SON DAKİKA SOMATİZASYON HABERLERİ

Son Dakika Somatizasyon Haberleri

 • 11 Temmuz 2018 15:31 Daka'dan 'Bilişsel Davranışçı Terapi' Eğitimi Daka'dan 'Bilişsel Davranışçı Terapi' Eğitimi Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından Bitlis’te ‘Bilişsel Davranışçı Terapi’ eğitimi veriliyor.
 • 21 Mayıs 2018 12:45 Cinsel İlişkide Ağrı Sorunu ve Tedavisi Cinsel İlişkide Ağrı Sorunu ve Tedavisi Psikolojik nedenler: Vajinismus sorunu (İlişkide kaygılara bağlı istemsiz kasılmalar sonucunda), Cinsel isteksizlik, uyarılma ve tiksinti bozukluğu, Depresyon, anksiyete bozukluğu, Somatizasyon bozukluğu bu nedenler arasında sayılabilir
 • 27 Aralık 2017 14:35 Tuzla, Psikolojik Alarm Veriyor! Tuzla, Psikolojik Alarm Veriyor! İstanbul'un sanayi bölgelerinden Tuzla'da kanalizasyona boşaltılan kimyasal atık nedeniyle geniş bir bölgeyi etkileyen keskin koku, korku ve paniğe neden oldu.
 • 02 Haziran 2017 14:42 Selfie, Burun Estetiği Taleplerini Arttırıyor Selfie, Burun Estetiği Taleplerini Arttırıyor" Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, "Bazen gençler, okula gitmek istemiyor, fotoğraf çektirmiyor veya arkadaşlarıyla buluştuğu kafede bile burnunun en iyi göründüğü açıya göre oturuyor.
 • 02 Haziran 2017 11:46 Selfie Burun Estetiği Taleplerini Artırıyor Selfie Burun Estetiği Taleplerini Artırıyor Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, selfie çekimleri sonrasında burun estetiği taleplerinin arttığını söyledi.
 • 02 Haziran 2017 11:41 Selfie, Burun Estetiği Taleplerini Artırıyor Selfie, Burun Estetiği Taleplerini Artırıyor Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, selfie çekimleri sonrasında burun estetiği taleplerinin arttığını söyledi.
 • 18 Ekim 2014 13:19 Stres Kalp Hastalıklarını Tetikliyor Kalp Hastalarında En Sık Görülen Psikiyatrik BozukluklarKaygı (Anksiyete) bozukluklarıDepresyonNöropsikolojik bozukluklarSomatizasyon bozukluğu (Bedenselleştirme)Cinsel işlev bozukluğuProf
 • 09 Ağustos 2013 06:02 Psikolojik Kökenli Bedensel Şikayetler Psikolojik Kökenli Bedensel Şikayetler SAĞLIĞA AŞIRI DÜŞKÜNLÜK Bu sorun, beş kategoride incelenebilir: Somatizasyon bozukluğu: Vücudun farklı yerlerindeki ağrı, uyuşma gibi belirtilerin fiziksel bir nedene bağlanamamasıdır
 • 27 Eylül 2012 10:50 Düzce Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı Bezmialem Üniversitesinde Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Ahmet Ataoğlu, Doç.Dr.Adnan Özçetin, Yrd.Doç.Dr.Celalettin İçmeli ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden...
 • 10 Mayıs 2011 08:39 İnatçı Ağrıların Nedeni; Fibromiyalji Boyun, omuz, göğüs, sırt bölgesi, kollar, bacaklar… Sebebi bulunamayan, neredeyse tüm vücudu dolaşan, ruhsal gerilimle artan ve bir türlü geçmeyen ağrıların altındaki neden fibromiyalji olabilir.
 • 24 Mart 2011 15:03 Stresin Romatizması Olur Mu? Stresin Romatizması Olur Mu? Bir Türlü Geçmeyen Ve Gezici Ağrılarınız Mı Var? "Stres Romatizması" Da Dediğimiz "Fibromyalji" Akla Gelmelidir.