3 büyükler birbirine girdi! Sosyal medyada art arda paylaşımlar - Son Dakika

3 büyükler birbirine girdi! Sosyal medyada art arda paylaşımlar

04.02.2023 00:45

Adana Demirspor ile Fenerbahçe'nin 1-1 berabere kaldığı ve hakem tartışmalarının yaşandığı maçın yankıları devam ediyor. Kulüpler gündemle ilgili üst üste paylaşımlar yaparak birbirlerine yanıt verdi.

Süper Lig'in 22. haftasında oynanan Adana Demirspor- Fenerbahçe maçı sonrasında yaşananların yankıları devam ediyor. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Konyaspor sosyal medyadan üst üste paylaşımlarda bulundu.

FENERBAHÇE'DEN 'ATİLLA KARAOĞLAN' PAYLAŞIMI

Süper Lig'in 23. haftasında oynanacak olan Fenerbahçe-Konyaspor maçına Atilla Karaoğlan'ın atanmasının ardından Fenerbahçe Kulübü'nden sosyal medyadan flaş bir paylaşım geldi.

Beşiktaş, Fenerbahçe'nin Attila Karaoğlan atamasıyla ilgili yaptığı paylaşıma yanıt verdi. Siyah-beyazlıların paylaşımında "25.12.2022 tarihinde Gaziantep FK ile oynadığımız maçın hakemini, haklı kararında dik durmasına rağmen kendi maçı öncesi algı yaratmak amaçlı kullananlara önerimiz, önlerindeki maça çıkıp şerefiyle hakkıyla mücadele etmeleridir" ifadeleri yer aldı.

3 büyükler birbirine girdi! Sosyal medyada art arda paylaşımlar yaptılar

"BEŞİKTAŞ TÜM TAŞLARDAN DAHA AĞIRDIR"

Bu paylaşımdan sonra yazılı bir açıklama yayımlayan Beşiktaş "Kamuoyu, bugün Türk futbolundaki temel sorunun saha içinde başarısız olanların bunu saha dışında telafi etmeye çalışması olduğunu bir kez daha net bir şekilde görmüştür. Türk futbolunun gelişimi ve marka değerinin artması için herkesin sorumlu ve görevli olduğunu hatırlatırız. Son olarak; TFF'nin müthiş işler yaptığı güzellemesi ve yancılığının ardından başlarına taş düşünce bağıranlar unutmasın ki Beşiktaş tüm taşlardan daha ağırdır." ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE'DEN TARAFTARINA ÇAĞRI

Beşiktaş'tan bir süre sonra Fenerbahçe, taraftarına çağrıda bulunduğu bir paylaşım yaptı. Yapılan çağrıda, "Haksız ve adaletsizliği kendine dönülmez yol olarak benimsemiş, sahadaki oyunu ve gündemi her fırsatta sahanın dışına taşıyıp hedeflerine ulaşmak için Fenerbahçe'yi tek odak olarak belirlemişlerin bir kez daha tek hedefiyiz!" ifadeleri kullanıldı.

GALATASARAY'DAN GÖNDERME

Galatasaray Kulübü ise "Başarısızlıklarını örtmek için abuklayanlar var... Lütfen onlara karşı kulaklığımızı takalım ve sadece hedefimize odaklanalım!" ifadelerinin yer aldığı bir Tweet attı.

3 büyükler birbirine girdi! Sosyal medyada art arda paylaşımlar yaptılar

FENERBAHÇE'NİN RAKİBİ KONYASPOR'DAN AÇIKLAMA

Süper Lig'de önümüzdeki hafta Fenerbahçe ile kozlarını paylaşacak olan Konyaspor da resmi sitesinden açıklama yayınladı. Yeşil beyazlı kulüp, TFF, MHK ve Fenerbahçe'ye seslendi. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, "Merkez Hakem Kurulu ve özellikle sahada olacak hakemlerimizden ayrıcalık değil, hak edene hak ettiğini veren adil bir yönetim ile kurallara bağlı görev icra etmelerini bekliyoruz" ifadeleri yer aldı.

BEŞİKTAŞ'TAN BU KEZ GALATASARAY'A YANIT

Son olarak Beşiktaş, "Kulaklık meselesi tezimizi doğruluyor, kararlar aleyhine olursa bağır, lehine olursa kulaklık tak." ifadeleriyle bir paylaşım yaptı.

3 büyükler birbirine girdi! Sosyal medyada art arda paylaşımlar yaptılar

GALATASARAY'DAN "DÜŞMAN DEĞİL, RAKİBİZ" AÇIKLAMASI

Galatasaray Kulübü, internet sitesinden bir açıklama yayımlayarak puan cetvelindeki ilk 5 takımın tartışmalı maç görüntülerinin uluslararası bir heyet tarafından incelenmesini talep ederek, ezeli rakiplerini futbolda adaleti birlikte sağlamaya davet etti.

Sarı-kırmızılı kulüpten "Düşman değil, rakibiz. Adaleti birlikte getireceğiz." başlığıyla yayımlanan çağrıda, "Galatasaray Spor Kulübü olarak, 'bir kulüp için ayrıcalık değil, herkes için adalet' arayışımızın hiç durmadan devam edeceğini bir kez daha belirtmek isteriz. Bu amaçla sezon başından beri tekrar ettiğimiz bir çözümü tüm spor kamuoyuyla yeniden paylaşıyoruz. Bu sezon oynanan, öncelikle ilk 5 sıradaki takım, istenirse diğer tüm takımların maçlarının tartışmalı görüntüleri Kulüpler Birliği tarafından belirlenmiş, uluslararası camiada itibarı bilinen, önemli maçları yönetmiş yabancı hakemler tarafından kurulan bir heyet tarafından değerlendirilsin. Bu program, tüm pozisyonlar ve detaylarıyla televizyonlarda yayınlansın." ifadeleri kullanıldı.

"GELİN, ADELETİ BİRLİKTE SAĞLAYALIM"

Rakiplerini tarafsızlık ve adaleti birlikte sağlamaya davet edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu çalışmanın futbolseverlerin yanlış değerlendirdiği kararları görmesi ve doğru şekilde bilgilenip, kafasındaki soru işaretlerini azaltması açısından büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Bunun yanında hangi takımın ne kadar hataya maruz kalıp, haksızlığa uğradığı ya da avantaj sağladığını göstermesi açısından da önemli bir milat olacağını düşünüyoruz. Hepimiz zaman zaman, kulüplerimize olan sevgimiz yüzünden objektif bakış açımızı kaybediyor ve oluşan gerginliklerin bir parçası oluyoruz. Bu gerginlikler üzerinden köpürtülmeye çalışılan düşmanlık ne futbolumuzun marka değerine ne de içinde yaşadığımız toplumun özünde olan barış ve kardeşlik duygusuna katkı sağlıyor. Başta 'ebedi dostlarımız, ezeli rakiplerimiz' olmak üzere, Türk futbolunun tüm paydaşlarını bu sorumluluk ve bilinçle, adalet için olan bu mücadelede bir araya gelmeye davet ediyoruz. Gelin, tarafsızlığı ve adaleti birlikte sağlayalım, kutuplaşmayı ve düşmanlıkları birlikte önleyelim."

YORUMLAR (1)
  • ali cessur: Koro halinde size saha yapan adama küfredin ...iyi oluyor size., Anadolu takımlarının vay haline.... Cevap Yaz 1 3 Yayından Kaldır
500
Altay'ın maç öncesi yaptıkları ezeli rakiplere mizah konusu oldu! F.Bahçeliler bile yazılanlara hak verdi Altay'ın maç öncesi yaptıkları ezeli rakiplere mizah konusu oldu! F.Bahçeliler bile yazılanlara hak verdi Ghezzal'dan derbi öncesi Fenerbahçe'ye gözdağı! Taraftarına da mesaj yolladı Ghezzal'dan derbi öncesi Fenerbahçe'ye gözdağı! Taraftarına da mesaj yolladı ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi: Fenerbahçe: 106 OGM Ormanspor: 66 ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi: Fenerbahçe: 106 OGM Ormanspor: 66

Son Dakika Spor 3 büyükler birbirine girdi! Sosyal medyada art arda paylaşımlar - Son Dakika


Advertisement