Kaftancıoğlu'ndan kriz çıkaracak sözler! İsim vermedi ama hedefinde Akşener var - Son Dakika

Kaftancıoğlu'ndan kriz çıkaracak sözler! İsim vermedi ama hedefinde Akşener var

23.01.2023 12:10

Bir panelde konuşma gerçekleştiren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler. İstanbul seçimlerinin mimarı, süreci ilk günden hatta 10 yıl öncesinden planlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur." ifadelerini kullandı. Bu sözler, her fırsatta belediye başkanlığı seçimlerini Millet İttifakı olarak birlikte kazandıklarını söyleyen İYİ Parti lideri Meral Akşener'e bir mesaj olarak yorumlandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Hamburg Birliği'nin düzenlediği panelde konuştu. Burada dikkat çeken ifadeler kullanan Kaftancıoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da övgüler dizdi.

"HAK TESLİMİNİ YAPMAK ZORUNDAYIM"

Kaftancıoğlu, "Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler. Bu bir alışkanlık oldu. İstanbul seçimlerinin mimarı, tüm Türkiye'de sadece İstanbul değil inanılmaz bir strateji ve kararlılıkla süreci ilk günden kurgulayan hatta ilk günden değil 10 yıl öncesinden planlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur. O hak teslimini yapmak zorundayım." ifadelerini kullandı.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Bu sözler sonrası her fırsatta belediye seçimlerini Millet İttifakı olarak birlikte kazandıklarını belirten İYİ Parti lideri Meral Akşener'e çevrildi. Sık sık İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın arkasında olduğunu belirten Akşener, geçtiğimiz haftalarda şunları söylemişti:

"Bu belediye başkanları iki partinin ittifakıyla seçilmiş belediye başkanları. Dolayısıyla bir tek Mersin hariç diğerlerinin tümü CHP'nin ve İYİ Parti'nin teşkilatlarının mensuplarının çalışarak seçtirdiği belediye başkanları. Kimseden izin alma mecburiyetim yok, söyleyeni de fena çarparım. Dolayısıyla orada benim izne ihtiyacım yok. Kendi seçtirdiğimiz belediye başkanı için kimden izin alacağım?"

YORUMLAR (11)
  • KAMURAN AKGÖL: Çarşı kötüye karşı, CHP herşeye karşı,biraz olumlu demeçler verin de artık sizde yüzde 25 oyunuzu aşın, biz de AKP den kurtulalım. YETER ARTIK. Cevap Yaz 44 27 Yayından Kaldır
  • ali cessur: Belediye seçimleri bir proje idi ve denendi başarı sağladı bugün bu aşamaya gelindi .... Yoksa yüzde birlik yüzde ikilik partileri kim neylesin adam yirmi yıldır yeniyor... Cevap Yaz 30 6 Yayından Kaldır
  • KAMURAN AKGÖL: Aynen. Tek başına mı aldınız İstanbul'u 28 4 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Mansur Yavaş: Gençlerimiz İçin En Büyük Dileğimiz, Özgür ve İyi Bir Gelecek. Bunu Birlikte Başaracağız Mansur Yavaş: Gençlerimiz İçin En Büyük Dileğimiz, Özgür ve İyi Bir Gelecek. Bunu Birlikte Başaracağız Mansur Yavaş: Gençlerimiz İçin En Büyük Dileğimiz, Özgür ve İyi Bir Gelecek. Bunu Birlikte Başaracağız Mansur Yavaş: Gençlerimiz İçin En Büyük Dileğimiz, Özgür ve İyi Bir Gelecek. Bunu Birlikte Başaracağız İYİ Parti lideri Akşener ve ABB Başkanı Yavaş'tan depremzedeler için düzenlenen fuara ziyaret İYİ Parti lideri Akşener ve ABB Başkanı Yavaş'tan depremzedeler için düzenlenen fuara ziyaret

Son Dakika Politika Kaftancıoğlu'ndan kriz çıkaracak sözler! İsim vermedi ama hedefinde Akşener var - Son Dakika


Advertisement