Metin Özaslan, CHP'den Ankara Adayı Olacak - Son Dakika
Politika

Metin Özaslan, CHP'den Ankara Adayı Olacak

Dr. Metin Özaslan, CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Devlet Planlama Teşkilatı'ndaki görevinden istifa etti.

05.12.2013 15:23  Güncelleme: 16:00

Devlet Planlama Teşkilatı Uzmanı Dr. Metin Özaslan, CHP'den adaylık için istifa ederken çeşitli sivil toplum örgütlerindeki görevlerini de bıraktı. Özaslan son olarak Ankara Kulubü Derneği Genel Başkanlığı görevini yürütüyordu.

ADAYLIK BAŞVURUSU YAPACAK

Kalkınma Bakanlığı DPT Uzmanı Dr. Metin Özaslan, CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için görevinden istifa etti. Özaslan, bir grup partiliyle Cumartesi günü CHP Ankara İl Başkanlığı'da adaylık başvurusunu yapacak.

GÖKÇEK'İ ELEŞTİRDİ

Ankara'nın son 20 yıldır çok şey kaybettiğini özellikle de Başkentlilik kimliğinin bilinçi olarak zedelendiğini söyleyen Özaslan, Melih Gökçek yönetimini ise hoyrat olarak nitelendirdi.

Özaslan şunları söyledi: "Bizans yöntemleriyle hükmünü sürdürerek Başkent Ankara'nın 20 yılını heba eden, 90 yıllık Başkentlik kimliğini silip süpüren aynı zihniyet, yeniden aday sıfatıyla Ankara'ya ve Ankaralılara dayatılmıştır. Ancak, bilinmelidir ki, Ankaralılar bu dayatmayı artık sindiremez durumdadır. Anlaşılan odur ki, bu dayatmayı yapmaya mecbur kalanlar da son kullanma tarihlerinin yaklaştığını görmektedirler. Hatırlanmalıdır ki Ankaralılar 1919'da Milli Mücadele karşıtı zalim Vali Muhittin Paşa'yı Ankara'ya Vali diye dayatan İngiliz Muhibi Sadrazam Damat Ferit'i de, Onun Padişahını da, koltuk karşılığında halkına sadece teslimiyet ve esaret vaat eden çürümüş düzenini de tanımamışlardır. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanı olarak dayatılan zihniyeti de, Onun Sultanını da, Padişahını da, riya düzenini de tanımayacaktır."

Metin Özaslan, CHP\'den Ankara Adayı Olacak
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Politika Metin Özaslan, CHP'den Ankara Adayı Olacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement