Bakan Bağış: Lefter'in Cenazesinde Türkiye'nin Renklerini Gördük - Son Dakika

Bakan Bağış: Lefter'in Cenazesinde Türkiye'nin Renklerini Gördük

15.01.2012 16:28
Bakan Bağış: Lefter'in Cenazesinde Türkiye'nin Renklerini Gördük, System.String[]

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Lefter Küçükandonyadis'in cenazesinde Türkiye mozayiğinin ortaya çıktığını söyledi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Lefter Küçükandonyadis'in cenazesinde Türkiye mozayiğinin ortaya çıktığını söyledi.

Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından Lefter Küçükandonyadis'in Büyükada'daki Aya Dimitri Kilisesi'nde gerçekleştirilen cenaze törene katılan Bakan Bağış, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Lefter'i Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da çok sevdiğini dile getiren Bakan Bağış, "Lefter, bir ortak sembol efsanevi futbolcuydu. Avrupa statlarında Türko Lefter diye inlettirirdi. Başbakanımızda kendisini çok severdi. Geçen bizi buraya göndermiş bizde Lefter'i ziyaret etmiştik. Lefter, Türkiye sevdalısı bir vatandaşımızdı. Onun birleştirici özelliği sabah Fenerbahçe Stadı'nda görüldü. Birçok takımdan yöneticiler oradaydı. Yine Rum kilisesinde düzenlenen törende Hristiyan vatandaşlarımızdan daha çok başka dine inanan insanlar buradaydı.Türkiye'nin bütün renklerini burada gördük. Kendisi bize gerçekten Türkiye'nin farklılığını gösterdi." diye konuştu.

Bir gazetecinin "Devlet sanatcısı ünvanı veriliyor, Devlet sporcusu ünvanı verilebilir mi ?" şeklindeki bir sorusuna ise Bakan Egemen Bağış, "Böyle bir konu olursa değerlendiririz. Spor Bakanlığımız bir çalışma yaparsa tabiki düşünülebilir. Ancak unutmayın devletin vereceği sıfatlarla bu sevgiyi kazanamazsınız. Gerçekten bu millet sevdiği insana sahip çıkıyor. İnsanın hayatı boyunca yaptıkları ile oluyor. Lefter'de on numara bir hayat yaşadı. Türkiye'de ona yakışan vedayı gerçekleştirdi." diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir de, "Sabah saatlerinde Lefter için stadımızda görkemli bir tören yaptık. Başbakanımız da geldi. Oradaki coşkunun aynısını Büyükada'da gördük. Fenerbahçe camiasının başı sağolsun." dedi.

Bakan Bağış: Lefter'in Cenazesinde Türkiye'nin Renklerini Gördük

Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Bakan Bağış: Lefter'in Cenazesinde Türkiye'nin Renklerini Gördük - Son Dakika Spor


Son Dakika

Suçlamalar karşısında sessiz kalmadı! Beşiktaş'ın kondisyonerinden taraftara sürpriz cevap 23:46 Suçlamalar karşısında sessiz kalmadı! Beşiktaş'ın kondisyonerinden taraftara sürpriz cevap Koronavirüs risk haritası Bakan Koca'yı üzdü: Bugün renksiz bir gün 23:37 Koronavirüs risk haritası Bakan Koca'yı üzdü: Bugün renksiz bir gün Düğün yeri savaş alanına döndü! Halaylar sustu, iki grup arasında silahlı çatışma çıktı 23:29 Düğün yeri savaş alanına döndü! Halaylar sustu, iki grup arasında silahlı çatışma çıktı
Alman kulüpleri Kerem için sıraya girdi! Galatasaray, astronomik bir teklif gelmezse satmayacak 22:28 Alman kulüpleri Kerem için sıraya girdi! Galatasaray, astronomik bir teklif gelmezse satmayacak Engelli öğrenciye şiddet uygulayan bakım görevlisi tutuklandı! Aynı rezaleti daha önce de yapmış 22:00 Engelli öğrenciye şiddet uygulayan bakım görevlisi tutuklandı! Aynı rezaleti daha önce de yapmış Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi
ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık
Advertisement