Koronavirüs sonrası tat ve koku kaybı ne zaman geçer? - Son Dakika

Koronavirüs sonrası tat ve koku kaybı ne zaman geçer?

26.03.2021 15:26

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksoy, Haberler.com Youtube kanalına konuk oldu. Aksoy, koronavirüsün etkilerinden biri olan koku ve tat alma kaybıyla ilgili soruları yanıtladı.

Koronavirüse yakalananların en büyük şikayetlerinden biri koku ve tat alma kaybı oluyor. Bazı kişilerde bu durum korona atlatıldıktan sonra da uzun süre devam ediyor.

Koronavirüsün, burun kökünde yer alan koku sinirinin bazı hücrelerinde hasar bıraktığını söyleyen Prof. Dr. Murat Aksoy, koronayı atlatanlarda yaşanan koku kaybının kalıcı olabileceğine dikkat çekiyor.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR (2)
  • BENCE CORONA nın türkiyedeki tarihi: Bence corona nın türkiyede hisedildiği ama bir türlü adını kuyamadıkları tarih 2019 ocak nisan ayları idi o tarihte hastanelere koku ve tat kaybıyla şikayetler hasda sayısına baksınlar yani bu geçdiğimiz belediye seçimlerinde akşamları mahallle mitingleri daha sonrası seçime çok yakın en büyük mitiglere denk geliyor.Bence o taihler de de vardı ama kimseler haklı olarak hissedemedi yoramadı Cevap Yaz 4 2 Yayından Kaldır
500
Sağlık Bakanlığı maymun çiçeği virüsü hakkında açıklama yaptı: Ülkemizde bugüne kadar herhangi bir vaka görülmemiştir Sağlık Bakanlığı maymun çiçeği virüsü hakkında açıklama yaptı: Ülkemizde bugüne kadar herhangi bir vaka görülmemiştir Dünyayı tedirgin eden maymun çiçeği virüsü hakkında TTB'den uyarı: Küresel düzeyde önem verilmesi gerekiyor Dünyayı tedirgin eden maymun çiçeği virüsü hakkında TTB'den uyarı: Küresel düzeyde önem verilmesi gerekiyor İSTANBUL-Hasbahçe'de testiyi kıran okçu Tuğçe, 10 çeyrek altın sahibi oldu İSTANBUL-Hasbahçe'de testiyi kıran okçu Tuğçe, 10 çeyrek altın sahibi oldu

Son Dakika Sağlık Koronavirüs sonrası tat ve koku kaybı ne zaman geçer? - Son Dakika


Advertisement