Gürcistan maçı öncesi Dortmund sokakları ''Ankara'nın Bağları'' şarkısıyla yıkıldı - Son Dakika
Spor

Gürcistan maçı öncesi Dortmund sokakları ''Ankara'nın Bağları'' şarkısıyla yıkıldı

EURO 2024'te A Milli Takımımızın Gürcistan ile karşılaşacağı mücadele öncesinde Almanya adeta bayram yerine döndü. Dortmund sokaklarında gerçekleştirilen yürüyüşe binlerce Türk katıldı. Yürüyüşe çevre binalarda oturan Türkler de ay-yıldızlı bayraklarını sallayarak destek verdi. Klepping Caddesi'nde coşkuyla millilere destek olan Türk taraftarların hep bir ağızdan "Ankara'nın Bağları" şarkısına eşlik ettiği görüntüler ise sosyal medyada beğeni ve paylaşım yağmuruna tutuldu.

18.06.2024 15:29

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) A Milli Takımımızın bu akşam Gürcistan ile oynayacağı karşılaşma öncesinde Almanya sokakları panayır yerine döndü.

BİNLERCE TÜRK DESTEK YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİ

Dortmund'un Klepping Caddesi'nde gerçekleştirilen yürüyüşe, binlerce Türk taraftar katıldı. Büyük coşkuya sahne olan yürüyüşe katılan taraftarlar, Türk bayrakları, meşaleler ve marşlar eşliğinde milli takıma destek verdi. Uzun süre meydanda tezahüratlar yapan taraftarlar, ardından yürüyüşe geçti. Yaklaşık 3 kilometrelik polis koridoru boyunca yürüyen taraftarlar, maçın oynanacağı BVB Dortmund Stadyumu'na ulaştı. Taraftarların yürüyüşü sırasında çevre binalardan ay-yıldızlı bayraklarını sallayan Türkler, milli takıma destek oldu.

Gürcistan maçı öncesi Dortmund sokakları 'Ankara'nın Bağları' şarkısıyla yıkıldı

DORTMUND SOKAKLARI "ANKARA'NIN BAĞLARI" ŞARKISIYLA İNLEDİ

Klepping Caddesi'ndeki binlerce Türk taraftarı meşaleler yakıp, tezahüratlar söyleyerek millilere destek oldu. Kalabalığın alanda yükselen " Ankara'nın Bağları" şarkısına eşlik ettiği anlara ilişkin görüntüler ise sosyal medyada büyük ses getirdi. Bu görüntüler, çokça paylaşıldı ve beğeni yağmuruna tutuldu

Gürcistan maçı öncesi Dortmund sokakları 'Ankara'nın Bağları' şarkısıyla yıkıldı

TARAFTARLAR GALİBİYETTEN EMİN

Sokakları kırmızı-beyaza çeviren taraftarlar, daha sonra maçın oynanacağı stadyuma yürüdü. Almanya ve çevre ülkelerde yaşayan, Türkiye'den de maça gelen taraftarlar, ay-yıldızlıların Gürcistan'ı mağlup edeceklerini söyledi.

Gürcistan maçı öncesi Dortmund sokakları \'\'Ankara\'nın Bağları\'\' şarkısıyla yıkıldı

Son Dakika Spor Gürcistan maçı öncesi Dortmund sokakları ''Ankara'nın Bağları'' şarkısıyla yıkıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Ayberk Yıldırım: Yolun açık olsun Türkiyemmm 31 0 Yanıtla
  • Muammer Gökçetin: Vurduğunuz gol olsun. Rabbim yâr ve yardımcınız olsun. ?? 14 2 Yanıtla
  • Abuzar Öztaş: Maşallah maç sanki İstanbul oynınıyor, yolları açık şansları bol olsun. 11 2 Yanıtla
  • Gursel kalen: Bu kadro ile maç sonunda asıl şarkıyı rakiplerimiz söyleyecek. Dördüncülük garenti üçüncülük bile zor. 0 10 Yanıtla
    Kamil Şenel: Peh sana. 3 0

Advertisement