Fenerbahçe, Ümit Özat'ın Emre Belözoğlu'na ilişkin iddialarına sert yanıt verdi - Son Dakika

Fenerbahçe, Ümit Özat'ın Emre Belözoğlu'na ilişkin iddialarına sert yanıt verdi

28.03.2021 18:04

Fenerbahçe'nin eski kaptanı Ümit Özat geçtiğimiz günlerde Emre Belözoğlu'nu hedef alan açıklamalar yapmıştı. Fenerbahçe cephesinden Özat'a sert bir yanıt geldi. Sarı-lacivertliler yaptığı açıklamada, "Emre Belözoğlu'nun; 3 Temmuz 2011'de ve sonrasında durduğu yer, yaptığı açıklamalar, ortaya koyduğu duruş ve tavır, camiamızın, tüm kamuoyunun malumudur ve kanıtlarıyla ortadadır" ifadelerini kullandı.

Ümit Özat geçtiğimiz günlerde bir Youtube kanalında futboldaki FETÖ yapılanması iddialarıyla tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Sarı-lacivertlilerin yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu'nu hedef alan Özat, "15 Temmuz'dan bu yana Emre'nin ağzından FETÖ ile ilgili kötü bir şey duydunuz mu? FETÖ'nün terör örgütü olduğunu biz dile getiriyoruz da o niye dile getiremiyor?" ifadelerini kullanmıştı.

FENERBAHÇE'DEN SERT CEVAP

Fenerbahçe, Emre Belözoğlu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ümit Özat'a sert bir cevap verdi.

Fenerbahçe'nin yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

"Fenerbahçemizin formasını giymiş ve hatta kaptanlık gibi çok önemli bir görevi üstlenmiş Ümit Özat'ın, geçtiğimiz gün bir Youtube kanalında yaptığı beyanlar üzerine bu açıklama tarafımızca kaçınılmaz hale gelmiştir.Fenerbahçe formasını giymiş bir kişi olarak Ümit Özat'ın 2018 yılından itibaren Kulübümüze dair yaptığı tüm açıklamaların ne anlam taşıdığını çok iyi bilmekle beraber kendisinin yorumlarını bugüne dek ifade özgürlüğü kapsamına değerlendirdik. Ancak söz konusu camiamız olduğunda çirkince iftira ve saldırıları yayın politikası haline getirmiş, kime ve kimlere hizmet ettiği herkes tarafından bilinen bir yayında verdiği son beyanatlarla Ümit Özat, bu kez sınırını ve haddini fazlasıyla aşmıştır."

"BAŞKA SÖYLENECEK SÖZ YOKTUR"

"Fenerbahçe takımının kaptanlık pazubandını taşımış bir insan kulübümüzün değerlerine nasıl sahip çıkılması gerektiğini de en iyi bilmesi gereken kişidir. Yaptığı son açıklamalarla Fenerbahçe değerlerini içselleştiremediği çok belli olan Ümit Özat'ın, camiamıza düşmanlığı adeta bir misyon gibi üstlenen şahısların yayınında bu söylemleri ifade etmesi, içerisinde bulunduğu ruh halinin en net göstergesidir. Kendisinin bu davranışının ne amaca hizmet ettiği satır aralarını iyi okuyan taraftarlarımızın malumudur. Bu duruma ilişkin başka söylenecek söz yoktur."

Fenerbahçe, Ümit Özat'ın Emre Belözoğlu'na ilişkin iddialarına sert yanıt verdi

"AMACI, RENGİ, TARAFI BELLİ ODAKLAR"

"Bu noktada, Fenerbahçe ile var olmuş bu kişiye yanıt vereceğimiz yegane konu;

Fenerbahçe çatısı altında Fenerbahçe'nin başarısı için geçmişte de bugün de elini taşın altına koymuş, bu formanın ağırlığını hiçbir zaman unutmamış Emre Belözoğlu hakkındaki çirkin, üslupsuz, haksız, iftira dolu açıklamaları olacaktır. İftiralarla aslında kulübümüze ve camiamıza zarar vermeye çalışılan; amacı, rengi, tarafı belli odakların hedefi olan Emre Belözoğlu'nun; 3 Temmuz 2011'de ve sonrasında durduğu yer, yaptığı açıklamalar, ortaya koyduğu duruş ve tavır, camiamızın, tüm kamuoyunun malumudur ve kanıtlarıyla ortadadır."

"BU CAMİANIN BİR PARÇASI OLAMAYACAĞINI GÖZLER ÖNÜNE SERMİŞTİR"

Bugün, Fenerbahçe adını kullanarak kendini gündeme getiren bu kişi ise geçmişinde ortaya koyduğu herkesçe bilinen eylem- fiilleriyle ve bugün dile getirdiği hadsiz söylemleriyle bu camianın bir parçası olamayacağını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Fenerbahçe'nin böyle 'dostları' varken başka düşmana ihtiyacı olmadığı açık ve aşikardır.

Fenerbahçe, Ümit Özat'ın Emre Belözoğlu'na ilişkin iddialarına sert yanıt verdi
YORUMLAR (10)
  • vdt: müptezel Ümit .. teknik direktör bozuntusu hiç bir başarısı yok bu tür söylemlerle kendini gündemde tutuyo o na tavsiyem Ziya şengül diye başka bir müptezel vardı o da serhat uluören in gazıyla reytin yapıyordu onunla birlkte proğram yap Cevap Yaz 8 1 Yayından Kaldır
  • adil davran: çok doğru söylüyorsun. böyle kişileri bırak teknik direktör yapmayı konuşma hakkı dahi vermeyeceksin. ağzından hep şer damlıyor ya da insanları provoke ederek rant elde etmeye çalışıyor. ne elde ediyor ben anlamış değilim. 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Fenerbahçe'nin istediği golcü Batshuayi için Chelsea kolaylık sağlıyor Fenerbahçe'nin istediği golcü Batshuayi için Chelsea kolaylık sağlıyor Werner'i kadrosuna katan Leipzig, Sörloth'u takımdan yolluyor Werner'i kadrosuna katan Leipzig, Sörloth'u takımdan yolluyor Fenerbahçe taraftarı, forvet için gözünü kararttı! Twitter'da 'Ali Koç, Belotti'yi al' etiketi Türkiye gündemine damga vurdu Fenerbahçe taraftarı, forvet için gözünü kararttı! Twitter'da 'Ali Koç, Belotti'yi al' etiketi Türkiye gündemine damga vurdu

Son Dakika Spor Fenerbahçe, Ümit Özat'ın Emre Belözoğlu'na ilişkin iddialarına sert yanıt verdi - Son Dakika


Advertisement