SON DAKİKA SİGARA DUMANI HABERLERİ

Son Dakika Sigara Dumanı Haberleri

 • 16 Kasım 2018 17:29 Sigarayı Bırakmak Bir Motivasyon İşidir! Sigarayı Bırakmak Bir Motivasyon İşidir! Biorezonans Terapisti Neslihan Baykal Yakışan, "Sigarayı bırakmak için tüm yöntemleri deneyin ve asla vazgeçmeyin" diyerek konu hakkında bilgiler verdi.
 • 16 Kasım 2018 17:12 Akciğer Kanserinden Korunmak Için 6 Altın Kural Akciğer Kanserinden Korunmak Için 6 Altın Kural Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Necla Songür, “17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Günü” nedeniyle, akciğer kanseri ile doğrudan ilişkili olabilecek risk faktörleri ve akciğer kanserinden korunmanın yolları hakkında bilgi verdi.
 • 16 Kasım 2018 10:00 Sigara Dumanı Koah Riskini Yüzde 50 Artırıyor Sigara Dumanı Koah Riskini Yüzde 50 Artırıyor MEDİCANA Kadıköy Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Güler Göğüş, KOAH hastalığının önlenebilir ve tedavi edilebilir olduğunu söyledi.
 • 15 Kasım 2018 20:15 Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olabilecek Tavsiyeler Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olabilecek Tavsiyeler Sigara akciğer kanseri riskini artıran faktörlerin başında gelmektedir. Biorezonans Terapisti Neslihan Baykal Yakışan, "Sigarayı bırakmak için tüm yöntemleri deneyin ve asla vazgeçmeyin" diyerek konu hakkında bilgiler verdi.
 • 15 Kasım 2018 14:45 İnatçı Öksürük O Hastalığın Habercisi İnatçı Öksürük O Hastalığın Habercisi Akciğer kanseri sinsi sinsi ilerler. İleri aşamalara gelene kadar da önemli şikâyetlere yol açmayabilir. İnatçı öksürük ve halsizliğin yanı sıra ses kısıklığı, yutkunma güçlüğü, iştahsızlık ve ani kilo kaybı da akciğer kanserinin belirtisi olabilir! Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Cengiz Şen, akciğer kanserinin en önemli sebebinin sigara olduğunu hatırlatarak erken teşhis için tomografinin önemine değindi.
 • 12 Kasım 2018 12:51 Koah'lı Bir Hastanın Yapması Gereken İlk İş Sigarayı Bırakmak' Koah'lı Bir Hastanın Yapması Gereken İlk İş Sigarayı Bırakmak' KOAH hastalığının önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu söyleyen Medicana Bursa Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Başak Burgazlıoğlu, "KOAH'lı bir hastanın yapması gereken ilk iş, sigarayı bırakmaktır" dedi.
 • 08 Kasım 2018 12:33 Beyşehir'de Parklar Dumansız Hava Sahası Haline Geldi Beyşehir'de Parklar Dumansız Hava Sahası Haline Geldi Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, Sağlık Bakanlığı genelgesi doğrultusunda çalışma başlatarak şehir merkezinde hizmete yeni giren çocuk parklarını dumansız hava sahası haline getirdi.
 • 06 Kasım 2018 14:21 Eviniz Sizi Zehirliyor Olabilir: Hava Kalitesini Artırmanın 5 Yolu Eviniz Sizi Zehirliyor Olabilir: Hava Kalitesini Artırmanın 5 Yolu ABD Çevre Koruma Kurumu'na göre, kapalı mekanlardaki hava kirliliği, dışarıya kıyasla 2 ile 5 kat daha fazla. Ancak evdeki hava kirliliği konusunda da yapabilecek birçok şeyiniz var. İşte evdeki hava kalitesini artırmanın 5 yolu.
 • 05 Kasım 2018 11:03 Uyarıyı Paketle Birlikte Sigaraya da Yazacaklar Sigara paketlerindeki yazılı ve görsel sağlık uyarılarını ilk uygulayan ülkeler arasında yer alan Kanada'da, etkiyi artırmak amacıyla her bir sigaranın üzerinde "Sigara kansere yol açar" yazısı yer alması için çalışma başlatıldı.
 • 27 Ekim 2018 14:39 Dünya İnme Günü Trabzon Sağlık Müdürlüğü, inme oluşumunda en önemli risk faktörlerinin tütün kullanımı, sağlıksız beslenme ve yetersiz fiziksel aktivite olduğunu bildirdi.
 • 26 Ekim 2018 14:08 Güner, Güner, "İnme Riskini Azaltmak İçin Tütünden Uzak Durun" Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner 29 Ekim Dünya İnme Günü nedeniyle risk faktörlerini açıkladı.
 • 21 Ekim 2018 03:24 Elektronik Sigaralarda Kullanılan Tatlandırıcılar Kötü Kimyasallar Üretiyor Elektronik Sigaralarda Kullanılan Tatlandırıcılar Kötü Kimyasallar Üretiyor Vape tatları, e-sıvılarınızda kötü yeni kimyasallar üretebilir Elektronik Sigaralarda Kullanılan Tatlandırıcılar Ne Kadar Zararlı?Giderek artan elektronik sigara kullanımı ve onlarda kullanılan sıvılara eklenen tatlandırıcılar, sanki hiç zararı yokmuş gibi davranılıyor.
 • 13 Ekim 2018 15:06 Dr. Gürkan: Kronik Hastalığı Olan 65 Yaş Üstü Herkes Grip Aşısı Olmalı Dr. Gürkan: Kronik Hastalığı Olan 65 Yaş Üstü Herkes Grip Aşısı Olmalı ÖZEL Bursa Hayat Hastanesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Fulya Gürkan, akciğer, kalp, böbrek, şeker gibi kronik hastalığı bulunan 65 yaş üstü kişilerin her yıl sonbaharda yeni grip aşısı çıkar çıkmaz yaptırmaları gerektiğini söyledi.
 • 28 Eylül 2018 10:38 Meme Kanserinden Korunmada 10 Öneri Meme Kanserinden Korunmada 10 Öneri MEMORİAL Bahçelievler Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi'nden Prof. Dr. Fatih Aydoğan, Türkiye'de ve dünyada görülme sıklığı her geçen gün artan meme kanserinden bilinçli kontroller ve düzenli yaşam tarzıyla korunmanın mümkün olduğunu söyledi.
 • 25 Eylül 2018 16:30 Çocuklarda Görülen Hastalıklara Karşı Alınması Gereken Önlemler Çocuklarda Görülen Hastalıklara Karşı Alınması Gereken Önlemler Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İlkay Değerli, hastalıklara karşı anne babalara önemli uyarılar ve önerilerde bulundu, hastalıktan uzak bir okul dönemi için alınması gereken 8 önlemi anlattı…
 • 25 Eylül 2018 09:31 25 Eylül Dünya Akciğer Günü Türk Toraks Derneği Batı Anadolu Şube Başkanı Prof. Dr. Füsun Alataş, Türkiye'deki 5 milyon Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) olanların sadece 500 bininin kendisinde bu rahatsızlığın bulunduğunu bildiğini belirtti.
 • 15 Eylül 2018 14:30 Sigarayı Bıraktıracak Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Sigarayı Bıraktıracak Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Göğüs hastalıkları doktoru Gamze Uçar, elektronik sigaranın, dumanındaki nikotin yüzünden kişileri bağımlılıktan kurtarmanın aksine bağımlılığını devam ettirdiğini belirtti.
 • 14 Eylül 2018 16:35 Sigaranın Dumanı İnme Riskini Yüzde 30 Arttırıyor" TÜRK Nöroloji Derneği tarafından düzenlenen Türkiye İnme Akademisi'nin 2'incisi İstanbul'da gerçekleştirildi.
 • 20 Ağustos 2018 12:26 Pasif İçici Çocuklarda Yetişkinlikte 'Akciğer ve Kalp Hastalığı Riski Artıyor' Pasif İçici Çocuklarda Yetişkinlikte 'Akciğer ve Kalp Hastalığı Riski Artıyor' ABD'de yapılan bir araştırma, sigara içilen bir evde büyüyenlerin, kendileri daha sonra sigara kullanmasalar bile yetişkin olduklarında ciddi bir akciğer ya da kalp hastalığından ölme risklerinin arttığını gösterdi.
 • 31 Temmuz 2018 08:38 Erken Ye Çok Uyu Pozitif Ol Kanserden Kurtul Erken Ye Çok Uyu Pozitif Ol Kanserden Kurtul Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Onkolog Tayfun Hancılar, kansere yakalanma riskimizin en az seviyede olması için altın değerinde tavsiyelerde bulunuyor.
 • 23 Temmuz 2018 11:50 Mitsubishi Electric'ten Yapay Zekalı Klima Mitsubishi Electric'in yeni Legendera serisi klimaları 3D sensör sistemi ile kişilerin konumu ve vücut sıcaklığını algılayarak maksimum verimlilik ve konfor sağlıyor.
 • 13 Temmuz 2018 09:24 Pilot Kokpitte Sigara İçince Uçakta Çığlıklar Yükseldi Pilot Kokpitte Sigara İçince Uçakta Çığlıklar Yükseldi Hong Kong'dan Dalian'a giden uçaktaki yardımcı pilotun kokpitte sigara içmesi üzerine havada korku dolu anlar yaşandı.
 • 06 Temmuz 2018 13:51 Çocuklarda En Sık Görülen Astım Hastalığına Dikkat Çocuklarda En Sık Görülen Astım Hastalığına Dikkat Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Niyazi Diri, çocuklarda en sık astım hastalığının görüldüğünü belirterek, ""Astım hastalığını düzenli spor yaparak yenebilirsiniz" dedi.
 • 03 Temmuz 2018 11:13 İzmir, Tütünle Savaş Kongresine Ev Sahipliği Yapacak İzmir, Tütünle Savaş Kongresine Ev Sahipliği Yapacak Dünyada her yıl 6 milyon kişi sigaraya bağlı bir hastalıktan hayatını kaybederken, tehlikeye dikkat çekmek için İzmir Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde 4-6 Ekim 2018 tarihleri arasında bir kongre düzenlenecek.
 • 03 Temmuz 2018 09:48 İzmir'de Tütünle Savaş Kongresi İzmir'de Tütünle Savaş Kongresi İnsan sağlığını tehdit eden en önemli unsurlardan biri olan tütün, ayrıca önlenebilir bir hastalık nedeni olarak biliniyor.
 • 31 Mayıs 2018 18:11 Tiryakiler Hekimlere Sigarayı Bırakma Sözü Verdi Ankara'da bazı sigara tiryakileri, kanserden kalp ve damar hastalıklarına, astımdan bronşite kadar birçok sağlık sorununa yol açan tütün kullanımını bırakmak için hekimlere "sigarayı bırakma sözü" verdi.
 • 31 Mayıs 2018 18:04 Prof. Dr. Erdöl: Prof. Dr. Erdöl: "Bağımlılıkların En Tehlikelisi Kolay Ulaşılanıdır" - İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, idarecilerin tütünle mücadele noktasında işi çok daha sıkı tutmaları gerektiğini belirterek, "Aile, çevre ve okul iş birliği yaparsa her bağımlılığın üstesinden gelebiliriz. Bağımlılıklar sadece tütün ve alkol değil.
 • 31 Mayıs 2018 16:50 Bağımlılıkların En Tehlikelisi Kolay Ulaşılanıdır" Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, idarecilerin tütünle mücadele noktasında işi çok daha sıkı tutmaları gerektiğini belirterek, "Aile, çevre ve okul iş birliği yaparsa her bağımlılığın üstesinden gelebiliriz. Bağımlılıklar sadece tütün ve alkol değil.
 • 31 Mayıs 2018 16:11 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Kırşehir Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Türkiye genelinde her yıl yaklaşık 100 bin kişinin tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti.
 • 31 Mayıs 2018 13:00 Elektronik Sigara Sigarayı Bırakmayı Zorlaştırıyor" Türk Nöroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, "Elektronik sigara kullanımının sigara kullanımına dönüşü kolaylaştırdığı, sigara bırakma davranışını zorlaştırdığı, özellikle okullarda ve 18 yaş altı bireyler arasında yaygınlaştığı görülüyor.
 • 31 Mayıs 2018 12:23 Önlem Alınmazsa 250 Bin İnsan Ölecek" Türk Toraks Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Fuat Kalyoncu, "Önlem alınmazsa ülkemizde 2025 yılında 250 bin insan tütüne bağlı hastalıklardan ölecek.
 • 31 Mayıs 2018 11:58 Her Yıl 7 Milyon Kişi Tütünden Hayatını Kaybediyor" Küresel tütün salgını nedeni ile her yıl 7 milyon kişinin hayatını kaybettiği bildirildiAbdi İbrahim Medikal Direktörlüğü'nden yapılan açıklamada, 1987 yılından bu yana "Dünya Sigarasız Günü" olarak kabul edilen 31 Mayıs vesilesiyle Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) küresel tütün tüketimine...
 • 31 Mayıs 2018 10:44 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Tekirdağ İl Sağlık Müdürü uzman Dr. Cengiz Becerir, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 31 Mayıs 2018 09:48 Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü Uyarıyor! Tüm dünyada tütünün zararlarıyla ilgili olarak farkındalık yaratmak ve bilgi düzeyini artırmak amacıyla her yıl 31 Mayıs günü "Dünya Sigarasız Günü" olarak kutlanıyor.
 • 30 Mayıs 2018 16:10 Güner: Güner: "Tütün Kullanımı Dünyada Ölüm Nedenlerinin Başında Geliyor" Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner, “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, “İnsan sağlığının en önemli düşmanı sigaradır.
 • 30 Mayıs 2018 12:52 Pasif İçici Çocuklarda Ms Riski 3 Kat Daha Yüksek Pasif İçici Çocuklarda Ms Riski 3 Kat Daha Yüksek SİGARA dumanına maruz kalan pasif içici çocuklarda Multipl Skleroz (MS) hastalığı riskinin daha yüksek olduğunu belirten Prof. Dr.
 • 30 Mayıs 2018 09:48 İkinci El Sigara Dumanı Hiç Masum Değil Tütün salgını, dünya genelinde toplum sağlığını tehdit eden en önemli tehlike olarak görülüyor. Yılda 7 milyondan fazla kişi bu salgın nedeniyle yaşama veda ediyor.
 • 23 Mayıs 2018 16:59 Tik-tak' Sesiyle 68 Yıl Geçirdi Tik-tak' Sesiyle 68 Yıl Geçirdi Edirne’nin Keşan ilçesinde yaşayan Ziya Köseler 68 yıldır saat tamir ediyor.
 • 22 Mayıs 2018 10:55 Eşiyle Yasak Aşk Yaşayan Kuaförü Öldürmüştü! Cinayetin Detayları Ortaya Çıktı Eşiyle Yasak Aşk Yaşayan Kuaförü Öldürmüştü! Cinayetin Detayları Ortaya Çıktı Antalya'da karısını evde kuaförüyle basan koca, üstü çıplak kaçan adamı bıçaklayarak öldürmüştü. Mahkemede kadın, olay günü kocasının kendisini nasıl bastığını anlattı.
 • 16 Mayıs 2018 08:44 Kalp Sağlığı İçin 8 Altın Kural Kalp Sağlığı İçin 8 Altın Kural Okan Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Salih Salihi, sağlıklı bir kalp için gereken 8 altın kuralı açıkladı.
 • 09 Mayıs 2018 15:31 İşyerlerimiz Bizi Nasıl Hasta Ediyor? İşyerlerimiz Bizi Nasıl Hasta Ediyor? İşyerleri aşırı stres nedeniyle çalışanlar için tehlikeli olabiliyor.
 • 02 Mayıs 2018 19:00 Dünya Astım Günü Trabzon Sağlık Müdürlüğünce uygun ilaç tedavisiyle astımlıların iş ve okul dahil günlük yaşamlarına hastalık nedeniyle herhangi bir kısıtlanma olmadan devam edebilecekleri bildirildi.
 • 02 Mayıs 2018 14:05 Dünya Astım Günü Kırşehir Sağlık Müdürü Dr. Suat Türkoğlu, astımın akciğer içinde mikrobik olmayan bir tür iltihap nedeniyle hava yolu duvarının şişmesine neden olan kronik bir akciğer hastalığı olduğunu bildirdi.
 • 01 Mayıs 2018 10:53 Stres Hipertansiyonu Tetikler Stres Hipertansiyonu Tetikler Uzun yıllardır MMT Amerikan Hastanesi'nde görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Ahmet Ayhan Dündar, hipertansiyon hakkında önemli bilgiler verdi.
 • 28 Nisan 2018 16:13 Astım Kontrol ve Tedavi Edilebilir Bir Hastalık" Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Astım ve Alerji Çalışma Grubu Başkanı Doç. Dr. Levent Cem Mutlu, astımın kontrol edilebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğuna işaret ederek, kontrol altına alınmayan astımın, hastanın yaşantısını kısıtladığını belirtti.
 • 28 Nisan 2018 13:57 Hekiminizle İşbirliği Yapın Astımınızı Kontrol Altına Alın! Hekiminizle İşbirliği Yapın Astımınızı Kontrol Altına Alın! Her 100 erişkinden 5-7'sinde ve her 100 çocuktan 13-15'inde görülen astımın tedavi edilebilir bir hastalık olduğuna dikkat çeken TÜSAD, bu konuda önemli tavsiyelerde bulundu.
 • 27 Nisan 2018 17:14 Tüsad, Dünya Astım Günü'nde Önemli Tavsiyelerde Bulundu Öncelikle doktor kontrolünde yürütülen tedavi sürecinin önemine dikkat çeken TÜSAD, astımın kontrol altına alınabileceğini vurguladı.
 • 26 Nisan 2018 13:09 Ülkemizde Her 13 Kişiden Biri Astım Hastası Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu dünyada 300 milyon kadar astım hastası olduğunu, Türkiye'de ise her 12-13 yetişkinden birinin ve her 7-8 çocuktan birinin astımı olduğunu belirtti.
 • 26 Nisan 2018 11:15 Alerjik Astım Belirtileri Alerjik Astım Belirtileri Bahar aylarında polenlerin çoğalmasıyla alerjik astımı olan kişileri zor bir süreç bekliyor. Peki alerjik astım belirtileri nelerdir? Alerjik astımdan nasıl korunabiliriz?
 • 26 Nisan 2018 10:10 Alerjik Astımın 5 Belirtisine Dikkat! Alerjik Astımın 5 Belirtisine Dikkat! "1 Mayıs Dünya Astım Günü" öncesinde Memorial Şişli Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nden Uz. Dr. Füsun Soysal, alerjik astım ve korunma yolları hakkında bilgi verdi.