Süleyman Soylu'dan sigorta şirketinin vergi ödemediği iddiasına yanıt var - Son Dakika
Politika

Süleyman Soylu'dan sigorta şirketinin vergi ödemediği iddiasına yanıt var

Süleyman Soylu\'dan sigorta şirketinin vergi ödemediği iddiasına yanıt var

Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Süleyman Soylu, sigorta şirketinin vergi ödemediği iddiasıyla ilgili açıklama yaparak ''İftiralarınız için hukuk önünde hesap vermekten kurtulamayacaksınız'' dedi.

25.06.2024 22:42

Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, kendisi ve oğluna ait olan sigorta şirketiyle ilgili ortaya atılan vergi iddiaları üzerine açıklama yaparak "Yine yeni bir iftira ve yalanla karşı karşıyayız." dedi.

"KONU SÜLEYMAN SOYLU OLUNCA YEMİNLİ DÜŞMANLAR HEMEN DOLUŞSUNLAR"

Soylu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Yine yeni bir iftira ve yalanla karşı karşıyayız. Tamamen yalanlardan oluşan bu iftira iyi oldu… Konu Süleyman Soylu olunca, yalanın altına yeminli düşmanlar ve sponsorlu işbirlikçiler hemen doluşsunlar. Şimdi detaylar geliyor" ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu'dan sigorta şirketinin vergi ödemediği iddiasına yanıt: Bu iftira iyi oldu

İFTİRACILARA KÖTÜ HABER

Soylu, "İftiralara Cevap, İftiracılara Kötü Haber" başlığını taşıyan yeni bir paylaşım daha yaparak ailesinin 30 yıldır sigortacı olduğunu belirtti. Soylu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"30 yıldır ailemiz sigortacı. Müşterilerimizle ve ana sigorta şirketleriyle tek bir ayıplı işimiz olmadı.

Bahsedilen Esigortan 2021'de dijitalde (E-ticaret) hizmet vermek üzere kuruldu. 2021, 2022 ve 2023 Mayıs'a kadar hiç bir işlem yapmadı. Sadece yatırım yaptı. Dolayısıyla gelir olmadığı için vergi de olmaz.

Dijital platformu da denemeler hariç 2024 yılında başladı. Esigortadan'da yazılım, ayrıca personel eğitimi ve altyapı yatırımları üç yıl boyunca devam etti. Engin Sigorta ve Esigortan'da toplam çalışan sayısı 60, 2022 ve 2023 ödediği muhtasar ve SGK 11 MİLYON LİRA.

Engin Sigorta'ya ait ödenen vergilere de aynı platformdan bakabilirsiniz. Belki yayınlarsınız da…

Not: Gerçek rakamları yayınlasanız da, attığınız yalan tweetleri silseniz de iftiralarınız için hukuk önünde hesap vermekten kurtulamayacaksınız. Maalesef…"

Süleyman Soylu'dan sigorta şirketinin vergi ödemediği iddiasına yanıt: Bu iftira iyi oldu

NE OLMUŞTU?

Flash Haber sitesi yazarı Bora Erdin, köşe yazısında Süleyman Soylu ve oğlu Engin Levent Soylu'ya ait olan Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri şirketinin, 3 yılda sermayesini yüzde 4900 artırdığını ancak hiç vergi ödemediğini öne sürmüştü.

Son Dakika Politika Süleyman Soylu'dan sigorta şirketinin vergi ödemediği iddiasına yanıt var - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (10)

 • Murat denizli: uyuusturucu barınu soylu 64 24 Yanıtla
  Kubilay Gençtürk: birlikteni sattınız ?! 15 24 Beşiktaş 1903: Kubilay resim albumlerine bakarsan görürsün a haber izlersen tabiki goremezsin 27 4
 • Hakan Ayhan: Görmediğimiz bilmediğimiz için Çaldı demiyorum ama,çalan çaldım asla demez heleki öyle bir konumda ise,minareyi çalan kılıfı bulur diye atasözü boşuna yok..devlete ödenen vergilerde tüyü bitmemiş yetimin hakkı var..çalan çırpan asla iflah olmaz.. 60 6 Yanıtla
 • AKN OGZ: Seni biz fotoğraf karelerinle çok iyi tanıyoruz 38 4 Yanıtla
 • Mustafa gültekin: Ohhh ohhhh:))) 26 2 Yanıtla
 • Ramazan Gündoğan: Hangi hukuk önünde? 26 0 Yanıtla
 • Mesko Aljovic: Öyle bir şey varsa,Kartel lideri Soylu'nun en ufak kabahati bu olur.. 21 3 Yanıtla
 • Beşiktaş 1903: Ülkede şuan mafya cirit atıyorsa en büyük suçlusu sensin 11 1 Yanıtla
 • Selim köşker: Sen çalmaya devam et hukuk arkadan gelir 9 0 Yanıtla

Advertisement