SON DAKİKA SİBER SAVAŞ HABERLERİ

Son Dakika Siber Savaş Haberleri

 • 18 Haziran 2018 15:39 Geleceğin Mesleği Geleceğin Mesleği "Siber Güvenlik Uzmanlığı" Geleceğin mesleklerine dair araştırma ve öngörüler yakın gelecekte bilişim sektöründeki en parlak mesleklerin başında siber güvenlik uzmanlığı olduğunu ortaya koyuyor.
 • 06 Haziran 2018 17:28 İstanbul'da Liselerarası Bayrağı Yakala Yarışması Yapıldı İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi iş birliği ile Liseler Arası Bayrağı Yakala (CTF-Capture The Flag) yarışması gerçekleştirildi.
 • 10 Mayıs 2018 12:31 Dha Yurt Bülteni-4 EFES 2018 TATBİKATI'NIN GÜNDÜZ BÖLÜMÜ NEFES KESTİ1)SAVAŞ SENARYOSU BAŞARIYLA UYGULANDITÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından, İzmir'in Seferihisar İlçesi Doğanbey Mevkisi'nde uluslararası çapta düzenlenen Efes Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününün gündüz bölümü,...
 • 10 Mayıs 2018 12:10 Efes 2018 Tatbikatı'nın Gündüz Bölümü Nefes Kesti TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından, İzmir'in Seferihisar İlçesi Doğanbey mevkisinde uluslararası çapta düzenlenen Efes Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününün gündüz bölümü, başarıyla gerçekleştirildi.
 • 10 Mayıs 2018 11:54 İzmir Efes 2018 Tatbikatı'nın Gündüz Bölümü Nefes Kesti İzmir Efes 2018 Tatbikatı'nın Gündüz Bölümü Nefes Kesti Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, İzmir'in Seferihisar İlçesi Doğanbey Mevkisi'nde uluslararası çapta düzenlenen Efes Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününün gündüz bölümü, başarıyla gerçekleştirildi.
 • 10 Mayıs 2018 11:29 Efes 2018 Tatbikatı'nın Gündüz Bölümü Nefes Kesti TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından, İzmir'in Seferihisar İlçesi Doğanbey mevkisinde uluslararası çapta düzenlenen Efes Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününün gündüz bölümü, başarıyla gerçekleştirildi.
 • 10 Mayıs 2018 10:48 Dha Yurt: Efes 2018 Tatbikatı'nın Gündüz Bölümü Nefes Kesti SAVAŞ SENARYOSU BAŞARIYLA UYGULANDITÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından, İzmir'in Seferihisar İlçesi Doğanbey Mevkisi'nde uluslararası çapta düzenlenen Efes Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününün gündüz bölümü, başarıyla gerçekleştirildi.
 • 27 Nisan 2018 10:43 Siber Güvenlik Uzmanı: Çiftlik Bank CEO'su Aydın Sao Paulo'da Siber Güvenlik Uzmanı: Çiftlik Bank CEO'su Aydın Sao Paulo'da Siber Güvenlik Uzmanı Mesut Uçar, Çiftlik Bank CEO'su firari Mehmet Aydın'ın telefonuna güvenlik zaafiyetiyle erişim sağladığını belirterek Aydın'a ait konum bilgilerinin Brezilya'nın Sao Paulo şehrini gösterdiğini söyledi.
 • 17 Nisan 2018 13:17 Kamu Siber Güvenlik Zirvesi Kamu Bilişimcileri Derneği (KBD) tarafından 18-19 Nisan'da Ankara'da Kamu Siber Güvenlik Zirvesi düzenlenecek.
 • 16 Nisan 2018 08:21 Suriye'ye Hava Saldırısı İngiliz Basınında: Bombalamak Bir İşe Yarayacak Mı? Suriye'ye Hava Saldırısı İngiliz Basınında: Bombalamak Bir İşe Yarayacak Mı? ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik hava saldırısı bugün İngiltere'de yayınlanan gazetelerin manşetlerinde yer aldı.
 • 14 Nisan 2018 14:53 Zeytindalı Harekatı'nda Siber Mücadele Verildi! Zeytindalı Harekatı'nda Siber Mücadele Verildi! STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. 2018 yılının Ocak - Mart dönemini kapsayan yeni siber tehdit durum raporunu açıkladı.
 • 14 Nisan 2018 09:30 2018'in İlk Siber Tehdit Durum Raporu Açıklandı 2018'in İlk Siber Tehdit Durum Raporu Açıklandı 2018 yılının Ocak-Mart dönemini kapsayan yeni siber tehdit durum raporunu STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ. tarafından açıklandı.
 • 09 Nisan 2018 17:34 16 Nisan Halk Oylaması Sonrası Toplum ve Siyaset Paneli 16 Nisan Halk Oylaması Sonrası Toplum ve Siyaset Paneli Yasin Aktay, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mevlüt Doğan, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Ayyıldız Tim Siber Savaş Uzmanı Mehmet İshak Telli, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Erzurum Temsilcisi Seyfullah Gülakar ve çok sayıda davetli katıldı
 • 07 Nisan 2018 15:25 Samsun Liseliler, Birleşmiş Milletler Simülasyonunda Liderlerin Yerine Geçip Ortadoğu'yu Tartıştı-Hd Liseliler, Birleşmiş Milletler simülasyonunda liderlerin yerine geçip Ortadoğu'yu tartıştıSAMSUN'da Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen ve Model Birleşmiş Milletlerin oluşturulduğu konferansta 142 öğrenci 4 İngilizce ve 2 Arapça komitede dünya gündemiyle ilgili güncel...
 • 07 Nisan 2018 14:30 Liseliler, Temsili Birleşmiş Milletler Konferansında Dünya Sorunlarını Konuştu SAMSUN'da, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri temsili Birleşmiş Milletler konferansında dünya sorunlarını konuştu.
 • 07 Nisan 2018 13:45 Liseliler, Temsili Birleşmiş Milletler Konferansında Dünya Sorunlarını Konuştu SAMSUN'da, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri temsili Birleşmiş Milletler konferansında dünya sorunlarını konuştu.
 • 07 Nisan 2018 13:28 Dha Yurt Bülteni-6 Kılıçdaroğlu: Tefeciye borç ödemek için satıyorlarÇORUM'da düzenlenen şeker mitinginde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğer bir ülkeyi yönetenler yakalarını tefeciye kaptırmışsa her şeyi satarlar.
 • 06 Nisan 2018 15:52 Dünya Ekonomi Forumu 2018 Küresel Risk Raporu' Kamuoyuyla Paylaşıldı Dünya Ekonomi Forumu 2018 Küresel Risk Raporu' Kamuoyuyla Paylaşıldı Küresel riskler arasında çevreyle ilişkili risklerin ağırlığını arttığını ortaya koyan 2018 Küresel Riskler Raporu kapsamında yapılan ankete katılan uzman ve yöneticilerin yüzde 59’u küresel risklerin arttığını belirtiyor.
 • 06 Nisan 2018 14:03 Rapor: Uzman ve Yöneticilerin Yüzde 59'u Küresel Risklerin Arttığını Belirtiyor Küresel riskler arasında çevreyle ilişkili risklerin ağırlığını arttığını ortaya koyan 2018 Küresel Riskler Raporu kapsamında yapılan ankete katılan uzman ve yöneticilerin yüzde 59'u küresel risklerin arttığını belirtiyor.
 • 06 Nisan 2018 12:44 Analiz - Trump Dönemi ABD Dış Politikasını Anlamak Trump dönemi ABD dış politikasının nasıl şekillendiği, cevabı en çok merak edilen sorulardan biri olmaya devam ediyor.
 • 24 Mart 2018 12:59 Rektör Durmuş, Genelkurmay Başkanı Akar'ın Sunduğu 'Türkiye ve Güvenlik' Konulu Konferansa Katıldı Rektör Durmuş, Genelkurmay Başkanı Akar'ın Sunduğu 'Türkiye ve Güvenlik' Konulu Konferansa Katıldı Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Birinci, YÖK tarafından Ankara’da düzenlenen ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın konuşmacı olarak katıldığı ’Türkiye ve dünya, güvenlik politikaları ve eğitim’ temasıyla gerçekleştirilen ’Türkiye...
 • 24 Mart 2018 01:28 Orgeneral Akar'dan YÖK'te Orgeneral Akar'dan YÖK'te "Türkiye ve Güvenlik" Konferansı Orgeneral Akar, "Türkiye ve Dünya: Güvenlik Politikaları ve Eğitim" temasıyla gerçekleştirilen "Türkiye ve Güvenlik" konulu konferansta şu konulara yer verdi: "Güvenlik ve savaşın tarihi süreci, günümüzde Hibrit Savaş, Bulanık Harp, Vekalet Savaşları ve Siber Savaşların özellikleri, yeni güvenlik ortamının savunma politikaları, askeri güç oluşturma ve modernizasyon faaliyetlerine etkileri, günümüzdeki küresel ve bölgesel güvenlik ortamı içerisinde, yakın çevremizde oluşan istikrarsızlık kuşağının merkezinde yer alan Türkiye'nin NATO, BM, AB, AGİT ve ikili ilişkiler kapsamında icra ettiği faaliyet ve operasyon sahaları ile bölge ve dünya barışına katkıları, yurt içinde ve dışında FETÖ/PDY, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik başarı ve kararlılıkla yürütülen mücadelede elde edilen sonuçlar, sınırları korumak, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, bölge halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak ve Suriyelilerin güvenle evlerine dönmelerini sağlamak maksadıyla icra edilen Zeytin Dalı Harekatı ile Fırat Kalkanı Harekatı ve İdlib'de icra edilen faaliyetler başta olmak üzere Suriye'deki gelişmeler ile Zeytin Dalı Harekatı kapsamında diğer kurumlarla koordineli olarak bölge halkına yapılan insani yardım faaliyetleri
 • 15 Mart 2018 13:25 Analiz - Türkiye'nin Yeni Savunma Stratejisi Sınır Ötesi Operasyonlarla Şekilleniyor Türkiye Kuzey Irak'ta on yıllardır sınır ötesi terörle mücadele harekatı yapmakla birlikte, 24 Ağustos 2016-30 Mart 2017 arasında gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı (FKH) ve 20 Ocak 2018'de başlayıp halen devam eden Zeytin Dalı Harekatı (ZDH) ile ilk kez Suriye'de geniş kapsamlı ve reel...
 • 04 Mart 2018 11:40 NSA'nın Açığını Bulan Beyaz Şapkalı Türk Hackerdan ABD'ye 'Zeytin Dalı' Mesajı NSA'nın Açığını Bulan Beyaz Şapkalı Türk Hackerdan ABD'ye 'Zeytin Dalı' Mesajı ABD Savunma Bakanlığı'na bağlı NSA'nın açığını bulan beyaz şapkalı Türk hacker Kürşat Oğuzhan Akıncı, sunuculara 'Zeytin Dalı' ve 'Afrin şehitleri' şeklinde iki mesaj bıraktı.
 • 02 Mart 2018 13:47 Dünyada Siber Savaş Büyüyor Dünyada Siber Savaş Büyüyor Küresel güç mücadelesi, ABD'nin Almanya ve İran'a, Rusya'nın da ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya'ya siber yollarla müdahale ettiği iddialarıyla ayyuka çıktı.
 • 05 Şubat 2018 13:35 Askon Yerli Hong Kong'u Tekrar Canlandırıyor Askon Yerli Hong Kong'u Tekrar Canlandırıyor Siber Savaş Dönemleri İçin Yerli ve Milli Yazılım ŞartGünümüz dünyasında artık büyük savaşların konvansiyonel olarak gerçekleşmediği, ülkelerde artık siber ordular kurulduğu ve son 10 yıldır kıtalar arası siber savaşlar verildiği bir gerçektir
 • 31 Ocak 2018 16:57 Yaşar Üniversitesi ile Havelsan'dan Siber Güvenlik Alanında İş Birliği SİBER güvenlikte yerli ve milli çözümler üretmek amacıyla Yaşar Üniversitesi ile HAVELSAN arasında iş birliği protokolü imzalandı.
 • 31 Ocak 2018 10:16 Yaşar Üniversitesi ve Havelsan Arasında İş Birliği Protokolü Yaşar Üniversitesi ile savunma sanayi kuruluşu HAVELSAN arasında, siber güvenlikte yerli ve milli çözümler üretmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.
 • 22 Ocak 2018 12:44 Japonya'da Kuzey Kore Tehdidine Karşı "Savaş Tatbikatı" Japonya'da Kuzey Kore'nin nükleer saldırı ihtimaline karşı ilk "savaş tatbikatı" yapıldı.
 • 19 Ocak 2018 20:26 Tehdit ve Terörizm ABD'nin Ana Odak Noktasında Tehdit ve Terörizm ABD'nin Ana Odak Noktasında ABD Savunma Bakanı James Mattis, "Tehdit ve terörizm ABD ulusal güvenliğinin ana odak noktası haline geldi" dedi.
 • 19 Ocak 2018 20:21 Mattis: "Tehdit ve Terörizm ABD Ulusal Güvenliğinin Ana Odak Noktası Haline Geldi" ABD Savunma Bakanı James Mattis, "Tehdit ve terörizm ABD ulusal güvenliğinin ana odak noktası haline geldi" dedi.
 • 17 Ocak 2018 14:16 2018 Küresel Riskler Raporunun Sonuçları Açıklandı 2018 Küresel Riskler Raporunun Sonuçları Açıklandı 2018 Küresel Riskler Raporu'na göre, 2018 risklerin arttığı kritik bir dönem olacak.
 • 17 Ocak 2018 14:07 2018 Küresel Riskler Raporu Sonuçları Açıklandı 2018 Küresel Riskler Raporu Sonuçları Açıklandı 2018 Küresel Riskler Raporu’na göre, 2018’de risklerin organik ve birbiriyle bağlantılı doğası; toplumların, ekonomilerin ve uluslararası ilişkilerin temel oluşturduğu sistemi tehdit ediyor.
 • 31 Aralık 2017 00:32 Kurumların Siber Güvenlik Risk Analizi Yapması Neden Önemli? KPMG Türkiye Bilgi Sistemleri ve Risk Yönetimi Direktörü Servet Gözel, kurumların siber güvenlik analizi yapmasının önemi hakkında Wise TV'ye konuştu.
 • 26 Aralık 2017 09:54 Gaziantep 25 Aralık Resepsiyonunda Buluştu Gaziantep 25 Aralık Resepsiyonunda Buluştu "Gaziantep aklını, imanını ve cesaretini birleştirdi, bizlere ikinci bir Kurtuluş Savaşı, ikinci bir Çanakkale zaferi yaşattı" dedi.
 • 19 Aralık 2017 16:05 2018 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Bu bütçe AKP'nin müteahhitleri, yandaşları zenginleştirme bütçesidir, küçük üreticinin, köylünün, çiftçinin bütçesi değildir.
 • 13 Aralık 2017 11:30 2017 Öngörüleri Çıkan Ünlü Astrolog, 2018 İçin Beklentilerini Sıraladı 2017 Öngörüleri Çıkan Ünlü Astrolog, 2018 İçin Beklentilerini Sıraladı 2017 yılı için öngördüğü birçok tahmini tutan ünlü astrolog Aslı Güder, 2018 yılı için de sanat, siyaset ve güncel konularla ilgili birbirinden çarpıcı tahminlerde bulundu.
 • 08 Aralık 2017 14:55 Mtso'da Endüstri 4.0 Devrimi Masaya Yatırıldı Mtso'da Endüstri 4.0 Devrimi Masaya Yatırıldı Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından ‘Endüstri 4.0 Geleceğin Vizyonu’ semineri düzenlendi.
 • 29 Kasım 2017 14:17 Netaş'ın 50. Yıl Zirvesi "Gelecek 5 yılda on binlerce siber güvelik uzmanına ihtiyaç olacağına işaret eden Yıldırım, ABD'nin 2009'da Siber Savaş Komutanlığı ihdas ettiğini, İngiltere'nin siber eğitimler vermeye başladığını, Çin, Rusya, İsrail, İran gibi ülkelerin de bu yönde güç oluşturduğunu dile getirdi
 • 29 Kasım 2017 08:53 Başbakan Yıldırım: ABD ile Müttefikliğimizin Önünde 3 Engel Var Başbakan Yıldırım: ABD ile Müttefikliğimizin Önünde 3 Engel Var Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin ABD ile müttefikliğine engel üç kriz başlığının; DEAŞ'le mücadele, Gülen'in iadesi ve vize krizine bağlı davalar olduğunu söyledi.
 • 28 Kasım 2017 16:27 Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı'nın sonunda, SSM ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), İstanbul Üniversitesi (İTÜ), ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü arasında iyi niyet anlaşması imzalandı
 • 28 Kasım 2017 12:16 Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı Ulukavak, "Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi ve Kümelenme" ana temasıyla Sheraton Hotel'de gerçekleştirilen Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı'nın 2
 • 27 Kasım 2017 12:48 Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı Şeker, "Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi ve Kümelenme" ana temasıyla Sheraton Hotel'de gerçekleştirilen Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada, internet kullanımının artmasından dolayı siber güvenliğin önemli bir alan haline geldiğini söyledi
 • 23 Kasım 2017 11:33 Siber Savaş" Konferansta Tartışılacak Defence Turkey dergisi tarafından organize edilen "Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı 2017", 27-28 Kasım'da Ankara'da yapılacak.
 • 18 Kasım 2017 21:52 2. Kamu Bilişim Zirvesi - Türksat AŞ Genel Müdürü Şen Türksat AŞ Genel Müdürü Cenk Şen, siber güvenlikte reçetesi yazılan ilaç seti veya diyet reçetesinin olmadığını belirterek, "Dolayısıyla siber güvenliğin tekrar ele alınıp, döngü içinde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.
 • 18 Kasım 2017 17:34 2. Kamu Bilişim Zirvesi Türksat AŞ Genel Müdürü Cenk Şen, siber güvenlikte reçetesi yazılan ilaç seti veya diyet reçetesinin olmadığını belirterek, "Dolayısıyla siber güvenliğin tekrar ele alınıp, döngü içinde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.
 • 02 Kasım 2017 13:58 Prof. Alkan: Prof. Alkan: "Siber Güvenlik Önlemi Almayan Ülkelerin Geleceği Çok Ciddi Tehdit ve Risk Altında" Ulusal Siber Güvenlik Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan, bugün artık dünyada ülkelerin, siber saldırılar, siber silahlar ve siber savaşlarla savaştığını belirterek, “Dünya artık siber savaşlarla yeniden dizayn ediliyor.
 • 20 Ekim 2017 16:52 Uzmanlardan Sosyal Medya Kullanıcılarına Uyarı: İzleniyorsunuz Uzmanlardan Sosyal Medya Kullanıcılarına Uyarı: İzleniyorsunuz Uzmanlardan sosyal medya kullanıcılarına uyarı: izleniyorsunuz Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.
 • 20 Ekim 2017 15:36 Uzmanlardan Sosyal Medya Kullanıcılarına Uyarı: İzleniyorsunuz Uzmanlardan Sosyal Medya Kullanıcılarına Uyarı: İzleniyorsunuz Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan, "Sosyal medya platformları tamamen yabancı çözümlerdir ve bu verilerimizin, bilgilerimizin tamamı yabancıların elindedir" dedi.
 • 20 Ekim 2017 15:27 Uzmanlardan Sosyal Medya Kullanıcılarına Uyarı: İzleniyorsunuz Uzmanlardan Sosyal Medya Kullanıcılarına Uyarı: İzleniyorsunuz Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Alkan, "Sosyal medya platformları tamamen yabancı çözümlerdir ve bu verilerimizin, bilgilerimizin tamamı yabancıların elindedir.