Kılıçdaroğlu canlı yayında duyurdu: Cumhurbaşkanı adayımızı 13 Şubat'ta açıklayacağız - Son Dakika

Kılıçdaroğlu canlı yayında duyurdu: Cumhurbaşkanı adayımızı 13 Şubat'ta açıklayacağız

30.01.2023 07:28

CHP lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında "Saadet Partisi'nin ev sahipliğindeki toplantıda 13 Şubat'ta kamuoyuna cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız" ifadelerini kullandı. Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, 13 Şubat'ta adayın kim olacağına karar vereceklerini ancak kamuoyuna açıklanmasının farklı bir tarihte gerçekleştirilebileceğini de söyledi. Kılıçdaroğlu, "Gerekirse o gizlilik muhafaza edilir, belli bir tarihte güzel bir törenle de açıklanabilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs'ı işaret etmesinin ardından gözler, adaylarının belirlenmesi için 6'lı Masa'ya çevrilmişti. Kılıçdaroğlu, Halk TV'de katıldığı canlı yayında cumhurbaşkanı adayını ne zaman belirleyeceklerini ve kamuoyuna açıklayacaklarını duyurdu.

"13 ŞUBAT'TA KAMUOYUNA ADAYI AÇIKLAYACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu, "13 Şubat'ta kamuoyuna cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız. Öyle bir karar aldık. Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde" ifadelerini kullandı.

"13'ÜNDE KARAR ALACAĞIZ, AMA SONRA DA AÇIKLAYABİLİRİZ"

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, "Artık 13 Şubat'ta mı olur? Yoksa 13 Şubat'ta karar alacağız, bu kararın açıklanması için belli bir tarih mi olur bakacağız. Burada da büyük bir olasılıkla 13'ünde karar alacağız. Cumhurbaşkanı adayımızı diyelim ki 13'ünde değil de 23'ünde kamuoyuna bir şekilde ortak mutabakatla birlikte açıklayacağız" dedi.

"GEREKİRSE GİZLİLİK MUHAFAZA EDİLİR"

Sunucunun 13 Şubat'ta karar verirseniz bu bilginin 13'ünde ya da 14'ün öğrenilebileceğini ifade etmesinin ardından Kılıçdaroğlu, "Onu bilmiyorum. Samimi söylüyorum, bilmiyorum. Gerekirse o gizlilik muhafaza edilir, belli bir tarih gerçekten güzel bir törenle açıklanabilir" diye konuştu.

YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı, Kemal Kılıçdaroğlu seçildi CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı, Kemal Kılıçdaroğlu seçildi CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı, Kemal Kılıçdaroğlu seçildi CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı, Kemal Kılıçdaroğlu seçildi Engin Özkoç: 'Grubumuz Kapalı Olarak Bir Oturum Yapmıştır. Engin Özkoç: 'Grubumuz Kapalı Olarak Bir Oturum Yapmıştır.

Son Dakika Politika Kılıçdaroğlu canlı yayında duyurdu: Cumhurbaşkanı adayımızı 13 Şubat'ta açıklayacağız - Son Dakika


Advertisement