Okan Buruk'tan Lale Orta'ya sert çıkış: Önce hakemlere, sonra bize anlatsın - Son Dakika

Okan Buruk'tan Lale Orta'ya sert çıkış: Önce hakemlere, sonra bize anlatsın

02.04.2023 01:05

Süper Lig'in 27. haftasında Galatasaray, evinde Adana Demirspor'u 2-0 mağlup etti. Sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörü Okan Buruk karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. MHK Başkanı Lale Orta'yı hedef alan Buruk, "Sayın Lale Orta, hakemlerimizi alır ve VAR hakemlerimizi alır, kırmızı kartın ne olup olmadığını anlatır, bize de anlatır. Biz de net şekilde öğrenelim" dedi.

Süper Lig'in 27. haftasında Galatasaray, evinde Adana Demirspor'la kozlarını paylaştı. Mücadeleyi 2-0 kazanan sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörü Okan Buruk karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

"AYAKLARIN KIRILMASI MI GEREKİYOR ?"

Mücadelenin ardından açıklamalarda bulunan Okan Buruk, "Sayın Lale Orta hakemleri, VAR hakemlerini alır, onlara neyin kırmızı kart olup olmadığını anlatabilir. Biz de öğrenelim. Ben bilmek istiyorum. 2 haftadır Dubois ve Mertens'in ayakları kırılabilirdi. Ayakları kırılması gerekiyor kırmızı kart için?" dedi.

Okan Buruk'tan Lale Orta'ya davet: Hangi pozisyon kart, biz de öğrenelim

İşte Okan Buruk'un o sözleri;

"Maçın genelinde sıkıntımız sonlandırmaktı. Özellikle sağ tarafı çok net şekilde kullandık ama bir türlü oyuncularımızı ceza sahası içinde buluşturamadık. Maç, genel olarak bizim kontrolümüzde gitse de rakibimizin de pozisyonları vardı.

İlk yarı çok net kırmızı kart pozisyonu var. Geçen hafta çok merak ettik Konyaspor maçındaki kırmızı kartı. Bugün yine aynı şekilde net kırmızı kart. Yine VAR çağırmadı. VAR'daki hakem mi çağırmıyor? Yoksa söylüyor mu hakem mi gitmiyor?

Sayın Lale Orta VAR hakemlerini alır, onlara neyin kırmızı kart olup olmadığını anlatabilir. Biz de öğrenelim. Ben bilmek istiyorum. 2 haftadır Dubois ve Mertens'in ayakları kırılabilirdi. Ayakları kırılması mı gerekiyor kırmızı kart için ?

Daha önce VAR kayıtları açıklandı. Bu çağırmayan hakemler cezalandırılacak mı? Bunlar neden verilmiyor? Çok merak ediyorum. Bunu belki bize açıklarlar."

YORUMLAR (1)
  • ERDAL ÖZEN: Sivas maçının da tüm Türkiye ye anlatılması lazım hatta tekrar oynatılması gerekiyor Sivas maçından sonra lig bitmiştir diye düşünüyorum. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Spor Okan Buruk'tan Lale Orta'ya sert çıkış: Önce hakemlere, sonra bize anlatsın - Son Dakika


Advertisement