le konuşun, tapuları gerekirse devredeceğiz, gelsinler size yapsınlar. Gidin müteahhit bulun, gelsin ihaleye girsin."

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi?

"BU SÖYLENECEK KELİME Mİ?"

Bu açıklamalar sonrasında bir vatandaş ise Kılıçdaroğlu'na "Büyükşehir bunu yapması lazım, biz muhattap bulamıyoruz. Ben evime bakamıyorum, çivi çakamıyorum. Ne zaman yapılacağı belli değil. Ne zaman yıkılacak? Siz vatandaş kendi işini kendi çözsün diyorsunuz. Belediyenin işi ne o zaman? Bu söylenecek kelime mi?" diyerek karşılık verdi.

Tartışma sırasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bu sene içinde ihaleye çıkacaklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi?

Son Dakika Politika Kılıçdaroğlu'na İzmir'de vatandaştan tepki: Bu söylenecek kelime mi? - Son Dakika


Son Dakika

Futbol dünyasının kalbi Agüero ile atıyor! Sahalara geri dönemez 13:28 Futbol dünyasının kalbi Agüero ile atıyor! Sahalara geri dönemez 2,5 yıllık aşk bitti! Hasan Can Kaya ve Sultan San ayrıldı 13:12 2,5 yıllık aşk bitti! Hasan Can Kaya ve Sultan San ayrıldı Putin, ABD tehdidine karşı S-500'leri devreye koyuyor 12:37 Putin, ABD tehdidine karşı S-500'leri devreye koyuyor
Takı kavgasından sonra ayrılan çift, birbirlerinden tazminat istedi! Talep edilen tazminat dudak uçuklattı 12:24 Takı kavgasından sonra ayrılan çift, birbirlerinden tazminat istedi! Talep edilen tazminat dudak uçuklattı Otomobil, kaldırımda yürüyen 4 kişilik ailenin arasına daldı! Dehşet anları kamerada 12:04 Otomobil, kaldırımda yürüyen 4 kişilik ailenin arasına daldı! Dehşet anları kamerada Evinin balkonunda çamaşır asan kadın düşerek öldü, acı manzarayı gören çocukları hıçkırığa boğuldu 11:55 Evinin balkonunda çamaşır asan kadın düşerek öldü, acı manzarayı gören çocukları hıçkırığa boğuldu
Son Dakika: Merak edilen soru yanıt buldu! Galatasaray, Fatih Terim'in maaşını kamuoyu ile paylaştı 11:38 Son Dakika: Merak edilen soru yanıt buldu! Galatasaray, Fatih Terim'in maaşını kamuoyu ile paylaştı Tosuncuk,  'Bank' ismini izinsiz kullandığı gerekçesiyle hakim karşısına çıktı 11:28 Tosuncuk,  'Bank' ismini izinsiz kullandığı gerekçesiyle hakim karşısına çıktı
Advertisement