Son Dakika: 100 bin imza toplayan Sinan Oğan, dördüncü cumhurbaşkanı adayı oldu - Son Dakika

Son Dakika: 100 bin imza toplayan Sinan Oğan, dördüncü cumhurbaşkanı adayı oldu

26.03.2023 18:29

Son dakika: Seçmenler tarafından aday gösterilecek isimlerin imza toplama süreci devam ediyor. 5. günde 100 bin imzayı aşan Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 4. cumhurbaşkanı adayı oldu. Oğan ilk açıklamasında, "Bütün zorluklara rağmen 120.000 imza hedefine ulaşacağız inşallah. Bu adaletsiz düzende sakın ola 100.000'e ulaştık, artık imza atmamıza gerek yok demeyin zira bu zaferimizi elimizden almak için her şeyi yapacaklar." dedi.

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçmenler tarafından aday gösterilecek isimlerin imza toplama süreci devam ediyor. 5. günde 100 bin imzayı aşan Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 4. cumhurbaşkanı adayı oldu.

"120 BİNE ULAŞANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ"

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Oğan, "Türk milletinin aziz evlatları, bütün zorluklara rağmen 120.000 imza hedefine ulaşacağız inşallah. Bu adaletsiz düzende sakın ola 100.000'e ulaştık, artık imza atmamıza gerek yok demeyin zira bu zaferimizi elimizden almak için her şeyi yapacaklar. Yok imzalar mükerrer diyecekler, yok kenarı ıslanmış diyecekler yok bilmem ne diyecekler… O sebeple 120 bin sayısına ulaşana kadar devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Ata İttifakı'nın adayı Sinan Oğan, 100 bin imzaya ulaşarak seçimde yer alacak 4. cumhurbaşkanı adayı oldu

27 MART SAAT 20.00'YE KADAR SÜRECEK

İmza verme süreci 27 Mart saat 20.00'ye kadar sürecek. Vatandaşlar kimlik belgeleriyle ilçe seçim kurullarına giderek imza verebiliyor.

BAŞVURU ÜCRETİ NE OLACAK?

100 bin imza toplayan kişiye, istemesi durumunda başvuru için ödediği 555 bin 980 lira iade edilecek. Adaylık için yeterli imzaya ulaşamayanların yatırdığı ücret ise Hazine'ye gelir kaydedilecek.

KESİN ADAY LİSTESİ 31 MART'TA YAYIMLANACAK

Seçmenler, YSK'nın ilanında belirtilen adaylardan sadece biri için ve bir kez teklifte bulunabilecek. Cumhurbaşkanı kesin aday listesi 31 Mart'ta, Resmi Gazete'de yayımlanacak. Ardından cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak.

100 BİN İMZA ŞARTI

Anayasanın 101. maddesine göre; cumhurbaşkanlığına, siyasi parti grupları, en son yapılan genel seçimlerde toplam geçerli oyların tek başına veya birlikte en az yüzde 5'ini almış olan siyasi partiler ile en az 100 bin seçmen aday gösterebiliyor.

YORUMLAR (9)
  • TC Tabak: Kendini düşünmüyorsun bari geleceği düşün. Kiraya vermeyin aklınızı. Ey Türk artık uyan bu miskinlikten, atalarımız bu toprakları can vererek aldı. Rum, Siyonist, Ermeni kişilikli olanları ayır bu seçimde. Sorumluluk bilincinde ol. Cevap Yaz 76 16 Yayından Kaldır
  • astragan: muarremle birleşirlerse 200 bin imza yapar ve sonunda bi koltuk eder kılıçdaroğlundan belki. birlikte ülkücülük yapar demirtaşı çıkarırlar vs vs. Cevap Yaz 25 135 Yayından Kaldır
  • kaya birol: milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyen zihniyete mecbur değiliz artık kendi adayımız var .sinan ogan var. Cevap Yaz 242 37 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'ı ziyaret eden Sinan Oğan'a bir fotoğraf üzerinden sosyal medyadan yorum üzerine yorum yağdı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'ı ziyaret eden Sinan Oğan'a bir fotoğraf üzerinden sosyal medyadan yorum üzerine yorum yağdı! Sinan Oğan'dan çok konuşulacak Ümit Özdağ çıkışı: AK Parti'den bakanlık talep etti, karşılanmayınca destek vermedi Sinan Oğan'dan çok konuşulacak Ümit Özdağ çıkışı: AK Parti'den bakanlık talep etti, karşılanmayınca destek vermedi

Son Dakika Politika Son Dakika: 100 bin imza toplayan Sinan Oğan, dördüncü cumhurbaşkanı adayı oldu - Son Dakika


Advertisement