Sabri Uzun kimdir? İstihbarat Eski Daire Başkanı Sabri Uzun hayatı ve biyografisi - Son Dakika

Sabri Uzun kimdir? İstihbarat Eski Daire Başkanı Sabri Uzun hayatı ve biyografisi

25.05.2022 16:01
Sabri Uzun kimdir? İstihbarat Eski Daire Başkanı Sabri Uzun hayatı ve biyografisi

Cumhurbaşkanına hakaret gerekçesi ile gözaltına alınan İstihbarat Eski Daire Başkanı Sabri Uzun kimdir? Sabri Uzun nereli ve kaç yaşında?

Sabri Uzun kimdir, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Sabri Uzun, "Cumhurbaşkanı'na hakaret", "terör örgütü propagandası yapmak" ve "örgüte yardım'' suçlamalarıyla gözaltına alındı. Peki, Sabri Uzun kimdir? Sabri Uzun biyografisi ve hayatı hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…

SABRİ UZUN KİMDİR?

Uzun, aslen Giresun Eynesilidir. 1978 yılında emniyetteki görevine başladı ve 2013 yılına kadar sürdürdü. 40 yıllık mesleki kariyerinde Türkiye'de meydana gelen istihbarat olaylarının çoğunda önemli rol üstlendi.

Sabri Uzun kimdir? İstihbarat Eski Daire Başkanı Sabri Uzun hayatı ve biyografisi

Gündeme oturan birçok olayı- içinde barındıran ''İn'' adında kitabı bulunan Uzun, bir kitabında 28 Şubat süresince tanık olduğu olayları kaleme aldı.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden iki kardeş, vatandaşlarca tekme tokat böyle darbedildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden iki kardeş, vatandaşlarca tekme tokat böyle darbedildi Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, İran'da Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, İran'da Çin Cumhurbaşkanı Xi: İnternet ve Diğer Kanallar Aracılığıyla Halkın Sesi Daha İyi Dinlenmeli Çin Cumhurbaşkanı Xi: İnternet ve Diğer Kanallar Aracılığıyla Halkın Sesi Daha İyi Dinlenmeli

Son Dakika Politika Sabri Uzun kimdir? İstihbarat Eski Daire Başkanı Sabri Uzun hayatı ve biyografisi - Son Dakika


Advertisement